ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 20/02/2020 00:01

Reportazhi i “Die Welt”: Zhgënjimi po boshatis Shqipërinë

Reportazhi i “Die Welt”: Zhgënjimi po boshatis Shqipërinë
Në një artikull për Shqipërinë, gazeta e njohur gjermane, ‘Die Welt ’, duke analizuar çështjen e hapjes së negociatave për anëtarësim të Shqipërisë në BE, shkruan se vendi është kandidat që prej vitit 2014, por këto ...
Lapsi | 14-Feb-2020 22:56
Në një artikull për Shqipërinë, gazeta e njohur gjermane, ‘Die Welt ’, duke analizuar çështjen e hapjes së negociatave për anëtarësim të Shqipërisë në BE, shkruan se vendi është kandidat që prej vitit 2014, por këto ...

“Konferenca e Sigurisë”/ Rama takon themeluesin e “Facebook”, Mark Zuckerberg (FOTO)
Na ndiqni në Facebook mapo.al Kryeministri Edi Rama është takuar mbrëmjen e sotme me themeluesin e rrjetit social “Facebook”, Mark Zuckerberg. “Gjatë një darke miqsh të posaçëm, mbledhur në Mynih”, shkruan Rama, i cili ...
Mapo | 14-Feb-2020 22:44
Na ndiqni në Facebook mapo.al Kryeministri Edi Rama është takuar mbrëmjen e sotme me themeluesin e rrjetit social “Facebook”, Mark Zuckerberg. “Gjatë një darke miqsh të posaçëm, mbledhur në Mynih”, shkruan Rama, i cili ...

“Die Welt” analizë për Shqipërinë: Zhgënjimi po boshatis vendin
Gazeta shkruan se “Koha është thelbësore: Gjithnjë e më shumë shqiptarë po largohen nga vendi i tyre. Ata nuk duan të ëndërrojnë për një të ardhme evropiane përgjithmonë, ata thjesht vijnë në BE – në Gjermani, Greqi ose ...
AlbInfo | 14-Feb-2020 22:32
Gazeta shkruan se “Koha është thelbësore: Gjithnjë e më shumë shqiptarë po largohen nga vendi i tyre. Ata nuk duan të ëndërrojnë për një të ardhme evropiane përgjithmonë, ata thjesht vijnë në BE – në Gjermani, Greqi ose ...

Gjermania “Die Welt” analizë për Shqipërinë: Zhgënjimi po boshatis vendin
Në një artikull për Shqipërinë, gazeta e njohur gjermane, ‘Die Welt’, duke analizuar çështjen e hapjes së negociatave për anëtarësim të Shqipërisë në BE, shkruan se vendi është kandidat që prej vitit 2014, por këto ...
Gazeta Express | 14-Feb-2020 21:56
Në një artikull për Shqipërinë, gazeta e njohur gjermane, ‘Die Welt’, duke analizuar çështjen e hapjes së negociatave për anëtarësim të Shqipërisë në BE, shkruan se vendi është kandidat që prej vitit 2014, por këto ...

Veliaj deliron: Anti-KÇK i bëri zap “lacat”, ka më pak trafik në Tiranë (VIDEO)
Na ndiqni në Facebook mapo.al Dihet tashmë se kryebashkiaku i Tiranës nuk ka më kufi në llojin e tij të propagandës, por ndonjëherë arrin në kufijtë e qesharakes. Në një mbledhje të këshillit bashkiak të kryeqytetit ai ...
Mapo | 14-Feb-2020 21:54
Na ndiqni në Facebook mapo.al Dihet tashmë se kryebashkiaku i Tiranës nuk ka më kufi në llojin e tij të propagandës, por ndonjëherë arrin në kufijtë e qesharakes. Në një mbledhje të këshillit bashkiak të kryeqytetit ai ...

“Jam e re, politika na largon”/ Die Welt: Zhgënjimi po boshatis Shqipërinë
Na ndiqni në Facebook mapo.al Në një artikull për Shqipërinë, gazeta e njohur gjermane, Die Welt, duke analizuar çështjen e hapjes së negociatave për anëtarësim të Shqipërisë në BE, shkruan se vendi është kandidat që ...
Mapo | 14-Feb-2020 21:04
Na ndiqni në Facebook mapo.al Në një artikull për Shqipërinë, gazeta e njohur gjermane, Die Welt, duke analizuar çështjen e hapjes së negociatave për anëtarësim të Shqipërisë në BE, shkruan se vendi është kandidat që ...

Gara për drejtorin e Byrosë Kombëtare të Hetimit/ 8 kandiatë kualifikohen për fazat e fundit
Na ndiqni në Facebook mapo.al Ngushtohet rrethi për drejtorin e Byrosë Kombëtare të Hetimit. Komisioni i Përzgjedhjes i kryesuar nga drejtuesi i SPAK Arben Kraja ka kualifikuar për në fazën e fundit, 8 nga 18 kandidatët ...
Mapo | 14-Feb-2020 20:47
Na ndiqni në Facebook mapo.al Ngushtohet rrethi për drejtorin e Byrosë Kombëtare të Hetimit. Komisioni i Përzgjedhjes i kryesuar nga drejtuesi i SPAK Arben Kraja ka kualifikuar për në fazën e fundit, 8 nga 18 kandidatët ...

“Bashkë për Shqipërinë”/ Fondet për tërmetin, KE zbulon programin e Konferencës së Donatorëve
Na ndiqni në Facebook mapo.al Komisioni Europian ka bërë publik programin e plotë të konferencës ndërkombëtare të donatorëve të titulluar “Bashkë për Shqipërinë ” që synon të kontribuojë në fazën e rindërtimit dhe të ...
Mapo | 14-Feb-2020 20:44
Na ndiqni në Facebook mapo.al Komisioni Europian ka bërë publik programin e plotë të konferencës ndërkombëtare të donatorëve të titulluar “Bashkë për Shqipërinë ” që synon të kontribuojë në fazën e rindërtimit dhe të ...

Uzuni i jashtëzakonshëm, mposht i vetëm skuadrën e Istrës (Video)
Na ndiqni në Facebook mapo.al Myrto Uzuni kaloi një pasdite fantastike. Sulmuesi i kombëtares kuqezi shënoi dy herë dhe i dhuroi fitoren Lokomotivës së Zagrebit në përballjen shtëpiake me Istra. 24-vjeçari nga Berati ...
Mapo | 14-Feb-2020 20:44
Na ndiqni në Facebook mapo.al Myrto Uzuni kaloi një pasdite fantastike. Sulmuesi i kombëtares kuqezi shënoi dy herë dhe i dhuroi fitoren Lokomotivës së Zagrebit në përballjen shtëpiake me Istra. 24-vjeçari nga Berati ...

“Koha për zgjedhje të parakohshme”/ Gjekmarkaj: PD ka nevojë për konkurrencë të brendshme
Na ndiqni në Facebook mapo.al Analsiti Agron Gjekmarkaj i ftuar në rubrikën ‘Opinion’ në News 24 ka folur për propozimet e PD për krimin zgjedhor duke thënë se qeveria teknike 100 ditë para zgjedhjeve është zgjidhje për ...
Mapo | 14-Feb-2020 20:38
Na ndiqni në Facebook mapo.al Analsiti Agron Gjekmarkaj i ftuar në rubrikën ‘Opinion’ në News 24 ka folur për propozimet e PD për krimin zgjedhor duke thënë se qeveria teknike 100 ditë para zgjedhjeve është zgjidhje për ...

Haradinaj në funeralin e të afërmit të Berishës: Kosova humbi një vëlla
Na ndiqni në Facebook mapo.al Djali i xhaxhait të ish-kryeministrit Sali Berisha, Sulejmani u nda nga jeta një ditë më parë . Sot ai u përcoll për në banesën e fundit. Mes shumë të pranishmëve në funeral, i pranishëm ka ...
Mapo | 14-Feb-2020 20:32
Na ndiqni në Facebook mapo.al Djali i xhaxhait të ish-kryeministrit Sali Berisha, Sulejmani u nda nga jeta një ditë më parë . Sot ai u përcoll për në banesën e fundit. Mes shumë të pranishmëve në funeral, i pranishëm ka ...

Dënimi i UEFA/ Manchester City: Nuk jemi të befasuar, do t’i drejtohemi Gjykatës së Arbitrazhit të Sportit
Na ndiqni në Facebook mapo.al Manchester City ka reaguar menjëherë pas vendimit të UEFA-s për ta përjashtuar klubin anglez nga Champions League për dy sezonet e ardhshme dhe për ta gjobitur me 30 milionë euro për shkak ...
Mapo | 14-Feb-2020 20:06
Na ndiqni në Facebook mapo.al Manchester City ka reaguar menjëherë pas vendimit të UEFA-s për ta përjashtuar klubin anglez nga Champions League për dy sezonet e ardhshme dhe për ta gjobitur me 30 milionë euro për shkak ...

Manchester City jashtë Championsit, dënimi i tmerrshëm nga UEFA
Na ndiqni në Facebook mapo.al Lajmi i fundit ka tronditur Manchester City-n. UEFA ka dënuar kampionët e Anglisë me dy vite përjashtim nga Champions League. “Qytetarët” janë denuar dhe me 30 milionë euro gjobë nga ...
Mapo | 14-Feb-2020 19:51
Na ndiqni në Facebook mapo.al Lajmi i fundit ka tronditur Manchester City-n. UEFA ka dënuar kampionët e Anglisë me dy vite përjashtim nga Champions League. “Qytetarët” janë denuar dhe me 30 milionë euro gjobë nga ...

Shën Valentini, sa shpenzojnë shqiptarët për buqetat me lule. Nga furnizohet Shqipëria
Lulet janë simboli i ditës së të dashuruarve, Shën Valentinit. Vitet e fundit shqiptarët, kryesisht burrat, gjithnjë e më shumë po përzgjedhin buqetat me lule si dhuratë. Tashmë në Shqipëri importohen gati tre herë më ...
BalkanWeb | 14-Feb-2020 07:24
Lulet janë simboli i ditës së të dashuruarve, Shën Valentinit. Vitet e fundit shqiptarët, kryesisht burrat, gjithnjë e më shumë po përzgjedhin buqetat me lule si dhuratë. Tashmë në Shqipëri importohen gati tre herë më ...

Ish-kryeministri Sali Berisha në zi, humb njeriun e afërt të familjes
Na ndiqni në Facebook mapo.al Zi në familjen e ish-kryeministrit Sali Berisha. Është vetë Berisha i cili përmes një postimi në rrjetet sociale njofton se ka ndërruar jetë djali i xhaxhait të tij, Sulejman Berisha. ...
Mapo | 14-Feb-2020 19:45
Na ndiqni në Facebook mapo.al Zi në familjen e ish-kryeministrit Sali Berisha. Është vetë Berisha i cili përmes një postimi në rrjetet sociale njofton se ka ndërruar jetë djali i xhaxhait të tij, Sulejman Berisha. ...

Raportonin të vërtetën për koronavirusin, zhduken dy gazetarët kinezë
Na ndiqni në Facebook mapo.al Dy gazetarë të cilët raportonin vazhdimisht histori dramatike, foto dhe video nga qyteti epiqendër i koronavirusit, Wuhan, janë zhdukur pa lënë gjurmë. Lajmi raportohet nga mediat e huaja ...
Mapo | 14-Feb-2020 19:42
Na ndiqni në Facebook mapo.al Dy gazetarë të cilët raportonin vazhdimisht histori dramatike, foto dhe video nga qyteti epiqendër i koronavirusit, Wuhan, janë zhdukur pa lënë gjurmë. Lajmi raportohet nga mediat e huaja ...

“Po të dëgjoj”/ Basha takon programuesit: E ardhmja juaj është këtu
Na ndiqni në Facebook mapo.al Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në kuadër të turit “Po të dëgjoj” ka vizituar ambientet e Startup Albanian Business Partners. Basha bën me dije se drejtuesi i kësaj qendre vuri ...
Mapo | 14-Feb-2020 19:08
Na ndiqni në Facebook mapo.al Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në kuadër të turit “Po të dëgjoj” ka vizituar ambientet e Startup Albanian Business Partners. Basha bën me dije se drejtuesi i kësaj qendre vuri ...

Tragjedia e Bulqizës, Meta viziton vajzën e mbijetuar në Spitalin e Traumës
Na ndiqni në Facebook mapo.al Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka vizituar në ambientet e spitalit të Traumës, vajzën e mbijetuar të familjes Tola, nga Bulqiza. Kreu i shtetit bëri të ditur se gjendja e 16-vjeçares, ...
Mapo | 14-Feb-2020 18:56
Na ndiqni në Facebook mapo.al Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka vizituar në ambientet e spitalit të Traumës, vajzën e mbijetuar të familjes Tola, nga Bulqiza. Kreu i shtetit bëri të ditur se gjendja e 16-vjeçares, ...

Holanda i dhuron Shqipërisë 3 milionë €, pas tërmetit tragjik të 26 nëntorit
Na ndiqni në Facebook mapo.al Holanda ka vendosur t’i dhurojë Shqipërisë 3 milionë euro për pasojat e tërmetit tragjedik të 26 nëntorit. Lajmi bëhet i ditur nga ministri i Jashtëm i Holandës, Stef Blok, i cili përmes ...
Mapo | 14-Feb-2020 18:11
Na ndiqni në Facebook mapo.al Holanda ka vendosur t’i dhurojë Shqipërisë 3 milionë euro për pasojat e tërmetit tragjedik të 26 nëntorit. Lajmi bëhet i ditur nga ministri i Jashtëm i Holandës, Stef Blok, i cili përmes ...

OFL aksion në Vlorë, sekuestrohen 4 makina të blinduara, 2 në pronësi të Edison Harizajt
Na ndiqni në Facebook mapo.al Operacioni Forca e Ligjit ka vepruar këtë të premte në qytetin e Vlorës. Forca të shumta policore kanë ushtruar kontrolle si dhe kanë verifikuar rreth 300 automjete. Mësohet se 4 makina të ...
Mapo | 14-Feb-2020 18:08
Na ndiqni në Facebook mapo.al Operacioni Forca e Ligjit ka vepruar këtë të premte në qytetin e Vlorës. Forca të shumta policore kanë ushtruar kontrolle si dhe kanë verifikuar rreth 300 automjete. Mësohet se 4 makina të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved