ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/02/2020 19:54

Kurti për Ditën e Pavarësisë përkulet te varri i Rugovës (VIDEO)

Kurti për Ditën e Pavarësisë përkulet te varri i Rugovës (VIDEO)
Shteti ynë të hënën do të mbushë 12 vjet. E qeveria e drejtuar nga Albin Kurti ka njoftuar se do të ketë disa aktivitete për ta shënuar këtë datë historike. Kronikë e gazetares Qëndresa Bellagoshi. MEDIAL.mk
Medial | 14-Feb-2020 21:24
Shteti ynë të hënën do të mbushë 12 vjet. E qeveria e drejtuar nga Albin Kurti ka njoftuar se do të ketë disa aktivitete për ta shënuar këtë datë historike. Kronikë e gazetares Qëndresa Bellagoshi. MEDIAL.mk

Në 12 vjetorin e pavarësisë, Kurti për herë të parë bën homazhe te varri i ish-presidentit Rugova
Të hënën, në 12 vjetorin e pavarësisë së Kosovës janë paraparë aktivitete të shumta. Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, për herë të parë do ta vizitojë varrin e ish-presidentit Ibrahim Rugova, ku do të vendosë kurora ...
Telegrafi | 14-Feb-2020 17:17
Të hënën, në 12 vjetorin e pavarësisë së Kosovës janë paraparë aktivitete të shumta. Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, për herë të parë do ta vizitojë varrin e ish-presidentit Ibrahim Rugova, ku do të vendosë kurora ...

Kurti për Ditën e Pavarësisë përkulet te varri i Rugovës (VIDEO)
Shteti ynë të hënën do të mbushë 12 vjet. E qeveria e drejtuar nga Albin Kurti ka njoftuar se do të ketë disa aktivitete për ta shënuar këtë datë historike. Kronikë e gazetares Qëndresa Bellagoshi.
Klan Kosova | 14-Feb-2020 21:24
Shteti ynë të hënën do të mbushë 12 vjet. E qeveria e drejtuar nga Albin Kurti ka njoftuar se do të ketë disa aktivitete për ta shënuar këtë datë historike. Kronikë e gazetares Qëndresa Bellagoshi.

Dialogu: Kosovarët i frikësohen ndarjes (VIDEO)
Kosovarët po kanë frikë nga dialogu me Serbinë. Mbi 80 përqind të të anketuarve po i frikësohen ndarjes. Ndërkaq, vetëm 35 përqind janë për mbajtjen e taksës ndaj produkteve serbe e boshnjake. Kronikë e gazetares ...
Klan Kosova | 14-Feb-2020 21:12
Kosovarët po kanë frikë nga dialogu me Serbinë. Mbi 80 përqind të të anketuarve po i frikësohen ndarjes. Ndërkaq, vetëm 35 përqind janë për mbajtjen e taksës ndaj produkteve serbe e boshnjake. Kronikë e gazetares ...

Kurti ia plotëson dëshirën e kahershme të LDK-së
Zëvendëskryeministri Haki Abazi ka prezantuar aktivitetet që janë planifikuar për ditën e pavarësisë. Abazi ka bërë të ditur se fillimisht vendosin kurora lulesh te kompleksi memorial “Adem Jashari”, te varri i ...
Gazeta Observer | 14-Feb-2020 19:36
Zëvendëskryeministri Haki Abazi ka prezantuar aktivitetet që janë planifikuar për ditën e pavarësisë. Abazi ka bërë të ditur se fillimisht vendosin kurora lulesh te kompleksi memorial “Adem Jashari”, te varri i ...

Publikohet agjenda për festën e pavarësisë, kështu do të shënohet 17 shkurti
Zyra e Kryeministrit të Kosovës ka publikuar agjendën e ditës së pavarësisë së Kosovës. Dita do të fillojë në ora 08:00 me ngritjen e flamurit të Kosovës dhe gjithashtu do të vazhdojë me vizitë në kompleksin memorial ...
Arbresh | 14-Feb-2020 18:28
Zyra e Kryeministrit të Kosovës ka publikuar agjendën e ditës së pavarësisë së Kosovës. Dita do të fillojë në ora 08:00 me ngritjen e flamurit të Kosovës dhe gjithashtu do të vazhdojë me vizitë në kompleksin memorial ...

Publikohet agjenda për festën e pavarësisë, kështu do të shënohet 17 shkurti
Zyra e Kryeministrit të Kosovës ka publikuar agjendën e ditës së pavarësisë së Kosovës. Dita do të fillojë në ora 08:00 me ngritjen e flamurit të Kosovës dhe gjithashtu do të vazhdojë me vizitë në kompleksin memorial ...
Gazeta Observer | 14-Feb-2020 17:59
Zyra e Kryeministrit të Kosovës ka publikuar agjendën e ditës së pavarësisë së Kosovës. Dita do të fillojë në ora 08:00 me ngritjen e flamurit të Kosovës dhe gjithashtu do të vazhdojë me vizitë në kompleksin memorial ...

Publikohet agjenda për festën e pavarësisë, kështu do të shënohet 17 shkurti
Dita do të fillojë në ora 08:00 me ngritjen e flamurit të Kosovës dhe gjithashtu do të vazhdojë me vizitë në kompleksin memorial Adem Jashari, shkruan . Më tej, në ora 10:30 do të ketë vizitë tek varri i ish-presidentit ...
Lajminet | 14-Feb-2020 17:57
Dita do të fillojë në ora 08:00 me ngritjen e flamurit të Kosovës dhe gjithashtu do të vazhdojë me vizitë në kompleksin memorial Adem Jashari, shkruan . Më tej, në ora 10:30 do të ketë vizitë tek varri i ish-presidentit ...

Kuvendi i Kosovës të hënën mban seancë solemne për 12 vjetorin e Pavarësisë
Kuvendi i Kosovës të hënën do të mbajë seancë solemne me rastin e 12 vjetorit të shpalljes së Pavarësisë së Kosovës. Në një komunikatë për media, drejtoria për media e Kuvendit të Kosovës ka njoftuar se seanca solemne ...
Aktuale.MK | 14-Feb-2020 17:17
Kuvendi i Kosovës të hënën do të mbajë seancë solemne me rastin e 12 vjetorit të shpalljes së Pavarësisë së Kosovës. Në një komunikatë për media, drejtoria për media e Kuvendit të Kosovës ka njoftuar se seanca solemne ...

Albin Kurti për 17 shkurt bën homazhe te varri i Ibrahim Rugovës
Abazi tha se ceremonia do të fillojë në ora 8:00 të mëngjesit, ku do të bëhet ngritja e flamurit të Kosovës. Ai gjithashtu bëri të ditur se kryeministri Kurti do të bëj homazhe tek varri i ish presidentit të Kosovës, ...
Lajminet | 14-Feb-2020 17:10
Abazi tha se ceremonia do të fillojë në ora 8:00 të mëngjesit, ku do të bëhet ngritja e flamurit të Kosovës. Ai gjithashtu bëri të ditur se kryeministri Kurti do të bëj homazhe tek varri i ish presidentit të Kosovës, ...

Më 17 shkurt Albin Kurti vendos të shkojë te varri i Ibrahim Rugovës
Albin Kurti ka vendosur që homazhet e para te varri i presidentit Ibrahim Rugova si kryeministër t’i bëjë në Ditën e Pavarësisë. Për këtë Kurti shpesh është komentuar, madje edhe nga partnerët e koalicionit, njofton ...
Portalb | 14-Feb-2020 17:08
Albin Kurti ka vendosur që homazhet e para te varri i presidentit Ibrahim Rugova si kryeministër t’i bëjë në Ditën e Pavarësisë. Për këtë Kurti shpesh është komentuar, madje edhe nga partnerët e koalicionit, njofton ...

Agjenda e shënimit të Pavarësisë, Kurti homazhe te varri i ish-presidentit Rugova
Të hënën do të shënohet 12 vjetori i Pavarësisë së Kosovës. Për shënimin e kësaj dite janë paraparë aktivitete të shumta, e një ndër to është edhe vendosja e kurorave të luleve nga kryeministri i Kosovës Albin Kurti tek ...
Koha.net | 14-Feb-2020 17:02
Të hënën do të shënohet 12 vjetori i Pavarësisë së Kosovës. Për shënimin e kësaj dite janë paraparë aktivitete të shumta, e një ndër to është edhe vendosja e kurorave të luleve nga kryeministri i Kosovës Albin Kurti tek ...

Vendos Albin Kurti: Shkon te varri i Ibrahim Rugovës
Albin Kurti ka vendosur që homazhet e para te varri i presidentit Ibrahim Rugova si kryeministër t’i bëjë në Ditën e Pavarësisë. Për këtë Kurti shpesh është komentuar, madje edhe nga partnerët e koalicionit, njofton ...
Gazeta Observer | 14-Feb-2020 16:53
Albin Kurti ka vendosur që homazhet e para te varri i presidentit Ibrahim Rugova si kryeministër t’i bëjë në Ditën e Pavarësisë. Për këtë Kurti shpesh është komentuar, madje edhe nga partnerët e koalicionit, njofton ...

Të hënën Kuvendi i Kosovës mban seancë solemne për 12- vjetorin e Pavarësisë
Kuvendi i Kosovës të hënën do të mbajë seancë solemne me rastin e 12 vjetorit të shpalljes së Pavarësisë së Kosovës. Drejtoria për media e Kuvendit të Kosovës ka njoftuar se seanca solemne do të fillojë të hënën në ora ...
Gazeta Observer | 14-Feb-2020 16:43
Kuvendi i Kosovës të hënën do të mbajë seancë solemne me rastin e 12 vjetorit të shpalljes së Pavarësisë së Kosovës. Drejtoria për media e Kuvendit të Kosovës ka njoftuar se seanca solemne do të fillojë të hënën në ora ...

Nesër seanca solemne e Kuvendit të Kosovës
Nesër Kuvendi i Kosovës do të mbajë seancë solemne për shënimin e Pavarësisë së Kosovës. Me fillim nga ora 11:00 seanca do të ketë të vetme pikë të rendit të ditës shënimin e 12-vjetorit të shpalljes së Pavarësisë së ...
Arbresh | 14-Feb-2020 16:40
Nesër Kuvendi i Kosovës do të mbajë seancë solemne për shënimin e Pavarësisë së Kosovës. Me fillim nga ora 11:00 seanca do të ketë të vetme pikë të rendit të ditës shënimin e 12-vjetorit të shpalljes së Pavarësisë së ...

Kuvendi i Kosovës të hënën mban seancë solemne për 12 vjetorin e Pavarësisë
Në një komunikatë për media, drejtoria për media e Kuvendit të Kosovës ka njoftuar se seanca solemne do të fillojë të hënën në ora 11:00 Qeveria e Kosovës poashtu ka paraparë një sërë aktivitete me rastin e 12 vjetorit ...
Lajminet | 14-Feb-2020 16:38
Në një komunikatë për media, drejtoria për media e Kuvendit të Kosovës ka njoftuar se seanca solemne do të fillojë të hënën në ora 11:00 Qeveria e Kosovës poashtu ka paraparë një sërë aktivitete me rastin e 12 vjetorit ...

Kostumi i kryeministrit zbut Albin Kurtin, bën veprimin që kishte refuzuar prej vitesh
Zëvendëskryeministri Haki Abazi ka bërë publike aktivitetet që do të mbahen ditën e Pavarësisë së Kosovës, ku spikat fakti se kryeministri Albin Kurti do të shkojë të vendosë kurora me lule tek varri i Ibrahim Rugovës. ...
ABCNews | 14-Feb-2020 16:37
Zëvendëskryeministri Haki Abazi ka bërë publike aktivitetet që do të mbahen ditën e Pavarësisë së Kosovës, ku spikat fakti se kryeministri Albin Kurti do të shkojë të vendosë kurora me lule tek varri i Ibrahim Rugovës. ...

Të hënën Kuvendi i Kosovës mban seancë solemne për 12 vjetorin e Pavarësisë
Kuvendi i Kosovës të hënën do të mbajë seancë solemne me rastin e 12 vjetorit të shpalljes së Pavarësisë së Kosovës. Drejtoria për media e Kuvendit të Kosovës ka njoftuar se seanca solemne do të fillojë të hënën në ora ...
Indeks Online | 14-Feb-2020 16:37
Kuvendi i Kosovës të hënën do të mbajë seancë solemne me rastin e 12 vjetorit të shpalljes së Pavarësisë së Kosovës. Drejtoria për media e Kuvendit të Kosovës ka njoftuar se seanca solemne do të fillojë të hënën në ora ...

Seancë solemne në Kuvend për Ditën e Pavarësisë
Kuvendi i Kosovës do të mbajë një seancë solemne më 17 shkurt për Ditën e Pavarësisë. Seanca që do të fillojë nga ora 11:00 në rend të ditës ka vetëm një pikë shënimin e 12 vjetorit të shpalljes së Pavarësisë së ...
Klan Kosova | 14-Feb-2020 16:37
Kuvendi i Kosovës do të mbajë një seancë solemne më 17 shkurt për Ditën e Pavarësisë. Seanca që do të fillojë nga ora 11:00 në rend të ditës ka vetëm një pikë shënimin e 12 vjetorit të shpalljes së Pavarësisë së ...

Albin Kurti më 17 shkurt do të shkojë te varri i Ibrahim Rugovës
Më 17 shkurt Albin Kurti do të shkojë të varri i Ibrahim Rugovës, shkruan Gazeta inFokus. “Albin Kurti ka vendosur që homazhet e para te varri i presidentit Ibrahim Rugova si kryeministër t’i bëjë në Ditën e ...
InFokusi | 14-Feb-2020 16:34
Më 17 shkurt Albin Kurti do të shkojë të varri i Ibrahim Rugovës, shkruan Gazeta inFokus. “Albin Kurti ka vendosur që homazhet e para te varri i presidentit Ibrahim Rugova si kryeministër t’i bëjë në Ditën e ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved