ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/02/2020 23:40

Rritja me 26% e eksporteve të Shqipërisë në SHBA, ambasadorja Kim me ministrin Çuçi: Të nxiten më shumë mundësi për dy vendet

Rritja me 26% e eksporteve të Shqipërisë në SHBA, ambasadorja Kim me ministrin Çuçi: Të nxiten më shumë mundësi për dy vendet
Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, ka takuar ditën e sotme një tjetër ministër të qeverisë. Përmes një postimi në Twitter, ambasada amerikane njofton edhe fokusin e bisedën. Ambasadorja Kim me ministrin Çuçi kanë ...
Politiko | 14-Feb-2020 17:26
Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, ka takuar ditën e sotme një tjetër ministër të qeverisë. Përmes një postimi në Twitter, ambasada amerikane njofton edhe fokusin e bisedën. Ambasadorja Kim me ministrin Çuçi kanë ...

Ambasadorja Kim takon Çuçin: Të nxisim tregtinë mes SHBA-së dhe Shqipërisë
Ambasadorja amerikane në vazhdën e takimeve që po zhvillon me politikanë dhe anëtarë të kabinetit, sot ka patur një takim me ministrin e Bujqësisë, Bledi Çuçi. Përmes një postimi në Twitter, ambasadorja Yuri Kim thotë ...
ABCNews | 14-Feb-2020 17:17
Ambasadorja amerikane në vazhdën e takimeve që po zhvillon me politikanë dhe anëtarë të kabinetit, sot ka patur një takim me ministrin e Bujqësisë, Bledi Çuçi. Përmes një postimi në Twitter, ambasadorja Yuri Kim thotë ...

Ambasadorja Kim përgëzon Shqipërinë për rritjen e eksporteve në SHBA
Ambasada Amerikane në Twitter: Ambasadorja Kim përgëzoi Shqipërinë për rritjen e eksporteve në SHBA me 26 përqind, gjatë takimit të saj sot me Ministrin e Bujqësisë Bledi Çuçi. Ambasadorja nënvizoi rëndësinë e tregtisë ...
Lexo | 14-Feb-2020 17:00
Ambasada Amerikane në Twitter: Ambasadorja Kim përgëzoi Shqipërinë për rritjen e eksporteve në SHBA me 26 përqind, gjatë takimit të saj sot me Ministrin e Bujqësisë Bledi Çuçi. Ambasadorja nënvizoi rëndësinë e tregtisë ...

Shpallen zonat e rindërtimit/ Qeveria ngarkon FSHZH me zbatimin e projekteve
Këshilli i Ministrave përmes shtatë vendimeve shpalli zonat për zhvillim, ku do të ndërtohen godinat e reja për akomodim të të prekurve nga tërmeti i 26 nëntorit.
Top Channel | 14-Feb-2020 15:01
Këshilli i Ministrave përmes shtatë vendimeve shpalli zonat për zhvillim, ku do të ndërtohen godinat e reja për akomodim të të prekurve nga tërmeti i 26 nëntorit.

Yuri Kim takon ‘ministrin e tërmetit’: Keni përgjegjësi…transparencë dhe llogaridhënie për fondet…
Ambasada amerikane në Tiranë njoftoi sot çfarë u diskutua në takimin midis ambasadores së re të SHBA-së, Yuri Kim me ministrin Arben Ahmetaj, një ditë më parë. Sipas ambasadës, “ambasadorja Kim u takua me Ministrin për ...
Standard | 14-Feb-2020 14:06
Ambasada amerikane në Tiranë njoftoi sot çfarë u diskutua në takimin midis ambasadores së re të SHBA-së, Yuri Kim me ministrin Arben Ahmetaj, një ditë më parë. Sipas ambasadës, “ambasadorja Kim u takua me Ministrin për ...

Zbardhet takimi mes Yuri Kim dhe Ahmetajt, ja çfarë diskutuan dy zyrtarët
Një ditë pas takimit me ministrin për Rindërtim Arben Ahmetaj me ambasadoren Yuri Kim, ambasada Amerikane ka zbardhur takimin. Përmes një mesazhi në ‘Facebook’ ambasada pohon se dy zyrtarët diskutuan rëndësinë e ...
Lexo | 14-Feb-2020 10:33
Një ditë pas takimit me ministrin për Rindërtim Arben Ahmetaj me ambasadoren Yuri Kim, ambasada Amerikane ka zbardhur takimin. Përmes një mesazhi në ‘Facebook’ ambasada pohon se dy zyrtarët diskutuan rëndësinë e ...

Kujdes me fondet e tërmetit, siguroni transparencë! Ambasadorja amerikane takon ministrin e Rindërtimit Ahmetaj
Ambasadorja amerikane në Tiranë Yuri Kim u takua me Ministrin për Rindërtimin Arben Ahmetaj. Referuar njoftimit zyrtar të ambasadës, ata diskutuan rëndësinë e përdorimit me efikasitet të burimeve në ndihmë të atyre që u ...
ScanTv | 14-Feb-2020 10:29
Ambasadorja amerikane në Tiranë Yuri Kim u takua me Ministrin për Rindërtimin Arben Ahmetaj. Referuar njoftimit zyrtar të ambasadës, ata diskutuan rëndësinë e përdorimit me efikasitet të burimeve në ndihmë të atyre që u ...

Këshilltari i CDU, Martin Henze/ Ambasadore e SHBA në Tiranë, sundimi i ligjit ka qenë de jure jo ekzistues, SPAK nuk do funksionojë
Martin Henze apel ambasadës amerikane në Tiranë: SPAK nuk do të funksionojë Ambasadorja amerikane referuar një takimi të ambasadorit Soreca me kreun e SPAK, Arben Kraja, shkruante se SHBA mbështet fuqimisht sundimin e ...
Telegraf | 14-Feb-2020 09:41
Martin Henze apel ambasadës amerikane në Tiranë: SPAK nuk do të funksionojë Ambasadorja amerikane referuar një takimi të ambasadorit Soreca me kreun e SPAK, Arben Kraja, shkruante se SHBA mbështet fuqimisht sundimin e ...

Yuri Kim: Qeveria, përgjegjëse për të siguruar transparencë për fondet e rindërtimit
Ambasada e SHBA-ve ka treguar çfarë u diskutua në takimin që kryediplomatja amerikane, Yuri Kim zhvilloi të enjten me ministrin për Rindërtimin, Arben Ahmetaj. Në njoftim thuhet se ata diskutuan për rëndësinë e ...
VizionPlus | 14-Feb-2020 09:32
Ambasada e SHBA-ve ka treguar çfarë u diskutua në takimin që kryediplomatja amerikane, Yuri Kim zhvilloi të enjten me ministrin për Rindërtimin, Arben Ahmetaj. Në njoftim thuhet se ata diskutuan për rëndësinë e ...

Takimi me Ahmetaj, reagon ambasada e SHBA. Cfarë kërkoi ambasadorja
Një ditë pas takimit me ministrin për Rindërtim Arben Ahmetaj me ambasadoren Yuri Kim, ambasada Amerikane ka zbardhur takimin. Përmes një mesazhi në ‘Facebook’ ambasada pohon se dy zyrtarët diskutuan rëndësinë e ...
Lajmi i Fundit | 14-Feb-2020 10:20
Një ditë pas takimit me ministrin për Rindërtim Arben Ahmetaj me ambasadoren Yuri Kim, ambasada Amerikane ka zbardhur takimin. Përmes një mesazhi në ‘Facebook’ ambasada pohon se dy zyrtarët diskutuan rëndësinë e ...

Takimi Yuri Kim-Ahmetaj, Ambasada e SHBA jep detaje: Çfarë i kërkoi ambasadorja ministrit
Ambasada amerikane në Tiranë ka dhënë detaje nga takimi i ministrit për Rindërtim, Arben Ahmetaj dhe ambasdores amerikane, Yuri Kim. Me një shënim në faqen e vet në “Faceboook”, Ambasada amerikane njofton se në takim ...
Gazeta Dita | 14-Feb-2020 09:59
Ambasada amerikane në Tiranë ka dhënë detaje nga takimi i ministrit për Rindërtim, Arben Ahmetaj dhe ambasdores amerikane, Yuri Kim. Me një shënim në faqen e vet në “Faceboook”, Ambasada amerikane njofton se në takim ...

“SPAK duhet të ketë sukses”/ Ambasadorja amerikane mesazh për drejtësinë në Shqipëri
Përmes një postimi në Twitter, ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Tiranë, Yuri Kim deklaron se mbështet me forcë sundimin e ligjit në Shqipëri.
Top Channel | 13-Feb-2020 15:44
Përmes një postimi në Twitter, ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Tiranë, Yuri Kim deklaron se mbështet me forcë sundimin e ligjit në Shqipëri.

Soreca takon kreun e SPAK, zbulon bisedën
Ambasadori i BE në vendin tonë, Luigi Soreca ka zhvilluar një takim me kreun e SPAK, Arben Krajën.
Top Channel | 13-Feb-2020 13:30
Ambasadori i BE në vendin tonë, Luigi Soreca ka zhvilluar një takim me kreun e SPAK, Arben Krajën.

Eksperti gjerman Henze: SPAK nuk mund të funksionojë, Shqipëria shtet një partiak
Këshilltar i CDU Martin Henze, ka replikuar në twitter me ambasadoren amerikane sa i takon funksionimit të SPAK. Ambasadorja amerikane referuar një takimi të ambasadorit Soreca me kreun e SPAK, Arben Kraja, shkruante se ...
Telegraf | 13-Feb-2020 18:48
Këshilltar i CDU Martin Henze, ka replikuar në twitter me ambasadoren amerikane sa i takon funksionimit të SPAK. Ambasadorja amerikane referuar një takimi të ambasadorit Soreca me kreun e SPAK, Arben Kraja, shkruante se ...

Ambasadorja amerikane mesazh për drejtësinë në Shqipëri: SPAK duhet të ketë sukses
Përmes një postimi në Twitter, ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Tiranë, Yuri Kim deklaron se mbështet me forcë sundimin e ligjit në Shqipëri. “SPAK duhet të ketë sukses!”, shkruhet në postimin e saj.
GazetaTema | 13-Feb-2020 16:01
Përmes një postimi në Twitter, ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Tiranë, Yuri Kim deklaron se mbështet me forcë sundimin e ligjit në Shqipëri. “SPAK duhet të ketë sukses!”, shkruhet në postimin e saj.

Rama përcjell fjalët e shenjta të Nënë Terezës: Dashuria është një frut që e ka kohën në çdo stinë
“Dashuria është një frut që e ka kohën në çdo stinë dhe që mund ta mbledh çdo dorë”, tha sot Kryeministri Edi Rama, duke përcjellë të tjera fjalë të shenjta me mesazhin e tij. Ishin këto fjalë të shenjta nga Nënë ...
Lexo | 14-Feb-2020 09:42
“Dashuria është një frut që e ka kohën në çdo stinë dhe që mund ta mbledh çdo dorë”, tha sot Kryeministri Edi Rama, duke përcjellë të tjera fjalë të shenjta me mesazhin e tij. Ishin këto fjalë të shenjta nga Nënë ...

Reforma Zgjedhore/ Yuri Kim takon Spiropalin: Shqiptarët presin rezultate
Ambasadorja e SHBA Yuri Kim ka takuar Ministren e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin Elisa Spiropali.
Top Channel | 13-Feb-2020 10:04
Ambasadorja e SHBA Yuri Kim ka takuar Ministren e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin Elisa Spiropali.

Yuri Kim: SHBA mbështet me forcë sundimin e ligjit, SPAK duhet të ketë sukses
Ambasadorja e re e SHBA-ve në Tiranë, Yuri Kim shprehet se Struktura e Posaçme Antikorrupsion duhet të ketë sukses. Përmes një postimi në “Twitter”, kryediplomatja theksoi se Amerika mbështet me forcë sundimin e ligjit ...
VizionPlus | 13-Feb-2020 16:51
Ambasadorja e re e SHBA-ve në Tiranë, Yuri Kim shprehet se Struktura e Posaçme Antikorrupsion duhet të ketë sukses. Përmes një postimi në “Twitter”, kryediplomatja theksoi se Amerika mbështet me forcë sundimin e ligjit ...

Ambasadorja Yuri Kim në kryeministri, takim me Arben Ahmetajn
Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara Yuri Kim ka mbërritur në kryeministri, ku po zhvillon një takim me ministrin e Shtetit për Rindërtimin Arben Ahmetaj. Më herët ka qenë në Durrës, ku ka parë nga afër situatën pas ...
GazetaTema | 13-Feb-2020 11:42
Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara Yuri Kim ka mbërritur në kryeministri, ku po zhvillon një takim me ministrin e Shtetit për Rindërtimin Arben Ahmetaj. Më herët ka qenë në Durrës, ku ka parë nga afër situatën pas ...

Ambasadorja Yuri Kim sërish në kryeministri, takim me Ramën pas miratimit të ligjit për gjykatësit dhe prokurorët
Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara Yuri Kim ka mbërritur në kryeministri, ku po zhvillon një takim me kryeministrin e vendit Edi Rama Ky është takimi i dytë i ambasadores amerikane me Ramën në Kryeministri. I pari ...
GazetaTema | 13-Feb-2020 11:21
Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara Yuri Kim ka mbërritur në kryeministri, ku po zhvillon një takim me kryeministrin e vendit Edi Rama Ky është takimi i dytë i ambasadores amerikane me Ramën në Kryeministri. I pari ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved