ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/03/2020 11:13

?Krasniqi: Transmetimi i videoklipit të Pagarushës në Kuvend paraqet shkelje

?Krasniqi: Transmetimi i videoklipit të Pagarushës në Kuvend paraqet shkelje
Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, e ka vlerësuar si shkarje dhe gabim të kryetares së Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani transmetimin e videoklipit të këngëtares së ndjerë, Nexhmie Pagarusha në ...
Top Channel | 13-Feb-2020 22:57
Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, e ka vlerësuar si shkarje dhe gabim të kryetares së Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani transmetimin e videoklipit të këngëtares së ndjerë, Nexhmie Pagarusha në ...

Parlamenti i Kosovës/ Lushtaku i PDK shaka pa kripë pas shpinës së kryeparlamentares
Ish-partia e presidentit të Kosovës Hashim Thaçi duket se nuk e ka marrë pozitivisht heqjen e fotografisë së tij nga zyra e kryeparlamentarjes së re Vjosa Osmani, teksa gjatë seancës së sotme plenare e Kuvendit të ...
Top Channel | 13-Feb-2020 15:56
Ish-partia e presidentit të Kosovës Hashim Thaçi duket se nuk e ka marrë pozitivisht heqjen e fotografisë së tij nga zyra e kryeparlamentarjes së re Vjosa Osmani, teksa gjatë seancës së sotme plenare e Kuvendit të ...

Emrat e deputetëve të AAK-së në komisionet parlamentare
Kuvendi i Kosovës ka votuar për formimin e 14 Komisioneve Parlamentare. Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, në këtë legjislaturë udhëheq me dy komisione, Time Kadrijaj si Kryetare e Komisionit për Punë të Jashtme dhe ...
Telegrafi | 13-Feb-2020 23:45
Kuvendi i Kosovës ka votuar për formimin e 14 Komisioneve Parlamentare. Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, në këtë legjislaturë udhëheq me dy komisione, Time Kadrijaj si Kryetare e Komisionit për Punë të Jashtme dhe ...

Seanca e Kuvendit të Kosovës nis me këngën e Nexhmije Pagarushës
Seanca e Kuvendit të Kosovës gjatë ditës së sotme ka filluar me këngën “Baresha” të ikonës së muzikës shqipe, Nexhmije Pagarusha. Kjo u bë në nderim të bilbilit të Kosovës, e cila ka ndërruar jetë të premten e javës së ...
Lapsi | 13-Feb-2020 19:03
Seanca e Kuvendit të Kosovës gjatë ditës së sotme ka filluar me këngën “Baresha” të ikonës së muzikës shqipe, Nexhmije Pagarusha. Kjo u bë në nderim të bilbilit të Kosovës, e cila ka ndërruar jetë të premten e javës së ...

Kuvendi miraton funksionimin e 14 komisioneve parlamentare
Ka përfunduar seanca plenare e Kuvendit të Kosovës, në të cilën deputetët më 90 vota për dhe 1 abstenim, kanë miratuar funksionimin e komisioneve parlamentare. Lëvizja Vetëvendosje do të udhëheq me tri komisione, aq sa ...
Telegrafi | 13-Feb-2020 15:58
Ka përfunduar seanca plenare e Kuvendit të Kosovës, në të cilën deputetët më 90 vota për dhe 1 abstenim, kanë miratuar funksionimin e komisioneve parlamentare. Lëvizja Vetëvendosje do të udhëheq me tri komisione, aq sa ...

Kuvendi formon komisionet parlamentare
Kuvendi i Kosovës dje ka mbajtur seancë plenare, në të cilën ka miratuar zgjatjen buxhetore edhe për muajin mars. Në këtë seancë gjithashtu deputetët votuan për funksionalizimin e 14 komisioneve parlamentare, shkruan ...
Zeri | 14-Feb-2020 07:57
Kuvendi i Kosovës dje ka mbajtur seancë plenare, në të cilën ka miratuar zgjatjen buxhetore edhe për muajin mars. Në këtë seancë gjithashtu deputetët votuan për funksionalizimin e 14 komisioneve parlamentare, shkruan ...

Me vota unanime votohet vlefshmëria e rregullores së punës së Kuvendit
Deputetët e Kuvendit të Kosovës me 91 vota për kanë miratuar propozimin e nënkryetarit të Kuvendit nga radhët e PDK-së, Memli Krasniqi për vlefshmërinë e rregullores së punës së Kuvendit. Në seancën e cila ka vazhduar ...
Telegrafi | 13-Feb-2020 15:41
Deputetët e Kuvendit të Kosovës me 91 vota për kanë miratuar propozimin e nënkryetarit të Kuvendit nga radhët e PDK-së, Memli Krasniqi për vlefshmërinë e rregullores së punës së Kuvendit. Në seancën e cila ka vazhduar ...

AAK’ja i tregon emrat e udhëheqësve dhe anëtarëve të komisioneve parlamentare
Kuvendi i Kosovës sot ka miratuar formimin e 14 komisioneve parlamentare. Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka treguar se këta të fundit udhëheqin me dy komisione. Deputetja Time Kadrijaj është zgjedhur kryetare e ...
Arbresh | 13-Feb-2020 22:57
Kuvendi i Kosovës sot ka miratuar formimin e 14 komisioneve parlamentare. Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka treguar se këta të fundit udhëheqin me dy komisione. Deputetja Time Kadrijaj është zgjedhur kryetare e ...

AAK bën publik emrat e deputetëve në komisionet parlamentare, do t’i udhëheqë dy
Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka bërë publik emrat e deputetëve të cilët do të jenë anëtarë të Komisioneve Parlamentare në Kuvendin e Kosovës. Sipas njoftimit nga kjo parti AAK-ja do të marrë drejtimin e Komisionit ...
Koha.net | 13-Feb-2020 22:54
Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka bërë publik emrat e deputetëve të cilët do të jenë anëtarë të Komisioneve Parlamentare në Kuvendin e Kosovës. Sipas njoftimit nga kjo parti AAK-ja do të marrë drejtimin e Komisionit ...

AAK’ja i tregon emrat e udhëheqësve dhe anëtarëve të komisioneve parlamentare
Kuvendi i Kosovës sot ka miratuar formimin e 14 komisioneve parlamentare. Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka treguar se këta të fundit udhëheqin me dy komisione. Deputetja Time Kadrijaj është zgjedhur kryetare e ...
InFokusi | 13-Feb-2020 22:48
Kuvendi i Kosovës sot ka miratuar formimin e 14 komisioneve parlamentare. Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka treguar se këta të fundit udhëheqin me dy komisione. Deputetja Time Kadrijaj është zgjedhur kryetare e ...

Miratohen 14 komisione parlamentare
PDK i sjellë dhuratë Vjosa Osmanit, fotografia e presidentit Hashim Thaçi vendoset në sallën e Kuvendit. Nën tingujt e Bareshës nisi seanca e parë plenare e Kuvendit të Kosovës me në krye Vjosa Osmanin. Kjo ndodhi për ...
Gazeta Express | 13-Feb-2020 22:45
PDK i sjellë dhuratë Vjosa Osmanit, fotografia e presidentit Hashim Thaçi vendoset në sallën e Kuvendit. Nën tingujt e Bareshës nisi seanca e parë plenare e Kuvendit të Kosovës me në krye Vjosa Osmanin. Kjo ndodhi për ...

Miratohen 14 komisione parlamentare
PDK i sjellë dhuratë Vjosa Osmanit, fotografia e presidentit Hashim Thaçi vendoset në sallën e Kuvendit. Nën tingujt e Bareshës nisi seanca e parë plenare e Kuvendit të Kosovës me në krye Vjosa Osmanin. Kjo ndodhi për ...
Gazeta Observer | 13-Feb-2020 22:45
PDK i sjellë dhuratë Vjosa Osmanit, fotografia e presidentit Hashim Thaçi vendoset në sallën e Kuvendit. Nën tingujt e Bareshës nisi seanca e parë plenare e Kuvendit të Kosovës me në krye Vjosa Osmanin. Kjo ndodhi për ...

AAK’ja i tregon emrat e udhëheqësve dhe anëtarëve të komisioneve parlamentare
Kuvendi i Kosovës sot ka miratuar formimin e 14 komisioneve parlamentare. Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka treguar se këta të fundit udhëheqin me dy komisione. Deputetja Time Kadrijaj është zgjedhur kryetare e ...
Gazeta Express | 13-Feb-2020 22:45
Kuvendi i Kosovës sot ka miratuar formimin e 14 komisioneve parlamentare. Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka treguar se këta të fundit udhëheqin me dy komisione. Deputetja Time Kadrijaj është zgjedhur kryetare e ...

AAK’ja i tregon emrat e udhëheqësve dhe anëtarëve të komisioneve parlamentare
Deputetja Time Kadrijaj është zgjedhur kryetare e Komisionit për Punë të Jashtme dhe Diasporë. Ndërsa, Albena Reshitaj kryetare e Komisionit për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale. Ndërkaq në dy komisione tjera, atë për ...
Zeri | 13-Feb-2020 22:42
Deputetja Time Kadrijaj është zgjedhur kryetare e Komisionit për Punë të Jashtme dhe Diasporë. Ndërsa, Albena Reshitaj kryetare e Komisionit për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale. Ndërkaq në dy komisione tjera, atë për ...

Krasniqi: Jemi dakorduar që të votojmë për Komisionet parlamentare
Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi pas mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit tha se tashmë janë dakorduar që sot të votohen Komisionet parlamentare në seancën që pritet të mbahet në ora 15:00. ...
Telegrafi | 13-Feb-2020 14:48
Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi pas mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit tha se tashmë janë dakorduar që sot të votohen Komisionet parlamentare në seancën që pritet të mbahet në ora 15:00. ...

A e kërkoi Nexhmije Pagarusha ndalimin e klipit “Baresha”? (VIDEO)
Përveç zërit, në ekran u shfaq edhe klipi i këngës që u realizuar vetëm para 8 vitesh nga shteti si promovim i këngës që ekziston që nga vitet e 60-ta. Por, Deputeti i PDK-së, Memli Krasniqi, pati një kritikë kryetaren ...
Zeri | 13-Feb-2020 20:48
Përveç zërit, në ekran u shfaq edhe klipi i këngës që u realizuar vetëm para 8 vitesh nga shteti si promovim i këngës që ekziston që nga vitet e 60-ta. Por, Deputeti i PDK-së, Memli Krasniqi, pati një kritikë kryetaren ...

A e kërkoi Nexhmije Pagarusha ndalimin e klipit “Baresha”? (VIDEO)
Seanca e Kuvendit të Kosovës sot filloi nën tingujt e këngës “Baresha” të Nexhmije Pagarushës. Përveç zërit, në ekran u shfaq edhe klipi i këngës që u realizuar vetëm para 8 vitesh nga shteti si promovim i këngës që ...
Medial | 13-Feb-2020 20:42
Seanca e Kuvendit të Kosovës sot filloi nën tingujt e këngës “Baresha” të Nexhmije Pagarushës. Përveç zërit, në ekran u shfaq edhe klipi i këngës që u realizuar vetëm para 8 vitesh nga shteti si promovim i këngës që ...

A e kërkoi Nexhmije Pagarusha ndalimin e klipit “Baresha”? (VIDEO)
Seanca e Kuvendit të Kosovës sot filloi nën tingujt e këngës “Baresha” të Nexhmije Pagarushës. Përveç zërit, në ekran u shfaq edhe klipi i këngës që u realizuar vetëm para 8 vitesh nga shteti si promovim i këngës që ...
Klan Kosova | 13-Feb-2020 20:42
Seanca e Kuvendit të Kosovës sot filloi nën tingujt e këngës “Baresha” të Nexhmije Pagarushës. Përveç zërit, në ekran u shfaq edhe klipi i këngës që u realizuar vetëm para 8 vitesh nga shteti si promovim i këngës që ...

Debat i gjatë në Kuvend për ndarjen e komisioneve parlamentare (VIDEO)
E ka debutimin në drejtimin e një seance plenare, prej 3 shkurtit kur mori detyrën. Por, Vjosa Osmani duket shumë se sigurt se gjithçka do t’i shkojë mbarë me rendin e ditës, andaj ka vendosur të bëjë edhe diçka me ...
Medial | 13-Feb-2020 20:27
E ka debutimin në drejtimin e një seance plenare, prej 3 shkurtit kur mori detyrën. Por, Vjosa Osmani duket shumë se sigurt se gjithçka do t’i shkojë mbarë me rendin e ditës, andaj ka vendosur të bëjë edhe diçka me ...

Debat i gjatë në Kuvend për ndarjen e komisioneve parlamentare (VIDEO)
E ka debutimin në drejtimin e një seance plenare, prej 3 shkurtit kur mori detyrën. Por, Vjosa Osmani duket shumë se sigurt se gjithçka do t’i shkojë mbarë me rendin e ditës, andaj ka vendosur të bëjë edhe diçka me ...
Klan Kosova | 13-Feb-2020 20:27
E ka debutimin në drejtimin e një seance plenare, prej 3 shkurtit kur mori detyrën. Por, Vjosa Osmani duket shumë se sigurt se gjithçka do t’i shkojë mbarë me rendin e ditës, andaj ka vendosur të bëjë edhe diçka me ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved