ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/02/2020 20:14

Regjistrohen temperatura rekord në Antarktidë

Regjistrohen temperatura rekord në Antarktidë
Shkencëtarët nga Brazili thanë se në Antarktidë u shënuan temperatura rekord të cilat kanë tejkaluar 20.7 gradë celsius për herë të parë . Temperaturat rekord, të matura në ishullin Seymour këtë javë dhe raportuar për ...
TetovaSot | 14-Feb-2020 22:26
Shkencëtarët nga Brazili thanë se në Antarktidë u shënuan temperatura rekord të cilat kanë tejkaluar 20.7 gradë celsius për herë të parë . Temperaturat rekord, të matura në ishullin Seymour këtë javë dhe raportuar për ...

Regjistrohen temperatura rekord në Antarktidë
Shkencëtarët nga Brazili thanë se në Antarktidë u shënuan temperatura rekord të cilat kanë tejkaluar 20.7 gradë celsius për herë të parë . Temperaturat rekord, të matura në ishullin Seymour këtë javë dhe raportuar për ...
Gazeta Express | 14-Feb-2020 19:27
Shkencëtarët nga Brazili thanë se në Antarktidë u shënuan temperatura rekord të cilat kanë tejkaluar 20.7 gradë celsius për herë të parë . Temperaturat rekord, të matura në ishullin Seymour këtë javë dhe raportuar për ...

Antarktiku shënon temperaturë rekord prej 20 gradë Celsius
Antarktiku ka kaluar 20 gradë celsiusin për herë të parë, pasi hulumtuesit regjistruan një temperaturë prej 20.75 gradë në një ishull jashtë bregut të gadishullit. Shkencëtari brazilian Carlos Schaefer tha për AFP që ...
Arbresh | 14-Feb-2020 17:11
Antarktiku ka kaluar 20 gradë celsiusin për herë të parë, pasi hulumtuesit regjistruan një temperaturë prej 20.75 gradë në një ishull jashtë bregut të gadishullit. Shkencëtari brazilian Carlos Schaefer tha për AFP që ...

Shënohet rekordi me temperaturat në Antarktidë
Antarktida ka shënuar rekord me temperaturat, duke tejkaluar mbi 20 gradë celcius. Studiuesit kanë regjistruar një temperaturë prej 20,75 gradë në një ishull të Antarktidës. Shkencëtari brazilian Carlos Schaefer i tha ...
ABCNews | 14-Feb-2020 14:28
Antarktida ka shënuar rekord me temperaturat, duke tejkaluar mbi 20 gradë celcius. Studiuesit kanë regjistruar një temperaturë prej 20,75 gradë në një ishull të Antarktidës. Shkencëtari brazilian Carlos Schaefer i tha ...

Në Gjermani ekziston një shtëpi ku qiraja është 1 euro
Antarktiku ka regjistruar për herë të parë një temperaturë më shumë se 20C (68F), duke shkaktuar frikën e paqëndrueshmërisë së klimës në depon më të madhe në botë të akullit. Rekordi 20.75C i regjistruar nga ...
Lajminet | 14-Feb-2020 15:08
Antarktiku ka regjistruar për herë të parë një temperaturë më shumë se 20C (68F), duke shkaktuar frikën e paqëndrueshmërisë së klimës në depon më të madhe në botë të akullit. Rekordi 20.75C i regjistruar nga ...

Regjistrohen temperatura rekord në Antarktidë
Shkencëtarët nga Brazili thanë se në Antarktidë u shënuan temperatura rekord të cilat kanë tejkaluar 20.7 gradë celsius për herë të parë . Temperaturat rekord, të matura në ishullin Seymour këtë javë dhe raportuar për ...
Arbresh | 14-Feb-2020 12:00
Shkencëtarët nga Brazili thanë se në Antarktidë u shënuan temperatura rekord të cilat kanë tejkaluar 20.7 gradë celsius për herë të parë . Temperaturat rekord, të matura në ishullin Seymour këtë javë dhe raportuar për ...

Temperaturat në Antarktidë kalojnë 20 gradë celsius, për herë të parë në histori
Antarktida ka tejkaluar për herë të parë temperaturën mbi 20 gradë celsius. Në një ishull në kontinent studiuesit kanë regjistruar një temperaturë prej 20.75 gradë celsius. Shkencëtari brazilian Carlos Schaefer tha se ...
Dritare | 14-Feb-2020 11:37
Antarktida ka tejkaluar për herë të parë temperaturën mbi 20 gradë celsius. Në një ishull në kontinent studiuesit kanë regjistruar një temperaturë prej 20.75 gradë celsius. Shkencëtari brazilian Carlos Schaefer tha se ...

Emergjencë klimatike, temperatura në Antarktidë arriti në 20 gradë Celsius
Në Antarktidë, për herë të parë në historinë moderne, temperatura arriti në 20 gradë celsius. Rekordi është regjistruar në stacionin e monitorimit të ishullit ‘Seymour’, vendndodhja më veriore në kontinent, 1200 km larg ...
RTSH | 14-Feb-2020 10:58
Në Antarktidë, për herë të parë në historinë moderne, temperatura arriti në 20 gradë celsius. Rekordi është regjistruar në stacionin e monitorimit të ishullit ‘Seymour’, vendndodhja më veriore në kontinent, 1200 km larg ...

Temperaturë rekorde në Antarktidë, 20 gradë Celsius
Në Antarktidë, për herë të parë në historinë moderne, temperatura arriti në 20 gradë Celsius. Rekordi është regjistruar në stacionin e monitorimit të ishullit 'Seymour', vendndodhja më veriore në kontinent, 1200 km larg ...
Koha.net | 14-Feb-2020 10:32
Në Antarktidë, për herë të parë në historinë moderne, temperatura arriti në 20 gradë Celsius. Rekordi është regjistruar në stacionin e monitorimit të ishullit 'Seymour', vendndodhja më veriore në kontinent, 1200 km larg ...

Rekord i pabesueshëm dhe jo normal – temperatura e Antarktikut rritet për herë të parë mbi 20C
Antarktiku ka regjistruar për herë të parë një temperaturë më shumë se 20C (68F), duke shkaktuar frikën e paqëndrueshmërisë së klimës në depon më të madhe në botë të akullit. Rekordi 20.75C i regjistruar nga ...
Telegrafi | 13-Feb-2020 21:00
Antarktiku ka regjistruar për herë të parë një temperaturë më shumë se 20C (68F), duke shkaktuar frikën e paqëndrueshmërisë së klimës në depon më të madhe në botë të akullit. Rekordi 20.75C i regjistruar nga ...

Temperaturat e Antarktikut sërish po thyejnë rekorde
Londër, 13 shkurt – Për herë të parë në histori temperatura e ajrit në Antarktik u ngrit në 20 gradë Celsius. Shkencëtarët në ishullin Antarktik Sejmur më 9 shkurt matën 20,75 gradë Celsius, që është dëshmi se ...
Koha.mk | 13-Feb-2020 20:27
Londër, 13 shkurt – Për herë të parë në histori temperatura e ajrit në Antarktik u ngrit në 20 gradë Celsius. Shkencëtarët në ishullin Antarktik Sejmur më 9 shkurt matën 20,75 gradë Celsius, që është dëshmi se ...

Ajsbergu me madhësinë e Maltës shkëputet nga Antarktida
Një ajsberg prej mbi 300 kilometrash katrore, me madhësinë e Maltës, u shkëput nga akullnaja ”Pine Island” në Antarktidë. Imazhet e shkëputjes u regjistruan nga satelitët ”Sentinel-1” të programit të menaxhuar nga ...
Lexo | 13-Feb-2020 10:45
Një ajsberg prej mbi 300 kilometrash katrore, me madhësinë e Maltës, u shkëput nga akullnaja ”Pine Island” në Antarktidë. Imazhet e shkëputjes u regjistruan nga satelitët ”Sentinel-1” të programit të menaxhuar nga ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved