ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/02/2020 01:29

Nënshkruhen dy marrëveshje Kosovë-Serbi/ Grenell: U shënua progres

Nënshkruhen dy marrëveshje Kosovë-Serbi/ Grenell: U shënua progres
Ceremonia u zhvillua në Mynih të Gjermanisë, me praninë e diplomatit amerikan Ricard Grenell dhe dy presidentëve, Hashim Thaci dhe Aleksandër Vucic. RICHARD GRENELL I DERGUARI I SHBA ER DIALOGUN Ajo që kemi bërë sot ...
VizionPlus | 14-Feb-2020 12:17
Ceremonia u zhvillua në Mynih të Gjermanisë, me praninë e diplomatit amerikan Ricard Grenell dhe dy presidentëve, Hashim Thaci dhe Aleksandër Vucic. RICHARD GRENELL I DERGUARI I SHBA ER DIALOGUN Ajo që kemi bërë sot ...

Hoxhaj: Marrëveshjet e nënshkruara në Mynih, çojnë Kosovën dhe Sebinë një hap më afër marrëveshjes përfundimtare
Deputeti i PDK-së, Enver Hoxhaj, ka thënë se marrëveshjet e nënshkruara në Mynih në mes të Kosovës dhe Serbisë për hekurudhat dhe autostradat, çojnë një hap më afër marrëveshjes përfundimtare në mes të të dyja vendeve. ...
Indeks Online | 14-Feb-2020 12:15
Deputeti i PDK-së, Enver Hoxhaj, ka thënë se marrëveshjet e nënshkruara në Mynih në mes të Kosovës dhe Serbisë për hekurudhat dhe autostradat, çojnë një hap më afër marrëveshjes përfundimtare në mes të të dyja vendeve. ...

Albin Kurti i bëri ftesë për takim, kjo është përgjigja e Hashim Thaçit
Presidenti i Republikës së Kosovës , Hashim Thaçi, ka folur për media mas nënshkrimit të marrëveshjes për autostrada dhe hekurudha me Serbinë. Thaçi ka thënë se kjo marrëveshje do të sjellë të mira në......
Zeri | 14-Feb-2020 12:14
Presidenti i Republikës së Kosovës , Hashim Thaçi, ka folur për media mas nënshkrimit të marrëveshjes për autostrada dhe hekurudha me Serbinë. Thaçi ka thënë se kjo marrëveshje do të sjellë të mira në......

Si u përshëndeten sot Thaçi e Vuçiqi?
Presidenti i Republikës, Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë, Aleksandër Vuçiq kishin një përshëndetje të “ftohtë” pas ceremonisë së nënshkrimit për hapjen e linjës hekurudhore në Munih. Më poshtë mund të shihni momentin kur ...
Gazeta Express | 14-Feb-2020 12:09
Presidenti i Republikës, Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë, Aleksandër Vuçiq kishin një përshëndetje të “ftohtë” pas ceremonisë së nënshkrimit për hapjen e linjës hekurudhore në Munih. Më poshtë mund të shihni momentin kur ...

Pacolli: Mirëpres marrëveshjen për hekurudhat dhe autostradat Kosovë-Serbi
Ish-zëvendëskryeministri dhe ministri i jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli përmes një shkrimi në llogarinë e tij zyrtare në Facebook ka treguar se mirëpret marrëveshjen për hekurudhat dhe autostradat ndërmjet Kosovës ...
Arbresh | 14-Feb-2020 12:09
Ish-zëvendëskryeministri dhe ministri i jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli përmes një shkrimi në llogarinë e tij zyrtare në Facebook ka treguar se mirëpret marrëveshjen për hekurudhat dhe autostradat ndërmjet Kosovës ...

Hoxhaj: Marrëveshjet e nënshkruara në Mynih çojnë Kosovën dhe Sebinë një hap më afër marrëveshjes përfundimtare
Deputeti i PDK-së, Enver Hoxhaj, ka thënë se marrëveshjet e nënshkruara në Mynih në mes të Kosovës dhe Serbisë për hekurudhat dhe autostradat, çojnë një hap më afër marrëveshjes përfundimtare në mes të të dyja vendeve. ...
EkonomiaOnline | 14-Feb-2020 12:00
Deputeti i PDK-së, Enver Hoxhaj, ka thënë se marrëveshjet e nënshkruara në Mynih në mes të Kosovës dhe Serbisë për hekurudhat dhe autostradat, çojnë një hap më afër marrëveshjes përfundimtare në mes të të dyja vendeve. ...

Haradinaj pas marrëveshjeve: Tani është e nevojshme Finalja e Madhe
Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka mirëpritur arritjen e marrëveshjeve mes Kosovës dhe Serbisë për linjën hekurudhore dhe autostradat. Ai ka thënë se e vlerëson lidershipin e presidentit amerikan Donald ...
Medial | 14-Feb-2020 11:54
Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka mirëpritur arritjen e marrëveshjeve mes Kosovës dhe Serbisë për linjën hekurudhore dhe autostradat. Ai ka thënë se e vlerëson lidershipin e presidentit amerikan Donald ...

Thaçi: Me angazhimin e SHBA-vë në rajon, gjërat po lëvizin në drejtim të duhur
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka thënë se me angazhimin e Shteteve të Bashkuara në Ballkanin Perëndimor, gjërat po lëvizin në drejtim të duhur. Kështu ka thënë ai pas nënshkrimit të marrëveshjes për linjën ...
Klan Kosova | 14-Feb-2020 11:51
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka thënë se me angazhimin e Shteteve të Bashkuara në Ballkanin Perëndimor, gjërat po lëvizin në drejtim të duhur. Kështu ka thënë ai pas nënshkrimit të marrëveshjes për linjën ...

Thaçi me porosi nga Mynihu: Mund të mbesim vend i izoluar
Presidenti Hashim Thaçi ka folur pas nënshkrimit të letrave me Serbinë për ndërtimin e autostradës dhe të linjës hekurudhore që lidh Beogradin e Prishtinën. Thaçi thotë se kjo çon dy shtetet një hap para drejt arritjes ...
InFokusi | 14-Feb-2020 11:51
Presidenti Hashim Thaçi ka folur pas nënshkrimit të letrave me Serbinë për ndërtimin e autostradës dhe të linjës hekurudhore që lidh Beogradin e Prishtinën. Thaçi thotë se kjo çon dy shtetet një hap para drejt arritjes ...

Vuçiq: Faleminderit Trump
Presidenti serb Aleksandar Vuçiq tha sot në Munih se është shumë i lumtur me përparimin në marrëdhëniet me Prishtinën në marrëveshjet e nënshkruara sot, si dhe lejimin e qarkullimit të lirë të kapitalit, njerëzve, ...
Zeri | 14-Feb-2020 11:51
Presidenti serb Aleksandar Vuçiq tha sot në Munih se është shumë i lumtur me përparimin në marrëdhëniet me Prishtinën në marrëveshjet e nënshkruara sot, si dhe lejimin e qarkullimit të lirë të kapitalit, njerëzve, ...

“Një tjetër moment historik!”/ Nënshkrimi i marrëveshjes Kosovë-Serbi, reagon Thaçi
Pas nënshkrimit të marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë për hekurudhën dhe autostradën që lidh dy shtetet, ka reaguar presidenti Hashim Thaçi.
Top Channel | 14-Feb-2020 10:35
Pas nënshkrimit të marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë për hekurudhën dhe autostradën që lidh dy shtetet, ka reaguar presidenti Hashim Thaçi.

Thaçi s’e përmend Kurtin por thotë se duhet të ketë koordinim institucional
Kryeministri Albin Kurti e ka ftuar dje Presidentin Hashim Thaci, që të koordinohen para shkuarjes së tyre në Konferencën e Mynihut për Siguri. Thaçi, pa e komentuar ftesën, thotë se ai do ta ndihmojë koordinimin e ...
Gazeta Express | 14-Feb-2020 11:51
Kryeministri Albin Kurti e ka ftuar dje Presidentin Hashim Thaci, që të koordinohen para shkuarjes së tyre në Konferencën e Mynihut për Siguri. Thaçi, pa e komentuar ftesën, thotë se ai do ta ndihmojë koordinimin e ...

Nënshkruhet marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për autostradën dhe hekurudhën
Është nënshkruar marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për hekurudhën dhe autostradën që lidh dy shtetet.
Top Channel | 14-Feb-2020 10:35
Është nënshkruar marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për hekurudhën dhe autostradën që lidh dy shtetet.

Marrëveshja për hekurudhat Beograd-Fushë Kosovë
Në kuadër të Konferencës së Sigurisë në Mynih, ambasadori amerikan, Richard Grenell u takua mbrëmë me presidentin Thaçi dhe presidentin serb, Aleksandar Vuçiq. Tema kryesore ishte dialogu, por ka edhe një marrëveshje.
Top Channel | 14-Feb-2020 08:15
Në kuadër të Konferencës së Sigurisë në Mynih, ambasadori amerikan, Richard Grenell u takua mbrëmë me presidentin Thaçi dhe presidentin serb, Aleksandar Vuçiq. Tema kryesore ishte dialogu, por ka edhe një marrëveshje.

Vuçiç pas takimit me Grenell: Dialogut i kthehemi pasi të hiqet taksa
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka thënë se “sapo të hiqet taksa”, Serbia është e gatshme t’i kthehet dialogut me Kosovën. Ai këto komente i bëri pas takimit më të dërguarin e Shtëpisë së Bardhë për dialogun ...
BalkanWeb | 14-Feb-2020 08:12
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka thënë se “sapo të hiqet taksa”, Serbia është e gatshme t’i kthehet dialogut me Kosovën. Ai këto komente i bëri pas takimit më të dërguarin e Shtëpisë së Bardhë për dialogun ...

Grenell takon në Mynih Thaçin e Vuçiçin, presidenti i Kosovës: Do punojmë maksimalisht që të arrijmë një marrëveshje finale
Dialogu ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit po fiton në dinamikë duke rritur shpresat për një marrëveshje për njohje reciproke, ka deklaruar presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi. Këto komente ai i bëri në Mynih, pas takimit ...
BalkanWeb | 14-Feb-2020 07:48
Dialogu ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit po fiton në dinamikë duke rritur shpresat për një marrëveshje për njohje reciproke, ka deklaruar presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi. Këto komente ai i bëri në Mynih, pas takimit ...

Vuçiç takohet me Grenell: Urgjente që tarifa të hiqet dhe që bisedimet me Prishtinën të rinisin
Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç me anë të një postimi në rrjetet sociale ka bërë të ditur se është takuar me të dërguarin e posaçëm amerikan për bisedimet Kosovë – Serbi, Richard Grenell.
Top Channel | 13-Feb-2020 21:35
Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç me anë të një postimi në rrjetet sociale ka bërë të ditur se është takuar me të dërguarin e posaçëm amerikan për bisedimet Kosovë – Serbi, Richard Grenell.

Presidenti Thaçi takim zyrtar me ambasadorin Grenell
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sonte do të ketë një takim zyrtar me të Dërguarin e Posaçëm të Presidentit Trump për dialogun midis Kosovës dhe Serbisë, ambasadorin Richard Grenell.
Top Channel | 13-Feb-2020 18:00
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sonte do të ketë një takim zyrtar me të Dërguarin e Posaçëm të Presidentit Trump për dialogun midis Kosovës dhe Serbisë, ambasadorin Richard Grenell.

Haradinaj pas marrëveshjeve: Tani është e nevojshme Finalja e Madhe
Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka mirëpritur arritjen e marrëveshjeve mes Kosovës dhe Serbisë për linjën hekurudhore dhe autostradat. Ai ka thënë se e vlerëson lidershipin e presidentit amerikan Donald ...
Klan Kosova | 14-Feb-2020 11:51
Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka mirëpritur arritjen e marrëveshjeve mes Kosovës dhe Serbisë për linjën hekurudhore dhe autostradat. Ai ka thënë se e vlerëson lidershipin e presidentit amerikan Donald ...

Kurti letër Thaçit: Takohemi sot për të bashkërenduar qëndrimet tona rreth politikës së jashtme
Albin Kurti i ka dërguar një letër presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit, ku teksa gjenden në prag të Konferencës "Munich Security Conference", kryeministri fton Thaçin në takim për të bashkërënduar, siç shprehet ai, ...
Top Channel | 13-Feb-2020 12:18
Albin Kurti i ka dërguar një letër presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit, ku teksa gjenden në prag të Konferencës "Munich Security Conference", kryeministri fton Thaçin në takim për të bashkërënduar, siç shprehet ai, ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved