ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/02/2020 19:23

Tërmet i fortë në Greqi, lëkundje edhe në Bosnje

Tërmet i fortë në Greqi, lëkundje edhe në Bosnje
Një tërmet me magnitudë 4.8 i shkallës rihter ka rënë ditën e sotme në Kretë të Greqisë.
Top Channel | 14-Feb-2020 21:21
Një tërmet me magnitudë 4.8 i shkallës rihter ka rënë ditën e sotme në Kretë të Greqisë.

Tronditet shteti fqinjë, ja sa ishte magnituda e tërmetit të fuqishëm
Pak më pare, Termet 4.9 Rihteri në Kretë. Tërmeti ndodhi 39 kilometra në veri-perëndim të Karpathos dhe kishte një thellësi fokale 12 kilometra. Tërmeti 4.9 Rihter ndodhi në orën 18:02 në Kretë. Tërmeti ndodhi 39 ...
Telegraf | 14-Feb-2020 19:11
Pak më pare, Termet 4.9 Rihteri në Kretë. Tërmeti ndodhi 39 kilometra në veri-perëndim të Karpathos dhe kishte një thellësi fokale 12 kilometra. Tërmeti 4.9 Rihter ndodhi në orën 18:02 në Kretë. Tërmeti ndodhi 39 ...

Tërmet i fortë në Greqi, lëkundje edhe në Bosnje
Një tërmet me magnitudë 4.8 i shkallës rihter ka rënë ditën e sotme në Kretë të Greqisë. Nga tërmeti nuk raportohen dëme në njerëz apo materiale. Lëkundje të lehta janë ndjerë edhe në Bosnje Hercegovinë ku është prekur ...
Medial | 15-Feb-2020 01:13
Një tërmet me magnitudë 4.8 i shkallës rihter ka rënë ditën e sotme në Kretë të Greqisë. Nga tërmeti nuk raportohen dëme në njerëz apo materiale. Lëkundje të lehta janë ndjerë edhe në Bosnje Hercegovinë ku është prekur ...

Ballkani nuk gjenë qetësi, tërmeti shkund Greqinë dhe Bosnjën
Një tërmet me magnitudë 4.8 i shkallës rihter ka rënë ditën e sotme në Kretë të Greqisë. Nga tërmeti nuk raportohen dëme në njerëz apo materiale. Lëkundje të lehta janë ndjerë edhe në Bosnje Hercegovinë ku është prekur ...
Ina-Online | 14-Feb-2020 22:57
Një tërmet me magnitudë 4.8 i shkallës rihter ka rënë ditën e sotme në Kretë të Greqisë. Nga tërmeti nuk raportohen dëme në njerëz apo materiale. Lëkundje të lehta janë ndjerë edhe në Bosnje Hercegovinë ku është prekur ...

Tërmet i fortë në Greqi, lëkundje edhe në Bosnjë
Athinë/Sarajevë, 14 shkurt – Një tërmet me magnitudë 4.8 i shkallës rihter ka rënë ditën e sotme në Kretë të Greqisë. Nga tërmeti nuk raportohen dëme në njerëz apo materiale. Lëkundje të lehta janë ndjerë edhe në Bosnje ...
Koha.mk | 14-Feb-2020 21:47
Athinë/Sarajevë, 14 shkurt – Një tërmet me magnitudë 4.8 i shkallës rihter ka rënë ditën e sotme në Kretë të Greqisë. Nga tërmeti nuk raportohen dëme në njerëz apo materiale. Lëkundje të lehta janë ndjerë edhe në Bosnje ...

Tërmeti shkund Greqinë
Një tërmet me magnitudë 4,0 ballë sipas shkallës Richter goditi sot ishullin Zakinthos, sipas Institutit grek të Gjeodinamikës dhe Observatorit Kombëtar të Athinës. Tërmeti e goditi ishullin në orën 11:00, 32 kilometra ...
Java News | 23-Apr-2018 12:49
Një tërmet me magnitudë 4,0 ballë sipas shkallës Richter goditi sot ishullin Zakinthos, sipas Institutit grek të Gjeodinamikës dhe Observatorit Kombëtar të Athinës. Tërmeti e goditi ishullin në orën 11:00, 32 kilometra ...

Tërmeti i fuqishëm ‘shkund’ Paqësorin, tronditen 10 milion banorë
Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.9 të shkallës rihter ka shkundur Japoninë dhe Rusinë Lindore pak më parë.Nga të dhënat paraprake mësohet se tërmeti kishte epiqendër zonën pranë ishujve Kuril që janë në territorin ...
Telegraf | 13-Feb-2020 17:57
Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.9 të shkallës rihter ka shkundur Japoninë dhe Rusinë Lindore pak më parë.Nga të dhënat paraprake mësohet se tërmeti kishte epiqendër zonën pranë ishujve Kuril që janë në territorin ...

Shkundet Japonia nga tërmeti 6.9 Rihter, pritet tsunam në Paqësor
Një tërmet me magnitudë 6.9 të shkallës rihter ka shkundur Japoninë dhe Rusinë Lindore. Sipas të dhënave paraprake tërmeti ka qenë me epiqendër në ishujt Kuril të cilat janë në territorin rus. Ky tërmet është ndier nga ...
Standard | 14-Feb-2020 14:06
Një tërmet me magnitudë 6.9 të shkallës rihter ka shkundur Japoninë dhe Rusinë Lindore. Sipas të dhënave paraprake tërmeti ka qenë me epiqendër në ishujt Kuril të cilat janë në territorin rus. Ky tërmet është ndier nga ...

Tërmeti me magnitudë 6.9 rihter godet Japoninë dhe Rusinë
Një tërmet i fuqishëm goditi mëngjesin e kësaj të mërkure Rusinë Lindore dhe Japoninë. Sipas Shërbimit Gjeologjik të ShBA-së, epiqendra e tërmetit me magnitudë 6.9 të shkallës Rihter ishte rreth 99 km në juglindje të ...
VizionPlus | 13-Feb-2020 17:57
Një tërmet i fuqishëm goditi mëngjesin e kësaj të mërkure Rusinë Lindore dhe Japoninë. Sipas Shërbimit Gjeologjik të ShBA-së, epiqendra e tërmetit me magnitudë 6.9 të shkallës Rihter ishte rreth 99 km në juglindje të ...

7-ballë??? Tërmet i madh godet bregdetin…
Një tërmet i madh ka goditur bregdetin verior të Japonisë sot, por nuk ka raportime për dëme serioze ose lëndime dhe asnjë rrezik të ndonjë cunami, thanë zyrtarët. Tërmeti me madhësi 7.0 ballë epiqendrën e pati në det, ...
Standard | 14-Feb-2020 14:06
Një tërmet i madh ka goditur bregdetin verior të Japonisë sot, por nuk ka raportime për dëme serioze ose lëndime dhe asnjë rrezik të ndonjë cunami, thanë zyrtarët. Tërmeti me madhësi 7.0 ballë epiqendrën e pati në det, ...

USGS: Tërmet me madhësi 6.9 ballë në Rusi
Një tërmet me madhësi 6.9 të shkallës Rihter ka goditur ditën e djeshme Rusinë, pikërisht në det të hapur rreth 99 kilometra në jug-lindje të Ishujve Kuril, bëri me dije Shërbimi Gjeologjik i SHBA-së (USGS). Sistemi ...
ScanTv | 14-Feb-2020 09:38
Një tërmet me madhësi 6.9 të shkallës Rihter ka goditur ditën e djeshme Rusinë, pikërisht në det të hapur rreth 99 kilometra në jug-lindje të Ishujve Kuril, bëri me dije Shërbimi Gjeologjik i SHBA-së (USGS). Sistemi ...

Tërmeti i f uqishëm shkund Paqësorin, alarm për Cunami
Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.9 të shkallës rihter ka shkundur Japoninë dhe Rusinë Lindore pak më parë. Nga të dhënat paraprake mësohet se tërmeti kishte epiqendër zonën pranë ishujve Kuril që janë në territorin ...
Republika | 13-Feb-2020 21:22
Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.9 të shkallës rihter ka shkundur Japoninë dhe Rusinë Lindore pak më parë. Nga të dhënat paraprake mësohet se tërmeti kishte epiqendër zonën pranë ishujve Kuril që janë në territorin ...

Tërmeti i f uqishëm shkund Paqësorin, alarm për Cunami
Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.9 të shkallës rihter ka shkundur Japoninë dhe Rusinë Lindore pak më parë. Nga të dhënat paraprake mësohet se tërmeti kishte epiqendër zonën pranë ishujve Kuril që janë në territorin ...
TetovaSot | 13-Feb-2020 21:20
Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.9 të shkallës rihter ka shkundur Japoninë dhe Rusinë Lindore pak më parë. Nga të dhënat paraprake mësohet se tërmeti kishte epiqendër zonën pranë ishujve Kuril që janë në territorin ...

Tërmeti i fuqishëm godet Rusinë dhe Japoninë
Një tërmet i fuqishëm ka goditur në Ishut Kuril, në kufirin mes Japonisë dhe Rusisë. Tërmeti ishte me madhësi 6.9. Deri më tani nuk është raportuar për viktima, ndër Agjencia Meteorologjike e Japonisë njoftoi se nuk ...
Dritare | 13-Feb-2020 18:03
Një tërmet i fuqishëm ka goditur në Ishut Kuril, në kufirin mes Japonisë dhe Rusisë. Tërmeti ishte me madhësi 6.9. Deri më tani nuk është raportuar për viktima, ndër Agjencia Meteorologjike e Japonisë njoftoi se nuk ...

Tërmeti i fuqishëm shkund Paqësorin, alarm për Cunami
Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.9 të shkallës rihter ka shkundur Japoninë dhe Rusinë Lindore pak më parë. Nga të dhënat paraprake mësohet se tërmeti kishte epiqendër zonën pranë ishujve Kuril që janë në territorin ...
ABCNews | 13-Feb-2020 17:30
Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.9 të shkallës rihter ka shkundur Japoninë dhe Rusinë Lindore pak më parë. Nga të dhënat paraprake mësohet se tërmeti kishte epiqendër zonën pranë ishujve Kuril që janë në territorin ...

Tërmeti i fuqishëm shkund Paqësorin, alarm për Cunami
Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.9 të shkallës rihter ka shkundur Japoninë dhe Rusinë Lindore pak më parë. Nga të dhënat paraprake mësohet se tërmeti kishte epiqendër zonën pranë ishujve Kuril që janë në territorin ...
Ina-Online | 13-Feb-2020 17:39
Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.9 të shkallës rihter ka shkundur Japoninë dhe Rusinë Lindore pak më parë. Nga të dhënat paraprake mësohet se tërmeti kishte epiqendër zonën pranë ishujve Kuril që janë në territorin ...

Tërmet i fortë 7.0 në Japoni dhe Rusi
Tërmeti me magnitudë 7.0 goditi në det, rreth 100 kilomtra në juglindje të Ishujve Kuril të Rusisë, tha Shërbimi Gjeologjik i SHBA-së, transmeton Telegrafi, përcjell albinfo.ch Tërmeti nënujor ndodhi 160 kilometra nën ...
AlbInfo | 13-Feb-2020 17:18
Tërmeti me magnitudë 7.0 goditi në det, rreth 100 kilomtra në juglindje të Ishujve Kuril të Rusisë, tha Shërbimi Gjeologjik i SHBA-së, transmeton Telegrafi, përcjell albinfo.ch Tërmeti nënujor ndodhi 160 kilometra nën ...

Një tërmet i madh me magnitudë 7,0 godet Japoninë dhe Rusinë
Një tërmet i madh goditi bregdetin verior të Japonisë sot, por nuk ka raportime për dëme serioze ose lëndime dhe asnjë rrezik nga një cunami, kanë thënë zyrtarët. Tërmeti me magnitudë 7.0 goditi në det, rreth 100 ...
EkonomiaOnline | 13-Feb-2020 17:00
Një tërmet i madh goditi bregdetin verior të Japonisë sot, por nuk ka raportime për dëme serioze ose lëndime dhe asnjë rrezik nga një cunami, kanë thënë zyrtarët. Tërmeti me magnitudë 7.0 goditi në det, rreth 100 ...

Tërmeti prej 7 shkallëve ka goditur Japoninë
Një tërmet me fuqi prej shtatë ballë sipas Rihterit ka dridhur pjesën veriore të Japonisë, transmeton Anadolu Agency (AA). Epiqendra e tërmetit është regjistruar në ujërat në jug të Ishujve Kuril, ndërsa fuqia e ...
Portalb | 13-Feb-2020 15:53
Një tërmet me fuqi prej shtatë ballë sipas Rihterit ka dridhur pjesën veriore të Japonisë, transmeton Anadolu Agency (AA). Epiqendra e tërmetit është regjistruar në ujërat në jug të Ishujve Kuril, ndërsa fuqia e ...

Tërmeti me magnitudë 7 ballë ‘shkund’ Japoninë
Një tërmet i madh goditi sot bregdetin verior të Japonisë, por nuk ka raportime për dëme serioze ose lëndime dhe asnjë rrezik për një cunami, thanë zyrtarët vendas. Tërmeti me madhësi 7 ballë e kishte epiqendrën në det, ...
Aktuale.MK | 13-Feb-2020 15:47
Një tërmet i madh goditi sot bregdetin verior të Japonisë, por nuk ka raportime për dëme serioze ose lëndime dhe asnjë rrezik për një cunami, thanë zyrtarët vendas. Tërmeti me madhësi 7 ballë e kishte epiqendrën në det, ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved