ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/02/2020 17:10

Kurti më afër qëndrimit gjerman për rajonin. Asnjë referim i ShBA, model merret BE-ja

Kurti më afër qëndrimit gjerman për rajonin. Asnjë referim i ShBA, model merret BE-ja
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka sugjeruar dje në Konferencën e Sigurisë në Mynih se gjashtë vendet e Ballkanit Perëndimor duhet t’i bashkohen Bashkimit Evropian në të njëjtën kohë dhe se projekti i Minishengenit ...
Respublica | 15-Feb-2020 01:13
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka sugjeruar dje në Konferencën e Sigurisë në Mynih se gjashtë vendet e Ballkanit Perëndimor duhet t’i bashkohen Bashkimit Evropian në të njëjtën kohë dhe se projekti i Minishengenit ...

Kurti godet Vuçiqin, Thaçin e Ramën, për “mini-Shengenin” dhe për ndryshimin e kufijve
Munih, 14 shkurt 2020 – Ka dalë në publik ekspozeu i Kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, në panelin e Forumin Ndërkombëtar të Sigurisë në Munih kushtuar Ballkanit Perëndimor, ndonëse paneli ishte i mbyllur për ...
Illyriapress | 15-Feb-2020 00:43
Munih, 14 shkurt 2020 – Ka dalë në publik ekspozeu i Kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, në panelin e Forumin Ndërkombëtar të Sigurisë në Munih kushtuar Ballkanit Perëndimor, ndonëse paneli ishte i mbyllur për ...

Kurti: Dialogu të bëhet pa harta!
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në Konferencën e Sigurisë të zhvilluar sot në Mynih ka thënë se dialogu duhet të bëhet pa harta, dhe pa presidentë rreth tyre. Ai thotë se dialogu duhet të përgatitet mirë dhe duhet ...
Shprehja | 15-Feb-2020 00:24
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në Konferencën e Sigurisë të zhvilluar sot në Mynih ka thënë se dialogu duhet të bëhet pa harta, dhe pa presidentë rreth tyre. Ai thotë se dialogu duhet të përgatitet mirë dhe duhet ...

Kurti: Gjashtë vendet e Ballkanit Perëndimor duhet t’i bashkohen BE-së njëherësh
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në Konferencën e Sigurisë sot në Mynih ka thënë se gjashtë vendet e Ballkanit Perëndimor duhet t’i bashkohen Bashkimit Evropian në të njëjtën kohë. Ai thotë se synimi kryesor i tij ...
Koha.net | 15-Feb-2020 00:21
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në Konferencën e Sigurisë sot në Mynih ka thënë se gjashtë vendet e Ballkanit Perëndimor duhet t’i bashkohen Bashkimit Evropian në të njëjtën kohë. Ai thotë se synimi kryesor i tij ...

Munih: Kurti goditi Ramën, Thaçin, Vuçiqin për minishengenin dhe ndryshimin e kufijve
Dikush ka arritur ta incizojë fjalën e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, në panelin e mbajtur në Munih, sipas rregullave Chatam House Rule, ku pjesëmarrësit nuk kanë të drejtë të nxjerrin ato që fliten ne tryezë. ...
Arbresh | 15-Feb-2020 00:15
Dikush ka arritur ta incizojë fjalën e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, në panelin e mbajtur në Munih, sipas rregullave Chatam House Rule, ku pjesëmarrësit nuk kanë të drejtë të nxjerrin ato që fliten ne tryezë. ...

Kurti: Dialogu të bëhet pa harta!
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në Konferencën e Sigurisë të zhvilluar sot në Mynih ka thënë se dialogu duhet të bëhet pa harta, dhe pa presidentë rreth tyre. Ai thotë se dialogu duhet të përgatitet mirë dhe duhet ...
Alsat-M | 15-Feb-2020 00:10
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në Konferencën e Sigurisë të zhvilluar sot në Mynih ka thënë se dialogu duhet të bëhet pa harta, dhe pa presidentë rreth tyre. Ai thotë se dialogu duhet të përgatitet mirë dhe duhet ...

Kurti paraqet tri parime në Munih për të vazhduar dialogu me Serbinë
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në Konferencën e Sigurisë në Munih, ku përballë kishte presidentin serb Aleksandar Vuçiq, ka folur për dialogun Kosovë-Serbi. Kurti, mes tjerash ka paraqitur disa parime që sipas tij ...
Telegrafi | 15-Feb-2020 00:04
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në Konferencën e Sigurisë në Munih, ku përballë kishte presidentin serb Aleksandar Vuçiq, ka folur për dialogun Kosovë-Serbi. Kurti, mes tjerash ka paraqitur disa parime që sipas tij ...

Rrjedh inçizimi nga paneli në Munih: Kurti goditi Ramën, Thaçin, Vuçiqin për minishengenin dhe ndryshimin e kufijve
Dikush ka arritur ta incizojë fjalën e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, në panelin e mbajtur në Munih, sipas rregullave Chatam House Rule, ku pjesëmarrësit nuk kanë të drejtë të nxjerrin ato që fliten ne tryezë. ...
Gazeta Monitor | 15-Feb-2020 00:10
Dikush ka arritur ta incizojë fjalën e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, në panelin e mbajtur në Munih, sipas rregullave Chatam House Rule, ku pjesëmarrësit nuk kanë të drejtë të nxjerrin ato që fliten ne tryezë. ...

Kurti goditi Ramën, Thaçin, Vuçiqin për minishengenin dhe ndryshimin e kufijve
Dikush ka arritur ta incizojë fjalën e Albin Kurtit në panelin e mbajtur në Mynich sipas rregullave Chatam House Rule, ku pjesëmarrësit nuk kanë të drejtë të nxjerrin ato që fliten ne tryezë. Para zyrtarëve europianë ...
Zeri | 15-Feb-2020 00:04
Dikush ka arritur ta incizojë fjalën e Albin Kurtit në panelin e mbajtur në Mynich sipas rregullave Chatam House Rule, ku pjesëmarrësit nuk kanë të drejtë të nxjerrin ato që fliten ne tryezë. Para zyrtarëve europianë ...

Rrjedh inçizimi nga paneli në Munih: Kurti goditi Ramën, Thaçin, Vuçiqin për minishengenin dhe ndryshimin e kufijve
Dikush ka arritur ta incizojë fjalën e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, në panelin e mbajtur në Munih, sipas rregullave Chatam House Rule, ku pjesëmarrësit nuk kanë të drejtë të nxjerrin ato që fliten ne tryezë. ...
Gazeta Express | 14-Feb-2020 23:58
Dikush ka arritur ta incizojë fjalën e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, në panelin e mbajtur në Munih, sipas rregullave Chatam House Rule, ku pjesëmarrësit nuk kanë të drejtë të nxjerrin ato që fliten ne tryezë. ...

Kurti në Munich: Dialogu të bëhet pa harta dhe pa presidentë rreth hartave
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në Konferencën e Sigurisë të zhvilluar sot në Mynih ka thënë se dialogu duhet të bëhet pa harta, dhe pa presidentë rreth tyre. Ai thotë se dialogu duhet të përgatitet mirë dhe duhet ...
EkonomiaOnline | 14-Feb-2020 23:58
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në Konferencën e Sigurisë të zhvilluar sot në Mynih ka thënë se dialogu duhet të bëhet pa harta, dhe pa presidentë rreth tyre. Ai thotë se dialogu duhet të përgatitet mirë dhe duhet ...

Rrjedh incizimi nga paneli në Munih: Kurti goditi Ramën, Thaçin, Vuçiqin për minishengenin dhe ndryshimin e kufijve
Dikush ka arritur ta incizojë fjalën e Albin Kurtit në panelin e mbajtur në Mynich sipas rregullave Chatam House Rule, ku pjesëmarrësit nuk kanë të drejtë të nxjerrin ato që fliten ne tryezë. Para zyrtarëve europianë ...
Gazeta Express | 14-Feb-2020 23:52
Dikush ka arritur ta incizojë fjalën e Albin Kurtit në panelin e mbajtur në Mynich sipas rregullave Chatam House Rule, ku pjesëmarrësit nuk kanë të drejtë të nxjerrin ato që fliten ne tryezë. Para zyrtarëve europianë ...

Kurti ia thotë në sy Vuçiqit: Sa më shpejtë që çliroheni nga Kosova, aq më mirë për te dy vendet do të jetë (VIDEO)
Ka përfunduar diskutimi për Ballkanin Perëndimor në një tryezë të rrumbullakët të organizuar nga Konferencën e Sigurisë së Mynihut lidhur me çështjet e sigurisë në Ballkan. Në këtë takim morën pjesë edhe kryeministri i ...
Ina-Online | 14-Feb-2020 23:52
Ka përfunduar diskutimi për Ballkanin Perëndimor në një tryezë të rrumbullakët të organizuar nga Konferencën e Sigurisë së Mynihut lidhur me çështjet e sigurisë në Ballkan. Në këtë takim morën pjesë edhe kryeministri i ...

Kurti ia thotë në sy Vuçiqit: Sa më shpejtë që çliroheni nga Kosova, aq më mirë për te dy vendet do të jetë (VIDEO)
Ka përfunduar diskutimi për Ballkanin Perëndimor në një tryezë të rrumbullakët të organizuar nga Konferencën e Sigurisë së Mynihut lidhur me çështjet e sigurisë në Ballkan. Në këtë takim morën pjesë edhe kryeministri i ...
TetovaSot | 14-Feb-2020 23:39
Ka përfunduar diskutimi për Ballkanin Perëndimor në një tryezë të rrumbullakët të organizuar nga Konferencën e Sigurisë së Mynihut lidhur me çështjet e sigurisë në Ballkan. Në këtë takim morën pjesë edhe kryeministri i ...

Kurti në Mynih: Dialogu të bëhet pa harta, dhe pa presidentë rreth hartave
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në Konferencën e Sigurisë të zhvilluar sot në Mynih ka thënë se dialogu duhet të bëhet pa harta, dhe pa presidentë rreth tyre. Ai thotë se dialogu duhet të përgatitet mirë dhe duhet ...
Koha.net | 14-Feb-2020 23:38
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në Konferencën e Sigurisë të zhvilluar sot në Mynih ka thënë se dialogu duhet të bëhet pa harta, dhe pa presidentë rreth tyre. Ai thotë se dialogu duhet të përgatitet mirë dhe duhet ...

Albin Kurti ia thotë këto fjalë në sy Vuçiqit
Ka përfunduar diskutimi për Ballkanin Perëndimor në një tryezë të rrumbullakët të organizuar nga Konferencën e Sigurisë së Mynihut lidhur me çështjet e sigurisë në Ballkan. Në këtë takim morën pjesë edhe kryeministri i ...
InFokusi | 14-Feb-2020 23:33
Ka përfunduar diskutimi për Ballkanin Perëndimor në një tryezë të rrumbullakët të organizuar nga Konferencën e Sigurisë së Mynihut lidhur me çështjet e sigurisë në Ballkan. Në këtë takim morën pjesë edhe kryeministri i ...

Kurti ia thotë në sy Vuçiqit: Sa më shpejtë që çliroheni nga Kosova, aq më mirë për të dy vendet do të jetë
Ka përfunduar diskutimi për Ballkanin Perëndimor në një tryezë të rrumbullakët të organizuar nga Konferencën e Sigurisë së Mynihut lidhur me çështjet e sigurisë në Ballkan. Në këtë takim morën pjesë edhe kryeministri i ...
Indeks Online | 14-Feb-2020 23:27
Ka përfunduar diskutimi për Ballkanin Perëndimor në një tryezë të rrumbullakët të organizuar nga Konferencën e Sigurisë së Mynihut lidhur me çështjet e sigurisë në Ballkan. Në këtë takim morën pjesë edhe kryeministri i ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved