ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/02/2020 19:02

Dëmet nga tërmeti, Holanda i dhuron Shqipërisë 3 milionë euro për rindërtimin

Dëmet nga tërmeti, Holanda i dhuron Shqipërisë 3 milionë euro për rindërtimin
Në prag të konferencës së Donatorëve një lajm i mirë vjen nga Holanda. Ministri i Jashtëm i Holandës, Stef Blok me anë të një videoje ka bërë të ditur se Shqipërisë për dëmet e shkaktuar nga tërmeti vendi i tij do t’i ...
Top Channel | 14-Feb-2020 18:37
Në prag të konferencës së Donatorëve një lajm i mirë vjen nga Holanda. Ministri i Jashtëm i Holandës, Stef Blok me anë të një videoje ka bërë të ditur se Shqipërisë për dëmet e shkaktuar nga tërmeti vendi i tij do t’i ...

Zyrtare/ Holanda i dhuron një shumë të majme Shqipërisë për tërmetin
Ministri i Jashtëm i Holandës Stef Blok, ka bërë me dije se Holanda do të dhurojë 3 milionë euro për Shqipërinë, për rindërtimin pas tërmetit tragjik. “Qëndrojmë pranë Shqipërisë pas pasojave të tërmetit, do të dhurojë ...
Telegraf | 14-Feb-2020 19:17
Ministri i Jashtëm i Holandës Stef Blok, ka bërë me dije se Holanda do të dhurojë 3 milionë euro për Shqipërinë, për rindërtimin pas tërmetit tragjik. “Qëndrojmë pranë Shqipërisë pas pasojave të tërmetit, do të dhurojë ...

Rama takon Tradeaun, Kanadaja konfirmon pjesëmarrjen në Konferencën e Donatorëve
Gjatë pjesmarrjes së tij në Konferencën e Sigurisë, kryeministri Edi Rama zhvilloi një takim dhe me homologun kanadez, Justin Trudeau. Rama bisedoi me kryeministrin kanadez rreth pasojave të shkaktuara nga tërmeti i 26 ...
Telegraf | 14-Feb-2020 18:31
Gjatë pjesmarrjes së tij në Konferencën e Sigurisë, kryeministri Edi Rama zhvilloi një takim dhe me homologun kanadez, Justin Trudeau. Rama bisedoi me kryeministrin kanadez rreth pasojave të shkaktuara nga tërmeti i 26 ...

“Bashkë për Shqipërinë”/ Fondet për tërmetin, KE zbulon programin e Konferencës së Donatorëve
Komisioni Europian ka bërë publik programin e plotë të konferencës ndërkombëtare të donatorëve të titulluar “Bashkë për Shqipërinë” që synon të kontribuojë në fazën e rindërtimit dhe të rihabilitimit të dëmeve të ...
ABCNews | 14-Feb-2020 19:30
Komisioni Europian ka bërë publik programin e plotë të konferencës ndërkombëtare të donatorëve të titulluar “Bashkë për Shqipërinë” që synon të kontribuojë në fazën e rindërtimit dhe të rihabilitimit të dëmeve të ...

Kush do e hapë Konferencën e Donatorëve ‘Bashkë për Shqipërinë’, gjithçka pritet të ndodhë të hënën në Bruksel
Ditën e hënë, më 17 shkurt, do të zhvillohet në Bruksel Konferenca e Donatorëve për Shqipërinë, pas tërmetit tragjik të 26 nëntorit të 2019, ku humbën jetën 51 persona, ndërsa u shkatërruan qindra ndërtesa, duke lënë ...
Gazeta Express | 14-Feb-2020 23:33
Ditën e hënë, më 17 shkurt, do të zhvillohet në Bruksel Konferenca e Donatorëve për Shqipërinë, pas tërmetit tragjik të 26 nëntorit të 2019, ku humbën jetën 51 persona, ndërsa u shkatërruan qindra ndërtesa, duke lënë ...

Macron dhe Rutte koordinohen për vendimin e negociatave për Shqipërinë
Franca dhe Holanda filluan koordinimin mes tyre për negociatat e pranimit për Shqipërinë dhe Maqedoninë Veriore para takimit të Këshillit të BE-së në fund të marsit. Presidenti Emmnuel Macron priti për këtë qëllim në ...
Klan Kosova | 14-Feb-2020 22:17
Franca dhe Holanda filluan koordinimin mes tyre për negociatat e pranimit për Shqipërinë dhe Maqedoninë Veriore para takimit të Këshillit të BE-së në fund të marsit. Presidenti Emmnuel Macron priti për këtë qëllim në ...

Holanda jep 3 milionë euro për rindërtimin nga tërmeti në Shqipëri
Holanda konfirmoi shumën që do të japë në favor të rindërtimit pas tërmetit të fortë që goditi Shqiperinë në 26 nentor 2019. Ministri i Jashtëm i Holandës, Stefan Blok konfirmoi se vendi i tij ka vendosur të japë 3 ...
VizionPlus | 14-Feb-2020 18:22
Holanda konfirmoi shumën që do të japë në favor të rindërtimit pas tërmetit të fortë që goditi Shqiperinë në 26 nentor 2019. Ministri i Jashtëm i Holandës, Stefan Blok konfirmoi se vendi i tij ka vendosur të japë 3 ...

“Rama më tregoi histori që të thyenin zemrën”! Ministri holandez jep lajmin: Dhurojmë 3 milionë euro për rindërtimin
Holanda ka vendosur t’i dhurojë Shqipërisë 3 milionë euro për tragjedinë e 26 nëntorit. Lajmi bëhet i ditur nga ministri i Jashtëm i Holandës, Stef Blok, i cili përmes një postimi në Twitter, shpreh mbështetjen dhe ...
BalkanWeb | 14-Feb-2020 18:03
Holanda ka vendosur t’i dhurojë Shqipërisë 3 milionë euro për tragjedinë e 26 nëntorit. Lajmi bëhet i ditur nga ministri i Jashtëm i Holandës, Stef Blok, i cili përmes një postimi në Twitter, shpreh mbështetjen dhe ...

Konferenca e Donatorëve/ Shefja e BB-së në Shqipëri: Shpresoj për më të mirën, raporti krijon baza të mira për diskutime
Drejtuesja e Zyrës së Bankës Botërore në Shqipëri, Maryam Salim, e cila do të jetë e pranishme në Konferencën e Donatorëve që zhvillohet më 17 shkurt në Bruksel, deklaroi se, do të jetë një konferencë e suksesshme, për ...
Lexo | 14-Feb-2020 21:10
Drejtuesja e Zyrës së Bankës Botërore në Shqipëri, Maryam Salim, e cila do të jetë e pranishme në Konferencën e Donatorëve që zhvillohet më 17 shkurt në Bruksel, deklaroi se, do të jetë një konferencë e suksesshme, për ...

Holanda zbulon shumën që do të dhurojë në Konferencën e Donatorëve për rindërtimin në Shqipëri
Lajmi bëhet i ditur nga ministri i Jashtëm i Holandës, Stef Blok i cili përmes një postimi në Twitter shpreh mbështetjen dhe ndihmën konkrete që Holanda dhuron për rindërtimin pas tërmetit 6, 4 ballë në Shqipëri. ...
Lajminet | 14-Feb-2020 20:25
Lajmi bëhet i ditur nga ministri i Jashtëm i Holandës, Stef Blok i cili përmes një postimi në Twitter shpreh mbështetjen dhe ndihmën konkrete që Holanda dhuron për rindërtimin pas tërmetit 6, 4 ballë në Shqipëri. ...

Holanda i dhuron Shqipërisë 3 milionë euro
Holanda do ti dhurojnë Shqipërisë 3 milionë euro për rindërtimin e objekteve të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit. Kjo u konfirmua nga ministri i Jashtëm holandez Stef Blok, por që do behet e ditur edhe gjate ...
TetovaSot | 14-Feb-2020 20:22
Holanda do ti dhurojnë Shqipërisë 3 milionë euro për rindërtimin e objekteve të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit. Kjo u konfirmua nga ministri i Jashtëm holandez Stef Blok, por që do behet e ditur edhe gjate ...

Holanda i dhuron Shqipërisë 3 milionë euro për rindërtimin e zonave të dëmtuara nga tërmeti
Ministri i Jashtëm i Holandës, Stef Blok, me anë të një videoje ka bërë të ditur se Shqipërisë për dëmet e shkaktuar nga tërmeti vendi i tij do t’i dhurojë 3 milion euro. Blok, përmes një video mesazhi në Twitter thotë ...
RTSH | 14-Feb-2020 19:42
Ministri i Jashtëm i Holandës, Stef Blok, me anë të një videoje ka bërë të ditur se Shqipërisë për dëmet e shkaktuar nga tërmeti vendi i tij do t’i dhurojë 3 milion euro. Blok, përmes një video mesazhi në Twitter thotë ...

Në prag të Konferencës së Donatorëve, Hollanda vendos: ja shifra jonë për Shqipërinë
Më shumë se dy muaj nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit, e tre ditë para Konferencës së Donatorëve që do organizojë BE, Hollanda e ka deklaruar shifrën e saj të ndihmës për Shqipërinë. “Qëndrojmë pranë Shqipërisë pas ...
Tesheshi | 14-Feb-2020 19:21
Më shumë se dy muaj nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit, e tre ditë para Konferencës së Donatorëve që do organizojë BE, Hollanda e ka deklaruar shifrën e saj të ndihmës për Shqipërinë. “Qëndrojmë pranë Shqipërisë pas ...

3 milionë euro donacione nga Holanda për Shqipërinë. Ministri i Jashtëm jep lajmin
Në prag të konferencës së Donatorëve një lajm i mirë vjen nga Holanda. Ministri i Jashtëm i Holandës, Stef Blok me anë të një videoje ka bërë të ditur se Shqipërisë për dëmet e shkaktuar nga tërmeti vendi i tij do t’i ...
ScanTv | 14-Feb-2020 19:21
Në prag të konferencës së Donatorëve një lajm i mirë vjen nga Holanda. Ministri i Jashtëm i Holandës, Stef Blok me anë të një videoje ka bërë të ditur se Shqipërisë për dëmet e shkaktuar nga tërmeti vendi i tij do t’i ...

Zbardhet axhenda e konferencës së Donatorëve për Rindërtimin e Shqipërisë
Presidentja e Komisionit Europian, Ursula Von der Lejen së bashku me presidentin e Këshillit Europian, Charles Michel dhe kryeministrin Edi Rama, do të çelin të hënën e ardhshme konferencën ndërkombëtare të Donatorëve ...
VizionPlus | 14-Feb-2020 18:05
Presidentja e Komisionit Europian, Ursula Von der Lejen së bashku me presidentin e Këshillit Europian, Charles Michel dhe kryeministrin Edi Rama, do të çelin të hënën e ardhshme konferencën ndërkombëtare të Donatorëve ...

Tërmeti, Holanda i dhuron Shqipërisë 3 milionë euro
Holanda do ti dhurojnë Shqipërisë 3 milionë euro për rindërtimin e objekteve të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit. Kjo u konfirmua nga ministri i Jashtëm holandez Stef Blok, por që do behet e ditur edhe gjate ...
Shprehja | 14-Feb-2020 19:11
Holanda do ti dhurojnë Shqipërisë 3 milionë euro për rindërtimin e objekteve të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit. Kjo u konfirmua nga ministri i Jashtëm holandez Stef Blok, por që do behet e ditur edhe gjate ...

Konferenca e Donatorëve, Rama takohet me princin e Arabisë Saudite
Kryeministri Edi Rama ndodhet në Gjermani ku po takohet me homologët ndërkombëtarë lidhur me konferencën e donatorëve që do të mbahet në datë 16 shkurt në Bruksel për rindërtimin e banesave të shembura nga tërmeti i 26 ...
Gazeta Dita | 14-Feb-2020 19:08
Kryeministri Edi Rama ndodhet në Gjermani ku po takohet me homologët ndërkombëtarë lidhur me konferencën e donatorëve që do të mbahet në datë 16 shkurt në Bruksel për rindërtimin e banesave të shembura nga tërmeti i 26 ...

Holanda jep 3 milione euro per rindertimin e Shqiperise nga termeti
Holanda konfirmoi shumën që do të japë në favor të rindërtimit pas tërmetit të fortë që goditi Shqiperinë në 26 nentor 2019. Ministri i Jashtëm, Stefan Blok konfirmoi se vendi i tij ka vendosur të japë 3 milion euro ...
Lajmi i Fundit | 14-Feb-2020 19:05
Holanda konfirmoi shumën që do të japë në favor të rindërtimit pas tërmetit të fortë që goditi Shqiperinë në 26 nentor 2019. Ministri i Jashtëm, Stefan Blok konfirmoi se vendi i tij ka vendosur të japë 3 milion euro ...

Tërmeti, Holanda i dhuron Shqipërisë 3 milionë euro
Holanda do ti dhurojnë Shqipërisë 3 milionë euro për rindërtimin e objekteve të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit. Kjo u konfirmua nga ministri i Jashtëm holandez Stef Blok, por që do behet e ditur edhe gjate ...
Alsat-M | 14-Feb-2020 18:56
Holanda do ti dhurojnë Shqipërisë 3 milionë euro për rindërtimin e objekteve të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit. Kjo u konfirmua nga ministri i Jashtëm holandez Stef Blok, por që do behet e ditur edhe gjate ...

Rindërtimi pas tërmetit dhe Konferenca e Donatorëve, Rama takon Ministrin e Jashtëm të Arabisë Saudite
Kryeministri Edi Rama zhvilloi sot në Mynih, Gjermani, një takim me Princin Faisal bin Farhan Al-Saud, Ministër i Jashtëm i Arabisë Saudite, me të cilin bisedoi për Rindërtimin dhe Konferencën e Donatorëve, e cila do të ...
Lexo | 14-Feb-2020 18:54
Kryeministri Edi Rama zhvilloi sot në Mynih, Gjermani, një takim me Princin Faisal bin Farhan Al-Saud, Ministër i Jashtëm i Arabisë Saudite, me të cilin bisedoi për Rindërtimin dhe Konferencën e Donatorëve, e cila do të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved