ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 20/02/2020 09:23

Albin Kurti udhëton për Munih

Albin Kurti udhëton për Munih
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka udhëtuar për në Munih për të marrë pjesë në Konferencën e Sigurisë në mes shumë zyrtarëve të huaj. Këtë e kanë konfirmuar për klankosova.tv Zyra e Kryeministrit. Nga Kosova ka ...
Shprehja | 15-Feb-2020 04:57
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka udhëtuar për në Munih për të marrë pjesë në Konferencën e Sigurisë në mes shumë zyrtarëve të huaj. Këtë e kanë konfirmuar për klankosova.tv Zyra e Kryeministrit. Nga Kosova ka ...

Kurti: Vuçiq reagoi me nervozizëm ndaj asaj që thashë
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se nuk e konsideron takim me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, pjesëmarrjen e përbashkët në një tryezë në Mynih. Ai për Radion Evropa e Lirë tha se nuk është takuar me ...
Arbresh | 15-Feb-2020 01:22
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se nuk e konsideron takim me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, pjesëmarrjen e përbashkët në një tryezë në Mynih. Ai për Radion Evropa e Lirë tha se nuk është takuar me ...

Kurti: Vuçiq reagoi me nervozizëm ndaj asaj që thashë
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se nuk e konsideron takim me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, pjesëmarrjen e përbashkët në një tryezë në Mynih. Ai për Radion Evropa e Lirë tha se nuk është takuar me ...
Medial | 15-Feb-2020 01:10
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se nuk e konsideron takim me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, pjesëmarrjen e përbashkët në një tryezë në Mynih. Ai për Radion Evropa e Lirë tha se nuk është takuar me ...

Kurti: Zyrtarët që nënshkruan marrëveshjet në Mynih nuk kishin autorizimin e qeverisë
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se zyrtarët kanë nënshkruar dy marrëveshje me Serbinë në Mynih të Gjermanisë, atë për transportin hekurudhor dhe autostrata kanë qenë të autorizuar nga ish ministri i ...
Shprehja | 15-Feb-2020 01:07
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se zyrtarët kanë nënshkruar dy marrëveshje me Serbinë në Mynih të Gjermanisë, atë për transportin hekurudhor dhe autostrata kanë qenë të autorizuar nga ish ministri i ...

Kurti: Vuçiq reagoi me nervozizëm ndaj asaj që thashë
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se nuk e konsideron takim me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, pjesëmarrjen e përbashkët në një tryezë në Mynih. Ai për Radion Evropa e Lirë tha se nuk është takuar me ...
Klan Kosova | 15-Feb-2020 01:01
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se nuk e konsideron takim me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, pjesëmarrjen e përbashkët në një tryezë në Mynih. Ai për Radion Evropa e Lirë tha se nuk është takuar me ...

Kurti mendon se e vuri në presion Vuçiqin me fjalimin e tij
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se nuk e konsideron takim me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, pjesëmarrjen e përbashkët në një tryezë në Mynih. Kurti tha për “Radion Evropa e Lirë”, se nuk është takuar ...
EkonomiaOnline | 15-Feb-2020 00:43
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se nuk e konsideron takim me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, pjesëmarrjen e përbashkët në një tryezë në Mynih. Kurti tha për “Radion Evropa e Lirë”, se nuk është takuar ...

Kurti për REL: Vuçiqi ishte në presion pas asaj që deklarova
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se nuk e konsideron takim me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, pjesëmarrjen e përbashkët në një tryezë në Mynih. Kurti tha për Radion Evropa e Lirë se nuk është takuar me ...
Koha.net | 15-Feb-2020 00:29
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se nuk e konsideron takim me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, pjesëmarrjen e përbashkët në një tryezë në Mynih. Kurti tha për Radion Evropa e Lirë se nuk është takuar me ...

Kurti për REL-in: Vuçiq reagoi me nervozizëm
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti , tha se nuk e konsideron takim me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, pjesëmarrjen e përbashkët në një tryezë në Mynih. Kurti tha për Radion Evropa e Lirë se nuk është takuar me ...
Radio Evropa e Lire | 15-Feb-2020 00:21
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti , tha se nuk e konsideron takim me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, pjesëmarrjen e përbashkët në një tryezë në Mynih. Kurti tha për Radion Evropa e Lirë se nuk është takuar me ...

Kundër marrëveshjes me Serbinë? Albin Kurti i pakënaqur: Nuk kam dhënë autorizim për të firmosur
Firmosja e dy marrëveshjeve mes Hashim Thaçit dhe Aleksandër Vuçiç ditën e sotme në Mynih të Gjermanisë, bëri bujë të madhe, por mesa duket kryeministri i Kosovës nuk është i kënaqur me këtë që ndodhi.
Top Channel | 14-Feb-2020 22:20
Firmosja e dy marrëveshjeve mes Hashim Thaçit dhe Aleksandër Vuçiç ditën e sotme në Mynih të Gjermanisë, bëri bujë të madhe, por mesa duket kryeministri i Kosovës nuk është i kënaqur me këtë që ndodhi.

Kurti: Nënshkruesit e marrëveshjeve në Munih nuk ishin të autorizuar
Munih, 14 shkurt 2020 – Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se zyrtarët që i kanë nënshkruar dy marrëveshje me Serbinë në Mynih të Gjermanisë, kanë qenë të autorizuar nga ish ministri i Infrastrukturës në ...
Illyriapress | 15-Feb-2020 00:01
Munih, 14 shkurt 2020 – Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se zyrtarët që i kanë nënshkruar dy marrëveshje me Serbinë në Mynih të Gjermanisë, kanë qenë të autorizuar nga ish ministri i Infrastrukturës në ...

Mynih/ Thaçi dhe Vuçiç firmosin marrëveshjen për hekurudhën
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaci dhe ai i Serbisë, Aleksander Vuçiç, nënshkruan sot marrëveshjen për linjën hekurudhore Prishtinë-Beograd dhe për autostradën. Marrëveshja u nënshkrua me ndërmjetësimin e të dërguarit ...
Top Channel | 14-Feb-2020 21:00
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaci dhe ai i Serbisë, Aleksander Vuçiç, nënshkruan sot marrëveshjen për linjën hekurudhore Prishtinë-Beograd dhe për autostradën. Marrëveshja u nënshkrua me ndërmjetësimin e të dërguarit ...

E bujshme nga Mynihu: Albin Kurti përplaset me SHBA dhe rrëzon marrëveshjet e fundit me Serbinë, të ndërmjetësuara nga Uashingtoni
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, sipas raportimeve nga takimi i Mynihut, ka vënë në dyshim marrëveshjet e nënshkruara sot me Serbinë. Marrëveshjet janë ndërmjetësuar nga i dërguari i posaçëm i Donald Trump, Richard ...
GazetaTema | 14-Feb-2020 21:54
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, sipas raportimeve nga takimi i Mynihut, ka vënë në dyshim marrëveshjet e nënshkruara sot me Serbinë. Marrëveshjet janë ndërmjetësuar nga i dërguari i posaçëm i Donald Trump, Richard ...

Thaçi nga Mynihu për vizat: Nuk po kërkojmë dhuratë, BE ta ndryshojë qasjen ndaj Kosovës
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është deklaruar nga Mynihu, pas mbajtjes së një takimi ku në panel ka qenë edhe Shefi për Politikë të Jashtme të BE-së, Josep Borrell. “Ishte një mundësi shumë e mirë që të ...
Arbresh | 14-Feb-2020 23:58
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është deklaruar nga Mynihu, pas mbajtjes së një takimi ku në panel ka qenë edhe Shefi për Politikë të Jashtme të BE-së, Josep Borrell. “Ishte një mundësi shumë e mirë që të ...

Albin Kurti në Gjermani propozon planin e tij për Ballaknin
Kryeministri i Kosovës, Albi Kurti është duke marrë pjesë në një konferencë të sigurisë në Mynih të Gjermanisë në një panel të përbashkët me Presidentin e Kosovës,Hashim Thacin, Kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama si ...
InFokusi | 14-Feb-2020 23:55
Kryeministri i Kosovës, Albi Kurti është duke marrë pjesë në një konferencë të sigurisë në Mynih të Gjermanisë në një panel të përbashkët me Presidentin e Kosovës,Hashim Thacin, Kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama si ...

Marrëveshjet Kosovë-Serbi/ Kurti: Ata që firmosën nuk ishin autorizuar për këtë veprim
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha të premten se çdo proces që u paraprinë marrëveshjeve si ajo e së premtes ndërmjet Kosovës dhe Serbisë që u nënshkrua në Munih, duhet të jetë transparent, rezultat i një negocimi ...
VizionPlus | 14-Feb-2020 22:20
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha të premten se çdo proces që u paraprinë marrëveshjeve si ajo e së premtes ndërmjet Kosovës dhe Serbisë që u nënshkrua në Munih, duhet të jetë transparent, rezultat i një negocimi ...

Kosova dhe Serbia nënshkruajnë marrëveshje për hekurudhën dhe autostradën
Në Munih u nënshkrua një marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë për linjën hekurudhore dhe autostradën që lidhë të dyja vendet. Marrëveshja u ndërmjetësua nga i dërguari i posaçëm amerikan për bisedimet Kosovë – Serbi, ...
BalkanWeb | 14-Feb-2020 14:35
Në Munih u nënshkrua një marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë për linjën hekurudhore dhe autostradën që lidhë të dyja vendet. Marrëveshja u ndërmjetësua nga i dërguari i posaçëm amerikan për bisedimet Kosovë – Serbi, ...

“Një tjetër moment historik!”/ Nënshkrimi i marrëveshjes Kosovë-Serbi, reagon Thaçi
Pas nënshkrimit të marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë për hekurudhën dhe autostradën që lidh dy shtetet, ka reaguar presidenti Hashim Thaçi.
Top Channel | 14-Feb-2020 10:35
Pas nënshkrimit të marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë për hekurudhën dhe autostradën që lidh dy shtetet, ka reaguar presidenti Hashim Thaçi.

Nënshkruhet marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për autostradën dhe hekurudhën
Është nënshkruar marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për hekurudhën dhe autostradën që lidh dy shtetet.
Top Channel | 14-Feb-2020 10:35
Është nënshkruar marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për hekurudhën dhe autostradën që lidh dy shtetet.

Dallime mes partnerëve: Kurti kritikon marrëveshjet me Serbinë në Munih, ministrat e LDK’së i mirëpresin
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar për marrëveshjet e nënshkruara sot në Munih, mes Kosovës e Serbisë. Sot, me ndërmjetësimin amerikan, Kosova dhe Serbia kanë nënshkruar dy marrëveshje fillestare, atë për ...
Gazeta Express | 14-Feb-2020 23:52
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar për marrëveshjet e nënshkruara sot në Munih, mes Kosovës e Serbisë. Sot, me ndërmjetësimin amerikan, Kosova dhe Serbia kanë nënshkruar dy marrëveshje fillestare, atë për ...

Marrëveshja për hekurudhat Beograd-Fushë Kosovë
Në kuadër të Konferencës së Sigurisë në Mynih, ambasadori amerikan, Richard Grenell u takua mbrëmë me presidentin Thaçi dhe presidentin serb, Aleksandar Vuçiq. Tema kryesore ishte dialogu, por ka edhe një marrëveshje.
Top Channel | 14-Feb-2020 08:15
Në kuadër të Konferencës së Sigurisë në Mynih, ambasadori amerikan, Richard Grenell u takua mbrëmë me presidentin Thaçi dhe presidentin serb, Aleksandar Vuçiq. Tema kryesore ishte dialogu, por ka edhe një marrëveshje.

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved