ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 20/02/2020 09:53

Kurti: Vuçiq reagoi me nervozizëm ndaj asaj që thashë

Kurti: Vuçiq reagoi me nervozizëm ndaj asaj që thashë
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se nuk e konsideron takim me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, pjesëmarrjen e përbashkët në një tryezë në Mynih. Ai për Radion Evropa e Lirë tha se nuk është takuar me ...
Arbresh | 15-Feb-2020 01:22
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se nuk e konsideron takim me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, pjesëmarrjen e përbashkët në një tryezë në Mynih. Ai për Radion Evropa e Lirë tha se nuk është takuar me ...

Vuçiq pas tryezës në Munih: Tani po e njoh edhe Kurtin
Munih, 14 shkurt 2020 – Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, e ka vlerësuar si të vështirë panelin për Ballkanin Perëndimor që u mbajt të premten pasdite në Forumin Ndërkombëtar të Munihut. “Takimi ka qenë i ...
Illyriapress | 15-Feb-2020 01:16
Munih, 14 shkurt 2020 – Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, e ka vlerësuar si të vështirë panelin për Ballkanin Perëndimor që u mbajt të premten pasdite në Forumin Ndërkombëtar të Munihut. “Takimi ka qenë i ...

Kurti: Vuçiq reagoi me nervozizëm ndaj asaj që thashë
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se nuk e konsideron takim me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, pjesëmarrjen e përbashkët në një tryezë në Mynih. Ai për Radion Evropa e Lirë tha se nuk është takuar me ...
Medial | 15-Feb-2020 01:10
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se nuk e konsideron takim me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, pjesëmarrjen e përbashkët në një tryezë në Mynih. Ai për Radion Evropa e Lirë tha se nuk është takuar me ...

Kurti: Zyrtarët që nënshkruan marrëveshjet në Mynih nuk kishin autorizimin e qeverisë
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se zyrtarët kanë nënshkruar dy marrëveshje me Serbinë në Mynih të Gjermanisë, atë për transportin hekurudhor dhe autostrata kanë qenë të autorizuar nga ish ministri i ...
Shprehja | 15-Feb-2020 01:07
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se zyrtarët kanë nënshkruar dy marrëveshje me Serbinë në Mynih të Gjermanisë, atë për transportin hekurudhor dhe autostrata kanë qenë të autorizuar nga ish ministri i ...

Kurti: Vuçiq reagoi me nervozizëm ndaj asaj që thashë
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se nuk e konsideron takim me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, pjesëmarrjen e përbashkët në një tryezë në Mynih. Ai për Radion Evropa e Lirë tha se nuk është takuar me ...
Klan Kosova | 15-Feb-2020 01:01
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se nuk e konsideron takim me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, pjesëmarrjen e përbashkët në një tryezë në Mynih. Ai për Radion Evropa e Lirë tha se nuk është takuar me ...

Vuçiq: Takim me Kurtin ka qenë i vështirë
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq e ka quajtur të vështirë tryezën në të cilën ka qenë i pranishëm kryeministri i Kosovës, Albin Kurti. “Takimi ka qenë i vështirë. I kam mbrojtur interesat e Serbisë dhe e kam ...
Shprehja | 15-Feb-2020 00:46
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq e ka quajtur të vështirë tryezën në të cilën ka qenë i pranishëm kryeministri i Kosovës, Albin Kurti. “Takimi ka qenë i vështirë. I kam mbrojtur interesat e Serbisë dhe e kam ...

Kurti mendon se e vuri në presion Vuçiqin me fjalimin e tij
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se nuk e konsideron takim me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, pjesëmarrjen e përbashkët në një tryezë në Mynih. Kurti tha për “Radion Evropa e Lirë”, se nuk është takuar ...
EkonomiaOnline | 15-Feb-2020 00:43
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se nuk e konsideron takim me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, pjesëmarrjen e përbashkët në një tryezë në Mynih. Kurti tha për “Radion Evropa e Lirë”, se nuk është takuar ...

Kurti për REL: Vuçiqi ishte në presion pas asaj që deklarova
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se nuk e konsideron takim me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, pjesëmarrjen e përbashkët në një tryezë në Mynih. Kurti tha për Radion Evropa e Lirë se nuk është takuar me ...
Koha.net | 15-Feb-2020 00:29
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se nuk e konsideron takim me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, pjesëmarrjen e përbashkët në një tryezë në Mynih. Kurti tha për Radion Evropa e Lirë se nuk është takuar me ...

“Serbia duhet të çlirohet nga Kosova”! Detaje të reja nga përplasja mes Albin Kurtit dhe Vuçiç në Mynih të Gjermanisë
Mediat serbe raportojnë se presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, dhe kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, janë përplasur gjatë mbajtjes së panelit të sigurisë së Ballkanit Perëndimor që aktualisht po mbahet në Munih. ...
BalkanWeb | 14-Feb-2020 22:42
Mediat serbe raportojnë se presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, dhe kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, janë përplasur gjatë mbajtjes së panelit të sigurisë së Ballkanit Perëndimor që aktualisht po mbahet në Munih. ...

Vuçiq: Takimi me Kurtin ka qenë i vështirë
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq e ka quajtur të vështirë tryezën në të cilën ka qenë i pranishëm kryeministri i Kosovës, Albin Kurti. “Takimi ka qenë i vështirë. I kam mbrojtur interesat e Serbisë dhe e kam ...
Arbresh | 15-Feb-2020 00:29
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq e ka quajtur të vështirë tryezën në të cilën ka qenë i pranishëm kryeministri i Kosovës, Albin Kurti. “Takimi ka qenë i vështirë. I kam mbrojtur interesat e Serbisë dhe e kam ...

Kundër marrëveshjes me Serbinë? Albin Kurti i pakënaqur: Nuk kam dhënë autorizim për të firmosur
Firmosja e dy marrëveshjeve mes Hashim Thaçit dhe Aleksandër Vuçiç ditën e sotme në Mynih të Gjermanisë, bëri bujë të madhe, por mesa duket kryeministri i Kosovës nuk është i kënaqur me këtë që ndodhi.
Top Channel | 14-Feb-2020 22:20
Firmosja e dy marrëveshjeve mes Hashim Thaçit dhe Aleksandër Vuçiç ditën e sotme në Mynih të Gjermanisë, bëri bujë të madhe, por mesa duket kryeministri i Kosovës nuk është i kënaqur me këtë që ndodhi.

Kurti për REL-in: Vuçiq reagoi me nervozizëm
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti , tha se nuk e konsideron takim me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, pjesëmarrjen e përbashkët në një tryezë në Mynih. Kurti tha për Radion Evropa e Lirë se nuk është takuar me ...
Radio Evropa e Lire | 15-Feb-2020 00:21
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti , tha se nuk e konsideron takim me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, pjesëmarrjen e përbashkët në një tryezë në Mynih. Kurti tha për Radion Evropa e Lirë se nuk është takuar me ...

Marrëveshjet me Serbinë për hekurudhën dhe autostradën, Kurti: U firmosën pa autorizimin tim, as teksti zyrtar i tyre nuk u bë i njohur
GJERMANI Kryeministri i Kosovës pas Konferecës së Sigurisë në Mynih ka bërë të ditur se janë firmosur dy marrëveshje me Serbinë për hekurudhën dhe autostradën pa autorizimin e tij. Ai bën me dije se dy zyrtarët që ishin ...
BalkanWeb | 14-Feb-2020 21:36
GJERMANI Kryeministri i Kosovës pas Konferecës së Sigurisë në Mynih ka bërë të ditur se janë firmosur dy marrëveshje me Serbinë për hekurudhën dhe autostradën pa autorizimin e tij. Ai bën me dije se dy zyrtarët që ishin ...

Mynih/ Thaçi dhe Vuçiç firmosin marrëveshjen për hekurudhën
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaci dhe ai i Serbisë, Aleksander Vuçiç, nënshkruan sot marrëveshjen për linjën hekurudhore Prishtinë-Beograd dhe për autostradën. Marrëveshja u nënshkrua me ndërmjetësimin e të dërguarit ...
Top Channel | 14-Feb-2020 21:00
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaci dhe ai i Serbisë, Aleksander Vuçiç, nënshkruan sot marrëveshjen për linjën hekurudhore Prishtinë-Beograd dhe për autostradën. Marrëveshja u nënshkrua me ndërmjetësimin e të dërguarit ...

E bujshme nga Mynihu: Albin Kurti përplaset me SHBA dhe rrëzon marrëveshjet e fundit me Serbinë, të ndërmjetësuara nga Uashingtoni
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, sipas raportimeve nga takimi i Mynihut, ka vënë në dyshim marrëveshjet e nënshkruara sot me Serbinë. Marrëveshjet janë ndërmjetësuar nga i dërguari i posaçëm i Donald Trump, Richard ...
GazetaTema | 14-Feb-2020 21:54
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, sipas raportimeve nga takimi i Mynihut, ka vënë në dyshim marrëveshjet e nënshkruara sot me Serbinë. Marrëveshjet janë ndërmjetësuar nga i dërguari i posaçëm i Donald Trump, Richard ...

Marrëveshjet Kosovë-Serbi, Kurti: Janë bërë pa autorizim!
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka reaguar pas nënshkrimit të dy marrëveshjeve të rëndësishme mes Kosovës dhe Serbisë. Kurti ka thënë se personat që i kanë nënshkruar marrëveshjet nuk janë të autorizuar nga qeveria ...
Dritare | 15-Feb-2020 00:01
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka reaguar pas nënshkrimit të dy marrëveshjeve të rëndësishme mes Kosovës dhe Serbisë. Kurti ka thënë se personat që i kanë nënshkruar marrëveshjet nuk janë të autorizuar nga qeveria ...

Kosova dhe Serbia nënshkruajnë marrëveshje për hekurudhën dhe autostradën
Në Munih u nënshkrua një marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë për linjën hekurudhore dhe autostradën që lidhë të dyja vendet. Marrëveshja u ndërmjetësua nga i dërguari i posaçëm amerikan për bisedimet Kosovë – Serbi, ...
BalkanWeb | 14-Feb-2020 14:35
Në Munih u nënshkrua një marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë për linjën hekurudhore dhe autostradën që lidhë të dyja vendet. Marrëveshja u ndërmjetësua nga i dërguari i posaçëm amerikan për bisedimet Kosovë – Serbi, ...

Kurti: Nënshkruesit e marrëveshjeve në Munih nuk ishin të autorizuar
Munih, 14 shkurt 2020 – Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se zyrtarët që i kanë nënshkruar dy marrëveshje me Serbinë në Mynih të Gjermanisë, kanë qenë të autorizuar nga ish ministri i Infrastrukturës në ...
Illyriapress | 15-Feb-2020 00:01
Munih, 14 shkurt 2020 – Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se zyrtarët që i kanë nënshkruar dy marrëveshje me Serbinë në Mynih të Gjermanisë, kanë qenë të autorizuar nga ish ministri i Infrastrukturës në ...

“Një tjetër moment historik!”/ Nënshkrimi i marrëveshjes Kosovë-Serbi, reagon Thaçi
Pas nënshkrimit të marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë për hekurudhën dhe autostradën që lidh dy shtetet, ka reaguar presidenti Hashim Thaçi.
Top Channel | 14-Feb-2020 10:35
Pas nënshkrimit të marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë për hekurudhën dhe autostradën që lidh dy shtetet, ka reaguar presidenti Hashim Thaçi.

Nënshkruhet marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për autostradën dhe hekurudhën
Është nënshkruar marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për hekurudhën dhe autostradën që lidh dy shtetet.
Top Channel | 14-Feb-2020 10:35
Është nënshkruar marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për hekurudhën dhe autostradën që lidh dy shtetet.

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved