ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/02/2020 19:33

Lekaj i reagon Kurtit: Ekzistojnë autorizimet për marrëveshjet e Berlinit dhe Munihut – është koha e veprave jo e fjalëve

Lekaj i reagon Kurtit: Ekzistojnë autorizimet për marrëveshjet e Berlinit dhe Munihut – është koha e veprave jo e fjalëve
Lekaj: Kurti ta kuptojë që s’është në opozitë, është koha e veprave jo fjalëve Ish-ministri i Ministrisë së Infrastrukturës Pal Lekaj, ka reaguar pasi kryeministri Albin Kurti ka thënë se nënshkrimi i dy marrëveshjeve ...
Telegrafi | 15-Feb-2020 00:24
Lekaj: Kurti ta kuptojë që s’është në opozitë, është koha e veprave jo fjalëve Ish-ministri i Ministrisë së Infrastrukturës Pal Lekaj, ka reaguar pasi kryeministri Albin Kurti ka thënë se nënshkrimi i dy marrëveshjeve ...

Lekaj-Kurtit: Është koha e veprave, jo e fjalëve
Ish ministri i infrastruktures, Pal Lekaj, i është kundërpërgjigjur kryeministrit të vendit, Albin Kurtit në lidhje me akuzat për nënshkrimin e marrëveshjeve në Mynih, që siç ka deklaruar Kurti, janë bërë nga zyrtarë të ...
Medial | 15-Feb-2020 00:55
Ish ministri i infrastruktures, Pal Lekaj, i është kundërpërgjigjur kryeministrit të vendit, Albin Kurtit në lidhje me akuzat për nënshkrimin e marrëveshjeve në Mynih, që siç ka deklaruar Kurti, janë bërë nga zyrtarë të ...

Zyrtari i VV’së i kërkon llogari Ministrit Abdixhiku për zyrtarët që nënshkruan marrëveshjet në Mynih
Zyrtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Hysen Durmishi ka reaguar ndaj nënshkrimit të marrëveshjes për linjën hekurudhore Prishtinë-Beograd. Durmishi nëpërmjet një statusi në Facebook, i kërkon llogari ministrit të Ministrisë ...
Arbresh | 15-Feb-2020 00:52
Zyrtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Hysen Durmishi ka reaguar ndaj nënshkrimit të marrëveshjes për linjën hekurudhore Prishtinë-Beograd. Durmishi nëpërmjet një statusi në Facebook, i kërkon llogari ministrit të Ministrisë ...

Lekaj-Kurtit: Është koha e veprave, jo e fjalëve
Ish ministri i infrastruktures, Pal Lekaj, i është kundërpërgjigjur kryeministrit të vendit, Albin Kurtit në lidhje me akuzat për nënshkrimin e marrëveshjeve në Mynih, që siç ka deklaruar Kurti, janë bërë nga zyrtarë të ...
Klan Kosova | 15-Feb-2020 00:46
Ish ministri i infrastruktures, Pal Lekaj, i është kundërpërgjigjur kryeministrit të vendit, Albin Kurtit në lidhje me akuzat për nënshkrimin e marrëveshjeve në Mynih, që siç ka deklaruar Kurti, janë bërë nga zyrtarë të ...

Lekaj, Kurtit: Je kryeministër që nga 3 shkurti, ke mundur të kërkosh informacione
Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Pal Lekaj ka reaguar pas deklaratave të fundit të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti lidhur me marrëveshjet në Munih. Lekaj ka thënë se Kurti është kryeministër që ...
EkonomiaOnline | 15-Feb-2020 00:29
Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Pal Lekaj ka reaguar pas deklaratave të fundit të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti lidhur me marrëveshjet në Munih. Lekaj ka thënë se Kurti është kryeministër që ...

Zyrtari i VV’së kërkon nga Abdixhiku shkarkimin e zyrtarëve që nënshkruan marrëveshjen e Munihut
Zyrtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Hysen Durmishi ka reaguar ndaj nënshkrimit të marrëveshjes për linjën hekurudhore Prishtinë-Beograd. Durmishi nëpërmjet një statusi në Facebook, i kërkon llogari ministrit të Ministrisë ...
Gazeta Monitor | 15-Feb-2020 00:10
Zyrtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Hysen Durmishi ka reaguar ndaj nënshkrimit të marrëveshjes për linjën hekurudhore Prishtinë-Beograd. Durmishi nëpërmjet një statusi në Facebook, i kërkon llogari ministrit të Ministrisë ...

Marrëveshjet Kosovë-Serbi, Kurti: Janë bërë pa autorizim!
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka reaguar pas nënshkrimit të dy marrëveshjeve të rëndësishme mes Kosovës dhe Serbisë. Kurti ka thënë se personat që i kanë nënshkruar marrëveshjet nuk janë të autorizuar nga qeveria ...
Dritare | 15-Feb-2020 00:01
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka reaguar pas nënshkrimit të dy marrëveshjeve të rëndësishme mes Kosovës dhe Serbisë. Kurti ka thënë se personat që i kanë nënshkruar marrëveshjet nuk janë të autorizuar nga qeveria ...

Lekaj i kundërpërgjigjet Kurtit: Shfuqizoji marrëveshjet me Serbinë nëse ke dyshime
Kurti ka deklaruar se marrëveshja për hekurudhat dhe ajo për autostradat mes Kosovës dhe Serbisë u nënshkruan nga zyrtarët e Lekajt dhe pa njohurinë e tij. “Sot në Munih janë nënshkruar dy marrëveshje nga zyrtarë të ...
Lajminet | 14-Feb-2020 23:44
Kurti ka deklaruar se marrëveshja për hekurudhat dhe ajo për autostradat mes Kosovës dhe Serbisë u nënshkruan nga zyrtarët e Lekajt dhe pa njohurinë e tij. “Sot në Munih janë nënshkruar dy marrëveshje nga zyrtarë të ...

Lekaj i kundërpërgjigjet Kurtit: Shfuqizoji marrëveshjet me Serbinë nëse ke dyshime
Ish-ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj, ka reaguar pas deklaratave të fundit të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, lidhur me marrëveshjet e nënshkruara në Munih mes Kosovës dhe Serbisë. Kurti ka deklaruar se ...
Gazeta Express | 14-Feb-2020 23:33
Ish-ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj, ka reaguar pas deklaratave të fundit të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, lidhur me marrëveshjet e nënshkruara në Munih mes Kosovës dhe Serbisë. Kurti ka deklaruar se ...

Zyrtari i VV-së kërkon nga Abdixhiku shkarkimin e zyrtarëve që nënshkruan marrëveshjen e Munihut
Durmishi nëpërmjet një statusi në Facebook, i kërkon llogari ministrit të Ministrisë së Infrastrukturës dhe Ambientit, Lumir Abdixhikut. “ A ishte i njohtuar Ministri Abdixhiku se dy vartës të tij sot po nënshkruanin ...
Lajminet | 14-Feb-2020 23:28
Durmishi nëpërmjet një statusi në Facebook, i kërkon llogari ministrit të Ministrisë së Infrastrukturës dhe Ambientit, Lumir Abdixhikut. “ A ishte i njohtuar Ministri Abdixhiku se dy vartës të tij sot po nënshkruanin ...

Zyrtari i VV-së kërkon nga Abdixhiku shkarkimin e zyrtarëve që nënshkruan marrëveshjen e Munihut
Zyrtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Hysen Durmishi ka reaguar ndaj nënshkrimit të marrëveshjes për linjën hekurudhore Prishtinë-Beograd. Durmishi nëpërmjet një statusi në Facebook, i kërkon llogari ministrit të ...
Zeri | 14-Feb-2020 23:27
Zyrtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Hysen Durmishi ka reaguar ndaj nënshkrimit të marrëveshjes për linjën hekurudhore Prishtinë-Beograd. Durmishi nëpërmjet një statusi në Facebook, i kërkon llogari ministrit të ...

Lekaj: Kurti ta kuptojë që s’është në opozitë, është koha e veprave jo fjalëve
Ish-ministri i Ministrisë së Infrastrukturës, Pal Lekaj, ka reaguar pas deklaratave të fundit të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti lidhur me marrëveshjet në Munih. “Kryeministri Kurti duhet të kuptojë që tashmë nuk ...
Koha.net | 14-Feb-2020 23:24
Ish-ministri i Ministrisë së Infrastrukturës, Pal Lekaj, ka reaguar pas deklaratave të fundit të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti lidhur me marrëveshjet në Munih. “Kryeministri Kurti duhet të kuptojë që tashmë nuk ...

REAGIMI/ Një “hatërmbetje” politike: a u injorua Albin Kurti nga marrëveshja e hekurudhave?
Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, është shfaqur kritik me aktin e firmosjes së marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë për kthimin e transportit hekurudhor mesdy vendeve. Kjo, pasi firma në emër të Kosovës është vënë nga ...
Tesheshi | 14-Feb-2020 23:18
Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, është shfaqur kritik me aktin e firmosjes së marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë për kthimin e transportit hekurudhor mesdy vendeve. Kjo, pasi firma në emër të Kosovës është vënë nga ...

Zyrtari i VV’së kërkon nga Abdixhiku shkarkimin e zyrtarëve që nënshkruan marrëveshjen e Munihut
Zyrtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Hysen Durmishi ka reaguar ndaj nënshkrimit të marrëveshjes për linjën hekurudhore Prishtinë-Beograd. Durmishi nëpërmjet një statusi në Facebook, i kërkon llogari ministrit të Ministrisë ...
InFokusi | 14-Feb-2020 23:15
Zyrtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Hysen Durmishi ka reaguar ndaj nënshkrimit të marrëveshjes për linjën hekurudhore Prishtinë-Beograd. Durmishi nëpërmjet një statusi në Facebook, i kërkon llogari ministrit të Ministrisë ...

Marrëveshjet me Serbinë për hekurudhën dhe autostradën, Kurti: U firmosën pa autorizimin tim, as teksti zyrtar i tyre nuk u bë i njohur
GJERMANI Kryeministri i Kosovës pas Konferecës së Sigurisë në Mynih ka bërë të ditur se janë firmosur dy marrëveshje me Serbinë për hekurudhën dhe autostradën pa autorizimin e tij. Ai bën me dije se dy zyrtarët që ishin ...
BalkanWeb | 14-Feb-2020 21:36
GJERMANI Kryeministri i Kosovës pas Konferecës së Sigurisë në Mynih ka bërë të ditur se janë firmosur dy marrëveshje me Serbinë për hekurudhën dhe autostradën pa autorizimin e tij. Ai bën me dije se dy zyrtarët që ishin ...

Zyrtari i VV’së kërkon nga Abdixhiku shkarkimin e zyrtarëve që nënshkruan marrëveshjen e Munihut
Zyrtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Hysen Durmishi ka reaguar ndaj nënshkrimit të marrëveshjes për linjën hekurudhore Prishtinë-Beograd. Durmishi nëpërmjet një statusi në Facebook, i kërkon llogari ministrit të Ministrisë ...
Gazeta Express | 14-Feb-2020 23:09
Zyrtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Hysen Durmishi ka reaguar ndaj nënshkrimit të marrëveshjes për linjën hekurudhore Prishtinë-Beograd. Durmishi nëpërmjet një statusi në Facebook, i kërkon llogari ministrit të Ministrisë ...

Nënshkruhen marrëveshjet me Serbinë në Munih, reagon Kurti: Firmosën zyrtarë pa autorizim të qeverisë së re
Kryeministri Albin Kurti ka folur rreth konferencës së Sigurisë në Munih ku ka marrë pjesë së bashku me presidentin Hashim Thaçi. Kurti thotë se marrëveshjet e nënshkruara në Munih u bën pa njohurinë e tij. Shkrimi i ...
Telegraf | 14-Feb-2020 21:41
Kryeministri Albin Kurti ka folur rreth konferencës së Sigurisë në Munih ku ka marrë pjesë së bashku me presidentin Hashim Thaçi. Kurti thotë se marrëveshjet e nënshkruara në Munih u bën pa njohurinë e tij. Shkrimi i ...

Reagon Albin Kurti pas takimit me Vuçiqin dhe nënshkrimit të marrëveshjeve në Mynih
Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka reaguar për marrëveshjet e nënshkruara sot në Munih, mes Kosovës e Serbisëm shkruan Insajderi. Sot, me ndërmjetësimin amerikan, Kosova dhe Serbia kanë nënshkruar dy marrëveshje ...
Gazeta Monitor | 14-Feb-2020 23:09
Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka reaguar për marrëveshjet e nënshkruara sot në Munih, mes Kosovës e Serbisëm shkruan Insajderi. Sot, me ndërmjetësimin amerikan, Kosova dhe Serbia kanë nënshkruar dy marrëveshje ...

Pakti i Mynihut është nul
I dërguari special i Presidentit amerikan, Donald Trump, Richard Grenell, shpallimsot arritjen e disa marrëveshjeve të reja mes Serbisë dhe Kosovës. Sipas tij këto u bënë të mundura falë direktivave të presidentit. ...
Respublica | 14-Feb-2020 22:38
I dërguari special i Presidentit amerikan, Donald Trump, Richard Grenell, shpallimsot arritjen e disa marrëveshjeve të reja mes Serbisë dhe Kosovës. Sipas tij këto u bënë të mundura falë direktivave të presidentit. ...

Albin Kurti flet për marrëveshjet dhe takimin e Munich-ut
Albin Kurti Sot në Munich janë nënshkruar dy marrëveshje nga zyrtarë të autorizuar nga ish ministri Pal Lekaj dhe i gjithë procesi i negocimit është bërë para fillimit të Qeverisë sonë. Së këndejmi, këta zyrtarë nuk ...
Ina-Online | 14-Feb-2020 22:14
Albin Kurti Sot në Munich janë nënshkruar dy marrëveshje nga zyrtarë të autorizuar nga ish ministri Pal Lekaj dhe i gjithë procesi i negocimit është bërë para fillimit të Qeverisë sonë. Së këndejmi, këta zyrtarë nuk ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved