ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/02/2020 16:49

Zhduken 2 gazetarë në Kinë, pse tregonin të vërtetën për atë që ndodh në Wuhan

Zhduken 2 gazetarë në Kinë, pse tregonin të vërtetën për atë që ndodh në Wuhan
Teksa Kina vijon të jetë në gjendje të jashtëzakonshme për shkak të koronavirusit, në Wuhan, ku është edhe epiqendra e virusit, janë zhdukur dy gazetarë. Sipas mediave ta huaja, dy gazetarët po përpiqeshin të tregonin ...
GazetaTema | 14-Feb-2020 20:19
Teksa Kina vijon të jetë në gjendje të jashtëzakonshme për shkak të koronavirusit, në Wuhan, ku është edhe epiqendra e virusit, janë zhdukur dy gazetarë. Sipas mediave ta huaja, dy gazetarët po përpiqeshin të tregonin ...

Rritet frikshëm shifra/ Afro 1400 të vdekur nga koronavirusi i ri
Zyrtarët kinezë kanë publikuar të dhënat e zyrtarëve shëndetësorë të prekur me koronavirusin e ri, teksa janë rritur shqetësimet për mungesë të pajisjeve mbrojtëse. Komisioni Kombëtar për Shëndetësi ka thënë më 14 ...
BalkanWeb | 14-Feb-2020 19:09
Zyrtarët kinezë kanë publikuar të dhënat e zyrtarëve shëndetësorë të prekur me koronavirusin e ri, teksa janë rritur shqetësimet për mungesë të pajisjeve mbrojtëse. Komisioni Kombëtar për Shëndetësi ka thënë më 14 ...

Afro 1,400 të vdekur nga koronavirusi i ri
Zyrtarët kinezë kanë publikuar të dhënat e zyrtarëve shëndetësorë të prekur me koronavirusin e ri, teksa janë rritur shqetësimet për mungesë të pajisjeve mbrojtëse. Komisioni Kombëtar për Shëndetësi ka thënë më 14 ...
VizionPlus | 14-Feb-2020 19:51
Zyrtarët kinezë kanë publikuar të dhënat e zyrtarëve shëndetësorë të prekur me koronavirusin e ri, teksa janë rritur shqetësimet për mungesë të pajisjeve mbrojtëse. Komisioni Kombëtar për Shëndetësi ka thënë më 14 ...

OBSH: Nuk ka ndryshime në ashpërsinë e koronavirusit
Rastet me koronavirus nuk po rriten në mënyrë dramatike jashtë Kinës, tha Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH). Përjashtimi i vetëm është në një anije të ankoruar në Japoni, ku numri i të infektuarve është rritur ...
GazetaTema | 14-Feb-2020 10:02
Rastet me koronavirus nuk po rriten në mënyrë dramatike jashtë Kinës, tha Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH). Përjashtimi i vetëm është në një anije të ankoruar në Japoni, ku numri i të infektuarve është rritur ...

Rritet frikshëm numri i vdekjeve nga koronavirusi
Komisioni Kombëtar për Shëndetësi bën me dije se nga të dhënat e fundit rezulton se numri i vdekjeve në Kinë ditën e sotme ka shkuar në 122 persona. Gjashtë prej tyre personel mjekësor, duke dërguar në 1,381 numrin e ...
ABCNews | 14-Feb-2020 20:53
Komisioni Kombëtar për Shëndetësi bën me dije se nga të dhënat e fundit rezulton se numri i vdekjeve në Kinë ditën e sotme ka shkuar në 122 persona. Gjashtë prej tyre personel mjekësor, duke dërguar në 1,381 numrin e ...

Zhduken 2 gazetarë në Kinë, tregonin të vërtetën për atë që ndodh në Wuhan
Teksa Kina vijon të jetë në gjendje të jashtëzakonshme për shkak të koronavirusit, në Wuhan ku është edhe epiqendra e virusit janë zhdukur dy gazetarë. Sipas mediave ta huaja, dy gazetarët po përpiqeshin të tregonin të ...
ABCNews | 14-Feb-2020 19:39
Teksa Kina vijon të jetë në gjendje të jashtëzakonshme për shkak të koronavirusit, në Wuhan ku është edhe epiqendra e virusit janë zhdukur dy gazetarë. Sipas mediave ta huaja, dy gazetarët po përpiqeshin të tregonin të ...

Koronavirusi, shkon në 1.380 numri i viktimave
Rastet e koronavirusit nuk po rriten në mënyrë dramatike jashtë Kinës, pavarësisht shtimit qe pati në provincën Hubei, thotë Organizata Botërore e Shëndetit (WHO), raporton BBC. Përjashtimi i vetëm ishte në një anije ...
GazetaTema | 14-Feb-2020 08:59
Rastet e koronavirusit nuk po rriten në mënyrë dramatike jashtë Kinës, pavarësisht shtimit qe pati në provincën Hubei, thotë Organizata Botërore e Shëndetit (WHO), raporton BBC. Përjashtimi i vetëm ishte në një anije ...

Egjipti konfirmon rastin e koronavirusit, i pari në Afrikë
Egjipti ka konfirmuar rastin e parë të një koronavirusi vdekjeprurës që u shfaq në Kinën qendrore në fund të vitit të kaluar dhe që atëherë është përhapur në më shumë se dymbëdhjetë vende të botës. Zëdhënësi i ...
Arbresh | 14-Feb-2020 23:43
Egjipti ka konfirmuar rastin e parë të një koronavirusi vdekjeprurës që u shfaq në Kinën qendrore në fund të vitit të kaluar dhe që atëherë është përhapur në më shumë se dymbëdhjetë vende të botës. Zëdhënësi i ...

Zhduken 2 gazetarë në Kinë, tregonin të vërtetën për atë që ndodh në Wuhan
Teksa Kina vijon të jetë në gjendje të jashtëzakonshme për shkak të koronavirusit, në Wuhan, ku është edhe epiqendra e virusit, janë zhdukur dy gazetarë. Sipas mediave ta huaja, dy gazetarët po përpiqeshin të tregonin ...
TetovaSot | 14-Feb-2020 22:41
Teksa Kina vijon të jetë në gjendje të jashtëzakonshme për shkak të koronavirusit, në Wuhan, ku është edhe epiqendra e virusit, janë zhdukur dy gazetarë. Sipas mediave ta huaja, dy gazetarët po përpiqeshin të tregonin ...

Virusi Covid-19, s’ka të dhëna për shtetasin nga Maqedonia
Ka shkuar në afër 64,000 numri i të infektuarve nga virusi vdekjerurës Covid-19, apo i njohur si Korona. Jashtë Kinës të infektuar janë 447 persona dhe dy viktima, OBSH tha se numri i rasteve jashtë Kinës nuk është ...
Shprehja | 14-Feb-2020 22:41
Ka shkuar në afër 64,000 numri i të infektuarve nga virusi vdekjerurës Covid-19, apo i njohur si Korona. Jashtë Kinës të infektuar janë 447 persona dhe dy viktima, OBSH tha se numri i rasteve jashtë Kinës nuk është ...

Zhduken 2 gazetarë në Kinë, tregonin të vërtetën për atë që ndodh në Wuhan
Sipas mediave ta huaja, dy gazetarët po përpiqeshin të tregonin të vërtetën mbi atë që po ndodhte në qytetin e kthyer në epiqendrën e shpërthimit epidemik. Fang Bin dhe Chen Qiushi ishin të vendosur të dy për të ...
Lajminet | 14-Feb-2020 22:36
Sipas mediave ta huaja, dy gazetarët po përpiqeshin të tregonin të vërtetën mbi atë që po ndodhte në qytetin e kthyer në epiqendrën e shpërthimit epidemik. Fang Bin dhe Chen Qiushi ishin të vendosur të dy për të ...

Kinë, konfiskohen kafshët e tregut të zi (VIDEO)
Një pjesë kafshëve u sekuestruan nga policia kineze pasi po synohet që të mbrohen nga koronavirusi. Kështu të gjitha tregjet e zeza të shitjen e kafshëve u mbyllën nga autoritetet kineze. Për këto masa, por edhe të ...
Klan Kosova | 14-Feb-2020 22:32
Një pjesë kafshëve u sekuestruan nga policia kineze pasi po synohet që të mbrohen nga koronavirusi. Kështu të gjitha tregjet e zeza të shitjen e kafshëve u mbyllën nga autoritetet kineze. Për këto masa, por edhe të ...

Zhduken 2 gazetarë në Kinë, tregonin të vërtetën për atë që ndodh në Wuhan
Teksa Kina vijon të jetë në gjendje të jashtëzakonshme për shkak të koronavirusit, në Wuhan, ku është edhe epiqendra e virusit, janë zhdukur dy gazetarë. Sipas mediave ta huaja, dy gazetarët po përpiqeshin të tregonin ...
Gazeta Observer | 14-Feb-2020 22:26
Teksa Kina vijon të jetë në gjendje të jashtëzakonshme për shkak të koronavirusit, në Wuhan, ku është edhe epiqendra e virusit, janë zhdukur dy gazetarë. Sipas mediave ta huaja, dy gazetarët po përpiqeshin të tregonin ...

Zhduken 2 gazetarë në Kinë, tregonin të vërtetën për atë që ndodh në Wuhan
Teksa Kina vijon të jetë në gjendje të jashtëzakonshme për shkak të koronavirusit, në Wuhan, ku është edhe epiqendra e virusit, janë zhdukur dy gazetarë. Sipas mediave ta huaja, dy gazetarët po përpiqeshin të tregonin ...
Gazeta Express | 14-Feb-2020 22:23
Teksa Kina vijon të jetë në gjendje të jashtëzakonshme për shkak të koronavirusit, në Wuhan, ku është edhe epiqendra e virusit, janë zhdukur dy gazetarë. Sipas mediave ta huaja, dy gazetarët po përpiqeshin të tregonin ...

Konfirmohet se 13 mijë persona janë prekur nga koronavirusi vetëm në Kinë
Organizata Botërore e Shëndetësisë thotë se shtimi i konsiderueshëm i rasteve të konfirmuara me koronavirus në Kinë, ka të bëjë kryesisht me ndryshimin e mënyrës se si ato diagnostikohen dhe njoftohen në vend. Kina ...
TetovaSot | 14-Feb-2020 22:12
Organizata Botërore e Shëndetësisë thotë se shtimi i konsiderueshëm i rasteve të konfirmuara me koronavirus në Kinë, ka të bëjë kryesisht me ndryshimin e mënyrës se si ato diagnostikohen dhe njoftohen në vend. Kina ...

Mbi 1.400 persona të vdekur nga koronavirus
Mbi 1.400 persona kanë vdekur nga koronavirusi, ndërsa 64 mijë janë infektuar. Vetën ditën e enjte numërohen 121 vikima në Kinë. Ndërkohë, 1,716 punonjës shëndetësorë janë prekur nga virusi i rrezikshëm, ndërsa pak ditë ...
VizionPlus | 14-Feb-2020 09:21
Mbi 1.400 persona kanë vdekur nga koronavirusi, ndërsa 64 mijë janë infektuar. Vetën ditën e enjte numërohen 121 vikima në Kinë. Ndërkohë, 1,716 punonjës shëndetësorë janë prekur nga virusi i rrezikshëm, ndërsa pak ditë ...

Koronavirusi/ 1381 të vdekur deri më tani, mijëra të infektuar
Janë rritur ndjeshëm viktimat nga koronavirusi i cili ka shpërthyer në Kinë, disa javë më parë. Sipas të dhënave të fundit, numri i të vdekurave deri më tani, llogaritet në 1381, ndërsa të infektuar janë më shumë se ...
Dritare | 14-Feb-2020 21:27
Janë rritur ndjeshëm viktimat nga koronavirusi i cili ka shpërthyer në Kinë, disa javë më parë. Sipas të dhënave të fundit, numri i të vdekurave deri më tani, llogaritet në 1381, ndërsa të infektuar janë më shumë se ...

Kina nxjerr shifrat zyrtare: Sa viktima dhe të prekur ka nga koronavirusi në stafet mjekësore
Zyrtarët kinezë kanë dhënë shifra për punonjësit e spitaleve që kanë humbur jetën dhe ata që janë të infektuar me koronavirus. Këto shifra vijnë në një kohë kur janë shtuar shqetësimet për mungesat e pajisjeve ...
ABCNews | 14-Feb-2020 15:22
Zyrtarët kinezë kanë dhënë shifra për punonjësit e spitaleve që kanë humbur jetën dhe ata që janë të infektuar me koronavirus. Këto shifra vijnë në një kohë kur janë shtuar shqetësimet për mungesat e pajisjeve ...

“Jepnin të vërtetën”/ Zhduken dy gazetarë kinezë, raportonin për korona virusin
Ata janë gazetarë qytetarë, që duan të japin “të vërtetën” e asaj që po ndodh në Wuhan, epiqendrën e shpërthimit të koronavirusit në Kinë. Kështu e nis shkrimin e botuar sot BBB, duke raportuar në lidhje me zhdukjen e ...
Politiko | 14-Feb-2020 20:18
Ata janë gazetarë qytetarë, që duan të japin “të vërtetën” e asaj që po ndodh në Wuhan, epiqendrën e shpërthimit të koronavirusit në Kinë. Kështu e nis shkrimin e botuar sot BBB, duke raportuar në lidhje me zhdukjen e ...

Rreth 1 mijë e 400 të vdekur nga koronavirusi
Zyrtarët kinezë kanë publikuar të dhënat e zyrtarëve shëndetësorë të prekur me koronavirusin e ri, teksa janë rritur shqetësimet për mungesë të pajisjeve mbrojtëse. Komisioni Kombëtar për Shëndetësi ka thënë më 14 ...
InFokusi | 14-Feb-2020 19:30
Zyrtarët kinezë kanë publikuar të dhënat e zyrtarëve shëndetësorë të prekur me koronavirusin e ri, teksa janë rritur shqetësimet për mungesë të pajisjeve mbrojtëse. Komisioni Kombëtar për Shëndetësi ka thënë më 14 ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved