ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/02/2020 01:49

Numri i vdekjeve nga koronavirusi në Kinë u rrit në 1.380

Numri i vdekjeve nga koronavirusi në Kinë u rrit në 1.380
Numri i vdekjeve në Kinë nga koronavirusi i ri, zyrtarisht i njohur si COVID-19, ka arritur në 1.380, ndërsa numri i konfirmuar i të prekurve nga ky virus vdekjeprurës ka arritur në 63.851, transmeton Anadolu Agency ...
Portalb | 14-Feb-2020 10:29
Numri i vdekjeve në Kinë nga koronavirusi i ri, zyrtarisht i njohur si COVID-19, ka arritur në 1.380, ndërsa numri i konfirmuar i të prekurve nga ky virus vdekjeprurës ka arritur në 63.851, transmeton Anadolu Agency ...

OBSH: Nuk ka ndryshime në ashpërsinë e koronavirusit
Rastet me koronavirus nuk po rriten në mënyrë dramatike jashtë Kinës, tha Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH). Përjashtimi i vetëm është në një anije të ankoruar në Japoni, ku numri i të infektuarve është rritur ...
Lexo | 14-Feb-2020 10:18
Rastet me koronavirus nuk po rriten në mënyrë dramatike jashtë Kinës, tha Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH). Përjashtimi i vetëm është në një anije të ankoruar në Japoni, ku numri i të infektuarve është rritur ...

OBSH: Nuk ka ndryshime në ashpërsinë e koronavirusit
Rastet me koronavirus nuk po rriten në mënyrë dramatike jashtë Kinës, tha Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH). Përjashtimi i vetëm është në një anije të ankoruar në Japoni, ku numri i të infektuarve është rritur ...
Arbresh | 14-Feb-2020 10:08
Rastet me koronavirus nuk po rriten në mënyrë dramatike jashtë Kinës, tha Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH). Përjashtimi i vetëm është në një anije të ankoruar në Japoni, ku numri i të infektuarve është rritur ...

OBSH: Nuk ka ndryshime në ashpërsinë e koronavirusit
Rastet me koronavirus nuk po rriten në mënyrë dramatike jashtë Kinës, tha Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH). Përjashtimi i vetëm është në një anije të ankoruar në Japoni, ku numri i të infektuarve është rritur ...
GazetaTema | 14-Feb-2020 10:02
Rastet me koronavirus nuk po rriten në mënyrë dramatike jashtë Kinës, tha Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH). Përjashtimi i vetëm është në një anije të ankoruar në Japoni, ku numri i të infektuarve është rritur ...

OBSH: Nuk ka ndryshime në ashpërsinë e koronavirusit
Rastet me koronavirus nuk po rriten në mënyrë dramatike jashtë Kinës, tha Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH). Përjashtimi i vetëm është në një anije të ankoruar në Japoni, ku numri i të infektuarve është rritur ...
Portalb | 14-Feb-2020 09:47
Rastet me koronavirus nuk po rriten në mënyrë dramatike jashtë Kinës, tha Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH). Përjashtimi i vetëm është në një anije të ankoruar në Japoni, ku numri i të infektuarve është rritur ...

OBSH: Nuk ka ndryshime në ashpërsinë e koronavirusit
Rastet me koronavirus nuk po rriten në mënyrë dramatike jashtë Kinës, tha Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH). Përjashtimi i vetëm është në një anije të ankoruar në Japoni, ku numri i të infektuarve është rritur ...
Shprehja | 14-Feb-2020 09:41
Rastet me koronavirus nuk po rriten në mënyrë dramatike jashtë Kinës, tha Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH). Përjashtimi i vetëm është në një anije të ankoruar në Japoni, ku numri i të infektuarve është rritur ...

OBSH: Nuk ka ndryshime në ashpërsinë e koronavirusit
Rastet me koronavirus nuk po rriten në mënyrë dramatike jashtë Kinës, tha Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH). Përjashtimi i vetëm është në një anije të ankoruar në Japoni, ku numri i të infektuarve është rritur ...
Radio Evropa e Lire | 14-Feb-2020 09:41
Rastet me koronavirus nuk po rriten në mënyrë dramatike jashtë Kinës, tha Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH). Përjashtimi i vetëm është në një anije të ankoruar në Japoni, ku numri i të infektuarve është rritur ...

Mbi 1.400 persona të vdekur nga koronavirus
Mbi 1.400 persona kanë vdekur nga koronavirusi, ndërsa 64 mijë janë infektuar. Vetën ditën e enjte numërohen 121 vikima në Kinë. Ndërkohë, 1,716 punonjës shëndetësorë janë prekur nga virusi i rrezikshëm, ndërsa pak ditë ...
VizionPlus | 14-Feb-2020 09:21
Mbi 1.400 persona kanë vdekur nga koronavirusi, ndërsa 64 mijë janë infektuar. Vetën ditën e enjte numërohen 121 vikima në Kinë. Ndërkohë, 1,716 punonjës shëndetësorë janë prekur nga virusi i rrezikshëm, ndërsa pak ditë ...

Koronavirusi, shkon në 1.380 numri i viktimave
Rastet e koronavirusit nuk po rriten në mënyrë dramatike jashtë Kinës, pavarësisht shtimit qe pati në provincën Hubei, thotë Organizata Botërore e Shëndetit (WHO), raporton BBC. Përjashtimi i vetëm ishte në një anije ...
GazetaTema | 14-Feb-2020 08:59
Rastet e koronavirusit nuk po rriten në mënyrë dramatike jashtë Kinës, pavarësisht shtimit qe pati në provincën Hubei, thotë Organizata Botërore e Shëndetit (WHO), raporton BBC. Përjashtimi i vetëm ishte në një anije ...

Si është jeta brenda një karantine të coronavirus në Europë?
Numri i rasteve të konfirmuara të të prekurve në Europë nga coronavirus i cili ka pushtuar Kinën duke lënë pas më shumë se 800 viktima, tashmë shënon 42, sipas Organizatës Botërore të Shëndetësisë. Por shumë persona të ...
InFokusi | 14-Feb-2020 09:35
Numri i rasteve të konfirmuara të të prekurve në Europë nga coronavirus i cili ka pushtuar Kinën duke lënë pas më shumë se 800 viktima, tashmë shënon 42, sipas Organizatës Botërore të Shëndetësisë. Por shumë persona të ...

Zëri i Amerikës: Rritet numri i të vdekurve në Kinë
Autoritetet në provincën Hubei të Kinës thonë se 254 persona të tjerë kanë vdekur nga koronavirusi duke çuar numrin në më shumë se 1,367 që nga muaji dhjetor. Zyrtarët e shëndetësisë në Hubei, thanë se kanë ndryshuar ...
BalkanWeb | 13-Feb-2020 19:25
Autoritetet në provincën Hubei të Kinës thonë se 254 persona të tjerë kanë vdekur nga koronavirusi duke çuar numrin në më shumë se 1,367 që nga muaji dhjetor. Zyrtarët e shëndetësisë në Hubei, thanë se kanë ndryshuar ...

OBSH: Nuk ka ndryshime në ashpërsinë e koronavirusit
Rastet me koronavirus nuk po rriten në mënyrë dramatike jashtë Kinës, tha Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH). Përjashtimi i vetëm është në një anije të ankoruar në Japoni, ku numri i të infektuarve është rritur ...
Gazeta Express | 14-Feb-2020 09:35
Rastet me koronavirus nuk po rriten në mënyrë dramatike jashtë Kinës, tha Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH). Përjashtimi i vetëm është në një anije të ankoruar në Japoni, ku numri i të infektuarve është rritur ...

Rritet bilanci i viktimave në Kinë, koronavirusi vret 1.380 njerëz
Rastet e koronavirusit nuk po rriten në mënyrë dramatike jashtë Kinës, pavarësisht shtimit qw pati në provincën Hubei, thotë Organizata Botërore e Shëndetit (WHO), raporton BBC. Përjashtimi i vetëm ishte në një anije ...
Telegraf | 14-Feb-2020 08:50
Rastet e koronavirusit nuk po rriten në mënyrë dramatike jashtë Kinës, pavarësisht shtimit qw pati në provincën Hubei, thotë Organizata Botërore e Shëndetit (WHO), raporton BBC. Përjashtimi i vetëm ishte në një anije ...

Rritet frikshëm numri i viktimave, por OBSH ka një lajm të mirë për koronavirusin
Pavarësisht frikës që ka ngjallur, koronavirus nuk po zgjerohet me ritme të shpejta në vendet jashtë Kinës thotë Organizata Botërore e Shëndetësisë, raporton BBC. Përjashtimi i vetëm ishte në një anije lundrimi në ...
ABCNews | 14-Feb-2020 09:08
Pavarësisht frikës që ka ngjallur, koronavirus nuk po zgjerohet me ritme të shpejta në vendet jashtë Kinës thotë Organizata Botërore e Shëndetësisë, raporton BBC. Përjashtimi i vetëm ishte në një anije lundrimi në ...

OBSH: Nuk ka ndryshime në ashpërsinë e koronavirusit
Rastet me koronavirus nuk po rriten në mënyrë dramatike jashtë Kinës, tha Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH). Përjashtimi i vetëm është në një anije të ankoruar në Japoni, ku numri i të infektuarve është rritur ...
Alsat-M | 14-Feb-2020 09:32
Rastet me koronavirus nuk po rriten në mënyrë dramatike jashtë Kinës, tha Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH). Përjashtimi i vetëm është në një anije të ankoruar në Japoni, ku numri i të infektuarve është rritur ...

Përhapja e koronavirusit: Shkëncëtarët britanikë këshillojnë ndalimin e puthjeve dhe përqafimeve për Shën Valentin
Shkencëtarët britanikë kanë paralajmëruar së fundmi banorët të shmangin puthjet e përqafimet në prag të festës së Shën Valentinit, për paralandalimin e koronavirusit të ri vrase. Profesor John Oxford, i Universitetit ...
GazetaTema | 13-Feb-2020 16:04
Shkencëtarët britanikë kanë paralajmëruar së fundmi banorët të shmangin puthjet e përqafimet në prag të festës së Shën Valentinit, për paralandalimin e koronavirusit të ri vrase. Profesor John Oxford, i Universitetit ...

Eksperti i OBSH-së: Koronavirusi jashtë Kinës sapo ka filluar, do të prekë çdo shtet
Eksperti i OBSH-së Dale Fisher ka dhënë alarmin në lidhje me koronavirusin, i cili deri më tani ka marrë jetët e mbi 1100 personave, se ky virus do të përhapet dhe në vendet e tjera. ‘Daily Mail’ shkruan se secili shtet ...
BalkanWeb | 12-Feb-2020 17:11
Eksperti i OBSH-së Dale Fisher ka dhënë alarmin në lidhje me koronavirusin, i cili deri më tani ka marrë jetët e mbi 1100 personave, se ky virus do të përhapet dhe në vendet e tjera. ‘Daily Mail’ shkruan se secili shtet ...

Harta e re, këto janë vendet e prekura me koronavirus në të gjithë botën
Coronavirusi që shpërtheu në Wuhan është përhapur në të gjithë botën që nga rastet e para kur u zbulua në Kinë qendrore në dhjetor. Të paktën 1.100 njerëz kanë vdekur dhe më shumë se 45,000 njerëz janë infektuar, dhe ...
BalkanWeb | 12-Feb-2020 15:01
Coronavirusi që shpërtheu në Wuhan është përhapur në të gjithë botën që nga rastet e para kur u zbulua në Kinë qendrore në dhjetor. Të paktën 1.100 njerëz kanë vdekur dhe më shumë se 45,000 njerëz janë infektuar, dhe ...

Epidemia që po rrezikon botën: Ja ç’ndodh kur merr infeksion nga koronavirusi
Çfarë dimë deri më tani për atë që COVID-19 (koronavirusi) i bën trupit të njeriut në rast infeksioni t dhe vdekjes? Numri i vdekjeve nga koronavirusit në Kinë tejkaloi 1100 të mërkurën ndërsa Pekini rrit përpjekjet për ...
GazetaTema | 13-Feb-2020 12:27
Çfarë dimë deri më tani për atë që COVID-19 (koronavirusi) i bën trupit të njeriut në rast infeksioni t dhe vdekjes? Numri i vdekjeve nga koronavirusit në Kinë tejkaloi 1100 të mërkurën ndërsa Pekini rrit përpjekjet për ...

Koronavirusi drejt pikut të tij, 14 mijë të prekur në një ditë në Hubei
Koronavirusi regjistroi një rekord ditën e fundit duke iu marrë jetën 242 personave në 24 orë që e çojnë numrin total të viktimave në 1310. Ky është një lajm i keq për Pekinin zyrtar, i cili shkarkoi nga puna dy ...
GazetaTema | 13-Feb-2020 09:11
Koronavirusi regjistroi një rekord ditën e fundit duke iu marrë jetën 242 personave në 24 orë që e çojnë numrin total të viktimave në 1310. Ky është një lajm i keq për Pekinin zyrtar, i cili shkarkoi nga puna dy ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved