ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/02/2020 01:08

Kush e firmosi marrëveshjen për linjën hekurudhore Kosovë-Serbi?

Kush e firmosi marrëveshjen për linjën hekurudhore Kosovë-Serbi?
Sot në Munih të Gjermanisë është nënshkruar marrëveshja për linjën hekurudhore dhe autostradën që lidh Kosovën dhe Serbinë. Delegacioni kosovar që e ka nënshkruar këtë marrëveshje ishte i përbërë prej Xhemë Veselit, ...
EkonomiaOnline | 14-Feb-2020 10:32
Sot në Munih të Gjermanisë është nënshkruar marrëveshja për linjën hekurudhore dhe autostradën që lidh Kosovën dhe Serbinë. Delegacioni kosovar që e ka nënshkruar këtë marrëveshje ishte i përbërë prej Xhemë Veselit, ...

Rama në Konferencën e Sigurisë në Mynih
Kryeministri shqiptar Edi Rama po merr pjesë në Konferencën e Sigurisë në Mynih të Gjermanisë,ku janë të pranishëm krerët e më shumë se 40 vendeve të botës, liderët e shumë institucioneve, ministra dhe ekspertë. Një ...
RTSH | 14-Feb-2020 10:32
Kryeministri shqiptar Edi Rama po merr pjesë në Konferencën e Sigurisë në Mynih të Gjermanisë,ku janë të pranishëm krerët e më shumë se 40 vendeve të botës, liderët e shumë institucioneve, ministra dhe ekspertë. Një ...

Thaçi për linjën hekurudhore me Serbinë: Një tjetër moment historik
Pas nënshkrimit të marrëveshjes për linjën hekurudhore dhe autostradën ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, presidenti Hashim Thaçi ka thënë se ky është një tjetër moment historik. Ai ka falënderuar presidentin amerikan,......
Zeri | 14-Feb-2020 10:32
Pas nënshkrimit të marrëveshjes për linjën hekurudhore dhe autostradën ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, presidenti Hashim Thaçi ka thënë se ky është një tjetër moment historik. Ai ka falënderuar presidentin amerikan,......

Konferenca e Sigurisë në Mynih: Albin Kurti nuk merr pjesë në nëshkrimin e marrëveshjes
Kosova dhe Serbia kanë nënshkruar këtë të premte në Mynih të Gjermanisë, dy letra të shprehjes së interesit, atë për autostrada dhe atë për hekurudha përmes së cilave të dy vendet shprehin gatishmërinë për hapjen e ...
InFokusi | 14-Feb-2020 10:29
Kosova dhe Serbia kanë nënshkruar këtë të premte në Mynih të Gjermanisë, dy letra të shprehjes së interesit, atë për autostrada dhe atë për hekurudha përmes së cilave të dy vendet shprehin gatishmërinë për hapjen e ...

Grenell: Thaçi dhe Vuçiqi u pajtuan se fokusi duhet të jetë në zhvillimin ekonomik
I Dërguari i Posaçëm i presidentit amerikan për dialogun, Richard Grenell, është shprehur i lumtur që Kosova dhe Serbia kanë arritur të nënshkruajnë edhe një marrëveshje tjetër – marrëveshjen për linjën hekurudhore dhe ...
EkonomiaOnline | 14-Feb-2020 10:29
I Dërguari i Posaçëm i presidentit amerikan për dialogun, Richard Grenell, është shprehur i lumtur që Kosova dhe Serbia kanë arritur të nënshkruajnë edhe një marrëveshje tjetër – marrëveshjen për linjën hekurudhore dhe ...

Grenell: Thaçi dhe Vuçiq janë pajtuar se duhet të fokusohemi në zhvillimin ekonomik
I dërguari special i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, Richard Grenell ka përshëndetur marrëveshjen e arritur për rihapjen e trafikut hekurudhor Kosovë-Serbi. Në një konferencë të ...
Lajminet | 14-Feb-2020 10:27
I dërguari special i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, Richard Grenell ka përshëndetur marrëveshjen e arritur për rihapjen e trafikut hekurudhor Kosovë-Serbi. Në një konferencë të ...

Grenell i quan historike marrëveshjet e nënshkruara në Mynih
Pas nënshkrimit të marrëveshjes për hekurudha në mes të Kosovës dhe Serbisë në Gjermani, kanë reaguar nga ambasada amerikane në Berlin. Në profilin e ambasadës në Twitter shkruhet se Grenell e ka hapur konferencën e ...
Arbresh | 14-Feb-2020 10:26
Pas nënshkrimit të marrëveshjes për hekurudha në mes të Kosovës dhe Serbisë në Gjermani, kanë reaguar nga ambasada amerikane në Berlin. Në profilin e ambasadës në Twitter shkruhet se Grenell e ka hapur konferencën e ...

Presidenti Thaçi falenderon Trumpin dhe Grenellin
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka shkruar në Twitter se nënshkrimi i marrëveshjeve mes Kosovës dhe Serbisë është moment historik. Thaçi ka falenderuar Presidentin Trump dhe ambasadorin Richard Grenell për përkrahjen ...
Arbresh | 14-Feb-2020 10:26
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka shkruar në Twitter se nënshkrimi i marrëveshjeve mes Kosovës dhe Serbisë është moment historik. Thaçi ka falenderuar Presidentin Trump dhe ambasadorin Richard Grenell për përkrahjen ...

Kush e firmosi marrëveshjen për linjën hekurudhore Kosovë-Serbi?
Sot në Munih të Gjermanisë është nënshkruar marrëveshja për linjën hekurudhore dhe autostradën që lidh Kosovën dhe Serbinë. Delegacioni kosovar që e ka nënshkruar këtë marrëveshje ishte i përbërë prej......
Zeri | 14-Feb-2020 10:26
Sot në Munih të Gjermanisë është nënshkruar marrëveshja për linjën hekurudhore dhe autostradën që lidh Kosovën dhe Serbinë. Delegacioni kosovar që e ka nënshkruar këtë marrëveshje ishte i përbërë prej......

Thyhet ‘akulli’ mes Serbisë dhe Kosovës, nënshkruhet tjetër marrëveshje historike, për autostradën dhe hekurudhën
Një tjetër marrëveshje është nënshkruar mes Serbisë dhe Kosovës. Të dyja vendet kanë nënshkruar marrëveshje për hekurudhën, por ende nuk janë bërë të ditura më shumë detaje. Megjithëse Serbia ende nuk e njeh pavarësinë ...
GazetaTema | 14-Feb-2020 10:17
Një tjetër marrëveshje është nënshkruar mes Serbisë dhe Kosovës. Të dyja vendet kanë nënshkruar marrëveshje për hekurudhën, por ende nuk janë bërë të ditura më shumë detaje. Megjithëse Serbia ende nuk e njeh pavarësinë ...

Rama, Kurti dhe Vuçiç bashkë: Çfarë pritet të ndodhë sot në Mynih
Do të jetë kjo hera e parë që kryeministri i ri i Kosovës Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç do të ulen së bashku në një panel. Por në panelin që mbahet pasditen e së premtes do të jenë edhe ...
GazetaTema | 14-Feb-2020 10:14
Do të jetë kjo hera e parë që kryeministri i ri i Kosovës Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç do të ulen së bashku në një panel. Por në panelin që mbahet pasditen e së premtes do të jenë edhe ...

Ambasada e SHBA-së në Gjermani e cilëson historike marrëveshjen për linjën hekurdhore
Ambasada Amerikane në Gjermani e ka cilësuar historike marrëveshjen e arritur mes Kosovës dhe Serbisë për linjën hekurudhore dhe autostradat. “Ambasadori Richard Grenell e ka hapur Konferencën e Sigurisë në Munih me ...
Zeri | 14-Feb-2020 10:26
Ambasada Amerikane në Gjermani e ka cilësuar historike marrëveshjen e arritur mes Kosovës dhe Serbisë për linjën hekurudhore dhe autostradat. “Ambasadori Richard Grenell e ka hapur Konferencën e Sigurisë në Munih me ...

Marrëveshja për hekurudhat Beograd-Fushë Kosovë
Në kuadër të Konferencës së Sigurisë në Mynih, ambasadori amerikan, Richard Grenell u takua mbrëmë me presidentin Thaçi dhe presidentin serb, Aleksandar Vuçiq. Tema kryesore ishte dialogu, por ka edhe një marrëveshje.
Top Channel | 14-Feb-2020 08:15
Në kuadër të Konferencës së Sigurisë në Mynih, ambasadori amerikan, Richard Grenell u takua mbrëmë me presidentin Thaçi dhe presidentin serb, Aleksandar Vuçiq. Tema kryesore ishte dialogu, por ka edhe një marrëveshje.

Vuçiç pas takimit me Grenell: Dialogut i kthehemi pasi të hiqet taksa
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka thënë se “sapo të hiqet taksa”, Serbia është e gatshme t’i kthehet dialogut me Kosovën. Ai këto komente i bëri pas takimit më të dërguarin e Shtëpisë së Bardhë për dialogun ...
BalkanWeb | 14-Feb-2020 08:12
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka thënë se “sapo të hiqet taksa”, Serbia është e gatshme t’i kthehet dialogut me Kosovën. Ai këto komente i bëri pas takimit më të dërguarin e Shtëpisë së Bardhë për dialogun ...

Ambasada amerikane e quan historike marrëveshjen Kosovë-Serbi për hekurudhat
Kosova dhe Serbia në Mynih të Gjermanisë kanë nënshkruar sot marrëveshjen për hekurudhat dhe autostradat. Këtë marrëveshje e ka cilësuar si historike ambasada e SHBA-ve në Gjermani, shkruan lajmi.net. “Ambasadori ...
EkonomiaOnline | 14-Feb-2020 10:23
Kosova dhe Serbia në Mynih të Gjermanisë kanë nënshkruar sot marrëveshjen për hekurudhat dhe autostradat. Këtë marrëveshje e ka cilësuar si historike ambasada e SHBA-ve në Gjermani, shkruan lajmi.net. “Ambasadori ...

Grenell takon në Mynih Thaçin e Vuçiçin, presidenti i Kosovës: Do punojmë maksimalisht që të arrijmë një marrëveshje finale
Dialogu ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit po fiton në dinamikë duke rritur shpresat për një marrëveshje për njohje reciproke, ka deklaruar presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi. Këto komente ai i bëri në Mynih, pas takimit ...
BalkanWeb | 14-Feb-2020 07:48
Dialogu ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit po fiton në dinamikë duke rritur shpresat për një marrëveshje për njohje reciproke, ka deklaruar presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi. Këto komente ai i bëri në Mynih, pas takimit ...

DW: Gati marrëveshja për hekurudhën Beograd-Fushë Kosovë
Pas takimeve me krerët e Kosovës dhe Serbisë, Hashim Thaçi dhe Aleksandar Vuçiç si dhe kosultimeve të mëparshme të ekipeve të këtyre dy vendeve, në Mynih u kumtua se të premten (14.02) do të nënshkruhet marrëveshja për ...
GazetaTema | 14-Feb-2020 09:32
Pas takimeve me krerët e Kosovës dhe Serbisë, Hashim Thaçi dhe Aleksandar Vuçiç si dhe kosultimeve të mëparshme të ekipeve të këtyre dy vendeve, në Mynih u kumtua se të premten (14.02) do të nënshkruhet marrëveshja për ...

Vuçiç takohet me Grenell: Urgjente që tarifa të hiqet dhe që bisedimet me Prishtinën të rinisin
Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç me anë të një postimi në rrjetet sociale ka bërë të ditur se është takuar me të dërguarin e posaçëm amerikan për bisedimet Kosovë – Serbi, Richard Grenell.
Top Channel | 13-Feb-2020 21:35
Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç me anë të një postimi në rrjetet sociale ka bërë të ditur se është takuar me të dërguarin e posaçëm amerikan për bisedimet Kosovë – Serbi, Richard Grenell.

Ndryshe nga SHBA, BE nuk e kundërshton reciprocitetin
Ndryshe nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, të cilat e kanë kundërshtuar hapur idenë e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti për aplikimin e masave të reciprocitetit, Bashkimi Europian, edhe pse këmbëngul në heqjen e ...
Top Channel | 13-Feb-2020 20:24
Ndryshe nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, të cilat e kanë kundërshtuar hapur idenë e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti për aplikimin e masave të reciprocitetit, Bashkimi Europian, edhe pse këmbëngul në heqjen e ...

Presidenti Thaçi takim zyrtar me ambasadorin Grenell
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sonte do të ketë një takim zyrtar me të Dërguarin e Posaçëm të Presidentit Trump për dialogun midis Kosovës dhe Serbisë, ambasadorin Richard Grenell.
Top Channel | 13-Feb-2020 18:00
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sonte do të ketë një takim zyrtar me të Dërguarin e Posaçëm të Presidentit Trump për dialogun midis Kosovës dhe Serbisë, ambasadorin Richard Grenell.

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved