ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 20/02/2020 08:52

Borrelli: Duhet zbutje e tensioneve dhe nisje nga e para dialogut Kosovë-Serbi, e vetmja zgjidhje

Borrelli: Duhet zbutje e tensioneve dhe nisje nga e para dialogut Kosovë-Serbi, e vetmja zgjidhje
Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Punë të Jashtme dhe Politikë të Sigurisë, Josep Borrell, ka deklaruar se dialogu Kosovë-Serbi, është e vetmja mënyrë për zgjidhjen e mosmarrëveshjeve mes dy vendeve. Përmes ...
Arbresh | 15-Feb-2020 00:04
Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Punë të Jashtme dhe Politikë të Sigurisë, Josep Borrell, ka deklaruar se dialogu Kosovë-Serbi, është e vetmja mënyrë për zgjidhjen e mosmarrëveshjeve mes dy vendeve. Përmes ...

Borrelli: Duhet zbutje e tensioneve dhe nisje nga e para – dialogut Kosovë-Serbi, e vetmja zgjidhje
Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Punë të Jashtme dhe Politikë të Sigurisë, Josep Borrell, ka deklaruar se dialogu Kosovë-Serbi, është e vetmja mënyrë për zgjidhjen e mosmarrëveshjeve mes dy vendeve. Përmes ...
Telegrafi | 14-Feb-2020 23:36
Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Punë të Jashtme dhe Politikë të Sigurisë, Josep Borrell, ka deklaruar se dialogu Kosovë-Serbi, është e vetmja mënyrë për zgjidhjen e mosmarrëveshjeve mes dy vendeve. Përmes ...

Borrell: T’ia nisim nga e para, përndryshe s’mund të ketë bisedime Kosovë-Serbi
Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, ka deklaruar sot se dialogu është e vetmja mënyrë për zgjidhjen e mosmarrëveshjeve mes Serbisë dhe Kosovës. “Na duhet zbutje e tensioneve dhe nisje nga e para, ...
Zeri | 14-Feb-2020 23:12
Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, ka deklaruar sot se dialogu është e vetmja mënyrë për zgjidhjen e mosmarrëveshjeve mes Serbisë dhe Kosovës. “Na duhet zbutje e tensioneve dhe nisje nga e para, ...

Borrell: T’ia nisim nga e para, përndryshe s’mund të ketë bisedime Kosovë-Serbi
Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, ka deklaruar sot se dialogu është e vetmja mënyrë për zgjidhjen e mosmarrëveshjeve mes Serbisë dhe Kosovës. “Na duhet zbutje e tensioneve dhe nisje nga e para, ...
InFokusi | 14-Feb-2020 23:09
Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, ka deklaruar sot se dialogu është e vetmja mënyrë për zgjidhjen e mosmarrëveshjeve mes Serbisë dhe Kosovës. “Na duhet zbutje e tensioneve dhe nisje nga e para, ...

Borrell: T’ia nisim nga e para, përndryshe s’mund të ketë bisedime Kosovë-Serbi
“Na duhet zbutje e tensioneve dhe nisje nga e para, përndryshe bisedimet nuk do të jenë të mundshme”, ka shkruar kryediplomati i BE’së, në rrjetin social Twitter. Komentet e spanjollit vijnë pas takimit të përbashkët të ...
Lajminet | 14-Feb-2020 23:07
“Na duhet zbutje e tensioneve dhe nisje nga e para, përndryshe bisedimet nuk do të jenë të mundshme”, ka shkruar kryediplomati i BE’së, në rrjetin social Twitter. Komentet e spanjollit vijnë pas takimit të përbashkët të ...

Borrell: T’ia nisim nga e para, përndryshe s’mund të ketë bisedime Kosovë-Serbi
Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, ka deklaruar sot se dialogu është e vetmja mënyrë për zgjidhjen e mosmarrëveshjeve mes Serbisë dhe Kosovës. “Na duhet zbutje e tensioneve dhe nisje nga e para, ...
Gazeta Observer | 14-Feb-2020 23:03
Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, ka deklaruar sot se dialogu është e vetmja mënyrë për zgjidhjen e mosmarrëveshjeve mes Serbisë dhe Kosovës. “Na duhet zbutje e tensioneve dhe nisje nga e para, ...

Borrelli kërkon rinisje sa më të shpejt të dialogut Kosovë-Serbi, thotë është e vetmja zgjidhje për mosmarrëveshjet
Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, thotë se dialogu Kosovë-Serbi, është e vetmja mënyrë për zgjidhjen e mosmarrëveshjeve mes dy vendeve. “Na duhet zbutje e tensioneve dhe nisje nga e para, ...
Koha.net | 14-Feb-2020 23:03
Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, thotë se dialogu Kosovë-Serbi, është e vetmja mënyrë për zgjidhjen e mosmarrëveshjeve mes dy vendeve. “Na duhet zbutje e tensioneve dhe nisje nga e para, ...

Borrell: T’ia nisim nga e para, përndryshe s’mund të ketë bisedime Kosovë-Serbi
Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, ka deklaruar sot se dialogu është e vetmja mënyrë për zgjidhjen e mosmarrëveshjeve mes Serbisë dhe Kosovës. “Na duhet zbutje e tensioneve dhe nisje nga e para, ...
Gazeta Express | 14-Feb-2020 22:56
Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, ka deklaruar sot se dialogu është e vetmja mënyrë për zgjidhjen e mosmarrëveshjeve mes Serbisë dhe Kosovës. “Na duhet zbutje e tensioneve dhe nisje nga e para, ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved