ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/02/2020 20:35

Pse shumë çifte ndahen për Shën Valentin?

Pse shumë çifte ndahen për Shën Valentin?
Dita e Shën Valentinit është një ditë feste në një datë të caktuar të vitit, e cila nxit njerëzit që të festojnë për dashurinë. Vite më parë në këtë festë, dhurata simbolike ishin letrat ose kartolinat ku shprehej ...
GazetaTema | 14-Feb-2020 11:51
Dita e Shën Valentinit është një ditë feste në një datë të caktuar të vitit, e cila nxit njerëzit që të festojnë për dashurinë. Vite më parë në këtë festë, dhurata simbolike ishin letrat ose kartolinat ku shprehej ...

Çfarë është “Shën Valentini”/ Tradita e festës lindi në Perandorinë Romake
Shën Valentini festohet çdo vit me datën 14 shkurt. Është dita kur njerëzit ia shfaqin dashurinë një personi tjetër përmes dhuratave të ndryshme. Kjo ditë ka marrë emrin nga një shenjtor i famshëm, por ka shumë histori ...
VizionPlus | 14-Feb-2020 17:41
Shën Valentini festohet çdo vit me datën 14 shkurt. Është dita kur njerëzit ia shfaqin dashurinë një personi tjetër përmes dhuratave të ndryshme. Kjo ditë ka marrë emrin nga një shenjtor i famshëm, por ka shumë histori ...

‘Shën Valentini’ në sheshet e Prishtinës, shitësit po ankohen se iu ka rënë puna
Lulet, bizhuteritë, balonat e ndryshme janë dhuratat që çiftet kanë dëshirë të shkëmbejnë me njeri tjetrin për Shën Valentin. E të gjitha këto i shkëmbejnë në 14 shkurt, ditën e të dashuruarve, ku përveç dhuratave, ata ...
Telegrafi | 14-Feb-2020 20:29
Lulet, bizhuteritë, balonat e ndryshme janë dhuratat që çiftet kanë dëshirë të shkëmbejnë me njeri tjetrin për Shën Valentin. E të gjitha këto i shkëmbejnë në 14 shkurt, ditën e të dashuruarve, ku përveç dhuratave, ata ...

Histori dhe fakte, kush është Shën Valentini
Shën Valentini është një shenjtor gjerësisht i njohur, që ka jetuar në shekullin e tretë në Romë, i cili përkujtohet në datën 14 shkurt. Ai është lidhur që nga mesjeta me simbolin e dashurisë së sinqertë. Asgjë nuk ...
Lapsi | 14-Feb-2020 13:58
Shën Valentini është një shenjtor gjerësisht i njohur, që ka jetuar në shekullin e tretë në Romë, i cili përkujtohet në datën 14 shkurt. Ai është lidhur që nga mesjeta me simbolin e dashurisë së sinqertë. Asgjë nuk ...

“Blind Date” me një libër për Shën Valentin në Librarinë Dukagjini
Këtë Shën Valentin, përveç të dashurve tuaj, Libraria Dukagjini ju mundëson ta përqafoni dashurinë tuaj për librat. Sot është Dita e Shën Valentinit – ditë që festohet me atë që e doni ose edhe me atë që doni ta lexoni. ...
Telegrafi | 14-Feb-2020 11:37
Këtë Shën Valentin, përveç të dashurve tuaj, Libraria Dukagjini ju mundëson ta përqafoni dashurinë tuaj për librat. Sot është Dita e Shën Valentinit – ditë që festohet me atë që e doni ose edhe me atë që doni ta lexoni. ...

Burrat shqiptarë nuk i fshehin emocionet për Shën Valentin, ‘pozojnë’ me lule në duar
“Dashuria dhe qielli e bëjnë njeriun qiellor”, do të thoshte Shekspiri. Në këtë ditë me shi, shqiptarët si çdo vit tjetër e kanë pritur festën e të dashuruarve “Shën Valentin”, në rrugët e kryeqyteti me lule në duar dhe ...
Gazeta Express | 14-Feb-2020 19:42
“Dashuria dhe qielli e bëjnë njeriun qiellor”, do të thoshte Shekspiri. Në këtë ditë me shi, shqiptarët si çdo vit tjetër e kanë pritur festën e të dashuruarve “Shën Valentin”, në rrugët e kryeqyteti me lule në duar dhe ...

Historia e hershme/ Pse shumë çifte ndahen për Shën Valentin?
Dita e Shën Valentinit është një ditë feste në një datë të caktuar të vitit, e cila nxit njerëzit që të festojnë për dashurinë. Vite më parë në këtë festë, dhurata simbolike ishin letrat ose kartolinat ku shprehej ...
Lexo | 14-Feb-2020 12:15
Dita e Shën Valentinit është një ditë feste në një datë të caktuar të vitit, e cila nxit njerëzit që të festojnë për dashurinë. Vite më parë në këtë festë, dhurata simbolike ishin letrat ose kartolinat ku shprehej ...

Origjina e Ditës së Shën Valentinit?
E dashuruar nga disa, e zhgënjyer nga të tjerët, Dita e Shën Valentinit vlerësohet gjerësisht si dita e fundit e romancës së djathë, jopologjenike, raporton “Independent”, transmeton . Ndërsa disa mund të jenë të ...
Lajminet | 14-Feb-2020 10:53
E dashuruar nga disa, e zhgënjyer nga të tjerët, Dita e Shën Valentinit vlerësohet gjerësisht si dita e fundit e romancës së djathë, jopologjenike, raporton “Independent”, transmeton . Ndërsa disa mund të jenë të ...

Pse Shën Valentini është dita e të dashuruarve?
14 shkurti është dita më romantike e vitit, kudo që shkojmë shohim vetëm zemra, lule, çokollata, mesazhe dashurie dhe gjeste të bukura mes çifteve. Deri tani e dimë që Shën Valentini është festa e të dashururarve, por ...
Bordo | 13-Feb-2018 13:31
14 shkurti është dita më romantike e vitit, kudo që shkojmë shohim vetëm zemra, lule, çokollata, mesazhe dashurie dhe gjeste të bukura mes çifteve. Deri tani e dimë që Shën Valentini është festa e të dashururarve, por ...

Sot Shën Valentini, çfarë thotë legjenda për festën e të dashuruarve
Sot është dita e të dashuruarve, Shën Valentini. Çiftet e dashuruar e konsiderojnë këtë ditë si të shënuar dhe me këtë rast ata i bëjnë dhurata njëri-tjetrit. Shumë dyqane dhe restorante që herët në mëngjes në kryeqytet ...
Aktuale.MK | 14-Feb-2020 10:17
Sot është dita e të dashuruarve, Shën Valentini. Çiftet e dashuruar e konsiderojnë këtë ditë si të shënuar dhe me këtë rast ata i bëjnë dhurata njëri-tjetrit. Shumë dyqane dhe restorante që herët në mëngjes në kryeqytet ...

Si filloi Shën Valentini dhe si festohet në Kosovë? 14 shkurti njihet si Dita e të Dashuruarve ku përveç dashurisë këtë ditë e bëjnë të veçantë edhe dhuratat që partnerët i shkëmbejnë me njëri tjetrin. Lulet,...
14 shkurti njihet si Dita e të Dashuruarve ku përveç dashurisë këtë ditë e bëjnë të veçantë edhe dhuratat që partnerët i shkëmbejnë me njëri tjetrin. Lulet, bizhuteritë e ndryshme, çokollatat, kartolinat janë disa nga ...
Kosova Sot | 14-Feb-2020 10:12
14 shkurti njihet si Dita e të Dashuruarve ku përveç dashurisë këtë ditë e bëjnë të veçantë edhe dhuratat që partnerët i shkëmbejnë me njëri tjetrin. Lulet, bizhuteritë e ndryshme, çokollatat, kartolinat janë disa nga ...

Fakte rreth Ditës së Shën Valentinit!
Shën Valentini është një shenjtor i njohur, që ka jetuar në shekullin e tretë në Romë, i cili përkujtohet në datën 14 shkurt. Ai është lidhur që nga mesjeta me simbolin e dashurisë së sinqertë. Asgjë nuk dihet me siguri ...
Gazeta Observer | 14-Feb-2020 10:11
Shën Valentini është një shenjtor i njohur, që ka jetuar në shekullin e tretë në Romë, i cili përkujtohet në datën 14 shkurt. Ai është lidhur që nga mesjeta me simbolin e dashurisë së sinqertë. Asgjë nuk dihet me siguri ...

14 Shkurti Dita e Shën Valentinit, legjenda, kuriozitete
Shën Valentini është një shenjtor gjerësisht i njohur, që ka jetuar në shekullin e tretë në Romë, i cili përkujtohet në datën 14 shkurt. Ai është lidhur që nga mesjeta me simbolin e dashurisë së sinqertë. Asgjë nuk ...
Telegraf | 14-Feb-2020 09:29
Shën Valentini është një shenjtor gjerësisht i njohur, që ka jetuar në shekullin e tretë në Romë, i cili përkujtohet në datën 14 shkurt. Ai është lidhur që nga mesjeta me simbolin e dashurisë së sinqertë. Asgjë nuk ...

Si filloi Shën Valentini dhe si festohet në Kosovë
14 shkurti njihet si Dita e të Dashuruarve ku përveç dashurisë këtë ditë e bëjnë të veçantë edhe dhuratat që partnerët i shkëmbejnë me njëri tjetrin. Lulet, bizhuteritë e ndryshme, çokollatat, kartolinat janë disa nga ...
Koha.net | 14-Feb-2020 10:02
14 shkurti njihet si Dita e të Dashuruarve ku përveç dashurisë këtë ditë e bëjnë të veçantë edhe dhuratat që partnerët i shkëmbejnë me njëri tjetrin. Lulet, bizhuteritë e ndryshme, çokollatat, kartolinat janë disa nga ...

?Si filloi Shën Valentini dhe si festohet në Kosovë?
14 shkurti njihet si Dita e të Dashuruarve ku përveç dashurisë këtë ditë e bëjnë të veçantë edhe dhuratat që partnerët i shkëmbejnë me njëri tjetrin. Lulet, bizhuteritë e ndryshme, çokollatat, kartolinat janë disa nga ...
Gazeta Express | 14-Feb-2020 09:59
14 shkurti njihet si Dita e të Dashuruarve ku përveç dashurisë këtë ditë e bëjnë të veçantë edhe dhuratat që partnerët i shkëmbejnë me njëri tjetrin. Lulet, bizhuteritë e ndryshme, çokollatat, kartolinat janë disa nga ...

Fakte rreth Ditës së Shën Valentinit!
Shën Valentini është një shenjtor i njohur, që ka jetuar në shekullin e tretë në Romë, i cili përkujtohet në datën 14 shkurt. Ai është lidhur që nga mesjeta me simbolin e dashurisë së sinqertë. Asgjë nuk dihet me siguri ...
InFokusi | 14-Feb-2020 09:53
Shën Valentini është një shenjtor i njohur, që ka jetuar në shekullin e tretë në Romë, i cili përkujtohet në datën 14 shkurt. Ai është lidhur që nga mesjeta me simbolin e dashurisë së sinqertë. Asgjë nuk dihet me siguri ...

?Si filloi Shën Valentini dhe si festohet në Kosovë
14 shkurti njihet si Dita e të Dashuruarve ku përveç dashurisë këtë ditë e bëjnë të veçantë edhe dhuratat që partnerët i shkëmbejnë me njëri tjetrin. Lulet, bizhuteritë e ndryshme, çokollatat, kartolinat janë disa nga ...
Indeks Online | 14-Feb-2020 09:38
14 shkurti njihet si Dita e të Dashuruarve ku përveç dashurisë këtë ditë e bëjnë të veçantë edhe dhuratat që partnerët i shkëmbejnë me njëri tjetrin. Lulet, bizhuteritë e ndryshme, çokollatat, kartolinat janë disa nga ...

Traditat e festës së Shën Valentinit në mbarë botën
Si festohet 14 shkurti në mbarë botën? Të Premtën, pra sot me 14 shkurt, njerëzit në mbarë botën që vëzhgojnë Ditën e Shën Valentinit do të duan njëri-tjetrin me përzemërsi, qoftë në formën e kartave, dhuratave ose ...
Gazeta Observer | 14-Feb-2020 09:38
Si festohet 14 shkurti në mbarë botën? Të Premtën, pra sot me 14 shkurt, njerëzit në mbarë botën që vëzhgojnë Ditën e Shën Valentinit do të duan njëri-tjetrin me përzemërsi, qoftë në formën e kartave, dhuratave ose ...

Traditat e festës së Shën Valentinit në mbarë botën
Të Premtën në 14 shkurt, njerëzit në mbarë botën që vëzhgojnë Ditën e Shën Valentinit do të duan njëri-tjetrin me përzemërsi, qoftë në formën e kartave, dhuratave ose gjesteve, raporton “Independent”, transmeton . ...
Lajminet | 14-Feb-2020 09:06
Të Premtën në 14 shkurt, njerëzit në mbarë botën që vëzhgojnë Ditën e Shën Valentinit do të duan njëri-tjetrin me përzemërsi, qoftë në formën e kartave, dhuratave ose gjesteve, raporton “Independent”, transmeton . ...

Çfarë nuk dini rreth Shën Valentinit
Shën Valentini është lidhur që nga mesjeta me simbolin e dashurisë së sinqertë. Asgjë nuk dihet me siguri për të, përveç faktit që quhej Shën Valentin dhe se vdiq më 14 shkurt në rrugën “Flaminia” në veri të Romës. Sot, ...
AlbInfo | 14-Feb-2020 08:50
Shën Valentini është lidhur që nga mesjeta me simbolin e dashurisë së sinqertë. Asgjë nuk dihet me siguri për të, përveç faktit që quhej Shën Valentin dhe se vdiq më 14 shkurt në rrugën “Flaminia” në veri të Romës. Sot, ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved