ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/02/2020 22:48

6 punonjës shëndetësorë të vdekur nga koronavirusi

6 punonjës shëndetësorë të vdekur nga koronavirusi
Gjithsej 1.716 pjesëtarë të personelit shëndetësor që ushtruan detyrën e tyre në luftën kundër epidemisë së koronavirusit të ri COVID-19 janë infektuar me sëmundjen, ndërsa gjashtë prej tyre kanë humbur jetën. Që nga ...
Arbresh | 15-Feb-2020 07:23
Gjithsej 1.716 pjesëtarë të personelit shëndetësor që ushtruan detyrën e tyre në luftën kundër epidemisë së koronavirusit të ri COVID-19 janë infektuar me sëmundjen, ndërsa gjashtë prej tyre kanë humbur jetën. Që nga ...

Koronavirusi shfaqet në Egjipt: ç’është shqetësuese në këtë rast?
Egjipti konfirmoi rastin e parë të koronavirusit dhe tha se bëhet fjalë për një shtetas i huaj që ishte izoluar në spital. Ministria e Shëndetësisë në këtë vend tha se ka njoftuar menjëherë Organizatën Botërore të ...
Tesheshi | 15-Feb-2020 07:20
Egjipti konfirmoi rastin e parë të koronavirusit dhe tha se bëhet fjalë për një shtetas i huaj që ishte izoluar në spital. Ministria e Shëndetësisë në këtë vend tha se ka njoftuar menjëherë Organizatën Botërore të ...

Kinë, 6 punonjës shëndetësorë të vdekur nga koronavirusi
PEKIN Gjithsej 1.716 pjesëtarë të personelit shëndetësor që ushtruan detyrën e tyre në luftën kundër epidemisë së koronavirusit të ri COVID-19 janë infektuar me sëmundjen, ndërsa gjashtë prej tyre kanë humbur jetën. Që ...
BalkanWeb | 15-Feb-2020 06:51
PEKIN Gjithsej 1.716 pjesëtarë të personelit shëndetësor që ushtruan detyrën e tyre në luftën kundër epidemisë së koronavirusit të ri COVID-19 janë infektuar me sëmundjen, ndërsa gjashtë prej tyre kanë humbur jetën. Që ...

Kina teston ilaçet kundër Ebolës për të luftuar koronavirusin
Kina po teston ilaçe kundër Ebolës për të luftuar koronavirusin vdekjeprurës COVID-19, i cili deri më tani ka marrë jetën e 1.380 personave. Kreu i Departamentit të Mjekësisë dhe Terapeutikës në Universitetin Kinez të ...
BalkanWeb | 15-Feb-2020 06:41
Kina po teston ilaçe kundër Ebolës për të luftuar koronavirusin vdekjeprurës COVID-19, i cili deri më tani ka marrë jetën e 1.380 personave. Kreu i Departamentit të Mjekësisë dhe Terapeutikës në Universitetin Kinez të ...

Egjipti konfirmon rastin e koronavirusit, i pari në Afrikë
Egjipti ka konfirmuar rastin e parë të një koronavirusi vdekjeprurës që u shfaq në Kinën qendrore në fund të vitit të kaluar dhe që atëherë është përhapur në më shumë se dymbëdhjetë vende të botës. Zëdhënësi i ...
Arbresh | 14-Feb-2020 23:43
Egjipti ka konfirmuar rastin e parë të një koronavirusi vdekjeprurës që u shfaq në Kinën qendrore në fund të vitit të kaluar dhe që atëherë është përhapur në më shumë se dymbëdhjetë vende të botës. Zëdhënësi i ...

Coronavirusi arrin në kontinentin e Afrikës, rasti i parë regjistrohet në Egjipt
Ministria e Shëndetësisë në Egjipt, ka njoftuar se në këtë vend është konfirmuar rasti i parë me coronavirus. Konsiderohet se është edhe rasti i parë që është regjistruar në kontinentin e Afrikës, transmeton Telegrafi. ...
Shenja | 14-Feb-2020 22:42
Ministria e Shëndetësisë në Egjipt, ka njoftuar se në këtë vend është konfirmuar rasti i parë me coronavirus. Konsiderohet se është edhe rasti i parë që është regjistruar në kontinentin e Afrikës, transmeton Telegrafi. ...

Zhduken 2 gazetarë në Kinë, tregonin të vërtetën për atë që ndodh në Wuhan
Teksa Kina vijon të jetë në gjendje të jashtëzakonshme për shkak të koronavirusit, në Wuhan, ku është edhe epiqendra e virusit, janë zhdukur dy gazetarë. Sipas mediave ta huaja, dy gazetarët po përpiqeshin të tregonin ...
TetovaSot | 14-Feb-2020 22:41
Teksa Kina vijon të jetë në gjendje të jashtëzakonshme për shkak të koronavirusit, në Wuhan, ku është edhe epiqendra e virusit, janë zhdukur dy gazetarë. Sipas mediave ta huaja, dy gazetarët po përpiqeshin të tregonin ...

Zhduken 2 gazetarë në Kinë, pse tregonin të vërtetën për atë që ndodh në Wuhan
Teksa Kina vijon të jetë në gjendje të jashtëzakonshme për shkak të koronavirusit, në Wuhan, ku është edhe epiqendra e virusit, janë zhdukur dy gazetarë. Sipas mediave ta huaja, dy gazetarët po përpiqeshin të tregonin ...
GazetaTema | 14-Feb-2020 20:19
Teksa Kina vijon të jetë në gjendje të jashtëzakonshme për shkak të koronavirusit, në Wuhan, ku është edhe epiqendra e virusit, janë zhdukur dy gazetarë. Sipas mediave ta huaja, dy gazetarët po përpiqeshin të tregonin ...

Virusi Covid-19, s’ka të dhëna për shtetasin nga Maqedonia
Ka shkuar në afër 64,000 numri i të infektuarve nga virusi vdekjerurës Covid-19, apo i njohur si Korona. Jashtë Kinës të infektuar janë 447 persona dhe dy viktima, OBSH tha se numri i rasteve jashtë Kinës nuk është ...
Shprehja | 14-Feb-2020 22:41
Ka shkuar në afër 64,000 numri i të infektuarve nga virusi vdekjerurës Covid-19, apo i njohur si Korona. Jashtë Kinës të infektuar janë 447 persona dhe dy viktima, OBSH tha se numri i rasteve jashtë Kinës nuk është ...

Rritet frikshëm shifra/ Afro 1400 të vdekur nga koronavirusi i ri
Zyrtarët kinezë kanë publikuar të dhënat e zyrtarëve shëndetësorë të prekur me koronavirusin e ri, teksa janë rritur shqetësimet për mungesë të pajisjeve mbrojtëse. Komisioni Kombëtar për Shëndetësi ka thënë më 14 ...
BalkanWeb | 14-Feb-2020 19:09
Zyrtarët kinezë kanë publikuar të dhënat e zyrtarëve shëndetësorë të prekur me koronavirusin e ri, teksa janë rritur shqetësimet për mungesë të pajisjeve mbrojtëse. Komisioni Kombëtar për Shëndetësi ka thënë më 14 ...

Zhduken 2 gazetarë në Kinë, tregonin të vërtetën për atë që ndodh në Wuhan
Sipas mediave ta huaja, dy gazetarët po përpiqeshin të tregonin të vërtetën mbi atë që po ndodhte në qytetin e kthyer në epiqendrën e shpërthimit epidemik. Fang Bin dhe Chen Qiushi ishin të vendosur të dy për të ...
Lajminet | 14-Feb-2020 22:36
Sipas mediave ta huaja, dy gazetarët po përpiqeshin të tregonin të vërtetën mbi atë që po ndodhte në qytetin e kthyer në epiqendrën e shpërthimit epidemik. Fang Bin dhe Chen Qiushi ishin të vendosur të dy për të ...

Afro 1,400 të vdekur nga koronavirusi i ri
Zyrtarët kinezë kanë publikuar të dhënat e zyrtarëve shëndetësorë të prekur me koronavirusin e ri, teksa janë rritur shqetësimet për mungesë të pajisjeve mbrojtëse. Komisioni Kombëtar për Shëndetësi ka thënë më 14 ...
VizionPlus | 14-Feb-2020 19:51
Zyrtarët kinezë kanë publikuar të dhënat e zyrtarëve shëndetësorë të prekur me koronavirusin e ri, teksa janë rritur shqetësimet për mungesë të pajisjeve mbrojtëse. Komisioni Kombëtar për Shëndetësi ka thënë më 14 ...

Kinë, konfiskohen kafshët e tregut të zi (VIDEO)
Një pjesë kafshëve u sekuestruan nga policia kineze pasi po synohet që të mbrohen nga koronavirusi. Kështu të gjitha tregjet e zeza të shitjen e kafshëve u mbyllën nga autoritetet kineze. Për këto masa, por edhe të ...
Klan Kosova | 14-Feb-2020 22:32
Një pjesë kafshëve u sekuestruan nga policia kineze pasi po synohet që të mbrohen nga koronavirusi. Kështu të gjitha tregjet e zeza të shitjen e kafshëve u mbyllën nga autoritetet kineze. Për këto masa, por edhe të ...

Zëri i Amerikës: Rritet numri i të vdekurve në Kinë
Autoritetet në provincën Hubei të Kinës thonë se 254 persona të tjerë kanë vdekur nga koronavirusi duke çuar numrin në më shumë se 1,367 që nga muaji dhjetor. Zyrtarët e shëndetësisë në Hubei, thanë se kanë ndryshuar ...
BalkanWeb | 13-Feb-2020 19:25
Autoritetet në provincën Hubei të Kinës thonë se 254 persona të tjerë kanë vdekur nga koronavirusi duke çuar numrin në më shumë se 1,367 që nga muaji dhjetor. Zyrtarët e shëndetësisë në Hubei, thanë se kanë ndryshuar ...

E konfirmuar, një maqedonas infektohet nga koronavirusi në kroçerën e Japonisë
Autoritete në Maqedoninë e Veriut kanë konfirmuar se njëri prej tre shtetasve të tyre që janë të bllokuar në kroçerën “Diamond Princess”, në portin e Jokohamës është prekur nga koronavirusi.
Top Channel | 13-Feb-2020 18:00
Autoritete në Maqedoninë e Veriut kanë konfirmuar se njëri prej tre shtetasve të tyre që janë të bllokuar në kroçerën “Diamond Princess”, në portin e Jokohamës është prekur nga koronavirusi.

Zhduken 2 gazetarë në Kinë, tregonin të vërtetën për atë që ndodh në Wuhan
Teksa Kina vijon të jetë në gjendje të jashtëzakonshme për shkak të koronavirusit, në Wuhan, ku është edhe epiqendra e virusit, janë zhdukur dy gazetarë. Sipas mediave ta huaja, dy gazetarët po përpiqeshin të tregonin ...
Gazeta Observer | 14-Feb-2020 22:26
Teksa Kina vijon të jetë në gjendje të jashtëzakonshme për shkak të koronavirusit, në Wuhan, ku është edhe epiqendra e virusit, janë zhdukur dy gazetarë. Sipas mediave ta huaja, dy gazetarët po përpiqeshin të tregonin ...

OBSH: Nuk ka ndryshime në ashpërsinë e koronavirusit
Rastet me koronavirus nuk po rriten në mënyrë dramatike jashtë Kinës, tha Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH). Përjashtimi i vetëm është në një anije të ankoruar në Japoni, ku numri i të infektuarve është rritur ...
GazetaTema | 14-Feb-2020 10:02
Rastet me koronavirus nuk po rriten në mënyrë dramatike jashtë Kinës, tha Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH). Përjashtimi i vetëm është në një anije të ankoruar në Japoni, ku numri i të infektuarve është rritur ...

Rritet frikshëm numri i vdekjeve nga koronavirusi
Komisioni Kombëtar për Shëndetësi bën me dije se nga të dhënat e fundit rezulton se numri i vdekjeve në Kinë ditën e sotme ka shkuar në 122 persona. Gjashtë prej tyre personel mjekësor, duke dërguar në 1,381 numrin e ...
ABCNews | 14-Feb-2020 20:53
Komisioni Kombëtar për Shëndetësi bën me dije se nga të dhënat e fundit rezulton se numri i vdekjeve në Kinë ditën e sotme ka shkuar në 122 persona. Gjashtë prej tyre personel mjekësor, duke dërguar në 1,381 numrin e ...

Koronavirusi, shkon në 1.380 numri i viktimave
Rastet e koronavirusit nuk po rriten në mënyrë dramatike jashtë Kinës, pavarësisht shtimit qe pati në provincën Hubei, thotë Organizata Botërore e Shëndetit (WHO), raporton BBC. Përjashtimi i vetëm ishte në një anije ...
GazetaTema | 14-Feb-2020 08:59
Rastet e koronavirusit nuk po rriten në mënyrë dramatike jashtë Kinës, pavarësisht shtimit qe pati në provincën Hubei, thotë Organizata Botërore e Shëndetit (WHO), raporton BBC. Përjashtimi i vetëm ishte në një anije ...

Zhduken 2 gazetarë në Kinë, tregonin të vërtetën për atë që ndodh në Wuhan
Teksa Kina vijon të jetë në gjendje të jashtëzakonshme për shkak të koronavirusit, në Wuhan, ku është edhe epiqendra e virusit, janë zhdukur dy gazetarë. Sipas mediave ta huaja, dy gazetarët po përpiqeshin të tregonin ...
Gazeta Express | 14-Feb-2020 22:23
Teksa Kina vijon të jetë në gjendje të jashtëzakonshme për shkak të koronavirusit, në Wuhan, ku është edhe epiqendra e virusit, janë zhdukur dy gazetarë. Sipas mediave ta huaja, dy gazetarët po përpiqeshin të tregonin ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved