ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/02/2020 02:39

Thaçi: Me angazhimin e SHBA-vë në rajon, gjërat po lëvizin në drejtim të duhur

Thaçi: Me angazhimin e SHBA-vë në rajon, gjërat po lëvizin në drejtim të duhur
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka thënë se me angazhimin e Shteteve të Bashkuara në Ballkanin Perëndimor, gjërat po lëvizin në drejtim të duhur. Kështu ka thënë ai pas nënshkrimit të marrëveshjes për linjën ...
Klan Kosova | 14-Feb-2020 11:51
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka thënë se me angazhimin e Shteteve të Bashkuara në Ballkanin Perëndimor, gjërat po lëvizin në drejtim të duhur. Kështu ka thënë ai pas nënshkrimit të marrëveshjes për linjën ...

Thaçi me porosi nga Mynihu: Mund të mbesim vend i izoluar
Presidenti Hashim Thaçi ka folur pas nënshkrimit të letrave me Serbinë për ndërtimin e autostradës dhe të linjës hekurudhore që lidh Beogradin e Prishtinën. Thaçi thotë se kjo çon dy shtetet një hap para drejt arritjes ...
InFokusi | 14-Feb-2020 11:51
Presidenti Hashim Thaçi ka folur pas nënshkrimit të letrave me Serbinë për ndërtimin e autostradës dhe të linjës hekurudhore që lidh Beogradin e Prishtinën. Thaçi thotë se kjo çon dy shtetet një hap para drejt arritjes ...

Vuçiq: Faleminderit Trump
Presidenti serb Aleksandar Vuçiq tha sot në Munih se është shumë i lumtur me përparimin në marrëdhëniet me Prishtinën në marrëveshjet e nënshkruara sot, si dhe lejimin e qarkullimit të lirë të kapitalit, njerëzve, ...
Zeri | 14-Feb-2020 11:51
Presidenti serb Aleksandar Vuçiq tha sot në Munih se është shumë i lumtur me përparimin në marrëdhëniet me Prishtinën në marrëveshjet e nënshkruara sot, si dhe lejimin e qarkullimit të lirë të kapitalit, njerëzve, ...

Thaçi s’e përmend Kurtin por thotë se duhet të ketë koordinim institucional
Kryeministri Albin Kurti e ka ftuar dje Presidentin Hashim Thaci, që të koordinohen para shkuarjes së tyre në Konferencën e Mynihut për Siguri. Thaçi, pa e komentuar ftesën, thotë se ai do ta ndihmojë koordinimin e ...
Gazeta Express | 14-Feb-2020 11:51
Kryeministri Albin Kurti e ka ftuar dje Presidentin Hashim Thaci, që të koordinohen para shkuarjes së tyre në Konferencën e Mynihut për Siguri. Thaçi, pa e komentuar ftesën, thotë se ai do ta ndihmojë koordinimin e ...

Haradinaj pas marrëveshjeve: Tani është e nevojshme Finalja e Madhe
Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka mirëpritur arritjen e marrëveshjeve mes Kosovës dhe Serbisë për linjën hekurudhore dhe autostradat. Ai ka thënë se e vlerëson lidershipin e presidentit amerikan Donald ...
Klan Kosova | 14-Feb-2020 11:51
Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka mirëpritur arritjen e marrëveshjeve mes Kosovës dhe Serbisë për linjën hekurudhore dhe autostradat. Ai ka thënë se e vlerëson lidershipin e presidentit amerikan Donald ...

Ambasada amerikane në Berlin e quan progres historik marrëveshjen Kosovë-Serbi
Me ndërmjetësimin e ambasadorit amerikan në Berlin, Richard Grenell, Kosova dhe Serbia sot janë pajtuar për arritjen marrëveshjes për hekurudhën Prishtinë-Beograd. Në ceremoninë e nënshkrimit të marrëveshjeve të sotme ...
Arbresh | 14-Feb-2020 11:51
Me ndërmjetësimin e ambasadorit amerikan në Berlin, Richard Grenell, Kosova dhe Serbia sot janë pajtuar për arritjen marrëveshjes për hekurudhën Prishtinë-Beograd. Në ceremoninë e nënshkrimit të marrëveshjeve të sotme ...

Albin Kurti niset për në Gjermani
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka udhëtuar për në Mynih për të marrë pjesë në Konferencën e Sigurisë në mes shumë zyrtarëve të huaj. Lajmin e ka konfirmuar Zyra e Kryeministrit. Për Kurtin kjo është vizita e parë ...
Shprehja | 14-Feb-2020 11:51
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka udhëtuar për në Mynih për të marrë pjesë në Konferencën e Sigurisë në mes shumë zyrtarëve të huaj. Lajmin e ka konfirmuar Zyra e Kryeministrit. Për Kurtin kjo është vizita e parë ...

Kurti niset për në Mynih, bashkë me Thaçin pritet të jenë në tryezë diskutimi përballë delegacionit serb
Ai në Gjermani po shoqërohet nga ministri i Jashtëm i Kosovës, Glauk Konjufca, shkruan . Kjo do të jetë konferenca e parë ndërkombëtare e Kurtit në cilësinë e kryeministrit, teksa në të njëjtën po merr pjesë edhe ...
Lajminet | 14-Feb-2020 11:49
Ai në Gjermani po shoqërohet nga ministri i Jashtëm i Kosovës, Glauk Konjufca, shkruan . Kjo do të jetë konferenca e parë ndërkombëtare e Kurtit në cilësinë e kryeministrit, teksa në të njëjtën po merr pjesë edhe ...

Thaçi: Nëse s’e shfrytëzojmë interesimin e SHBA’së, mbesim vend i izoluar
Presidenti Hashim Thaçi ka folur pas nënshkrimit të letrave me Serbinë për ndërtimin e autostradës dhe të linjës hekurudhore që lidh Beogradin e Prishtinën. Thaci thotë se kjo con dy shtetet një hap para drejt arritjes ...
Zeri | 14-Feb-2020 11:48
Presidenti Hashim Thaçi ka folur pas nënshkrimit të letrave me Serbinë për ndërtimin e autostradës dhe të linjës hekurudhore që lidh Beogradin e Prishtinën. Thaci thotë se kjo con dy shtetet një hap para drejt arritjes ...

Vuçiq: Dialogut me Kosovën i kthehemi pasi të hiqet taksa
Munih, 14 shkurt 2020 – Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se Serbia është e gatshme t’i kthehet dialogut me Kosovën, sapo të hiqet taksa. “Kur të hiqen taksat ne jemi të gatshëm të ulemi në tryezën e ...
Illyriapress | 14-Feb-2020 11:48
Munih, 14 shkurt 2020 – Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se Serbia është e gatshme t’i kthehet dialogut me Kosovën, sapo të hiqet taksa. “Kur të hiqen taksat ne jemi të gatshëm të ulemi në tryezën e ...

“Një tjetër moment historik!”/ Nënshkrimi i marrëveshjes Kosovë-Serbi, reagon Thaçi
Pas nënshkrimit të marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë për hekurudhën dhe autostradën që lidh dy shtetet, ka reaguar presidenti Hashim Thaçi.
Top Channel | 14-Feb-2020 10:35
Pas nënshkrimit të marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë për hekurudhën dhe autostradën që lidh dy shtetet, ka reaguar presidenti Hashim Thaçi.

Nënshkruhet marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për autostradën dhe hekurudhën
Është nënshkruar marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për hekurudhën dhe autostradën që lidh dy shtetet.
Top Channel | 14-Feb-2020 10:35
Është nënshkruar marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për hekurudhën dhe autostradën që lidh dy shtetet.

Thaçi: Nëse s’e shfrytëzojmë interesimin e SHBA’së, mbesim vend i izoluar
Presidenti Hashim Thaçi ka folur pas nënshkrimit të letrave me Serbinë për ndërtimin e autostradës dhe të linjës hekurudhore që lidh Beogradin e Prishtinën. Thaci thotë se kjo con dy shtetet një hap para drejt arritjes ...
Gazeta Express | 14-Feb-2020 11:45
Presidenti Hashim Thaçi ka folur pas nënshkrimit të letrave me Serbinë për ndërtimin e autostradës dhe të linjës hekurudhore që lidh Beogradin e Prishtinën. Thaci thotë se kjo con dy shtetet një hap para drejt arritjes ...

Haradinaj: Tash është e nevojshme marrëveshja finale Kosovë-Serbi, me njohjen reciproke
Ish-kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka reaguar pas arritjes së marrëveshjes ndërmjet Kosovës dhe Serbisë për linjën hekurudhore dhe autostradën Prishtinë-Beograd, duke e përshëndetur vizionin dhe udhëheqjen ...
Telegrafi | 14-Feb-2020 11:40
Ish-kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka reaguar pas arritjes së marrëveshjes ndërmjet Kosovës dhe Serbisë për linjën hekurudhore dhe autostradën Prishtinë-Beograd, duke e përshëndetur vizionin dhe udhëheqjen ...

Marrëveshja për hekurudhat Beograd-Fushë Kosovë
Në kuadër të Konferencës së Sigurisë në Mynih, ambasadori amerikan, Richard Grenell u takua mbrëmë me presidentin Thaçi dhe presidentin serb, Aleksandar Vuçiq. Tema kryesore ishte dialogu, por ka edhe një marrëveshje.
Top Channel | 14-Feb-2020 08:15
Në kuadër të Konferencës së Sigurisë në Mynih, ambasadori amerikan, Richard Grenell u takua mbrëmë me presidentin Thaçi dhe presidentin serb, Aleksandar Vuçiq. Tema kryesore ishte dialogu, por ka edhe një marrëveshje.

Vuçiç pas takimit me Grenell: Dialogut i kthehemi pasi të hiqet taksa
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka thënë se “sapo të hiqet taksa”, Serbia është e gatshme t’i kthehet dialogut me Kosovën. Ai këto komente i bëri pas takimit më të dërguarin e Shtëpisë së Bardhë për dialogun ...
BalkanWeb | 14-Feb-2020 08:12
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka thënë se “sapo të hiqet taksa”, Serbia është e gatshme t’i kthehet dialogut me Kosovën. Ai këto komente i bëri pas takimit më të dërguarin e Shtëpisë së Bardhë për dialogun ...

Grenell takon në Mynih Thaçin e Vuçiçin, presidenti i Kosovës: Do punojmë maksimalisht që të arrijmë një marrëveshje finale
Dialogu ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit po fiton në dinamikë duke rritur shpresat për një marrëveshje për njohje reciproke, ka deklaruar presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi. Këto komente ai i bëri në Mynih, pas takimit ...
BalkanWeb | 14-Feb-2020 07:48
Dialogu ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit po fiton në dinamikë duke rritur shpresat për një marrëveshje për njohje reciproke, ka deklaruar presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi. Këto komente ai i bëri në Mynih, pas takimit ...

Vuçiç takohet me Grenell: Urgjente që tarifa të hiqet dhe që bisedimet me Prishtinën të rinisin
Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç me anë të një postimi në rrjetet sociale ka bërë të ditur se është takuar me të dërguarin e posaçëm amerikan për bisedimet Kosovë – Serbi, Richard Grenell.
Top Channel | 13-Feb-2020 21:35
Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç me anë të një postimi në rrjetet sociale ka bërë të ditur se është takuar me të dërguarin e posaçëm amerikan për bisedimet Kosovë – Serbi, Richard Grenell.

Presidenti Thaçi takim zyrtar me ambasadorin Grenell
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sonte do të ketë një takim zyrtar me të Dërguarin e Posaçëm të Presidentit Trump për dialogun midis Kosovës dhe Serbisë, ambasadorin Richard Grenell.
Top Channel | 13-Feb-2020 18:00
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sonte do të ketë një takim zyrtar me të Dërguarin e Posaçëm të Presidentit Trump për dialogun midis Kosovës dhe Serbisë, ambasadorin Richard Grenell.

Vuçiq: Faleminderit Trump
Presidenti serb Aleksandar Vuçiq tha sot në Munih se është shumë i lumtur me përparimin në marrëdhëniet me Prishtinën në marrëveshjet e nënshkruara sot, si dhe lejimin e qarkullimit të lirë të kapitalit, njerëzve, ...
Klan Kosova | 14-Feb-2020 11:45
Presidenti serb Aleksandar Vuçiq tha sot në Munih se është shumë i lumtur me përparimin në marrëdhëniet me Prishtinën në marrëveshjet e nënshkruara sot, si dhe lejimin e qarkullimit të lirë të kapitalit, njerëzve, ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved