ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 20/02/2020 09:43

Ibrahimoviç vs Ronaldo, dy gjigantët e sulmit botëror përballë njëri-tjetrit

Ibrahimoviç vs Ronaldo, dy gjigantët e sulmit botëror përballë njëri-tjetrit
Milan-Juventus do të jetë edhe një përplasje mes dy gjigantëve të sulmit, Cristino Ronaldo dhe Zllatan Ibrahimoviç. Edhe pse i kanë disa vite mbi supe, sërish dëshira dhe grinta e këtyre dy futbollistëve mbetet e ...
Portalb | 14-Feb-2020 21:47
Milan-Juventus do të jetë edhe një përplasje mes dy gjigantëve të sulmit, Cristino Ronaldo dhe Zllatan Ibrahimoviç. Edhe pse i kanë disa vite mbi supe, sërish dëshira dhe grinta e këtyre dy futbollistëve mbetet e ...

Ronaldo shpëton Juventusin nga humbja me Milanin
Cristiano Ronaldo i mohoi një fitore mjaft të rëndësishme skuadrës së Milanit në gjysmëfinalen e Kupës së Italisë, shkruan Euronews , transmeton Portalb.mk. Kur ndeshja ishte 1-0 në favor të kuqezinjve ishte pikërisht ...
Portalb | 14-Feb-2020 21:12
Cristiano Ronaldo i mohoi një fitore mjaft të rëndësishme skuadrës së Milanit në gjysmëfinalen e Kupës së Italisë, shkruan Euronews , transmeton Portalb.mk. Kur ndeshja ishte 1-0 në favor të kuqezinjve ishte pikërisht ...

Buffon ngacmon tifozin aziatik: Mos ke Coronavirus? (video)
Portieri i Juventusit, Gianluigi Buffon, ka bërë paksa “humor të zi pas ndeshjes kundër Milanit në gjysmëfinalen e Kupës së Italisë, mbyllur 1-1. Portieri veteran po jepte autografe pas ndeshjes dhe një djalosh nga Azia ...
Politiko | 14-Feb-2020 19:21
Portieri i Juventusit, Gianluigi Buffon, ka bërë paksa “humor të zi pas ndeshjes kundër Milanit në gjysmëfinalen e Kupës së Italisë, mbyllur 1-1. Portieri veteran po jepte autografe pas ndeshjes dhe një djalosh nga Azia ...

“Përse Valeri nuk zbriti në fushë me fanellën e Juves?”, vijojnë polemikat
Penalltia e akorduar për Juventusin në gjysmëfinalen e parë të Kupës së Italisë kundër Milanit, ka shkaktuar shumë polemika në Itali. Arbitri Valeri nuk hezitoi aspak të akordonte penallti për bardhezinjtë dhe CR7 ...
ABCNews | 14-Feb-2020 17:38
Penalltia e akorduar për Juventusin në gjysmëfinalen e parë të Kupës së Italisë kundër Milanit, ka shkaktuar shumë polemika në Itali. Arbitri Valeri nuk hezitoi aspak të akordonte penallti për bardhezinjtë dhe CR7 ...

Ish gjyqtari i njohur italian komenton penalltinë e ndeshjes Milan – Juventus
Juventus i shpëtoi humbjes në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Kupës së Italisë kundër Milanit, me një penallti të fituar në minutën e 90’, të cilën në gol e ktheu Cristiano Ronaldo. Menjëherë pas ndeshjes, por edhe ...
Lajminet | 14-Feb-2020 15:51
Juventus i shpëtoi humbjes në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Kupës së Italisë kundër Milanit, me një penallti të fituar në minutën e 90’, të cilën në gol e ktheu Cristiano Ronaldo. Menjëherë pas ndeshjes, por edhe ...

Raiola: Donnarumma s’duhet ta kishte rinovuar kontratën me Milanin
Agjenti i Gianluigi Donnarummas, Mino Raiola, beson se portieri i Milanit nuk duhej ta kishte rinovuar kontratën e tij me kuqezinjtë në vitin 2017 sepse s’ishte momenti i duhur, por thotë se italiani veproi me zemër e ...
Kosova Sot | 14-Feb-2020 15:47
Agjenti i Gianluigi Donnarummas, Mino Raiola, beson se portieri i Milanit nuk duhej ta kishte rinovuar kontratën e tij me kuqezinjtë në vitin 2017 sepse s’ishte momenti i duhur, por thotë se italiani veproi me zemër e ...

Ronaldo flet pas barazimit kundër AC Milan, kërkon mbështetjen e tifozëve
Juventusi mbrëmë arriti që të dalë nga ndeshja kundër AC Milan me barazim pas një goli të shënuar nga Ronaldo në minutat e fundit të ndeshjes. AC Milan kaloi në epërsi me golin e shënuar nga Rebic mirëpo Ronaldo u bë ...
Indeks Online | 14-Feb-2020 15:43
Juventusi mbrëmë arriti që të dalë nga ndeshja kundër AC Milan me barazim pas një goli të shënuar nga Ronaldo në minutat e fundit të ndeshjes. AC Milan kaloi në epërsi me golin e shënuar nga Rebic mirëpo Ronaldo u bë ...

VIDEO/ VAR tërbon “djallin”, penalltia e CR7 shpëton Sarrin
VAR, polemika të shumta, karton të kuq, e gola, Milan-Juve prodhoi gjithçka në 90-minutëshin e parë, të vlefshëm për gjysmëfinalet e Kupës së Italisë, mbi të gjithë solli një shije të hidhur tek klubi kuqezi, tek ...
BalkanWeb | 14-Feb-2020 09:54
VAR, polemika të shumta, karton të kuq, e gola, Milan-Juve prodhoi gjithçka në 90-minutëshin e parë, të vlefshëm për gjysmëfinalet e Kupës së Italisë, mbi të gjithë solli një shije të hidhur tek klubi kuqezi, tek ...

Milan barazon me Juventus/ Kuqezinjtë bëjnë lojë
Nje tjeter zhgënjim per Milan pas humbjes ne derbi ne kampionat. Ne San Siro kuqezinjte nuk shkuan me shume se barazimi 1-1 ne ndeshjen e pare gjysemfinale te kupes se italise. Nje rezultat qe djeg ne fakt po te kemi ...
VizionPlus | 14-Feb-2020 12:24
Nje tjeter zhgënjim per Milan pas humbjes ne derbi ne kampionat. Ne San Siro kuqezinjte nuk shkuan me shume se barazimi 1-1 ne ndeshjen e pare gjysemfinale te kupes se italise. Nje rezultat qe djeg ne fakt po te kemi ...

Raiola: Donnarumma nuk duhet ta kishte rinovuar kontratën me Milanin
Agjenti i Gianluigi Donnarummas, Mino Raiola, beson se portieri i Milanit nuk duhej ta kishte rinovuar kontratën e tij me kuqezinjtë në vitin 2017 sepse s’ishte momenti i duhur, por thotë se italiani veproi me zemër e ...
EkonomiaOnline | 14-Feb-2020 15:19
Agjenti i Gianluigi Donnarummas, Mino Raiola, beson se portieri i Milanit nuk duhej ta kishte rinovuar kontratën e tij me kuqezinjtë në vitin 2017 sepse s’ishte momenti i duhur, por thotë se italiani veproi me zemër e ...

Raiola: Donnarumma s’duhet ta kishte rinovuar kontratën me Milanin
Agjenti i Gianluigi Donnarummas, Mino Raiola, beson se portieri i Milanit nuk duhej ta kishte rinovuar kontratën e tij me kuqezinjtë në vitin 2017 sepse s’ishte momenti i duhur, por thotë se italiani veproi me zemër e ...
Gazeta Express | 14-Feb-2020 15:16
Agjenti i Gianluigi Donnarummas, Mino Raiola, beson se portieri i Milanit nuk duhej ta kishte rinovuar kontratën e tij me kuqezinjtë në vitin 2017 sepse s’ishte momenti i duhur, por thotë se italiani veproi me zemër e ...

Buffon ndërron fanellën me djalin e Maldinit: Nuk pensionohem, po pres nipat e legjendave
Gianluigi Buffon ka ndërruar fanellën me djalin e legjendës së Milanit, Paolo Maldini, Daniel, duke ia shtuar vetes edhe një fanellë në koleksionin e tij. Portieri italian vazhdon të luajë me Juventusin edhe pse ka ...
E Dua Sportin | 14-Feb-2020 15:01
Gianluigi Buffon ka ndërruar fanellën me djalin e legjendës së Milanit, Paolo Maldini, Daniel, duke ia shtuar vetes edhe një fanellë në koleksionin e tij. Portieri italian vazhdon të luajë me Juventusin edhe pse ka ...

Sarri s’po shqetësohet për formën e Juventusit, përkundër që flitet për shkarkimin e tij
Trajneri Maurizio Sarri e ka pranuar se progresi i Juventusit ka stagnuar, mirëpo ka sthuar se ai nuk është i shqetësuar, përkundër që kampioni i Serisë A mezi e nxori një barazim 1 :1 kundër Milanit në ndeshjes e parë ...
Gazeta Express | 14-Feb-2020 14:19
Trajneri Maurizio Sarri e ka pranuar se progresi i Juventusit ka stagnuar, mirëpo ka sthuar se ai nuk është i shqetësuar, përkundër që kampioni i Serisë A mezi e nxori një barazim 1 :1 kundër Milanit në ndeshjes e parë ...

VIDEO/ Gattuso merr “hak”, thyen Interin në Kupë, Conte: Derbi na konsumoi
I madh përballë të mëdhenjve, Napoli nuk ndryshon as kundër Inter, zhvilloi një 90-minutësh perfekt në aspektin taktik duke siguruar një fitore të rëndësishme 1-0 në sfidën e parë të vlefshme për gjysmëfinalet e Kupës ...
BalkanWeb | 13-Feb-2020 10:26
I madh përballë të mëdhenjve, Napoli nuk ndryshon as kundër Inter, zhvilloi një 90-minutësh perfekt në aspektin taktik duke siguruar një fitore të rëndësishme 1-0 në sfidën e parë të vlefshme për gjysmëfinalet e Kupës ...

Penalltia në “San Siro”, presidenti i Fiorentinas “thumbon” Juventusin sërish
Rocco Commisso, presidenti i Fioretinas, kthehet të flasë për polemikat arbitrare pas Milan-Juventus. Padroni i ekipit vjollcë, që akuzoi ashpër pas ndeshjes Juventus-Fiorentina te penalltia e akorduar për Bentancur, ka ...
Lexo | 14-Feb-2020 12:35
Rocco Commisso, presidenti i Fioretinas, kthehet të flasë për polemikat arbitrare pas Milan-Juventus. Padroni i ekipit vjollcë, që akuzoi ashpër pas ndeshjes Juventus-Fiorentina te penalltia e akorduar për Bentancur, ka ...

“Me kokca të thyera pas derbit, nuk më intereson e ardhmja ime”… Pioli sfidon Juventusin: I tregojmë vlerat!
Stefano Pioli nuk i trembet Juventusit dhe madje sipas tij është rivali që duhej pas derbit: “Sepse dolëm me kocka të thyera! Këtë nuk e mohoj dot. Prisnim tjetër përfundim pas pjesës së parë. Gabuam në 45' e dyta pasi ...
GazetaTema | 12-Feb-2020 22:28
Stefano Pioli nuk i trembet Juventusit dhe madje sipas tij është rivali që duhej pas derbit: “Sepse dolëm me kocka të thyera! Këtë nuk e mohoj dot. Prisnim tjetër përfundim pas pjesës së parë. Gabuam në 45' e dyta pasi ...

Pioli: Krenar për skuadrën, ja pse nuk duhej dhënë penalltia
Pas 45 minutave perfekte në derbin e të dielës përballë Interit, Milani i Piolit dominoi për më tepër se 70 minuta edhe në sfidën e Kupës së Italisë përballë Juventusit mbrëmjen e djeshme, por në fund nuk shkoi më shumë ...
Shenja | 14-Feb-2020 11:32
Pas 45 minutave perfekte në derbin e të dielës përballë Interit, Milani i Piolit dominoi për më tepër se 70 minuta edhe në sfidën e Kupës së Italisë përballë Juventusit mbrëmjen e djeshme, por në fund nuk shkoi më shumë ...

“Po pres për nipërit e tyre”, Buffon flet pas përballjes me Daniel Maldinin
Gianluiggi Buffon luajti titullar sfidën e mbrëmshme të Kupës së Italisë kundër Milanit dhe pas përfundimit të takimit, mori fanellën e Daniel Maldinit, djalit të Paolo Maldinit. Talenti 18 vjeçar u aktivizua nga stoli ...
ABCNews | 14-Feb-2020 10:05
Gianluiggi Buffon luajti titullar sfidën e mbrëmshme të Kupës së Italisë kundër Milanit dhe pas përfundimit të takimit, mori fanellën e Daniel Maldinit, djalit të Paolo Maldinit. Talenti 18 vjeçar u aktivizua nga stoli ...

Lazio – Inter, super derbi që do të ketë prezencë rekorde të tifozëve
Ka përfunduar pa fitues takimi i parë gjysmëfinal mes Milan dhe Juventus, në kuadër të Kupës së Italisë. Takimi përfundoi në shifra të barabarta 1:1. Rossonerët ishin padyshim më të rrezikshëm derisa gjetën golin me ...
GazetaBlic | 14-Feb-2020 11:25
Ka përfunduar pa fitues takimi i parë gjysmëfinal mes Milan dhe Juventus, në kuadër të Kupës së Italisë. Takimi përfundoi në shifra të barabarta 1:1. Rossonerët ishin padyshim më të rrezikshëm derisa gjetën golin me ...

Sarri: Penalltia kundër Milanit ishte, Posta Italiane? Ishte një shaka
Trajneri i Juventusit, Maurizio Sarri, foli në konferencën për shtyp pas barazimit 1-1 kundër Milanit. Pasi analizoi ndeshje, tekniku italian gjithashtu foli për polemikat me Postën Italiane: “Nuk kam asnjë ...
ABCNews | 14-Feb-2020 09:44
Trajneri i Juventusit, Maurizio Sarri, foli në konferencën për shtyp pas barazimit 1-1 kundër Milanit. Pasi analizoi ndeshje, tekniku italian gjithashtu foli për polemikat me Postën Italiane: “Nuk kam asnjë ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved