ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/02/2020 18:22

Ngjarja shokuese/ Foshnja siriane vdes me sy hapur në kufi me Turqinë

Ngjarja shokuese/ Foshnja siriane vdes me sy hapur në kufi me Turqinë
Një ngjarje dramatike është shënuar në Siri, me protagonist një foshnjë siriane. Iman Ahmed, 1.5 vjeç ka gjetur vdekjen për shkak të sulmeve të përsëritura nga regjimi i Bashar Al Asad. Foshnja Iman u dërgua dje në ...
BalkanWeb | 14-Feb-2020 21:04
Një ngjarje dramatike është shënuar në Siri, me protagonist një foshnjë siriane. Iman Ahmed, 1.5 vjeç ka gjetur vdekjen për shkak të sulmeve të përsëritura nga regjimi i Bashar Al Asad. Foshnja Iman u dërgua dje në ...

Gjermania kërkon nga Rusia të ndalojë sulmet në Idlib të Sirisë
MYNIH Gjermania i ka bërë thirrje Rusisë të përdorë ndikimin e saj te regjimi sirian për të ndaluar ofensivën në veriperëndim të Sirisë. “Këto sulme duhet të ndalen”, tha Heiko Maas, ministër i Punëve të Jashtme i ...
BalkanWeb | 14-Feb-2020 06:51
MYNIH Gjermania i ka bërë thirrje Rusisë të përdorë ndikimin e saj te regjimi sirian për të ndaluar ofensivën në veriperëndim të Sirisë. “Këto sulme duhet të ndalen”, tha Heiko Maas, ministër i Punëve të Jashtme i ...

Tensionet me Rusinë, nuk ndryshojnë planet e Turqisë për sistemin e mbrojtjes nga raketat
Tensionet mes Turqisë dhe Rusisë rreth përshkallëzimit të sulmit të Sirisë në Idlib duke se nuk i kanë ndryshuar planet e Turqisë për ta vënë në funksionim sistemin rus të mbrojtjes raketore megjithë kërcënimet për ...
Medial | 14-Feb-2020 21:41
Tensionet mes Turqisë dhe Rusisë rreth përshkallëzimit të sulmit të Sirisë në Idlib duke se nuk i kanë ndryshuar planet e Turqisë për ta vënë në funksionim sistemin rus të mbrojtjes raketore megjithë kërcënimet për ...

Tensionet me Rusinë, nuk ndryshojnë planet e Turqisë për sistemin e mbrojtjes nga raketat
Tensionet mes Turqisë dhe Rusisë rreth përshkallëzimit të sulmit të Sirisë në Idlib duke se nuk i kanë ndryshuar planet e Turqisë për ta vënë në funksionim sistemin rus të mbrojtjes raketore megjithë kërcënimet për ...
Zeri Amerikes | 14-Feb-2020 20:13
Tensionet mes Turqisë dhe Rusisë rreth përshkallëzimit të sulmit të Sirisë në Idlib duke se nuk i kanë ndryshuar planet e Turqisë për ta vënë në funksionim sistemin rus të mbrojtjes raketore megjithë kërcënimet për ...

Acar dhe mjerim, fëmijët sirianë po ngrihen nga i ftohti
Fëmijët sirianë dhe familjet e tyre që janë larguar nga vendlindja për shkak të bombardimeve dhe përparimit të trupave siriane të mbështetura nga Rusia në provincën Idlib, janë fotografuar në kushte të mjerueshme të ...
TetovaSot | 14-Feb-2020 17:03
Fëmijët sirianë dhe familjet e tyre që janë larguar nga vendlindja për shkak të bombardimeve dhe përparimit të trupave siriane të mbështetura nga Rusia në provincën Idlib, janë fotografuar në kushte të mjerueshme të ...

Acar dhe mjerim, fëmijët sirianë po ngrihen nga i ftohti
Fëmijët sirianë dhe familjet e tyre që janë larguar nga vendlindja për shkak të bombardimeve dhe përparimit të trupave siriane të mbështetura nga Rusia në provincën Idlib, janë fotografuar në kushte të mjerueshme të ...
Medial | 14-Feb-2020 16:43
Fëmijët sirianë dhe familjet e tyre që janë larguar nga vendlindja për shkak të bombardimeve dhe përparimit të trupave siriane të mbështetura nga Rusia në provincën Idlib, janë fotografuar në kushte të mjerueshme të ...

Acar dhe mjerim, fëmijët sirianë po ngrihen nga i ftohti
Fëmijët sirianë dhe familjet e tyre që janë larguar nga vendlindja për shkak të bombardimeve dhe përparimit të trupave siriane të mbështetura nga Rusia në provincën Idlib, janë fotografuar në kushte të mjerueshme të ...
EkonomiaOnline | 14-Feb-2020 15:13
Fëmijët sirianë dhe familjet e tyre që janë larguar nga vendlindja për shkak të bombardimeve dhe përparimit të trupave siriane të mbështetura nga Rusia në provincën Idlib, janë fotografuar në kushte të mjerueshme të ...

Acar dhe mjerim, fëmijët sirianë po ngrihen nga i ftohti
Fëmijët sirianë dhe familjet e tyre që janë larguar nga vendlindja për shkak të bombardimeve dhe përparimit të trupave siriane të mbështetura nga Rusia në provincën Idlib, janë fotografuar në kushte të mjerueshme të ...
Gazeta Express | 14-Feb-2020 15:07
Fëmijët sirianë dhe familjet e tyre që janë larguar nga vendlindja për shkak të bombardimeve dhe përparimit të trupave siriane të mbështetura nga Rusia në provincën Idlib, janë fotografuar në kushte të mjerueshme të ...

Kampet e sirianëve i zë bora
Derisa luftimet vazhdojnë në fortesën e fundit të mbajtur nga rebelët në veri-perëndim të Sirisë, shumë civilë janë detyruar të ikin dhe të përballen me një jetë të ashpër në kampe të improvizuara të mbuluara me borë. ...
AlbInfo | 14-Feb-2020 13:28
Derisa luftimet vazhdojnë në fortesën e fundit të mbajtur nga rebelët në veri-perëndim të Sirisë, shumë civilë janë detyruar të ikin dhe të përballen me një jetë të ashpër në kampe të improvizuara të mbuluara me borë. ...

Kampet e sirianëve i zë bora, refugjatët: Nuk jemi në gjendje të rezistojmë (VIDEO)
Derisa luftimet vazhdojnë në fortesën e fundit të mbajtur nga rebelët në veri-perëndim të Sirisë, shumë civilë janë detyruar të ikin dhe të përballen me një jetë të ashpër në kampe të improvizuara të mbuluara me borë. ...
Klan Kosova | 14-Feb-2020 13:16
Derisa luftimet vazhdojnë në fortesën e fundit të mbajtur nga rebelët në veri-perëndim të Sirisë, shumë civilë janë detyruar të ikin dhe të përballen me një jetë të ashpër në kampe të improvizuara të mbuluara me borë. ...

Kriza në Idlib dhe e ardhmja e marrëdhënieve turko-ruse!
Qyteti jug-perëndimor i Sirisë në kufi me Turqinë, Idlibi me 800 mijë banorë sa kishte, para luftës së Sirisë nuk ka qenë ndonjë qytet gjithaq i zhvilluar. Pikërisht për shkak të pozitës së tij që është nën hijen e ...
Shenja | 14-Feb-2020 08:04
Qyteti jug-perëndimor i Sirisë në kufi me Turqinë, Idlibi me 800 mijë banorë sa kishte, para luftës së Sirisë nuk ka qenë ndonjë qytet gjithaq i zhvilluar. Pikërisht për shkak të pozitës së tij që është nën hijen e ...

Tensioni në veri të Sirisë, Turqia tha se vrau 55 ushtarë të tjerë nga regjimi i Bashar al-Asad
Ushtria turke ka rritur praninë e saj ushtarake në Idlib, fortesa e fundit e fraksioneve kryengritëse islamike kundër Damaskut, pas sulmeve të pësuara nga trupat e saj. Të paktën 55 ushtarë të ushtrisë siriane janë ...
Medial | 13-Feb-2020 23:42
Ushtria turke ka rritur praninë e saj ushtarake në Idlib, fortesa e fundit e fraksioneve kryengritëse islamike kundër Damaskut, pas sulmeve të pësuara nga trupat e saj. Të paktën 55 ushtarë të ushtrisë siriane janë ...

Parlamenti i Sirisë njohu gjenocidin ndaj armenëve që Turqia e mohon
Të enjten, parlamenti i Sirisë, njohu si gjenocid vrasjen e deri në 1.5 milion armenëve nga ana e Preandorisë Osmane, gjatë viteve 1915-1917, shkruan REL Vendimi vjen në kohën kur tensionet me Turqinë janë në pikën më ...
Portalb | 13-Feb-2020 22:58
Të enjten, parlamenti i Sirisë, njohu si gjenocid vrasjen e deri në 1.5 milion armenëve nga ana e Preandorisë Osmane, gjatë viteve 1915-1917, shkruan REL Vendimi vjen në kohën kur tensionet me Turqinë janë në pikën më ...

Parlamenti sirian njeh gjenocidin armen
Parlamenti i Sirisë, njohu si gjenocid vrasjen e deri në 1.5 milion armenëve nga ana e Perandorisë Osmane, gjatë viteve 1915-1917. Vendimi vjen në kohën kur tensionet me Turqinë janë në pikën më të lartë, për shkak të ...
Koha.mk | 13-Feb-2020 22:12
Parlamenti i Sirisë, njohu si gjenocid vrasjen e deri në 1.5 milion armenëve nga ana e Perandorisë Osmane, gjatë viteve 1915-1917. Vendimi vjen në kohën kur tensionet me Turqinë janë në pikën më të lartë, për shkak të ...

Gjermania kërkon nga Rusia të ndalojë sulmet në Idlib të Sirisë
Gjermania i ka bërë thirrje Rusisë të përdorë ndikimin e saj te regjimi sirian për të ndaluar ofensivën në veriperëndim të Sirisë, transmeton Anadolu Agency (AA). “Këto sulme duhet të ndalen”, tha Heiko Maas, ministër i ...
Arbresh | 13-Feb-2020 21:56
Gjermania i ka bërë thirrje Rusisë të përdorë ndikimin e saj te regjimi sirian për të ndaluar ofensivën në veriperëndim të Sirisë, transmeton Anadolu Agency (AA). “Këto sulme duhet të ndalen”, tha Heiko Maas, ministër i ...

OKB: Mbi 800.000 të zhvendosur shkaku i ofensivës ruse në Siri
Më shumë se 800.000 sirianë, pjesa më e madhe e të cilëve gra dhe fëmijë, kanë ikur prej shtëpive të tyre shkaku i fushatës së pandërprerë ushtarake ruse në Sirinë veriperëndimore që nga 1 dhjetori, ka deklaruar të ...
Koha.net | 13-Feb-2020 21:56
Më shumë se 800.000 sirianë, pjesa më e madhe e të cilëve gra dhe fëmijë, kanë ikur prej shtëpive të tyre shkaku i fushatës së pandërprerë ushtarake ruse në Sirinë veriperëndimore që nga 1 dhjetori, ka deklaruar të ...

Opsionet e Turqisë në Siri, “një e panjohur e madhe”
Një ofensivë siriane e mbështetur nga Rusia në Idlib i ka sjellë forcat turke në konfrontim të drejtpërdrejtë me trupat e Presidentit Asad. Kjo kërcënon të minojë një marrëveshje të brishtë mes Turqisë dhe Rusisë, ...
AlbInfo | 13-Feb-2020 20:51
Një ofensivë siriane e mbështetur nga Rusia në Idlib i ka sjellë forcat turke në konfrontim të drejtpërdrejtë me trupat e Presidentit Asad. Kjo kërcënon të minojë një marrëveshje të brishtë mes Turqisë dhe Rusisë, ...

Opsionet e Turqisë pakësohen në Siri, Rusia mbështet lëvizjen e Asadit
Një ofensivë siriane e mbështetur nga Rusia në Idlib i ka sjellë forcat turke në konfrontim të drejtpërdrejtë me trupat e Presidentit Asad. Kjo kërcënon të minojë një marrëveshje të brishtë mes Turqisë dhe Rusisë. ...
Shprehja | 13-Feb-2020 20:45
Një ofensivë siriane e mbështetur nga Rusia në Idlib i ka sjellë forcat turke në konfrontim të drejtpërdrejtë me trupat e Presidentit Asad. Kjo kërcënon të minojë një marrëveshje të brishtë mes Turqisë dhe Rusisë. ...

Opsionet e Turqisë pakësohen në Siri, Rusia mbështet lëvizjen e Asadit
Një ofensivë siriane e mbështetur nga Rusia në Idlib i ka sjellë forcat turke në konfrontim të drejtpërdrejtë me trupat e Presidentit Asad. Kjo kërcënon të minojë një marrëveshje të brishtë mes Turqisë dhe Rusisë. ...
Alsat-M | 13-Feb-2020 20:45
Një ofensivë siriane e mbështetur nga Rusia në Idlib i ka sjellë forcat turke në konfrontim të drejtpërdrejtë me trupat e Presidentit Asad. Kjo kërcënon të minojë një marrëveshje të brishtë mes Turqisë dhe Rusisë. ...

Opsionet e Turqisë pakësohen në Siri, Rusia mbështet lëvizjen e Asadit
Bisedimet për qetësimin e situatës midis përfaqësuesve të Rusisë dhe Turqisë nuk kanë arritur asnjë marrëveshje, pasi 13 ushtarë u vranë gjatë javës së kaluar kur forcat e Presidentit sirian Bashar Asad vazhduan ...
Indeks Online | 13-Feb-2020 19:52
Bisedimet për qetësimin e situatës midis përfaqësuesve të Rusisë dhe Turqisë nuk kanë arritur asnjë marrëveshje, pasi 13 ushtarë u vranë gjatë javës së kaluar kur forcat e Presidentit sirian Bashar Asad vazhduan ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved