ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 03/04/2020 03:05

Maqedoni e Veriut, përplasjet politike vënë në rrezik zgjedhjet e parakohshme

Maqedoni e Veriut, përplasjet politike vënë në rrezik zgjedhjet e parakohshme
Projekt-ligji për Prokurorinë publike dhe ai për Mbrojtjen kanë përlasur dy partitë më të mëdha rivale maqedonase dhe kjo vë në pikëpyetje mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme që pritet të mbahen më 12 prill. Parlamenti ...
BalkanWeb | 15-Feb-2020 07:32
Projekt-ligji për Prokurorinë publike dhe ai për Mbrojtjen kanë përlasur dy partitë më të mëdha rivale maqedonase dhe kjo vë në pikëpyetje mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme që pritet të mbahen më 12 prill. Parlamenti ...

Rashella Mizrahi shkarkohet nga posti i ministres për Punë dhe Politikë Sociale
Deputetët e Kuvendit të Maqedonisë së Veriut sot me shumicë votash (62) e kanë shkarkuar Rashella Mizrahin, nga posti i ministres teknike për Punë dhe Politikë Sociale Shkarkimi i saj erdhi me propozim të kryeministrit ...
Telegrafi | 15-Feb-2020 06:21
Deputetët e Kuvendit të Maqedonisë së Veriut sot me shumicë votash (62) e kanë shkarkuar Rashella Mizrahin, nga posti i ministres teknike për Punë dhe Politikë Sociale Shkarkimi i saj erdhi me propozim të kryeministrit ...

Carovska: Mizrahi e vendos shtetin në rrezik, duhet të ketë përgjegjësi politike
Zv.kryeministrja për Çështje Ekonomike në qeverinë teknike Milla Carovska, e ka komentuar vendimin e pasardhëses së saj në Ministrinë e Punës dhe Politikës Sociale Rashella Mizrahi, e cila nuk e përdor emrin e ri të ...
Telegrafi | 14-Feb-2020 23:00
Zv.kryeministrja për Çështje Ekonomike në qeverinë teknike Milla Carovska, e ka komentuar vendimin e pasardhëses së saj në Ministrinë e Punës dhe Politikës Sociale Rashella Mizrahi, e cila nuk e përdor emrin e ri të ...

Kuvendi shkarkoi ministren Rashella Mizrahi
Kuvendi me 62 vota pro shkarkoi ministren për punë dhe politikë sociale Rashella Mizrahi, për të cilin kryeministri teknik Oliver Spasovki parashtroi deri tek Kuvendi propozim për shkarkim, kërkesa pasoi pasi ministrja ...
Alsat-M | 15-Feb-2020 07:29
Kuvendi me 62 vota pro shkarkoi ministren për punë dhe politikë sociale Rashella Mizrahi, për të cilin kryeministri teknik Oliver Spasovki parashtroi deri tek Kuvendi propozim për shkarkim, kërkesa pasoi pasi ministrja ...

Shkarkimi i Mizrahit në seancën e 136-të të Kuvendit
Propozimi për shkarkimin e ministres teknike të Punës dhe Politikës Sociale, Rashela Mizrahi është vendosur sot në seancë parlamentare. Xhaferi për sot ka thirr dy seanca, e para ajo e 135-të është caktuar në orën 11:00 ...
Shprehja | 15-Feb-2020 06:44
Propozimi për shkarkimin e ministres teknike të Punës dhe Politikës Sociale, Rashela Mizrahi është vendosur sot në seancë parlamentare. Xhaferi për sot ka thirr dy seanca, e para ajo e 135-të është caktuar në orën 11:00 ...

LSDM dhe BDI thonë se nuk ka krizë në koalicionin qeveritar
Debati që zhvillohet në seancën rreth Ligjit për Prokurorinë Publike, ka bërë të jetë e paqartë nëse do të shpërndahet Kuvendi këtë javë, në mënyrë që zgjedhjet e planifikuara për më 12 prill të mbahen. Por nga LSDM dhe ...
Telegrafi | 14-Feb-2020 15:59
Debati që zhvillohet në seancën rreth Ligjit për Prokurorinë Publike, ka bërë të jetë e paqartë nëse do të shpërndahet Kuvendi këtë javë, në mënyrë që zgjedhjet e planifikuara për më 12 prill të mbahen. Por nga LSDM dhe ...

Mbaron debati për pr/ligjin për PP, Kuvendi vazhdon me seancën e 136
Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi njoftoi se ka mbaruar debati në lidhje me pr/ligjin për Prokurorinë Publike. Votimi do të bëhet pasi që koordinatorët e grupeve parlamentare të sigurojnë shumicën e nevojshme. Xhaferi ...
Ina-Online | 15-Feb-2020 03:28
Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi njoftoi se ka mbaruar debati në lidhje me pr/ligjin për Prokurorinë Publike. Votimi do të bëhet pasi që koordinatorët e grupeve parlamentare të sigurojnë shumicën e nevojshme. Xhaferi ...

Mizrahi: Unë jam Rashela, hebreje krenare nga Maqedonia
Ministrja teknike për Punë dhe Politikë Sociale, Rashella Mizrahi në debatin për shkarkimin e saj në Kuvend tha se fushata kundër saj, e cila filloi me sulme antisemitike, përfundoi me, siç tha ajo me një shfaqje të ...
Ina-Online | 15-Feb-2020 03:20
Ministrja teknike për Punë dhe Politikë Sociale, Rashella Mizrahi në debatin për shkarkimin e saj në Kuvend tha se fushata kundër saj, e cila filloi me sulme antisemitike, përfundoi me, siç tha ajo me një shfaqje të ...

Misajllovski: Të gjitha opsionet e hapura nëse nuk shpërndahet Kuvendi
Nënkryetari i VMRO-DPMNE-së, Vllado Misajllovski në edicionin e sotëm të emisionit “360 gradë” që do të transmetohet sonte në Alsat tha se në rast se të dielën nuk shpërndahet Kuvendi, VMRO ka shqyrtuar të gjitha ...
Shprehja | 15-Feb-2020 02:31
Nënkryetari i VMRO-DPMNE-së, Vllado Misajllovski në edicionin e sotëm të emisionit “360 gradë” që do të transmetohet sonte në Alsat tha se në rast se të dielën nuk shpërndahet Kuvendi, VMRO ka shqyrtuar të gjitha ...

Spasovski: Nëse kërkuat Qeveri kalimtare që të krijoni kaos, as nuk duhet t’u lejohet një gjë e tillë
Shkup, 14 Shkurt 2020 (MEDIAL) – Është joserioze me Kushtetutën të luhen lojëra – kur i përshtatet dikujt, ndërsa kur duhet të ketë interesin partiak ta shkelë atë. Unë u bëj thirrje anëtarëve të qeverisë kalimtare të ...
Medial | 15-Feb-2020 00:18
Shkup, 14 Shkurt 2020 (MEDIAL) – Është joserioze me Kushtetutën të luhen lojëra – kur i përshtatet dikujt, ndërsa kur duhet të ketë interesin partiak ta shkelë atë. Unë u bëj thirrje anëtarëve të qeverisë kalimtare të ...

Debati për ligjin e PP-së përfundoi, Kuvendi vazhdoi me seancën e 136-të
Shkup, 14 shkurt 2020 (MEDIAL) – Ka përfunduar debati për propozim- ligjin për Prokurorinë publike, ndërsa votimi do të bëhet kur koordinatorët e grupeve parlamentare do të sigurojnë shumicën e nevojshme, tha kryetari i ...
Medial | 14-Feb-2020 23:55
Shkup, 14 shkurt 2020 (MEDIAL) – Ka përfunduar debati për propozim- ligjin për Prokurorinë publike, ndërsa votimi do të bëhet kur koordinatorët e grupeve parlamentare do të sigurojnë shumicën e nevojshme, tha kryetari i ...

Mizrahi: Unë jam Rashela, çifute krenare nga Maqedonia
Ministrja teknike për Punë dhe Politikë Sociale, Rashella Mizrahi në debatin për shkarkimin e saj në Kuvend tha se fushata kundër saj, e cila filloi me sulme antisemitike, përfundoi me, siç tha ajo me një shfaqje të ...
Aktuale.MK | 14-Feb-2020 23:41
Ministrja teknike për Punë dhe Politikë Sociale, Rashella Mizrahi në debatin për shkarkimin e saj në Kuvend tha se fushata kundër saj, e cila filloi me sulme antisemitike, përfundoi me, siç tha ajo me një shfaqje të ...

Mizrahi: Unë jam Rashela, hebreje krenare nga Maqedonia
Shkup, 14 shkurt – Ministrja teknike për Punë dhe Politikë Sociale, Rashella Mizrahi në debatin për shkarkimin e saj në Kuvend tha se fushata kundër saj, e cila filloi me sulme antisemitike, përfundoi me, siç tha ajo me ...
Koha.mk | 14-Feb-2020 23:30
Shkup, 14 shkurt – Ministrja teknike për Punë dhe Politikë Sociale, Rashella Mizrahi në debatin për shkarkimin e saj në Kuvend tha se fushata kundër saj, e cila filloi me sulme antisemitike, përfundoi me, siç tha ajo me ...

Mizrahi: Unë jam Rashela, çifute krenare nga Maqedonia
Ministrja teknike për Punë dhe Politikë Sociale, Rashella Mizrahi në debatin për shkarkimin e saj në Kuvend tha se fushata kundër saj, e cila filloi me sulme antisemitike, përfundoi me, siç tha ajo me një shfaqje të ...
TetovaSot | 14-Feb-2020 23:24
Ministrja teknike për Punë dhe Politikë Sociale, Rashella Mizrahi në debatin për shkarkimin e saj në Kuvend tha se fushata kundër saj, e cila filloi me sulme antisemitike, përfundoi me, siç tha ajo me një shfaqje të ...

Mizrahi: Unë jam Rashela, çifute krenare nga Maqedonia
Ministrja teknike për Punë dhe Politikë Sociale, Rashella Mizrahi në debatin për shkarkimin e saj në Kuvend tha se fushata kundër saj, e cila filloi me sulme antisemitike, përfundoi me, siç tha ajo me një shfaqje të ...
Shprehja | 14-Feb-2020 23:21
Ministrja teknike për Punë dhe Politikë Sociale, Rashella Mizrahi në debatin për shkarkimin e saj në Kuvend tha se fushata kundër saj, e cila filloi me sulme antisemitike, përfundoi me, siç tha ajo me një shfaqje të ...

Mizrahi: Unë jam Rashela, çifute krenare nga Maqedonia
Ministrja teknike për Punë dhe Politikë Sociale, Rashella Mizrahi në debatin për shkarkimin e saj në Kuvend tha se fushata kundër saj, e cila filloi me sulme antisemitike, përfundoi me, siç tha ajo me një shfaqje të ...
Alsat-M | 14-Feb-2020 23:18
Ministrja teknike për Punë dhe Politikë Sociale, Rashella Mizrahi në debatin për shkarkimin e saj në Kuvend tha se fushata kundër saj, e cila filloi me sulme antisemitike, përfundoi me, siç tha ajo me një shfaqje të ...

Caroska: Pa miratimin e ligjeve nuk ka shpërndarje të Kuvendit
Zëvendëskryeministrja për Çështje Ekonomike dhe nënkryetarja e LSDM-së, Milla Carovska në edicionin e sotëm të emisionit “360 gradë” në Alsat tha se deklarata e mbrëmshme e Sekretarit të përgjithshëm të LSDM-së, Ljupço ...
TetovaSot | 14-Feb-2020 23:18
Zëvendëskryeministrja për Çështje Ekonomike dhe nënkryetarja e LSDM-së, Milla Carovska në edicionin e sotëm të emisionit “360 gradë” në Alsat tha se deklarata e mbrëmshme e Sekretarit të përgjithshëm të LSDM-së, Ljupço ...

Carovska: Mizrahi e vendos shtetin në rrezik, duhet të ketë përgjegjësi politike
Shkup, 14 shkurt – Zv.kryeministrja për Çështje Ekonomike në qeverinë teknike Milla Carovska, e ka komentuar vendimin e pasardhëses së saj në Ministrinë e Punës dhe Politikës Sociale Rashella Mizrahi, e cila nuk e ...
Koha.mk | 14-Feb-2020 23:09
Shkup, 14 shkurt – Zv.kryeministrja për Çështje Ekonomike në qeverinë teknike Milla Carovska, e ka komentuar vendimin e pasardhëses së saj në Ministrinë e Punës dhe Politikës Sociale Rashella Mizrahi, e cila nuk e ...

Caroska: Pa miratimin e ligjeve nuk ka shpërndarje të Kuvendit
Zëvendëskryeministrja për Çështje Ekonomike dhe nënkryetarja e LSDM-së, Milla Carovska në edicionin e sotëm të emisionit “360 gradë” në Alsat tha se deklarata e mbrëmshme e Sekretarit të përgjithshëm të LSDM-së, Ljupço ...
Shprehja | 14-Feb-2020 23:03
Zëvendëskryeministrja për Çështje Ekonomike dhe nënkryetarja e LSDM-së, Milla Carovska në edicionin e sotëm të emisionit “360 gradë” në Alsat tha se deklarata e mbrëmshme e Sekretarit të përgjithshëm të LSDM-së, Ljupço ...

Zaev: Besoj se ligjet do të miratohen, Kuvendi në kohë do të shpërndahet dhe zgjedhjet do të mbahen më 12 prill
Kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev sot u shpreh se ligjet do të miratohen dhe se Kuvendi në kohë do të shpërndahet në mënyrë që zgjedhjet e parakohshme kuvendare të mbahen më 12 prill. “Kuvendi nuk guxon të lejojë lojëra. ...
Telegrafi | 14-Feb-2020 14:28
Kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev sot u shpreh se ligjet do të miratohen dhe se Kuvendi në kohë do të shpërndahet në mënyrë që zgjedhjet e parakohshme kuvendare të mbahen më 12 prill. “Kuvendi nuk guxon të lejojë lojëra. ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved