ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/02/2020 01:49

“Tollovi” në kabinetin e Xhaferit

“Tollovi” në kabinetin e Xhaferit
Në kabinetin e Talat Xhaferi janë duke u zhvilluar koordinime ndërmjet grupeve parlamentare. Koordinimi vjen pasi mbrëmë u thirr seanca për Ligjin për Prokurori Publike, por u ndërpre për shkak se Xhaferi tha se janë ...
Ina-Online | 14-Feb-2020 10:27
Në kabinetin e Talat Xhaferi janë duke u zhvilluar koordinime ndërmjet grupeve parlamentare. Koordinimi vjen pasi mbrëmë u thirr seanca për Ligjin për Prokurori Publike, por u ndërpre për shkak se Xhaferi tha se janë ...

Xhaferi bëri thirrje për takim të liderëve për konfirmim të zgjedhjeve
ryetari i Kuvendit Talat Xhaferi dje në seancën për ligjin për prokurorinë publike propozoi për sot mbajtje të takimit të takimit të liderëve në të cilin, siç tha, do të konfirmohet dëshira e të gjithë partive për ...
Ina-Online | 14-Feb-2020 10:27
ryetari i Kuvendit Talat Xhaferi dje në seancën për ligjin për prokurorinë publike propozoi për sot mbajtje të takimit të takimit të liderëve në të cilin, siç tha, do të konfirmohet dëshira e të gjithë partive për ...

Zeqiri: BDI dhe VMRO përsëri kanë rinovuar koalicionin e tyre kriminal
Nënkryetari i LSDM-së, Muhamed Zeqiri, nëpërmjet Fejsbukut ka komentuar se BDI dhe VMRO-DPMNE e kanë rinovuar koalicionin kriminel, pasi që dje kryetari i Kuvendit, Talat Xhferi e ka ricaktuar seancën për Ligjin për ...
Gazeta Express | 14-Feb-2020 10:20
Nënkryetari i LSDM-së, Muhamed Zeqiri, nëpërmjet Fejsbukut ka komentuar se BDI dhe VMRO-DPMNE e kanë rinovuar koalicionin kriminel, pasi që dje kryetari i Kuvendit, Talat Xhferi e ka ricaktuar seancën për Ligjin për ...

Xhaferi ofroi takim liderësh për t’u konfirmuar zgjedhjet më 12 prill
(MIA) Seanca parlamentare e Ligjit për Prokurori publike është shtyrë për nesër në ora 11. Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi ka thënë se seancën e ka anuluar për shkak të numrit të paraqitur prej më shumë se 30 ...
Televizioni Koha | 14-Feb-2020 10:17
(MIA) Seanca parlamentare e Ligjit për Prokurori publike është shtyrë për nesër në ora 11. Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi ka thënë se seancën e ka anuluar për shkak të numrit të paraqitur prej më shumë se 30 ...

Zaev: Kur opozita merr të drejta atëherë duhet të merret edhe përgjegjësia
Ish-kryeministri dhe kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev në intervistë për televizionin ‘Al Jazeera Ballkans’ tha se “si shtet kemi kaluar në një periudhë të vështirë”. Zaev tha se sot në Maqedoninë e Veriut ligji vlen për ...
Arbresh | 14-Feb-2020 10:11
Ish-kryeministri dhe kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev në intervistë për televizionin ‘Al Jazeera Ballkans’ tha se “si shtet kemi kaluar në një periudhë të vështirë”. Zaev tha se sot në Maqedoninë e Veriut ligji vlen për ...

Mickoski: Nëse Kuvendi nuk shpërndahet deri te dielën, do të ketë krizë politike
Kreu i VMRO-DPMNE-së Hristian Mickoski është i bindur se më 12 prill do të ketë zgjedhje të parakohshme, ndërsa nëse Parlamenti nuk shpërndahet deri të dielën, sipas tij do të futemi në krizë serioze politike. “Jam i ...
Televizioni Koha | 14-Feb-2020 10:11
Kreu i VMRO-DPMNE-së Hristian Mickoski është i bindur se më 12 prill do të ketë zgjedhje të parakohshme, ndërsa nëse Parlamenti nuk shpërndahet deri të dielën, sipas tij do të futemi në krizë serioze politike. “Jam i ...

Zaev në Al Xhazira: Kur opozita merr të drejtën atëherë ndërmerr edhe përgjegjësi, e ajo është sigurimi i zgjedhjeve korrekte, demokratike dhe të rregullta
Shkup, 14 shkurt 2020 (MEDIAL) – Si shtet kemi kaluar një periudhë të vështirë, periudhë të krizave dhe me rëndësi të veçantë në atë periudhë ishin raportet dhe drejtimet e Pribesë në vendin tonë. Kështu theksoi ...
Medial | 14-Feb-2020 10:08
Shkup, 14 shkurt 2020 (MEDIAL) – Si shtet kemi kaluar një periudhë të vështirë, periudhë të krizave dhe me rëndësi të veçantë në atë periudhë ishin raportet dhe drejtimet e Pribesë në vendin tonë. Kështu theksoi ...

Debati për Ligjin për PP-në sot në seancë, Xhaferi thirri takim liderësh për konfirmim të zgjedhjeve
Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi dje në seancën për Ligjin për Prokurorinë Publike propozoi për sot mbajtjen e takimit të liderëve në të cilin, siç tha, do të konfirmohet dëshira e të gjitha partive për mbajtjen e ...
Televizioni Koha | 14-Feb-2020 09:59
Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi dje në seancën për Ligjin për Prokurorinë Publike propozoi për sot mbajtjen e takimit të liderëve në të cilin, siç tha, do të konfirmohet dëshira e të gjitha partive për mbajtjen e ...

Zaev: Kur opozita merr të drejta atëherë duhet të merret edhe përgjegjësia
Ish-kryeministri dhe kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev në intervistë për televizionin ‘Al Jazeera Ballkans’ tha se “si shtet kemi kaluar në një periudhë të vështirë”. Zaev tha se sot në Maqedoninë e Veriut ligji vlen për ...
Telegrafi | 14-Feb-2020 09:44
Ish-kryeministri dhe kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev në intervistë për televizionin ‘Al Jazeera Ballkans’ tha se “si shtet kemi kaluar në një periudhë të vështirë”. Zaev tha se sot në Maqedoninë e Veriut ligji vlen për ...

Të dielën shpërbëhet Kuvendi, Xhaferi cakton seancën
Të dielën pritet të ndodhë shpërbërja e Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, pasi që është afati i fundit ligjor në kuadër të afateve për mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 12 prillit. Edhe pse mbrëmë ...
Arbresh | 14-Feb-2020 09:59
Të dielën pritet të ndodhë shpërbërja e Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, pasi që është afati i fundit ligjor në kuadër të afateve për mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 12 prillit. Edhe pse mbrëmë ...

Seanca për Ligjin për Prokurorinë Publike, në ora 11:00
Në kuvendin republikan sot vazhdon seanca e 135-të për ligjin për Prokuroisë Publike. Për debat janë paraqitur më shumë se 30 deputetë për këtë pikë, elaboroi mbrëmë kryepralamentari Talat Xhaferi dhe madje dërgoi ...
Aktuale.MK | 14-Feb-2020 09:47
Në kuvendin republikan sot vazhdon seanca e 135-të për ligjin për Prokuroisë Publike. Për debat janë paraqitur më shumë se 30 deputetë për këtë pikë, elaboroi mbrëmë kryepralamentari Talat Xhaferi dhe madje dërgoi ...

Ligji për Prokurori Publike sot para deputetëve
Për në orën 11:00 është caktuar seanca kuvendare për Propozim-ndryshimet në Ligjin për Prokurori Publike. Kuvendi dje me vonesë e nisi debatin mbi Ligjin për Prokurori Publike por u ndalua dhe u caktua për ditën e ...
Telegrafi | 14-Feb-2020 09:17
Për në orën 11:00 është caktuar seanca kuvendare për Propozim-ndryshimet në Ligjin për Prokurori Publike. Kuvendi dje me vonesë e nisi debatin mbi Ligjin për Prokurori Publike por u ndalua dhe u caktua për ditën e ...

Ligji për Prokurori Publike sot para deputetëve
Për në orën 11:00 është caktuar seanca kuvendare për Propozim-ndryshimet në Ligjin për Prokurori Publike. Kuvendi dje me vonesë e nisi debatin mbi Ligjin për Prokurori Publike por u ndalua dhe u caktua për ditën e ...
Republika | 14-Feb-2020 09:44
Për në orën 11:00 është caktuar seanca kuvendare për Propozim-ndryshimet në Ligjin për Prokurori Publike. Kuvendi dje me vonesë e nisi debatin mbi Ligjin për Prokurori Publike por u ndalua dhe u caktua për ditën e ...

A do të ketë zgjedhje më 12 prill?
Tensione dhe paqartësi kanë shoqëruar punën e Kuvendit gjatë gjithë ditës deri në orët e vona të natës. Seanca plenare për Ligjin e Prokurorisë Publike u hap por nuk u zhvillua debat, raporton Alsat. Kreu i Kuvendit ...
Koha.mk | 14-Feb-2020 09:41
Tensione dhe paqartësi kanë shoqëruar punën e Kuvendit gjatë gjithë ditës deri në orët e vona të natës. Seanca plenare për Ligjin e Prokurorisë Publike u hap por nuk u zhvillua debat, raporton Alsat. Kreu i Kuvendit ...

Shkarkimi i Mizrahit në seancën e 136-të të Kuvendit
Propozimi për shkarkimin e ministres teknike të Punës dhe Politikës Sociale, Rashela Mizrahi është vendosur sot në seancë parlamentare. Xhaferi për sot ka thirr dy seanca, e para ajo e 135-të është caktuar në orën 11:00 ...
Alsat-M | 14-Feb-2020 09:26
Propozimi për shkarkimin e ministres teknike të Punës dhe Politikës Sociale, Rashela Mizrahi është vendosur sot në seancë parlamentare. Xhaferi për sot ka thirr dy seanca, e para ajo e 135-të është caktuar në orën 11:00 ...

Debati për Ligjin për Prokurorinë në seancë parlamentare
Shkup, 14 shkurt – Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi dje në seancën për Ligjin për Prokurorinë Publike propozoi për sot mbajtjen e takimit të liderëve në të cilin, siç tha, do të konfirmohet dëshira e të gjitha partive ...
Koha.mk | 14-Feb-2020 09:26
Shkup, 14 shkurt – Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi dje në seancën për Ligjin për Prokurorinë Publike propozoi për sot mbajtjen e takimit të liderëve në të cilin, siç tha, do të konfirmohet dëshira e të gjitha partive ...

Sot seanca për Ligjin për Prokurorinë Publike dhe shkarkimin e Mizrahit
Edhe pse mbrëmë nisi seanca e 135 e Kuvendit ku në rend dite si pikë e parë është Ligji për Prokurorinë Publike, kreu i Kuvendit Talat Xhaferi e ndërpreu atë dhe vazhdimin e saj e caktoi për sot nga ora 11:00. Kjo pasi ...
Shenja | 14-Feb-2020 08:39
Edhe pse mbrëmë nisi seanca e 135 e Kuvendit ku në rend dite si pikë e parë është Ligji për Prokurorinë Publike, kreu i Kuvendit Talat Xhaferi e ndërpreu atë dhe vazhdimin e saj e caktoi për sot nga ora 11:00. Kjo pasi ...

Debati për Ligjin për PP-në sot në seancë, Xhaferi thirri takim liderësh për konfirmim të zgjedhjeve
Shkup, 14 shkurt 2020 (MEDIAL) – Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi dje në seancën për Ligjin për Prokurorinë Publike propozoi për sot mbajtjen e takimit të liderëve në të cilin, siç tha, do të konfirmohet dëshira e të ...
Medial | 14-Feb-2020 08:38
Shkup, 14 shkurt 2020 (MEDIAL) – Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi dje në seancën për Ligjin për Prokurorinë Publike propozoi për sot mbajtjen e takimit të liderëve në të cilin, siç tha, do të konfirmohet dëshira e të ...

Seanca për Ligjin për PP-në do të vazhdojë nesër
Seanca për Ligjin e Prokurorisë Publike do të vazhdojë nesër. Edhe pse ishte planifikuar për sot në orën 21:00, ajo filloi pak para orës 22:00 pasdite. Deputeti i OBRM-PDUKM-së Nikolla Micevski akuzoi për tregti me ...
Telegrafi | 13-Feb-2020 22:21
Seanca për Ligjin e Prokurorisë Publike do të vazhdojë nesër. Edhe pse ishte planifikuar për sot në orën 21:00, ajo filloi pak para orës 22:00 pasdite. Deputeti i OBRM-PDUKM-së Nikolla Micevski akuzoi për tregti me ...

Mickoski: Nëse Kuvendi nuk shpërndahet deri te dielën, do të ketë krizë politike
Kreu i VMRO-DPMNE-së Hristian Mickoski është i bindur se më 12 prill do të ketë zgjedhje të parakohshme, ndërsa nëse Parlamenti nuk shpërndahet deri të dielën, sipas tij do të futemi në krizë serioze politike. “Jam i ...
Ina-Online | 14-Feb-2020 01:24
Kreu i VMRO-DPMNE-së Hristian Mickoski është i bindur se më 12 prill do të ketë zgjedhje të parakohshme, ndërsa nëse Parlamenti nuk shpërndahet deri të dielën, sipas tij do të futemi në krizë serioze politike. “Jam i ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved