ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/02/2020 20:14

Vuçiç takohet me Grenell: Urgjente që tarifa të hiqet dhe që bisedimet me Prishtinën të rinisin

Vuçiç takohet me Grenell: Urgjente që tarifa të hiqet dhe që bisedimet me Prishtinën të rinisin
Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç me anë të një postimi në rrjetet sociale ka bërë të ditur se është takuar me të dërguarin e posaçëm amerikan për bisedimet Kosovë – Serbi, Richard Grenell.
Top Channel | 13-Feb-2020 21:35
Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç me anë të një postimi në rrjetet sociale ka bërë të ditur se është takuar me të dërguarin e posaçëm amerikan për bisedimet Kosovë – Serbi, Richard Grenell.

Ndryshe nga SHBA, BE nuk e kundërshton reciprocitetin
Ndryshe nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, të cilat e kanë kundërshtuar hapur idenë e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti për aplikimin e masave të reciprocitetit, Bashkimi Europian, edhe pse këmbëngul në heqjen e ...
Top Channel | 13-Feb-2020 20:24
Ndryshe nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, të cilat e kanë kundërshtuar hapur idenë e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti për aplikimin e masave të reciprocitetit, Bashkimi Europian, edhe pse këmbëngul në heqjen e ...

Hoti: Letra e sekretarit Pompeo ishte e qartë, dialogu me Serbinë ka në qendër njohjen e ndërsjellë
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka thënë se letra e Sekretarit amerikan të Shtetit, Mike Pompeo ishte e qartë dhe se dialogu me Serbinë e ka në qendër njohjen e ndërsjellë. Hoti përmes një postimi në ...
Telegrafi | 14-Feb-2020 09:23
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka thënë se letra e Sekretarit amerikan të Shtetit, Mike Pompeo ishte e qartë dhe se dialogu me Serbinë e ka në qendër njohjen e ndërsjellë. Hoti përmes një postimi në ...

“Ikona” e demonstratave ngjitet në fron
Albin Kurti tashmë është ngjitur në fron. Qytetarët e Kosovës e kthyen shpresën te “ikona” e demonstratave, i cili që nga koha studentore nuk i ndali protestat, duke dalë kundër çdo pushtetari. Kurti u bë simbol i ...
Monitor | 14-Feb-2020 22:14
Albin Kurti tashmë është ngjitur në fron. Qytetarët e Kosovës e kthyen shpresën te “ikona” e demonstratave, i cili që nga koha studentore nuk i ndali protestat, duke dalë kundër çdo pushtetari. Kurti u bë simbol i ...

“Taksa do të hiqet”, Hoti jep shenja që s’do ketë reciprocitet me Serbinë
Zëvendëskryeministri i parë, Avdullah Hoti, e ka bërë sërish të qartë që taksa ndaj mallrave serbe do të hiqet shumë shpejt, pasi që sipas tij, kjo është kërkesë e miqve ndërkombëtarë. Mirëpo, në një intervistë dhënë ...
Shprehja | 15-Feb-2020 03:04
Zëvendëskryeministri i parë, Avdullah Hoti, e ka bërë sërish të qartë që taksa ndaj mallrave serbe do të hiqet shumë shpejt, pasi që sipas tij, kjo është kërkesë e miqve ndërkombëtarë. Mirëpo, në një intervistë dhënë ...

“Taksa do të hiqet”, por Hoti jep shenja që s’do ketë reciprocitet me Serbinë
Zëvendëskryeministri i parë, Avdullah Hoti, e ka bërë sërish të qartë që taksa ndaj mallrave serbe do të hiqet shumë shpejt, pasi që sipas tij, kjo është kërkesë e miqve ndërkombëtarë, shkruan gazteablic. Mirëpo, në një ...
Klan Kosova | 14-Feb-2020 23:30
Zëvendëskryeministri i parë, Avdullah Hoti, e ka bërë sërish të qartë që taksa ndaj mallrave serbe do të hiqet shumë shpejt, pasi që sipas tij, kjo është kërkesë e miqve ndërkombëtarë, shkruan gazteablic. Mirëpo, në një ...

“Taksa do të hiqet”, por Hoti jep shenja që s’do ketë reciprocitet me Serbinë
Zv.kryeministri i parë, Avdullah Hoti, e ka bërë sërish të qartë që taksa ndaj mallrave serbe do të hiqet shumë shpejt, pasi që sipas tij, kjo është kërkesë e miqve ndërkombëtar. Mirëpo, në një intervistë në Blic ...
IliriaNews | 14-Feb-2020 23:15
Zv.kryeministri i parë, Avdullah Hoti, e ka bërë sërish të qartë që taksa ndaj mallrave serbe do të hiqet shumë shpejt, pasi që sipas tij, kjo është kërkesë e miqve ndërkombëtar. Mirëpo, në një intervistë në Blic ...

Qeveria: Jemi duke punuar rreth strategjisë për dialogun
Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë shpeshtuar thirrjet për heqjen e taksës së vendosur ndaj produkteve serbe pas formimit të qeverisë së re të Republikës së Kosovës. Përmes një letre drejtuar kryeministrit Albin ...
Zeri | 14-Feb-2020 12:31
Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë shpeshtuar thirrjet për heqjen e taksës së vendosur ndaj produkteve serbe pas formimit të qeverisë së re të Republikës së Kosovës. Përmes një letre drejtuar kryeministrit Albin ...

Macron letër Kurtit: Hiq taksën dhe bashkë më Merkel do ju ulim në tryezë me serbët
Brenda 24 orëve, kryeministri i ri i Kosovës, Albin Kurti, ka marrë dy letra të nivelit të lartë, të cilat i kërkojnë atij të heqë tarifën e vënë nga paraardhësi i tij, Ramush Haradinaj, ndaj mallrave nga Serbia dhe ...
Lapsi | 13-Feb-2020 23:18
Brenda 24 orëve, kryeministri i ri i Kosovës, Albin Kurti, ka marrë dy letra të nivelit të lartë, të cilat i kërkojnë atij të heqë tarifën e vënë nga paraardhësi i tij, Ramush Haradinaj, ndaj mallrave nga Serbia dhe ...

Kryeministri Albin Kurti pranon letër urimi nga Sekretari i Shtetit Pompeo dhe Ambasadori Kosnett
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti pranoi letër urimi nga Sekretari i Shtetit të ShBA-së, Michael Pompeo, si dhe nga Ambasadori i ShBA-së në Kosovë, Philip Kosnett.
Top Channel | 13-Feb-2020 12:18
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti pranoi letër urimi nga Sekretari i Shtetit të ShBA-së, Michael Pompeo, si dhe nga Ambasadori i ShBA-së në Kosovë, Philip Kosnett.

Zhvlerësohet presioni amerikan. Franca propozon samit për dialogun Kosovë-Serbi
Mediat e Kosovës shkruajnë se presidenti i Francës, Emmanuel Macron ka shpreur gatishmërinë e tij për të ndërmjetësuar mes Kosovës dhe Serbisë. Sipas këtyre mediave, Macron i ka dërguar një letër kryeministrit të ...
Respublica | 14-Feb-2020 12:26
Mediat e Kosovës shkruajnë se presidenti i Francës, Emmanuel Macron ka shpreur gatishmërinë e tij për të ndërmjetësuar mes Kosovës dhe Serbisë. Sipas këtyre mediave, Macron i ka dërguar një letër kryeministrit të ...

Hoti: Letra është e qartë, qëllimi i saj njohje reciproke
Zëvendëskryeministri Avdullah Hoti ka reaguar pas letrës që sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, i ka dërguar kryeministrit Albin Kurti. Hoti nuk i ka komentuar kërkesat e Pompeos për heqjen e taksës, ndërsa thotë ...
InFokusi | 14-Feb-2020 11:31
Zëvendëskryeministri Avdullah Hoti ka reaguar pas letrës që sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, i ka dërguar kryeministrit Albin Kurti. Hoti nuk i ka komentuar kërkesat e Pompeos për heqjen e taksës, ndërsa thotë ...

Hoti: Njohja e ndërsjelltë Kosovë-Serbi, qëllimi ynë përfundimtar
Zëvendëskryeministri Avdullah Hoti ka thënë se Qeveria e Re e mirëpret rolin kryesor të SHBA-së Kosovë-Serbi, shkruan IndeksOnline. Hoti ka thënë se letra e sekretarit Pompeo është e qartë, dhe se njohja e ndërsjelltë e ...
Indeks Online | 14-Feb-2020 11:22
Zëvendëskryeministri Avdullah Hoti ka thënë se Qeveria e Re e mirëpret rolin kryesor të SHBA-së Kosovë-Serbi, shkruan IndeksOnline. Hoti ka thënë se letra e sekretarit Pompeo është e qartë, dhe se njohja e ndërsjelltë e ...

Qeveria reagon nëpërmjet Avdullah Hotit për letrën e Pompeos
Zëvendëskryeministri Avdullah Hoti ka reaguar pas letrës që sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, i ka dërguar kryeministrit Albin Kurti. Hoti nuk i ka komentuar kërkesat e Pompeos për heqjen e taksës, ndërsa thotë ...
Gazeta Express | 14-Feb-2020 11:07
Zëvendëskryeministri Avdullah Hoti ka reaguar pas letrës që sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, i ka dërguar kryeministrit Albin Kurti. Hoti nuk i ka komentuar kërkesat e Pompeos për heqjen e taksës, ndërsa thotë ...

Hoti: Njohja e ndërsjelltë Kosovë-Serbi, qëllimi ynë përfundimtar
Zëvendëskryeministri Avdullah Hoti ka thënë se Qeveria e Re e mirëpret rolin kryesor të SHBA-së Kosovë-Serbi. Hoti ka thënë se letra e sekretarit Pompeo është e qartë, dhe se njohja e ndërsjelltë e dy shteteve është ...
Arbresh | 14-Feb-2020 09:32
Zëvendëskryeministri Avdullah Hoti ka thënë se Qeveria e Re e mirëpret rolin kryesor të SHBA-së Kosovë-Serbi. Hoti ka thënë se letra e sekretarit Pompeo është e qartë, dhe se njohja e ndërsjelltë e dy shteteve është ...

Hoti: Njohja e ndërsjelltë Kosovë-Serbi, qëllimi ynë përfundimtar
Zëvendëskryeministri Avdullah Hoti ka thënë se Qeveria e Re e mirëpret rolin kryesor të SHBA-së Kosovë-Serbi, shkruan IndeksOnline. Hoti ka thënë se letra e sekretarit Pompeo është e qartë, dhe se njohja e ndërsjelltë e ...
Indeks Online | 14-Feb-2020 09:05
Zëvendëskryeministri Avdullah Hoti ka thënë se Qeveria e Re e mirëpret rolin kryesor të SHBA-së Kosovë-Serbi, shkruan IndeksOnline. Hoti ka thënë se letra e sekretarit Pompeo është e qartë, dhe se njohja e ndërsjelltë e ...

Taksa nuk mund të “mbrohet” as me protesta
Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës vazhdimisht po këmbëngul për mos heqjen e taksës nga qeveria e re. Madje për këtë ata thanë se do përdorin edhe masa të tjera, siç janë protestat. Por, heqja e taksës e cila me fillim iu ...
Arbresh | 14-Feb-2020 08:18
Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës vazhdimisht po këmbëngul për mos heqjen e taksës nga qeveria e re. Madje për këtë ata thanë se do përdorin edhe masa të tjera, siç janë protestat. Por, heqja e taksës e cila me fillim iu ...

SHBA-ja këmbëngul në rinisjen e shpejtë të dialogut, Qeverisë nuk i ngutet
Përmes një letre drejtuar kryeministrit Albin Kurti, sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo ka kërkuar largimin e tarifës 100 për qind dhe kthimin e palëve në tavolinën e bisedimeve. Sipas tij, tanimë është koha që ...
Lajminet | 14-Feb-2020 08:10
Përmes një letre drejtuar kryeministrit Albin Kurti, sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo ka kërkuar largimin e tarifës 100 për qind dhe kthimin e palëve në tavolinën e bisedimeve. Sipas tij, tanimë është koha që ...

SHBA-ja këmbëngul në rinisjen e shpejtë të dialogut, Qeverisë nuk i ngutet
Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë shpeshtuar thirrjet për heqjen e taksës së vendosur ndaj produkteve serbe pas formimit të qeverisë së re të Republikës së Kosovës. Përmes një letre drejtuar kryeministrit Albin ...
EkonomiaOnline | 14-Feb-2020 08:09
Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë shpeshtuar thirrjet për heqjen e taksës së vendosur ndaj produkteve serbe pas formimit të qeverisë së re të Republikës së Kosovës. Përmes një letre drejtuar kryeministrit Albin ...

Haki Abazi tregon se kur do të mblidhet Qeveria për të hequr taksën
Ditë më parë Qeveria e Kosovës shfuqizoi disa vendime të asaj paraardhëse. Por, u premtua se shfuqizimet do të vazhdojnë. Në nja nga këto pika të rendit të ditës do të futet edhe largimi i tarifës doganore 100% ndaj ...
Arbresh | 14-Feb-2020 08:03
Ditë më parë Qeveria e Kosovës shfuqizoi disa vendime të asaj paraardhëse. Por, u premtua se shfuqizimet do të vazhdojnë. Në nja nga këto pika të rendit të ditës do të futet edhe largimi i tarifës doganore 100% ndaj ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved