ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/02/2020 22:58

Kosova e Serbia zotohen t’i hapin hekurudhat dhe të ngrenë autostrada lidhëse

Kosova e Serbia zotohen t’i hapin hekurudhat dhe të ngrenë autostrada lidhëse
Kosova dhe Serbia i kanë vënë firmat të premten mbi dy letra të shprehjes së interesit, nëpërmjet të cilave të dyja vendet kanë shprehur gatishmërinë për hapjen e hekurudhave ekzistuese dhe ngritjen e autostradave, për ...
EkonomiaOnline | 15-Feb-2020 08:08
Kosova dhe Serbia i kanë vënë firmat të premten mbi dy letra të shprehjes së interesit, nëpërmjet të cilave të dyja vendet kanë shprehur gatishmërinë për hapjen e hekurudhave ekzistuese dhe ngritjen e autostradave, për ...

Kurti për REL: Vuçiqi ishte në presion pas asaj që deklarova
pas asaj që deklarova Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se nuk e konsideron takim me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, pjesëmarrjen e përbashkët në një tryezë në Mynih. Kurti tha për Radion Evropa e Lirë ...
Indeks Online | 15-Feb-2020 08:02
pas asaj që deklarova Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se nuk e konsideron takim me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, pjesëmarrjen e përbashkët në një tryezë në Mynih. Kurti tha për Radion Evropa e Lirë ...

Kurti: Vuçiq reagoi me nervozizëm
Kurti tha për Radion Evropa e Lirë se nuk është takuar me Vuçiqin. “Unë nuk jam takuar me Vuçiqin. Kemi qenë në një tryezë të rrumbullakët, ku kanë qenë të ftuar të gjithë udhëheqësit e Ballkanit Perëndimor”, tha Kurti, ...
Lajminet | 15-Feb-2020 07:58
Kurti tha për Radion Evropa e Lirë se nuk është takuar me Vuçiqin. “Unë nuk jam takuar me Vuçiqin. Kemi qenë në një tryezë të rrumbullakët, ku kanë qenë të ftuar të gjithë udhëheqësit e Ballkanit Perëndimor”, tha Kurti, ...

Kurti: Vuçiq ndjeu shumë presion për shkak të asaj që thashë
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se nuk e konsideron takim me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, pjesëmarrjen e përbashkët në një tryezë në Mynih. Kurti tha se nuk është takuar me Vuçiqin. “Unë nuk jam ...
Telegrafi | 15-Feb-2020 07:52
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se nuk e konsideron takim me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, pjesëmarrjen e përbashkët në një tryezë në Mynih. Kurti tha se nuk është takuar me Vuçiqin. “Unë nuk jam ...

Kosova e Serbia zotohen t’i hapin hekurudhat dhe të ngrenë autostrada lidhëse
Kosova dhe Serbia i kanë vënë firmat të premten mbi dy letra të shprehjes së interesit, nëpërmjet të cilave të dyja vendet kanë shprehur gatishmërinë për hapjen e hekurudhave ekzistuese dhe ngritjen e autostradave, për ...
Koha.net | 15-Feb-2020 07:41
Kosova dhe Serbia i kanë vënë firmat të premten mbi dy letra të shprehjes së interesit, nëpërmjet të cilave të dyja vendet kanë shprehur gatishmërinë për hapjen e hekurudhave ekzistuese dhe ngritjen e autostradave, për ...

Gazeta gjermane: Thaçi po kritikohet për pazare të fshehta me Beogradin
Gazeta gjermane “Süddeutsche Zeitung” marrëveshjet mes Kosovës dhe Serbisë të arritura nën presionin e ambasadorit amerikan në Berlin i quan vetëm shenja të qëllimeve të mira. Në numrin e së shtunës gazeta gjermane ...
Arbresh | 15-Feb-2020 07:14
Gazeta gjermane “Süddeutsche Zeitung” marrëveshjet mes Kosovës dhe Serbisë të arritura nën presionin e ambasadorit amerikan në Berlin i quan vetëm shenja të qëllimeve të mira. Në numrin e së shtunës gazeta gjermane ...

Gazeta gjermane: Thaçi po kritikohet për pazare të fshehta me Beogradin
Gazeta gjermane “Süddeutsche Zeitung” marrëveshjet mes Kosovës dhe Serbisë të arritura nën presionin e ambasadorit amerikan në Berlin i quan vetëm shenja të qëllimeve të mira. Në numrin e së shtunës gazeta gjermane ...
Gazeta Express | 15-Feb-2020 07:11
Gazeta gjermane “Süddeutsche Zeitung” marrëveshjet mes Kosovës dhe Serbisë të arritura nën presionin e ambasadorit amerikan në Berlin i quan vetëm shenja të qëllimeve të mira. Në numrin e së shtunës gazeta gjermane ...

Kurti: Vuçiq reagoi me nervozizëm
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se nuk e konsideron takim me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, pjesëmarrjen e përbashkët në një tryezë në Mynih. Kurti tha për Radion Evropa e Lirë se nuk është takuar me ...
Gazeta Express | 15-Feb-2020 07:02
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se nuk e konsideron takim me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, pjesëmarrjen e përbashkët në një tryezë në Mynih. Kurti tha për Radion Evropa e Lirë se nuk është takuar me ...

Albin Kurti udhëton për Munih
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka udhëtuar për në Munih për të marrë pjesë në Konferencën e Sigurisë në mes shumë zyrtarëve të huaj. Këtë e kanë konfirmuar për klankosova.tv Zyra e Kryeministrit. Nga Kosova ka ...
Shprehja | 15-Feb-2020 04:57
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka udhëtuar për në Munih për të marrë pjesë në Konferencën e Sigurisë në mes shumë zyrtarëve të huaj. Këtë e kanë konfirmuar për klankosova.tv Zyra e Kryeministrit. Nga Kosova ka ...

Kurti: Vuçiq reagoi me nervozizëm ndaj asaj që thashë
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se nuk e konsideron takim me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, pjesëmarrjen e përbashkët në një tryezë në Mynih. Ai për Radion Evropa e Lirë tha se nuk është takuar me ...
Arbresh | 15-Feb-2020 01:22
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se nuk e konsideron takim me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, pjesëmarrjen e përbashkët në një tryezë në Mynih. Ai për Radion Evropa e Lirë tha se nuk është takuar me ...

“Serbia duhet të çlirohet nga Kosova”! Detaje të reja nga përplasja mes Albin Kurtit dhe Vuçiç në Mynih të Gjermanisë
Mediat serbe raportojnë se presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, dhe kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, janë përplasur gjatë mbajtjes së panelit të sigurisë së Ballkanit Perëndimor që aktualisht po mbahet në Munih. ...
BalkanWeb | 14-Feb-2020 22:42
Mediat serbe raportojnë se presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, dhe kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, janë përplasur gjatë mbajtjes së panelit të sigurisë së Ballkanit Perëndimor që aktualisht po mbahet në Munih. ...

Kundër marrëveshjes me Serbinë? Albin Kurti i pakënaqur: Nuk kam dhënë autorizim për të firmosur
Firmosja e dy marrëveshjeve mes Hashim Thaçit dhe Aleksandër Vuçiç ditën e sotme në Mynih të Gjermanisë, bëri bujë të madhe, por mesa duket kryeministri i Kosovës nuk është i kënaqur me këtë që ndodhi.
Top Channel | 14-Feb-2020 22:20
Firmosja e dy marrëveshjeve mes Hashim Thaçit dhe Aleksandër Vuçiç ditën e sotme në Mynih të Gjermanisë, bëri bujë të madhe, por mesa duket kryeministri i Kosovës nuk është i kënaqur me këtë që ndodhi.

“Ishte një takim i ashpër”! Vuçiç flet pas përballjes së parë me Albin Kurtin. Ç’po ndodh në Gjermani?
Pas takimit të mbajtur për Ballkanin Perëndimor, ku po merrte pjesë edhe Albin Kurti, presidenti serb, Aleksandar Vuçiç, i është drejtuar mediave, duke thënë se ka qenë një takim i ashpër, por që sipas tij, ai ka ...
BalkanWeb | 14-Feb-2020 22:06
Pas takimit të mbajtur për Ballkanin Perëndimor, ku po merrte pjesë edhe Albin Kurti, presidenti serb, Aleksandar Vuçiç, i është drejtuar mediave, duke thënë se ka qenë një takim i ashpër, por që sipas tij, ai ka ...

Marrëveshjet me Serbinë për hekurudhën dhe autostradën, Kurti: U firmosën pa autorizimin tim, as teksti zyrtar i tyre nuk u bë i njohur
GJERMANI Kryeministri i Kosovës pas Konferecës së Sigurisë në Mynih ka bërë të ditur se janë firmosur dy marrëveshje me Serbinë për hekurudhën dhe autostradën pa autorizimin e tij. Ai bën me dije se dy zyrtarët që ishin ...
BalkanWeb | 14-Feb-2020 21:36
GJERMANI Kryeministri i Kosovës pas Konferecës së Sigurisë në Mynih ka bërë të ditur se janë firmosur dy marrëveshje me Serbinë për hekurudhën dhe autostradën pa autorizimin e tij. Ai bën me dije se dy zyrtarët që ishin ...

Vuçiq pas tryezës në Munih: Tani po e njoh edhe Kurtin
Munih, 14 shkurt 2020 – Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, e ka vlerësuar si të vështirë panelin për Ballkanin Perëndimor që u mbajt të premten pasdite në Forumin Ndërkombëtar të Munihut. “Takimi ka qenë i ...
Illyriapress | 15-Feb-2020 01:16
Munih, 14 shkurt 2020 – Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, e ka vlerësuar si të vështirë panelin për Ballkanin Perëndimor që u mbajt të premten pasdite në Forumin Ndërkombëtar të Munihut. “Takimi ka qenë i ...

Mynih/ Thaçi dhe Vuçiç firmosin marrëveshjen për hekurudhën
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaci dhe ai i Serbisë, Aleksander Vuçiç, nënshkruan sot marrëveshjen për linjën hekurudhore Prishtinë-Beograd dhe për autostradën. Marrëveshja u nënshkrua me ndërmjetësimin e të dërguarit ...
Top Channel | 14-Feb-2020 21:00
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaci dhe ai i Serbisë, Aleksander Vuçiç, nënshkruan sot marrëveshjen për linjën hekurudhore Prishtinë-Beograd dhe për autostradën. Marrëveshja u nënshkrua me ndërmjetësimin e të dërguarit ...

Kosova dhe Serbia nënshkruajnë marrëveshje për hekurudhën dhe autostradën
Në Munih u nënshkrua një marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë për linjën hekurudhore dhe autostradën që lidhë të dyja vendet. Marrëveshja u ndërmjetësua nga i dërguari i posaçëm amerikan për bisedimet Kosovë – Serbi, ...
BalkanWeb | 14-Feb-2020 14:35
Në Munih u nënshkrua një marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë për linjën hekurudhore dhe autostradën që lidhë të dyja vendet. Marrëveshja u ndërmjetësua nga i dërguari i posaçëm amerikan për bisedimet Kosovë – Serbi, ...

E bujshme nga Mynihu: Albin Kurti përplaset me SHBA dhe rrëzon marrëveshjet e fundit me Serbinë, të ndërmjetësuara nga Uashingtoni
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, sipas raportimeve nga takimi i Mynihut, ka vënë në dyshim marrëveshjet e nënshkruara sot me Serbinë. Marrëveshjet janë ndërmjetësuar nga i dërguari i posaçëm i Donald Trump, Richard ...
GazetaTema | 14-Feb-2020 21:54
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, sipas raportimeve nga takimi i Mynihut, ka vënë në dyshim marrëveshjet e nënshkruara sot me Serbinë. Marrëveshjet janë ndërmjetësuar nga i dërguari i posaçëm i Donald Trump, Richard ...

Kurti: Vuçiq reagoi me nervozizëm ndaj asaj që thashë
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se nuk e konsideron takim me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, pjesëmarrjen e përbashkët në një tryezë në Mynih. Ai për Radion Evropa e Lirë tha se nuk është takuar me ...
Medial | 15-Feb-2020 01:10
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se nuk e konsideron takim me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, pjesëmarrjen e përbashkët në një tryezë në Mynih. Ai për Radion Evropa e Lirë tha se nuk është takuar me ...

“Një tjetër moment historik!”/ Nënshkrimi i marrëveshjes Kosovë-Serbi, reagon Thaçi
Pas nënshkrimit të marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë për hekurudhën dhe autostradën që lidh dy shtetet, ka reaguar presidenti Hashim Thaçi.
Top Channel | 14-Feb-2020 10:35
Pas nënshkrimit të marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë për hekurudhën dhe autostradën që lidh dy shtetet, ka reaguar presidenti Hashim Thaçi.

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved