ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/02/2020 02:09

Thaçi flet për ftesën e bërë nga Kurti për takim

Thaçi flet për ftesën e bërë nga Kurti për takim
Presidenti i Republikës së Kosovës , Hashim Thaçi, ka folur për media mas nënshkrimit të marrëveshjes për autostrada dhe hekurudha me Serbinë, shkruan IndeksOnline. Thaçi ka thënë se kjo marrëveshje do të sjellë të mira ...
Indeks Online | 14-Feb-2020 11:41
Presidenti i Republikës së Kosovës , Hashim Thaçi, ka folur për media mas nënshkrimit të marrëveshjes për autostrada dhe hekurudha me Serbinë, shkruan IndeksOnline. Thaçi ka thënë se kjo marrëveshje do të sjellë të mira ...

Ambasada amerikane në Berlin: Marrëveshjet e deritanishme Kosovë-Serbi lehtësojnë lëvizjen e njerëzve dhe mallrave
Me ndërmjetësimin e ambasadorit amerikan në Berlin, Richard Grenell, Kosova dhe Serbia sot janë pajtuar për arritjen marrëveshjes për hekurudhën Prishtinë-Beograd. Në ceremoninë e nënshkrimit të marrëveshjeve të sotme ...
Zeri | 14-Feb-2020 11:40
Me ndërmjetësimin e ambasadorit amerikan në Berlin, Richard Grenell, Kosova dhe Serbia sot janë pajtuar për arritjen marrëveshjes për hekurudhën Prishtinë-Beograd. Në ceremoninë e nënshkrimit të marrëveshjeve të sotme ...

Kurti niset drejt Mynihut, e pret paneli me Vuçiqin
Albin Kurti, kryeministër i Kosovës ka udhëtuar sot për në Mynih ku do të marrë pjesë në Konferencën e Sigurisë. Lajmin e kanë konfirmuar për Gazetën Express nga zyra e kryeministrit. Kjo është konferenca e parë ...
Arbresh | 14-Feb-2020 11:40
Albin Kurti, kryeministër i Kosovës ka udhëtuar sot për në Mynih ku do të marrë pjesë në Konferencën e Sigurisë. Lajmin e kanë konfirmuar për Gazetën Express nga zyra e kryeministrit. Kjo është konferenca e parë ...

Haradinaj: Tash është e nevojshme marrëveshja finale Kosovë-Serbi, me njohjen reciproke
Ish-kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka reaguar pas arritjes së marrëveshjes ndërmjet Kosovës dhe Serbisë për linjën hekurudhore dhe autostradën Prishtinë-Beograd, duke e përshëndetur vizionin dhe udhëheqjen ...
Telegrafi | 14-Feb-2020 11:40
Ish-kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka reaguar pas arritjes së marrëveshjes ndërmjet Kosovës dhe Serbisë për linjën hekurudhore dhe autostradën Prishtinë-Beograd, duke e përshëndetur vizionin dhe udhëheqjen ...

Nënshkruhet marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë, për rivendosjen e linjës hekurudhore
Kosova dhe Serbia kanë nënshkruar sot në Mynih të Gjermanisë dy letra të shprehjes së interesit, atë për autostrada dhe atë për hekurudha përmes së cilave të dy vendet shprehin gatishmërinë për hapjen e rrugëve ...
Dritare | 14-Feb-2020 11:37
Kosova dhe Serbia kanë nënshkruar sot në Mynih të Gjermanisë dy letra të shprehjes së interesit, atë për autostrada dhe atë për hekurudha përmes së cilave të dy vendet shprehin gatishmërinë për hapjen e rrugëve ...

Kurti niset drejt Mynihut, e pret paneli me Vuçiqin
Albin Kurti, kryeministër i Kosovës ka udhëtuar sot për në Mynih ku do të marrë pjesë në Konferencën e Sigurisë. Lajmin e kanë konfirmuar për Gazetën Express nga zyra e kryeministrit. Kjo është konferenca e parë ...
Gazeta Observer | 14-Feb-2020 11:37
Albin Kurti, kryeministër i Kosovës ka udhëtuar sot për në Mynih ku do të marrë pjesë në Konferencën e Sigurisë. Lajmin e kanë konfirmuar për Gazetën Express nga zyra e kryeministrit. Kjo është konferenca e parë ...

Mynih: Firmoset marrëveshja për hekurudha e autostradës Kosovë-Serbi
Konferenca për Sigurinë në Mynih nis me nënshkrimin historik të marrëveshjes për hekurudhat dhe autostradat ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Ambasada amerikane në Gjermani informoi në twitter se ambasadori Richard Grenell ...
Aktuale.MK | 14-Feb-2020 11:37
Konferenca për Sigurinë në Mynih nis me nënshkrimin historik të marrëveshjes për hekurudhat dhe autostradat ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Ambasada amerikane në Gjermani informoi në twitter se ambasadori Richard Grenell ...

Hoxhaj përshëndet nënshkrimin e marrëveshjeve Kosovë-Serbi
Nënshkrimin e marrëveshjeve për hekurudhat dhe autostradat në mes Kosovës dhe Serbisë, e kanë përshëndetur edhe zyrtarë nga Partia Demokratike e Kosovës. Deputeti i PDK-së, Enver Hoxhaj e ka quajtur lajm të shkëlqyeshëm ...
Telegrafi | 14-Feb-2020 11:34
Nënshkrimin e marrëveshjeve për hekurudhat dhe autostradat në mes Kosovës dhe Serbisë, e kanë përshëndetur edhe zyrtarë nga Partia Demokratike e Kosovës. Deputeti i PDK-së, Enver Hoxhaj e ka quajtur lajm të shkëlqyeshëm ...

Krejt çka ndodhi në ceremoninë e nënshkrimit të marrëveshjes për hekurudhat dhe autostradat
Marrëveshja u nënshkrua me ndërmjetësimin e të dërguarit të posaçëm të presidentit Trump, Richard Grenell, shkruan . Gjithçka nisi në orën 9:30 të mëngjesit, ku si ngjarje kryesore e Konferencës së Sigurisë në Mynih ...
Lajminet | 14-Feb-2020 11:35
Marrëveshja u nënshkrua me ndërmjetësimin e të dërguarit të posaçëm të presidentit Trump, Richard Grenell, shkruan . Gjithçka nisi në orën 9:30 të mëngjesit, ku si ngjarje kryesore e Konferencës së Sigurisë në Mynih ...

Ambasada amerikane në Berlin: Marrëveshjet e deritanishme Kosovë-Serbi lehtësojnë lëvizjen e njerëzve dhe mallrave
Me ndërmjetësimin e ambasadorit amerikan në Berlin, Richard Grenell, Kosova dhe Serbia sot janë pajtuar për arritjen marrëveshjes për hekurudhën Prishtinë-Beograd. Në ceremoninë e nënshkrimit të marrëveshjeve të sotme ...
Gazeta Express | 14-Feb-2020 11:34
Me ndërmjetësimin e ambasadorit amerikan në Berlin, Richard Grenell, Kosova dhe Serbia sot janë pajtuar për arritjen marrëveshjes për hekurudhën Prishtinë-Beograd. Në ceremoninë e nënshkrimit të marrëveshjeve të sotme ...

“Një tjetër moment historik!”/ Nënshkrimi i marrëveshjes Kosovë-Serbi, reagon Thaçi
Pas nënshkrimit të marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë për hekurudhën dhe autostradën që lidh dy shtetet, ka reaguar presidenti Hashim Thaçi.
Top Channel | 14-Feb-2020 10:35
Pas nënshkrimit të marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë për hekurudhën dhe autostradën që lidh dy shtetet, ka reaguar presidenti Hashim Thaçi.

Thaçi nga Munihu: Kosova e gatshme për normalizim të marrëdhënieve me Serbinë
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka thënë se i gjithë spektri politik në Kosovë duhet fokusuar për normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë. Kështu ka thënë ai pas nënshkrimit të marrëveshjes për linjën hekurudhore dhe ...
Klan Kosova | 14-Feb-2020 11:34
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka thënë se i gjithë spektri politik në Kosovë duhet fokusuar për normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë. Kështu ka thënë ai pas nënshkrimit të marrëveshjes për linjën hekurudhore dhe ...

Marrëveshja për hekurudhat Beograd-Fushë Kosovë
Në kuadër të Konferencës së Sigurisë në Mynih, ambasadori amerikan, Richard Grenell u takua mbrëmë me presidentin Thaçi dhe presidentin serb, Aleksandar Vuçiq. Tema kryesore ishte dialogu, por ka edhe një marrëveshje.
Top Channel | 14-Feb-2020 08:15
Në kuadër të Konferencës së Sigurisë në Mynih, ambasadori amerikan, Richard Grenell u takua mbrëmë me presidentin Thaçi dhe presidentin serb, Aleksandar Vuçiq. Tema kryesore ishte dialogu, por ka edhe një marrëveshje.

Vuçiç pas takimit me Grenell: Dialogut i kthehemi pasi të hiqet taksa
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka thënë se “sapo të hiqet taksa”, Serbia është e gatshme t’i kthehet dialogut me Kosovën. Ai këto komente i bëri pas takimit më të dërguarin e Shtëpisë së Bardhë për dialogun ...
BalkanWeb | 14-Feb-2020 08:12
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka thënë se “sapo të hiqet taksa”, Serbia është e gatshme t’i kthehet dialogut me Kosovën. Ai këto komente i bëri pas takimit më të dërguarin e Shtëpisë së Bardhë për dialogun ...

Grenell takon në Mynih Thaçin e Vuçiçin, presidenti i Kosovës: Do punojmë maksimalisht që të arrijmë një marrëveshje finale
Dialogu ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit po fiton në dinamikë duke rritur shpresat për një marrëveshje për njohje reciproke, ka deklaruar presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi. Këto komente ai i bëri në Mynih, pas takimit ...
BalkanWeb | 14-Feb-2020 07:48
Dialogu ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit po fiton në dinamikë duke rritur shpresat për një marrëveshje për njohje reciproke, ka deklaruar presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi. Këto komente ai i bëri në Mynih, pas takimit ...

Vuçiç takohet me Grenell: Urgjente që tarifa të hiqet dhe që bisedimet me Prishtinën të rinisin
Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç me anë të një postimi në rrjetet sociale ka bërë të ditur se është takuar me të dërguarin e posaçëm amerikan për bisedimet Kosovë – Serbi, Richard Grenell.
Top Channel | 13-Feb-2020 21:35
Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç me anë të një postimi në rrjetet sociale ka bërë të ditur se është takuar me të dërguarin e posaçëm amerikan për bisedimet Kosovë – Serbi, Richard Grenell.

Presidenti Thaçi takim zyrtar me ambasadorin Grenell
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sonte do të ketë një takim zyrtar me të Dërguarin e Posaçëm të Presidentit Trump për dialogun midis Kosovës dhe Serbisë, ambasadorin Richard Grenell.
Top Channel | 13-Feb-2020 18:00
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sonte do të ketë një takim zyrtar me të Dërguarin e Posaçëm të Presidentit Trump për dialogun midis Kosovës dhe Serbisë, ambasadorin Richard Grenell.

U nënshkrua marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për autostradën dhe hekurudhën (VIDEO)
Është nënshkruar marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për hekurudhën dhe autostradën që lidh dy shtetet, raporton Gazeta Express Kjo është bërë nën prezencën e ambsadorit amerikan Richard Grenell dhe presidentëve të dy ...
Portalb | 14-Feb-2020 11:31
Është nënshkruar marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për hekurudhën dhe autostradën që lidh dy shtetet, raporton Gazeta Express Kjo është bërë nën prezencën e ambsadorit amerikan Richard Grenell dhe presidentëve të dy ...

Takimi Kurti-Vuçiç, pritet nënshkrimi i një marrëveshjeje
Albin Kurti do të marrë pjesë ne Konferencën e sigurisë në Mynih, ku do të jenë të pranishëm edhe presidenti serb Aleksandar Vucic e ambasadori i SHBA-së, në Gjermani, njëkohësisht i dërguar i posacëm i Donal Trumpit ...
Top Channel | 12-Feb-2020 18:59
Albin Kurti do të marrë pjesë ne Konferencën e sigurisë në Mynih, ku do të jenë të pranishëm edhe presidenti serb Aleksandar Vucic e ambasadori i SHBA-së, në Gjermani, njëkohësisht i dërguar i posacëm i Donal Trumpit ...

?Grenell: Ka përparim, por ka një rrugë të gjatë drejt normalizimit
Emisari special i presidentit të SHBA për dialogun Beograd-Prishtinë Richard Grenell thotë se pavarësisht progresit të bërë, ka një rrugë të gjatë për të normalizuar marrëdhëniet midis dy palëve.
Top Channel | 12-Feb-2020 11:40
Emisari special i presidentit të SHBA për dialogun Beograd-Prishtinë Richard Grenell thotë se pavarësisht progresit të bërë, ka një rrugë të gjatë për të normalizuar marrëdhëniet midis dy palëve.

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved