ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 02/06/2020 07:51

Shkup, tre fëmijë në gjendje të rëndë shëndetësore për shkak të gripit sezonal

Shkup, tre fëmijë në gjendje të rëndë shëndetësore për shkak të gripit sezonal
Tre fëmijë prej 17 pacienëve në taotal në Klinikën për Sëmundje të Fëmijëve në Shkup janë në gjendje serioze si rezultat i komplikimeve nga gripi seoznal. Në të tre rastet, krahas gripit sezonal fëmijët kanë edhe disa ...
Telegrafi | 14-Feb-2020 13:04
Tre fëmijë prej 17 pacienëve në taotal në Klinikën për Sëmundje të Fëmijëve në Shkup janë në gjendje serioze si rezultat i komplikimeve nga gripi seoznal. Në të tre rastet, krahas gripit sezonal fëmijët kanë edhe disa ...

Gripi, 5 raste të rënda në Klinikën e fëmijëve
55 persona në gjendje të rëndë shëndetësore për shkak të gripit sezonal janë shtruar në Klinikën Infektive dhe atë të Fëmijëve në Shkup. Pesë prej tyre janë me komplikime më serioze ndërkaq dy prej tyre janë nën ...
Shprehja | 15-Feb-2020 02:11
55 persona në gjendje të rëndë shëndetësore për shkak të gripit sezonal janë shtruar në Klinikën Infektive dhe atë të Fëmijëve në Shkup. Pesë prej tyre janë me komplikime më serioze ndërkaq dy prej tyre janë nën ...

Shkup, tre fëmijë në gjendje të rëndë shëndetësore për shkak të gripit sezonal
Tre fëmijë prej 17 pacienëve në taotal në Klinikën për Sëmundje të Fëmijëve në Shkup janë në gjendje serioze si rezultat i komplikimeve nga gripi seoznal. Në të tre rastet, krahas gripit sezonal fëmijët kanë edhe disa ...
Televizioni Koha | 14-Feb-2020 19:21
Tre fëmijë prej 17 pacienëve në taotal në Klinikën për Sëmundje të Fëmijëve në Shkup janë në gjendje serioze si rezultat i komplikimeve nga gripi seoznal. Në të tre rastet, krahas gripit sezonal fëmijët kanë edhe disa ...

Piku i viruseve stinore, këshillat e ISHP: Shmangni mjediset e mbipopulluara
Ekspertët e Institutit të Shëndetit Publik thonë se jemi në pikun e viruseve stinore. Në javën e 5 të vitit vërehet se prirja e infeksioneve respiratore paraqet rritje, intensitet shumë të lartë dhe përhapje në të ...
Lexo | 14-Feb-2020 18:38
Ekspertët e Institutit të Shëndetit Publik thonë se jemi në pikun e viruseve stinore. Në javën e 5 të vitit vërehet se prirja e infeksioneve respiratore paraqet rritje, intensitet shumë të lartë dhe përhapje në të ...

Klinika infektive: Dy pacientë me komplikime nga gripi në gjendje rreziku për jetë, 38 të hospitalizuar
Shkup, 14 shkurt 2020 (MEDIAL) – Dy pacientë me komplikime nga gripi janë në ventilim mekanik në Klinikë universitare për sëmundje infektuese dhe janë në gjendje rreziku për jetë, informojnë nga ky institucion ...
Medial | 14-Feb-2020 14:55
Shkup, 14 shkurt 2020 (MEDIAL) – Dy pacientë me komplikime nga gripi janë në ventilim mekanik në Klinikë universitare për sëmundje infektuese dhe janë në gjendje rreziku për jetë, informojnë nga ky institucion ...

Gripi përhapet shpejt në Shqipëri! Vendi shënohet me të kuqe në hartën e epidemisë në Evropë
Ajo tashmë paraqitet me të kuqe në hartë sikundër dhe tre shtete të tjera, shteti fqinj Greqia, Sllovenia dhe Luksemburgu. Institucionet tona shëndetësore kanë raportuar se virusi A me dy nëntipet e tij Ah1N1 dhe Ah3N2 ...
Telegraf | 14-Feb-2020 09:14
Ajo tashmë paraqitet me të kuqe në hartë sikundër dhe tre shtete të tjera, shteti fqinj Greqia, Sllovenia dhe Luksemburgu. Institucionet tona shëndetësore kanë raportuar se virusi A me dy nëntipet e tij Ah1N1 dhe Ah3N2 ...

Shtatëmbëdhjetë pacientë me simptoma të gripit janë hospitalizuar në Klinikën për fëmijë
Shtatëmbëdhjetë pacientë me simptoma të gripit janë hospitalizuar në Klinikën universitare për sëmundje të fëmijëve. Nuk janë të gjithë pacientët me komplikime. Kishte dy fëmijë të hospitalizuar në spital me forma më të ...
TetovaSot | 14-Feb-2020 14:52
Shtatëmbëdhjetë pacientë me simptoma të gripit janë hospitalizuar në Klinikën universitare për sëmundje të fëmijëve. Nuk janë të gjithë pacientët me komplikime. Kishte dy fëmijë të hospitalizuar në spital me forma më të ...

Gripi, 3 raste të rënda në Klinikën e fëmijëve
55 persona në gjendje të rëndë shëndetësore për shkak të gripit sezonal janë shtruar në Klinikën Infektive dhe atë të Fëmijëve në Shkup. Pesë prej tyre janë me komplikime më serioze ndërkaq dy prej tyre janë nën ...
Alsat-M | 14-Feb-2020 14:46
55 persona në gjendje të rëndë shëndetësore për shkak të gripit sezonal janë shtruar në Klinikën Infektive dhe atë të Fëmijëve në Shkup. Pesë prej tyre janë me komplikime më serioze ndërkaq dy prej tyre janë nën ...

Shtatëmbëdhjetë pacientë me simptoma të gripit janë hospitalizuar në Klinikën për fëmijë
Shkup, 14 shkurt 2020 (MEDIAL) – Shtatëmbëdhjetë pacientë me simptoma të gripit janë hospitalizuar në Klinikën universitare për sëmundje të fëmijëve. Nuk janë të gjithë pacientët me komplikime. Kishte dy fëmijë të ...
Medial | 14-Feb-2020 14:40
Shkup, 14 shkurt 2020 (MEDIAL) – Shtatëmbëdhjetë pacientë me simptoma të gripit janë hospitalizuar në Klinikën universitare për sëmundje të fëmijëve. Nuk janë të gjithë pacientët me komplikime. Kishte dy fëmijë të ...

Shkup, tre fëmijë në gjendje të rëndë shëndetësore për shkak të gripit sezonal
Tre fëmijë prej 17 pacienëve në taotal në Klinikën për Sëmundje të Fëmijëve në Shkup janë në gjendje serioze si rezultat i komplikimeve nga gripi seoznal. Në të tre rastet, krahas gripit sezonal fëmijët kanë edhe disa ...
Gazeta Observer | 14-Feb-2020 14:37
Tre fëmijë prej 17 pacienëve në taotal në Klinikën për Sëmundje të Fëmijëve në Shkup janë në gjendje serioze si rezultat i komplikimeve nga gripi seoznal. Në të tre rastet, krahas gripit sezonal fëmijët kanë edhe disa ...

Shkup, tre fëmijë në gjendje të rëndë shëndetësore për shkak të gripit sezonal
Tre fëmijë prej 17 pacienëve në taotal në Klinikën për Sëmundje të Fëmijëve në Shkup janë në gjendje serioze si rezultat i komplikimeve nga gripi seoznal. Në të tre rastet, krahas gripit sezonal fëmijët kanë edhe disa ...
Republika | 14-Feb-2020 14:16
Tre fëmijë prej 17 pacienëve në taotal në Klinikën për Sëmundje të Fëmijëve në Shkup janë në gjendje serioze si rezultat i komplikimeve nga gripi seoznal. Në të tre rastet, krahas gripit sezonal fëmijët kanë edhe disa ...

Gripi sezonal, tre pacientë në gjendje kritike
Tre nga 17 pacientet e shtrirë në Klinikën e Fëmijëve ne Shkup ndodhen ne gjendje te rëndë si pasojë e komplikimeve nga gripi sezonal. Që të tre rastet vuajnë edhe nga disa sëmundje tjera njëkohësisht. Drejtoresha e ...
TetovaSot | 14-Feb-2020 12:52
Tre nga 17 pacientet e shtrirë në Klinikën e Fëmijëve ne Shkup ndodhen ne gjendje te rëndë si pasojë e komplikimeve nga gripi sezonal. Që të tre rastet vuajnë edhe nga disa sëmundje tjera njëkohësisht. Drejtoresha e ...

Kosovarët po vdesin nga gripi ndërsa mendjen e kanë te koronavirusi
Kosovarët po vdesin nga gripi ndërsa mendjen e kanë te koronavirusi Gripi sezonal ka prekur mijëra qytetarë në vend, kështu ka shkaktuar vdekjen e katër personave, duke përfshirë këtu edhe një fëmijë. Mjekët thonë se ...
TetovaSot | 14-Feb-2020 12:46
Kosovarët po vdesin nga gripi ndërsa mendjen e kanë te koronavirusi Gripi sezonal ka prekur mijëra qytetarë në vend, kështu ka shkaktuar vdekjen e katër personave, duke përfshirë këtu edhe një fëmijë. Mjekët thonë se ...

Gripi sezonal, tre pacientë në gjendje kritike
Tre nga 17 pacientet e shtrirë në Klinikën e Fëmijëve ne Shkup ndodhen ne gjendje te rëndë si pasojë e komplikimeve nga gripi sezonal. Që të tre rastet vuajnë edhe nga disa sëmundje tjera njëkohësisht. Drejtoresha e ...
Shprehja | 14-Feb-2020 12:09
Tre nga 17 pacientet e shtrirë në Klinikën e Fëmijëve ne Shkup ndodhen ne gjendje te rëndë si pasojë e komplikimeve nga gripi sezonal. Që të tre rastet vuajnë edhe nga disa sëmundje tjera njëkohësisht. Drejtoresha e ...

Gripi në Kosovë kalon pragun epidemik: IKSHPK jep detaje dhe tregon si të mbroheni
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike, përmes një njoftimi për media ka bërë të ditur se gripi sezonal ka kaluar pragun epidemik dhe ka rritur intensitetin nga i mesëm në të lartë.
Top Channel | 13-Feb-2020 17:24
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike, përmes një njoftimi për media ka bërë të ditur se gripi sezonal ka kaluar pragun epidemik dhe ka rritur intensitetin nga i mesëm në të lartë.

Kosovarët po vdesin nga gripi ndërsa mendjen e kanë te koronavirusi
Gripi sezonal ka prekur mijëra qytetarë në vend, kështu ka shkaktuar vdekjen e katër personave, duke përfshirë këtu edhe një fëmijë. Mjekët thonë se frika ndaj koronavirusit ka lënë mënjanë epideminë virale, e cila po ...
Gazeta Observer | 14-Feb-2020 12:09
Gripi sezonal ka prekur mijëra qytetarë në vend, kështu ka shkaktuar vdekjen e katër personave, duke përfshirë këtu edhe një fëmijë. Mjekët thonë se frika ndaj koronavirusit ka lënë mënjanë epideminë virale, e cila po ...

Gripi seonal, tre pacientë në gjendje kritike
Tre nga 17 pacientet e shtrirë në Klinikën e Fëmijëve ne Shkup ndodhen ne gjendje te rëndë si pasojë e komplikimeve nga gripi sezonal. Që të tre rastet vuajnë edhe nga disa sëmundje tjera njëkohësisht. Drejtoresha e ...
Aktuale.MK | 14-Feb-2020 12:03
Tre nga 17 pacientet e shtrirë në Klinikën e Fëmijëve ne Shkup ndodhen ne gjendje te rëndë si pasojë e komplikimeve nga gripi sezonal. Që të tre rastet vuajnë edhe nga disa sëmundje tjera njëkohësisht. Drejtoresha e ...

Tre pacientë në gjendje kritike
Tre nga 17 pacientet e shtrirë në Klinikën e Fëmijëve ne Shkup ndodhen ne gjendje te rëndë si pasojë e komplikimeve nga gripi sezonal, përcjell GazetaExpress. Që të tre rastet vuajnë edhe nga disa sëmundje tjera ...
Gazeta Express | 14-Feb-2020 11:54
Tre nga 17 pacientet e shtrirë në Klinikën e Fëmijëve ne Shkup ndodhen ne gjendje te rëndë si pasojë e komplikimeve nga gripi sezonal, përcjell GazetaExpress. Që të tre rastet vuajnë edhe nga disa sëmundje tjera ...

Aparat për caktim të bakrit në urinë dhe serum për pacientët me sëmundjen e Vilsonit
Shkup, 14 shkurt 2020 (MEDIAL) – Instituti për biokimi klinike ka furnizuar aparat të ri Atom-spektrometër absorbues, me të cilin mund të caktohet koncentrimi i metaleve të rënda, sidomos të bakrit në urinë dhe në ...
Medial | 14-Feb-2020 11:41
Shkup, 14 shkurt 2020 (MEDIAL) – Instituti për biokimi klinike ka furnizuar aparat të ri Atom-spektrometër absorbues, me të cilin mund të caktohet koncentrimi i metaleve të rënda, sidomos të bakrit në urinë dhe në ...

Gripi sezonal, tre pacientë në gjendje kritike
Tre nga 17 pacientet e shtrirë në Klinikën e Fëmijëve ne Shkup ndodhen ne gjendje te rëndë si pasojë e komplikimeve nga gripi sezonal. Që të tre rastet vuajnë edhe nga disa sëmundje tjera njëkohësisht. Drejtoresha e ...
Alsat-M | 14-Feb-2020 11:31
Tre nga 17 pacientet e shtrirë në Klinikën e Fëmijëve ne Shkup ndodhen ne gjendje te rëndë si pasojë e komplikimeve nga gripi sezonal. Që të tre rastet vuajnë edhe nga disa sëmundje tjera njëkohësisht. Drejtoresha e ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved