ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/02/2020 16:39

Dortmundi e shkatërron Frankfurtin

Dortmundi e shkatërron Frankfurtin
Borussia Dortmundi e ka shkatërruar 4-0 Eintracht Frankfurtin. Në këtë ndeshje e ka gjetur sërish golin i transferuar në janar, Erling Haaland. Ai shënoi për 3-0 në minutën e 54’. Golat tjerë i shënuan Lukasz Piszczek ...
TetovaSot | 14-Feb-2020 23:34
Borussia Dortmundi e ka shkatërruar 4-0 Eintracht Frankfurtin. Në këtë ndeshje e ka gjetur sërish golin i transferuar në janar, Erling Haaland. Ai shënoi për 3-0 në minutën e 54’. Golat tjerë i shënuan Lukasz Piszczek ...

Dortmundi vallëzoi ndaj Ajntrahtit, Holand rikthehet te goli (VIDEO)
Borusia e Dortmundit ka shënuar fitore të thellë 4:0 në ndeshjen si vendas kundër Ajntrahtit të Frankfurtit në ndeshjen e parë të vlefshme për javën e 22-të në Bundesligë, njofton “infOSport.mk”. Të besuarit e Lusien ...
InfoSport.mk | 14-Feb-2020 22:50
Borusia e Dortmundit ka shënuar fitore të thellë 4:0 në ndeshjen si vendas kundër Ajntrahtit të Frankfurtit në ndeshjen e parë të vlefshme për javën e 22-të në Bundesligë, njofton “infOSport.mk”. Të besuarit e Lusien ...

Dortmund vallëzon me Eintracht Frankfurt dhe barazon një rekord golash
Katër gola të shënuar, vendi i dytë për momentin dhe një rekord i barazuar. Borussia Dortmund mposht 4-0 Eintracht Frankfurt dhe merr tre pikë me vlera, duke ushtruar presion mbi kryesuesit e Bayern Munchen dhe RB ...
ABCNews | 14-Feb-2020 22:29
Katër gola të shënuar, vendi i dytë për momentin dhe një rekord i barazuar. Borussia Dortmund mposht 4-0 Eintracht Frankfurt dhe merr tre pikë me vlera, duke ushtruar presion mbi kryesuesit e Bayern Munchen dhe RB ...

Haaland-Sancho janë zjarr, Dortmundi fiton me poker dhe rekord
Borussia Dortmund sot mposhti 4-0 Eintracht Frankfurtin, duke marrë vendin e dytë në Bundesligë me lojë spektakolare. Goli i parë i ndeshjes u shënua pas 33 minutash nga mbrojtësi Piszczek. Pjesa e parë nuk pati shumë ...
Politiko | 14-Feb-2020 22:41
Borussia Dortmund sot mposhti 4-0 Eintracht Frankfurtin, duke marrë vendin e dytë në Bundesligë me lojë spektakolare. Goli i parë i ndeshjes u shënua pas 33 minutash nga mbrojtësi Piszczek. Pjesa e parë nuk pati shumë ...

22:38 Dortmundi e shkatërron Frankfurtin Borussia Dortmundi e ka shkatërruar 4-0...
Borussia Dortmundi e ka shkatërruar 4-0 Eintracht Frankfurtin. Në këtë ndeshje e ka gjetur sërish golin i transferuar në janar, Erling Haaland. Ai shënoi për 3-0 në minutën e 54’. Golat tjerë i shënuan Lukasz Piszczek ...
Kosova Sot | 14-Feb-2020 22:41
Borussia Dortmundi e ka shkatërruar 4-0 Eintracht Frankfurtin. Në këtë ndeshje e ka gjetur sërish golin i transferuar në janar, Erling Haaland. Ai shënoi për 3-0 në minutën e 54’. Golat tjerë i shënuan Lukasz Piszczek ...

Dortmundi e shkatërron Frankfurtin
Borussia Dortmundi e ka shkatërruar 4-0 Eintracht Frankfurtin. Në këtë ndeshje e ka gjetur sërish golin i transferuar në janar, Erling Haaland. Ai shënoi për 3-0 në minutën e 54’. Golat tjerë i shënuan Lukasz Piszczek ...
Gazeta Express | 14-Feb-2020 22:35
Borussia Dortmundi e ka shkatërruar 4-0 Eintracht Frankfurtin. Në këtë ndeshje e ka gjetur sërish golin i transferuar në janar, Erling Haaland. Ai shënoi për 3-0 në minutën e 54’. Golat tjerë i shënuan Lukasz Piszczek ...

Dortmundi me fitore të thellë ndaj Frankfurtit
Dortmundi ka shënuar fitore të thellë në shtëpi ndaj Frankfurtit, në ndeshjen hapëse të javës së 22 në Bundesligë. Vendasit shënuan fitore prej 4 me 0, transmeton Koha.net. Ishte Piszczek ai që shënoi golin e parë në ...
Koha.net | 14-Feb-2020 22:29
Dortmundi ka shënuar fitore të thellë në shtëpi ndaj Frankfurtit, në ndeshjen hapëse të javës së 22 në Bundesligë. Vendasit shënuan fitore prej 4 me 0, transmeton Koha.net. Ishte Piszczek ai që shënoi golin e parë në ...

Dortmund fiton lehtë dhe bindshëm ndaj Frankurtit
Borussia Dortmund ka shënuar fitore të thellë ndaj Eintracht Frankfurtit me rezultat 4:0 në sfidën që u zhvillua sonte në kuadër të javës së 22-të në Bundesligan gjermane. Piszchek ishte realizator i golit të parë ...
Zeri | 14-Feb-2020 22:29
Borussia Dortmund ka shënuar fitore të thellë ndaj Eintracht Frankfurtit me rezultat 4:0 në sfidën që u zhvillua sonte në kuadër të javës së 22-të në Bundesligan gjermane. Piszchek ishte realizator i golit të parë ...

Dortmundi shpërthen me 4 gola ndaj Eintrachtit, shënon sërish Haaland
Entrachti i Frankfurtit nuk ia doli ta përballonte Borussian e Dortmundit, që i realizoi plot 4 gola në “Signal Iduna Park”, për t’u ngjitur qoftë përkohësisht në vendin e dytë Bundesligë me 42 pikë, një më pak se ...
SuperSport | 14-Feb-2020 22:26
Entrachti i Frankfurtit nuk ia doli ta përballonte Borussian e Dortmundit, që i realizoi plot 4 gola në “Signal Iduna Park”, për t’u ngjitur qoftë përkohësisht në vendin e dytë Bundesligë me 42 pikë, një më pak se ...

Dortmund fiton pa telashe kundër Frankfurtit, Haaland gjen përsëri golin
Dortmund kanë shënuar fitore të lehtë kundër Eintracht Frankfurt, me rezultatin 4:0, shkruan . Goli i parë në këtë takim erdhi në minutën e 33’, nga Lukas Piszczek, i cili zhbllokoi shifrat në 1:0. Epërsinë e ...
Lajminet | 14-Feb-2020 22:24
Dortmund kanë shënuar fitore të lehtë kundër Eintracht Frankfurt, me rezultatin 4:0, shkruan . Goli i parë në këtë takim erdhi në minutën e 33’, nga Lukas Piszczek, i cili zhbllokoi shifrat në 1:0. Epërsinë e ...

Haaland shënon përsëri, Dortmundi triumfon në shtëpi
Dortmund arriti fitore kundër skuadrës Eintracht Frankfurt në ndeshjen e sotme në kuadër të ligës gjermane. Në këtë ndeshje e cila përfundoi me rezultat 4-0 në favor të Dortmundit, shënoi përsëri Haaland, e i cili është ...
Indeks Online | 14-Feb-2020 22:23
Dortmund arriti fitore kundër skuadrës Eintracht Frankfurt në ndeshjen e sotme në kuadër të ligës gjermane. Në këtë ndeshje e cila përfundoi me rezultat 4-0 në favor të Dortmundit, shënoi përsëri Haaland, e i cili është ...

Haaland s’di të ndalet, tjetër gol në Bundesliga me Dortmundin Dortmund po e mposhtë 4-0 Eintracht Frankfurtin. Në këtë ndeshje ka shënuar sërish talenti, Erling Haaland. Ai shënoi për 3-0 në minutën e 54’. Goalt tjerë i shënuan Lukasz...
Dortmund po e mposhtë 4-0 Eintracht Frankfurtin. Në këtë ndeshje ka shënuar sërish talenti, Erling Haaland. Ai shënoi për 3-0 në minutën e 54’. Goalt tjerë i shënuan Lukasz Piszczek 33’, Jadon Sancho 49’ dhe Raphael ...
Kosova Sot | 14-Feb-2020 22:12
Dortmund po e mposhtë 4-0 Eintracht Frankfurtin. Në këtë ndeshje ka shënuar sërish talenti, Erling Haaland. Ai shënoi për 3-0 në minutën e 54’. Goalt tjerë i shënuan Lukasz Piszczek 33’, Jadon Sancho 49’ dhe Raphael ...

Dortmund i pamëshirshëm shënon edhe golin e katërt
Borussia Dortmund ka shënuar edhe golin e katërt ndaj Eintracht Frankfurtit në sfidën që po zhvillohet në këto momente në kuadër të javës së 22-të në Bundesligan gjermane. Piszchek ishte realizator i golit të parë ...
Zeri | 14-Feb-2020 22:11
Borussia Dortmund ka shënuar edhe golin e katërt ndaj Eintracht Frankfurtit në sfidën që po zhvillohet në këto momente në kuadër të javës së 22-të në Bundesligan gjermane. Piszchek ishte realizator i golit të parë ...

VIDEO | Sancho tallet me Eintracht, nuk mungon as goli i Haaland
Dortmund ka shënuar edhe dy gola të tjerë dhe fitorja përballë Eintracht Frankfurt mund të cilësohet një çështje e mbyllur. Autori i golit të dytë është Jadon Sancho. Talenti anglez po kalon një formë të mrekullueshme ...
ABCNews | 14-Feb-2020 21:50
Dortmund ka shënuar edhe dy gola të tjerë dhe fitorja përballë Eintracht Frankfurt mund të cilësohet një çështje e mbyllur. Autori i golit të dytë është Jadon Sancho. Talenti anglez po kalon një formë të mrekullueshme ...

Haaland s’di të ndalet, tjetër gol në Bundesliga me Dortmundin
Dortmund po e mposhtë 4-0 Eintracht Frankfurtin. Në këtë ndeshje ka shënuar sërish talenti, Erling Haaland. Ai shënoi për 3-0 në minutën e 54’. Goalt tjerë i shënuan Lukasz Piszczek 33’, Jadon Sancho 49’ dhe Raphael ...
Gazeta Express | 14-Feb-2020 22:08
Dortmund po e mposhtë 4-0 Eintracht Frankfurtin. Në këtë ndeshje ka shënuar sërish talenti, Erling Haaland. Ai shënoi për 3-0 në minutën e 54’. Goalt tjerë i shënuan Lukasz Piszczek 33’, Jadon Sancho 49’ dhe Raphael ...

VIDEO | Nis festa në “Signal Iduna Park”, Dortmundi gjen golin e avantazhit
Borussia Dortmund ka zhbllokuar ndeshjen me Eintracht Frankfurt në minutën e 33-të. Verdhezinjtë po luajnë në shtëpi dhe fitorja është detyrim. Autori i golit është Lukasz Piszczek. 34-vjeçari polak lëshoi një goditje ...
ABCNews | 14-Feb-2020 21:12
Borussia Dortmund ka zhbllokuar ndeshjen me Eintracht Frankfurt në minutën e 33-të. Verdhezinjtë po luajnë në shtëpi dhe fitorja është detyrim. Autori i golit është Lukasz Piszczek. 34-vjeçari polak lëshoi një goditje ...

Dortmundi i lehtëson punën vetës, shënon edhe golin e dytë
Borussia Dortmund ka dyfishuar epërsinë ndaj Eintracht Frankfurtit në sfidën që po zhvillohet në këto momente në kuadër të javës së 22-të në Bundesligan gjermane. Piszchek ishte realizator i golit të parë për ...
Zeri | 14-Feb-2020 21:47
Borussia Dortmund ka dyfishuar epërsinë ndaj Eintracht Frankfurtit në sfidën që po zhvillohet në këto momente në kuadër të javës së 22-të në Bundesligan gjermane. Piszchek ishte realizator i golit të parë për ...

Formacionet zyrtare: Borussia Dortmund – Eintracht Frankfurt
Dortmund luan para tifozëve të vet, në kuadër të xhiros së 22-të në Bundesliga, shkruan . ‘Verdhezinjt’ synojnë të marrin tri pikët, për t’u afruar përkohësisht me liderët e Bayern Munich. Përballja me Frankfurt nuk ...
Lajminet | 14-Feb-2020 19:34
Dortmund luan para tifozëve të vet, në kuadër të xhiros së 22-të në Bundesliga, shkruan . ‘Verdhezinjt’ synojnë të marrin tri pikët, për t’u afruar përkohësisht me liderët e Bayern Munich. Përballja me Frankfurt nuk ...

VIDEO | Eurogol në shtesa, “ish”-i i Juventusit i jashtëzakonshëm
Dallas shënoi tre gola brenda 9 minutave dhe përmbysi disavantazhin e dyfishtë në miqësoren e zhvilluar ndaj San Antonio. Goli i fitores u shënua nga Reto Ziegler në minutën e tretë shtesë. Mbrojtësi zviceran, i cili ...
ABCNews | 13-Feb-2020 13:51
Dallas shënoi tre gola brenda 9 minutave dhe përmbysi disavantazhin e dyfishtë në miqësoren e zhvilluar ndaj San Antonio. Goli i fitores u shënua nga Reto Ziegler në minutën e tretë shtesë. Mbrojtësi zviceran, i cili ...

Kupa e Spanjës, Bilbao dominon në gjysmëfinalen e parë ndaj Granada-s
Athletic Bilbao ka mposhtur 1-0 Granada-n në gjysmëfinalen e parë të Copa del Rey. Ishte një sfidë e dominuar nga vendasit nga fillimi e deri në fund. Baskët, të mbështetur nga tifozët e tyre, kanë bërë një paraqitje ...
Lexo | 13-Feb-2020 09:32
Athletic Bilbao ka mposhtur 1-0 Granada-n në gjysmëfinalen e parë të Copa del Rey. Ishte një sfidë e dominuar nga vendasit nga fillimi e deri në fund. Baskët, të mbështetur nga tifozët e tyre, kanë bërë një paraqitje ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved