ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/02/2020 22:48

Kush do e hapë Konferencën e Donatorëve ‘Bashkë për Shqipërinë’, gjithçka pritet të ndodhë të hënën në Bruksel

Kush do e hapë Konferencën e Donatorëve ‘Bashkë për Shqipërinë’, gjithçka pritet të ndodhë të hënën në Bruksel
Ditën e hënë, më 17 shkurt, do të zhvillohet në Bruksel Konferenca e Donatorëve për Shqipërinë, pas tërmetit tragjik të 26 nëntorit të 2019, ku humbën jetën 51 persona, ndërsa u shkatërruan qindra ndërtesa, duke lënë ...
Gazeta Express | 14-Feb-2020 23:33
Ditën e hënë, më 17 shkurt, do të zhvillohet në Bruksel Konferenca e Donatorëve për Shqipërinë, pas tërmetit tragjik të 26 nëntorit të 2019, ku humbën jetën 51 persona, ndërsa u shkatërruan qindra ndërtesa, duke lënë ...

Macron dhe Rutte koordinohen për vendimin e negociatave për Shqipërinë
Franca dhe Holanda filluan koordinimin mes tyre për negociatat e pranimit për Shqipërinë dhe Maqedoninë Veriore para takimit të Këshillit të BE-së në fund të marsit. Presidenti Emmnuel Macron priti për këtë qëllim në ...
Klan Kosova | 14-Feb-2020 22:17
Franca dhe Holanda filluan koordinimin mes tyre për negociatat e pranimit për Shqipërinë dhe Maqedoninë Veriore para takimit të Këshillit të BE-së në fund të marsit. Presidenti Emmnuel Macron priti për këtë qëllim në ...

Konferenca e Donatorëve/ Shefja e BB-së në Shqipëri: Shpresoj për më të mirën, raporti krijon baza të mira për diskutime
Drejtuesja e Zyrës së Bankës Botërore në Shqipëri, Maryam Salim, e cila do të jetë e pranishme në Konferencën e Donatorëve që zhvillohet më 17 shkurt në Bruksel, deklaroi se, do të jetë një konferencë e suksesshme, për ...
Lexo | 14-Feb-2020 21:10
Drejtuesja e Zyrës së Bankës Botërore në Shqipëri, Maryam Salim, e cila do të jetë e pranishme në Konferencën e Donatorëve që zhvillohet më 17 shkurt në Bruksel, deklaroi se, do të jetë një konferencë e suksesshme, për ...

Holanda zbulon shumën që do të dhurojë në Konferencën e Donatorëve për rindërtimin në Shqipëri
Lajmi bëhet i ditur nga ministri i Jashtëm i Holandës, Stef Blok i cili përmes një postimi në Twitter shpreh mbështetjen dhe ndihmën konkrete që Holanda dhuron për rindërtimin pas tërmetit 6, 4 ballë në Shqipëri. ...
Lajminet | 14-Feb-2020 20:25
Lajmi bëhet i ditur nga ministri i Jashtëm i Holandës, Stef Blok i cili përmes një postimi në Twitter shpreh mbështetjen dhe ndihmën konkrete që Holanda dhuron për rindërtimin pas tërmetit 6, 4 ballë në Shqipëri. ...

Holanda i dhuron Shqipërisë 3 milionë euro
Holanda do ti dhurojnë Shqipërisë 3 milionë euro për rindërtimin e objekteve të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit. Kjo u konfirmua nga ministri i Jashtëm holandez Stef Blok, por që do behet e ditur edhe gjate ...
TetovaSot | 14-Feb-2020 20:22
Holanda do ti dhurojnë Shqipërisë 3 milionë euro për rindërtimin e objekteve të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit. Kjo u konfirmua nga ministri i Jashtëm holandez Stef Blok, por që do behet e ditur edhe gjate ...

Holanda i dhuron Shqipërisë 3 milionë euro për rindërtimin e zonave të dëmtuara nga tërmeti
Ministri i Jashtëm i Holandës, Stef Blok, me anë të një videoje ka bërë të ditur se Shqipërisë për dëmet e shkaktuar nga tërmeti vendi i tij do t’i dhurojë 3 milion euro. Blok, përmes një video mesazhi në Twitter thotë ...
RTSH | 14-Feb-2020 19:42
Ministri i Jashtëm i Holandës, Stef Blok, me anë të një videoje ka bërë të ditur se Shqipërisë për dëmet e shkaktuar nga tërmeti vendi i tij do t’i dhurojë 3 milion euro. Blok, përmes një video mesazhi në Twitter thotë ...

“Bashkë për Shqipërinë”/ Fondet për tërmetin, KE zbulon programin e Konferencës së Donatorëve
Komisioni Europian ka bërë publik programin e plotë të konferencës ndërkombëtare të donatorëve të titulluar “Bashkë për Shqipërinë” që synon të kontribuojë në fazën e rindërtimit dhe të rihabilitimit të dëmeve të ...
ABCNews | 14-Feb-2020 19:30
Komisioni Europian ka bërë publik programin e plotë të konferencës ndërkombëtare të donatorëve të titulluar “Bashkë për Shqipërinë” që synon të kontribuojë në fazën e rindërtimit dhe të rihabilitimit të dëmeve të ...

Zyrtare/ Holanda i dhuron një shumë të majme Shqipërisë për tërmetin
Ministri i Jashtëm i Holandës Stef Blok, ka bërë me dije se Holanda do të dhurojë 3 milionë euro për Shqipërinë, për rindërtimin pas tërmetit tragjik. “Qëndrojmë pranë Shqipërisë pas pasojave të tërmetit, do të dhurojë ...
Telegraf | 14-Feb-2020 19:17
Ministri i Jashtëm i Holandës Stef Blok, ka bërë me dije se Holanda do të dhurojë 3 milionë euro për Shqipërinë, për rindërtimin pas tërmetit tragjik. “Qëndrojmë pranë Shqipërisë pas pasojave të tërmetit, do të dhurojë ...

Dëmet nga tërmeti, Holanda i dhuron Shqipërisë 3 milionë euro për rindërtimin
Në prag të konferencës së Donatorëve një lajm i mirë vjen nga Holanda. Ministri i Jashtëm i Holandës, Stef Blok me anë të një videoje ka bërë të ditur se Shqipërisë për dëmet e shkaktuar nga tërmeti vendi i tij do t’i ...
Top Channel | 14-Feb-2020 18:37
Në prag të konferencës së Donatorëve një lajm i mirë vjen nga Holanda. Ministri i Jashtëm i Holandës, Stef Blok me anë të një videoje ka bërë të ditur se Shqipërisë për dëmet e shkaktuar nga tërmeti vendi i tij do t’i ...

Në prag të Konferencës së Donatorëve, Hollanda vendos: ja shifra jonë për Shqipërinë
Më shumë se dy muaj nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit, e tre ditë para Konferencës së Donatorëve që do organizojë BE, Hollanda e ka deklaruar shifrën e saj të ndihmës për Shqipërinë. “Qëndrojmë pranë Shqipërisë pas ...
Tesheshi | 14-Feb-2020 19:21
Më shumë se dy muaj nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit, e tre ditë para Konferencës së Donatorëve që do organizojë BE, Hollanda e ka deklaruar shifrën e saj të ndihmës për Shqipërinë. “Qëndrojmë pranë Shqipërisë pas ...

“Rama më tregoi histori që të thyenin zemrën”! Ministri holandez jep lajmin: Dhurojmë 3 milionë euro për rindërtimin
Holanda ka vendosur t’i dhurojë Shqipërisë 3 milionë euro për tragjedinë e 26 nëntorit. Lajmi bëhet i ditur nga ministri i Jashtëm i Holandës, Stef Blok, i cili përmes një postimi në Twitter, shpreh mbështetjen dhe ...
BalkanWeb | 14-Feb-2020 18:03
Holanda ka vendosur t’i dhurojë Shqipërisë 3 milionë euro për tragjedinë e 26 nëntorit. Lajmi bëhet i ditur nga ministri i Jashtëm i Holandës, Stef Blok, i cili përmes një postimi në Twitter, shpreh mbështetjen dhe ...

3 milionë euro donacione nga Holanda për Shqipërinë. Ministri i Jashtëm jep lajmin
Në prag të konferencës së Donatorëve një lajm i mirë vjen nga Holanda. Ministri i Jashtëm i Holandës, Stef Blok me anë të një videoje ka bërë të ditur se Shqipërisë për dëmet e shkaktuar nga tërmeti vendi i tij do t’i ...
ScanTv | 14-Feb-2020 19:21
Në prag të konferencës së Donatorëve një lajm i mirë vjen nga Holanda. Ministri i Jashtëm i Holandës, Stef Blok me anë të një videoje ka bërë të ditur se Shqipërisë për dëmet e shkaktuar nga tërmeti vendi i tij do t’i ...

Detajet/ Ja kush do ta hapë Konferencën e Donatorëve ‘Bashkë për Shqipërinë’, gjithçka pritet të ndodhë në hënën në Bruksel
Ditën e hënë, më 17 shkurt, do të zhvillohet në Bruksel Konferenca e Donatorëve për Shqipërinë, pas tërmetit tragjik të 26 nëntorit të 2019, ku humbën jetën 51 persona, ndërsa u shkatërruan qindra ndërtesa, duke lënë ...
BalkanWeb | 14-Feb-2020 17:29
Ditën e hënë, më 17 shkurt, do të zhvillohet në Bruksel Konferenca e Donatorëve për Shqipërinë, pas tërmetit tragjik të 26 nëntorit të 2019, ku humbën jetën 51 persona, ndërsa u shkatërruan qindra ndërtesa, duke lënë ...

Rama takon Tradeaun, Kanadaja konfirmon pjesëmarrjen në Konferencën e Donatorëve
Gjatë pjesmarrjes së tij në Konferencën e Sigurisë, kryeministri Edi Rama zhvilloi një takim dhe me homologun kanadez, Justin Trudeau. Rama bisedoi me kryeministrin kanadez rreth pasojave të shkaktuara nga tërmeti i 26 ...
Telegraf | 14-Feb-2020 18:31
Gjatë pjesmarrjes së tij në Konferencën e Sigurisë, kryeministri Edi Rama zhvilloi një takim dhe me homologun kanadez, Justin Trudeau. Rama bisedoi me kryeministrin kanadez rreth pasojave të shkaktuara nga tërmeti i 26 ...

Rama takim me kryeministrin kanadez: Duam t’i forcojmë marrëdhëniet
Kryeministri i vendit ka zhvilluar një takim me kryeministrin kanadez, Justin Trudeau në Gjermani, një bisedë mbi Rindërtimin dhe Konferencën e Donatorëve.
Top Channel | 14-Feb-2020 13:31
Kryeministri i vendit ka zhvilluar një takim me kryeministrin kanadez, Justin Trudeau në Gjermani, një bisedë mbi Rindërtimin dhe Konferencën e Donatorëve.

“Kanadaja e angazhuar në Konferencën e Rindërtimit”, Rama takon në Gjermani kryeministrin kanadez Trudeau
GJERMANI Kryeministri Edi Rama është takuar sot në Mynih ku ndodhet për Konferencën e sigurisë me Kryeministrin kanadez, Justin Trudeau me të cilin ka diskutuar mbi Rindërtimin dhe Konferencën e Donatorëve për tërmetin, ...
BalkanWeb | 14-Feb-2020 13:17
GJERMANI Kryeministri Edi Rama është takuar sot në Mynih ku ndodhet për Konferencën e sigurisë me Kryeministrin kanadez, Justin Trudeau me të cilin ka diskutuar mbi Rindërtimin dhe Konferencën e Donatorëve për tërmetin, ...

Rama në banesën e re të familjes Cuka: Të hënën presim donacionet nga Konferenca në Bruksel, kam ndjesi të mirë
Kryeministri i vendit, Edi Rama mbrëmjen e sotme ishte i pranishëm në banesën e re të familjes Cuka nga Thumana që në tërmetin e rëndë të 26 nëntor humbi dy prej anëtarëve të saj si dhe banesën e tyre.
Top Channel | 13-Feb-2020 20:45
Kryeministri i vendit, Edi Rama mbrëmjen e sotme ishte i pranishëm në banesën e re të familjes Cuka nga Thumana që në tërmetin e rëndë të 26 nëntor humbi dy prej anëtarëve të saj si dhe banesën e tyre.

Holanda jep 3 milionë euro për rindërtimin nga tërmeti në Shqipëri
Holanda konfirmoi shumën që do të japë në favor të rindërtimit pas tërmetit të fortë që goditi Shqiperinë në 26 nentor 2019. Ministri i Jashtëm i Holandës, Stefan Blok konfirmoi se vendi i tij ka vendosur të japë 3 ...
VizionPlus | 14-Feb-2020 18:22
Holanda konfirmoi shumën që do të japë në favor të rindërtimit pas tërmetit të fortë që goditi Shqiperinë në 26 nentor 2019. Ministri i Jashtëm i Holandës, Stefan Blok konfirmoi se vendi i tij ka vendosur të japë 3 ...

Humbi dy anëtarë nga tërmeti, Rama viziton familjen Cuka në banesën e re, kryefamiljari rrëfen momentet e tmerrit më 26 nëntor
TIRANË Familja Cuka nga Thumama e cila humbi dy anëtarë të saj, Fatmira Cukën dhe Sardi Cukën janë bërë me banesë të re në Tiranë. Rama ka vizituar të mbijetuarit e tërmetit të 26 nëntorit nga kjo familje, Bujar dhe ...
BalkanWeb | 13-Feb-2020 19:53
TIRANË Familja Cuka nga Thumama e cila humbi dy anëtarë të saj, Fatmira Cukën dhe Sardi Cukën janë bërë me banesë të re në Tiranë. Rama ka vizituar të mbijetuarit e tërmetit të 26 nëntorit nga kjo familje, Bujar dhe ...

VIDEO: Rama takon Kryeministrin kanadez, Justin Trudeau
Kryeministri Rama ka pasur nje takim me Kryeministrin kanadez, Justin Trudeau, me te cilin ka diskutuar mbi Rindërtimin dhe Konferencën e Donatorëve, ku Kanadaje ka treguar gatishmërinë për të qenë pjesë, si edhe ...
GazetaTema | 14-Feb-2020 13:28
Kryeministri Rama ka pasur nje takim me Kryeministrin kanadez, Justin Trudeau, me te cilin ka diskutuar mbi Rindërtimin dhe Konferencën e Donatorëve, ku Kanadaje ka treguar gatishmërinë për të qenë pjesë, si edhe ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved