ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 06/04/2020 04:10

Këshilltari i CDU, Martin Henze/ Ambasadore e SHBA në Tiranë, sundimi i ligjit ka qenë de jure jo ekzistues, SPAK nuk do funksionojë

Këshilltari i CDU, Martin Henze/ Ambasadore e SHBA në Tiranë, sundimi i ligjit ka qenë de jure jo ekzistues, SPAK nuk do funksionojë
Martin Henze apel ambasadës amerikane në Tiranë: SPAK nuk do të funksionojë Ambasadorja amerikane referuar një takimi të ambasadorit Soreca me kreun e SPAK, Arben Kraja, shkruante se SHBA mbështet fuqimisht sundimin e ...
Telegraf | 14-Feb-2020 09:41
Martin Henze apel ambasadës amerikane në Tiranë: SPAK nuk do të funksionojë Ambasadorja amerikane referuar një takimi të ambasadorit Soreca me kreun e SPAK, Arben Kraja, shkruante se SHBA mbështet fuqimisht sundimin e ...

Yuri Kim: Qeveria, përgjegjëse për të siguruar transparencë për fondet e rindërtimit
Ambasada e SHBA-ve ka treguar çfarë u diskutua në takimin që kryediplomatja amerikane, Yuri Kim zhvilloi të enjten me ministrin për Rindërtimin, Arben Ahmetaj. Në njoftim thuhet se ata diskutuan për rëndësinë e ...
VizionPlus | 14-Feb-2020 09:32
Ambasada e SHBA-ve ka treguar çfarë u diskutua në takimin që kryediplomatja amerikane, Yuri Kim zhvilloi të enjten me ministrin për Rindërtimin, Arben Ahmetaj. Në njoftim thuhet se ata diskutuan për rëndësinë e ...

Ambasadorja Kim takon Çuçin: Të nxisim tregtinë mes SHBA-së dhe Shqipërisë
Ambasadorja amerikane në vazhdën e takimeve që po zhvillon me politikanë dhe anëtarë të kabinetit, sot ka patur një takim me ministrin e Bujqësisë, Bledi Çuçi. Përmes një postimi në Twitter, ambasadorja Yuri Kim thotë ...
ABCNews | 14-Feb-2020 17:17
Ambasadorja amerikane në vazhdën e takimeve që po zhvillon me politikanë dhe anëtarë të kabinetit, sot ka patur një takim me ministrin e Bujqësisë, Bledi Çuçi. Përmes një postimi në Twitter, ambasadorja Yuri Kim thotë ...

Eksperti gjerman Henze: SPAK nuk mund të funksionojë, Shqipëria shtet një partiak
Këshilltar i CDU Martin Henze, ka replikuar në twitter me ambasadoren amerikane sa i takon funksionimit të SPAK. Ambasadorja amerikane referuar një takimi të ambasadorit Soreca me kreun e SPAK, Arben Kraja, shkruante se ...
Telegraf | 13-Feb-2020 18:48
Këshilltar i CDU Martin Henze, ka replikuar në twitter me ambasadoren amerikane sa i takon funksionimit të SPAK. Ambasadorja amerikane referuar një takimi të ambasadorit Soreca me kreun e SPAK, Arben Kraja, shkruante se ...

Rritja me 26% e eksporteve të Shqipërisë në SHBA, ambasadorja Kim me ministrin Çuçi: Të nxiten më shumë mundësi për dy vendet
Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, ka takuar ditën e sotme një tjetër ministër të qeverisë. Përmes një postimi në Twitter, ambasada amerikane njofton edhe fokusin e bisedën. Ambasadorja Kim me ministrin Çuçi kanë ...
Politiko | 14-Feb-2020 17:26
Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, ka takuar ditën e sotme një tjetër ministër të qeverisë. Përmes një postimi në Twitter, ambasada amerikane njofton edhe fokusin e bisedën. Ambasadorja Kim me ministrin Çuçi kanë ...

Ambasadorja Kim përgëzon Shqipërinë për rritjen e eksporteve në SHBA
Ambasada Amerikane në Twitter: Ambasadorja Kim përgëzoi Shqipërinë për rritjen e eksporteve në SHBA me 26 përqind, gjatë takimit të saj sot me Ministrin e Bujqësisë Bledi Çuçi. Ambasadorja nënvizoi rëndësinë e tregtisë ...
Lexo | 14-Feb-2020 17:00
Ambasada Amerikane në Twitter: Ambasadorja Kim përgëzoi Shqipërinë për rritjen e eksporteve në SHBA me 26 përqind, gjatë takimit të saj sot me Ministrin e Bujqësisë Bledi Çuçi. Ambasadorja nënvizoi rëndësinë e tregtisë ...

Yuri Kim: SHBA mbështet me forcë sundimin e ligjit, SPAK duhet të ketë sukses
Ambasadorja e re e SHBA-ve në Tiranë, Yuri Kim shprehet se Struktura e Posaçme Antikorrupsion duhet të ketë sukses. Përmes një postimi në “Twitter”, kryediplomatja theksoi se Amerika mbështet me forcë sundimin e ligjit ...
VizionPlus | 13-Feb-2020 16:51
Ambasadorja e re e SHBA-ve në Tiranë, Yuri Kim shprehet se Struktura e Posaçme Antikorrupsion duhet të ketë sukses. Përmes një postimi në “Twitter”, kryediplomatja theksoi se Amerika mbështet me forcë sundimin e ligjit ...

Yuri Kim takon ‘ministrin e tërmetit’: Keni përgjegjësi…transparencë dhe llogaridhënie për fondet…
Ambasada amerikane në Tiranë njoftoi sot çfarë u diskutua në takimin midis ambasadores së re të SHBA-së, Yuri Kim me ministrin Arben Ahmetaj, një ditë më parë. Sipas ambasadës, “ambasadorja Kim u takua me Ministrin për ...
Standard | 14-Feb-2020 14:06
Ambasada amerikane në Tiranë njoftoi sot çfarë u diskutua në takimin midis ambasadores së re të SHBA-së, Yuri Kim me ministrin Arben Ahmetaj, një ditë më parë. Sipas ambasadës, “ambasadorja Kim u takua me Ministrin për ...

Manjani-ambasadores amerikane: Ndaloni Bosin të përgjojë e shantazhojë
Ish-ministri Drejtësisë, Ylli Manjani përmes një statusi në facebook i kërkon ambasadores së SHBA, Yuri Kim të reagojë ndaj ligjit anti-KCK. Ai merr shkas nga deklarata e Kim e cila ka thënë se “SHBA mbështet me forcë ...
ABCNews | 13-Feb-2020 20:39
Ish-ministri Drejtësisë, Ylli Manjani përmes një statusi në facebook i kërkon ambasadores së SHBA, Yuri Kim të reagojë ndaj ligjit anti-KCK. Ai merr shkas nga deklarata e Kim e cila ka thënë se “SHBA mbështet me forcë ...

Zbardhet takimi mes Yuri Kim dhe Ahmetajt, ja çfarë diskutuan dy zyrtarët
Një ditë pas takimit me ministrin për Rindërtim Arben Ahmetaj me ambasadoren Yuri Kim, ambasada Amerikane ka zbardhur takimin. Përmes një mesazhi në ‘Facebook’ ambasada pohon se dy zyrtarët diskutuan rëndësinë e ...
Lexo | 14-Feb-2020 10:33
Një ditë pas takimit me ministrin për Rindërtim Arben Ahmetaj me ambasadoren Yuri Kim, ambasada Amerikane ka zbardhur takimin. Përmes një mesazhi në ‘Facebook’ ambasada pohon se dy zyrtarët diskutuan rëndësinë e ...

Kujdes me fondet e tërmetit, siguroni transparencë! Ambasadorja amerikane takon ministrin e Rindërtimit Ahmetaj
Ambasadorja amerikane në Tiranë Yuri Kim u takua me Ministrin për Rindërtimin Arben Ahmetaj. Referuar njoftimit zyrtar të ambasadës, ata diskutuan rëndësinë e përdorimit me efikasitet të burimeve në ndihmë të atyre që u ...
ScanTv | 14-Feb-2020 10:29
Ambasadorja amerikane në Tiranë Yuri Kim u takua me Ministrin për Rindërtimin Arben Ahmetaj. Referuar njoftimit zyrtar të ambasadës, ata diskutuan rëndësinë e përdorimit me efikasitet të burimeve në ndihmë të atyre që u ...

Takimi me Ahmetaj, reagon ambasada e SHBA. Cfarë kërkoi ambasadorja
Një ditë pas takimit me ministrin për Rindërtim Arben Ahmetaj me ambasadoren Yuri Kim, ambasada Amerikane ka zbardhur takimin. Përmes një mesazhi në ‘Facebook’ ambasada pohon se dy zyrtarët diskutuan rëndësinë e ...
Lajmi i Fundit | 14-Feb-2020 10:20
Një ditë pas takimit me ministrin për Rindërtim Arben Ahmetaj me ambasadoren Yuri Kim, ambasada Amerikane ka zbardhur takimin. Përmes një mesazhi në ‘Facebook’ ambasada pohon se dy zyrtarët diskutuan rëndësinë e ...

Takimi Yuri Kim-Ahmetaj, Ambasada e SHBA jep detaje: Çfarë i kërkoi ambasadorja ministrit
Ambasada amerikane në Tiranë ka dhënë detaje nga takimi i ministrit për Rindërtim, Arben Ahmetaj dhe ambasdores amerikane, Yuri Kim. Me një shënim në faqen e vet në “Faceboook”, Ambasada amerikane njofton se në takim ...
Gazeta Dita | 14-Feb-2020 09:59
Ambasada amerikane në Tiranë ka dhënë detaje nga takimi i ministrit për Rindërtim, Arben Ahmetaj dhe ambasdores amerikane, Yuri Kim. Me një shënim në faqen e vet në “Faceboook”, Ambasada amerikane njofton se në takim ...

Kim takon Ahmetaj: Qeveria të mundësojë transparencë për fondet e përdorura për rindërtim!
Ambasadorja e SHBA-së në vendin tonë Yuri Kim pati dje një takim me Ministrin për Rindërtimin Arben Ahmetaj. Gjatë takimit ata diskutuan rëndësinë e përdorimit me efikasitet të burimeve në ndihmë të atyre që u prekën ...
RTSH | 14-Feb-2020 09:14
Ambasadorja e SHBA-së në vendin tonë Yuri Kim pati dje një takim me Ministrin për Rindërtimin Arben Ahmetaj. Gjatë takimit ata diskutuan rëndësinë e përdorimit me efikasitet të burimeve në ndihmë të atyre që u prekën ...

Ambasadorja amerikane mesazh për drejtësinë në Shqipëri: SPAK duhet të ketë sukses
Përmes një postimi në Twitter, ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Tiranë, Yuri Kim deklaron se mbështet me forcë sundimin e ligjit në Shqipëri. “SPAK duhet të ketë sukses!”, shkruhet në postimin e saj.
GazetaTema | 13-Feb-2020 16:01
Përmes një postimi në Twitter, ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Tiranë, Yuri Kim deklaron se mbështet me forcë sundimin e ligjit në Shqipëri. “SPAK duhet të ketë sukses!”, shkruhet në postimin e saj.

Ambasada e SHBA zbardh takimin me Ahmetajn, Kim: Të përdoren me efikasitet burimet në ndihmë të të prekurve nga tërmeti
Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka zbardhur takimin e ambasadores Yuri Kim me ministrin e Rindërtimit, Arben Ahmetaj. Sipas statusit të ambasadës, Kim i ka nënvijëzuar Ahmetajt që të përdoren me efikasitet ...
Politiko | 14-Feb-2020 09:14
Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka zbardhur takimin e ambasadores Yuri Kim me ministrin e Rindërtimit, Arben Ahmetaj. Sipas statusit të ambasadës, Kim i ka nënvijëzuar Ahmetajt që të përdoren me efikasitet ...

“SPAK duhet të ketë sukses”/ Yuri Kim mesazh për drejtësinë në Shqipëri
Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Tiranë, Yuri Kim, ka dhënë sot një tjetër mesazh të fortë për sundimin e ligjit në vendin tonë. Kryediplomatja amerikane shkruan në “Twitter” se, SHBA mbështet me forcë sundimin e ...
Telegraf | 13-Feb-2020 16:07
Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Tiranë, Yuri Kim, ka dhënë sot një tjetër mesazh të fortë për sundimin e ligjit në vendin tonë. Kryediplomatja amerikane shkruan në “Twitter” se, SHBA mbështet me forcë sundimin e ...

Urimi i Yuri Kim për pavarësinë e Kosovës
Pjesë e ceremonisë për pavarësinë e Kosovës, ishte edhe ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, e cila uron pavarësinë e Kosovës.’Urime për pavarësinë e Kosovës’, shkruan Yuri Kim. Në ceremoni ishte edhe presidenti ...
Lexo | 13-Feb-2020 20:27
Pjesë e ceremonisë për pavarësinë e Kosovës, ishte edhe ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, e cila uron pavarësinë e Kosovës.’Urime për pavarësinë e Kosovës’, shkruan Yuri Kim. Në ceremoni ishte edhe presidenti ...

“SPAK duhet të ketë sukses”/ Ambasadorja amerikane mesazh për drejtësinë në Shqipëri
Përmes një postimi në Twitter, ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Tiranë, Yuri Kim deklaron se mbështet me forcë sundimin e ligjit në Shqipëri.
Top Channel | 13-Feb-2020 15:44
Përmes një postimi në Twitter, ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Tiranë, Yuri Kim deklaron se mbështet me forcë sundimin e ligjit në Shqipëri.

Kim: SHBA mbështet me forcë sundimin e ligjit në Shqipëri. SPAK duhet të ketë sukses!
Tiranë, 13 shkurt 2020 – Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim, ka theksuar se SHBA e mbështet me forcë sundimin e ligjit në Shqipëri dhe punën e Prokurorisë Speciale Kundër Korrupsionit (SPAK). “SHBA mbështet me ...
Illyriapress | 13-Feb-2020 19:03
Tiranë, 13 shkurt 2020 – Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim, ka theksuar se SHBA e mbështet me forcë sundimin e ligjit në Shqipëri dhe punën e Prokurorisë Speciale Kundër Korrupsionit (SPAK). “SHBA mbështet me ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved