ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/02/2020 02:39

Kriza në Idlib dhe e ardhmja e marrëdhënieve turko-ruse!

Kriza në Idlib dhe e ardhmja e marrëdhënieve turko-ruse!
Qyteti jug-perëndimor i Sirisë në kufi me Turqinë, Idlibi me 800 mijë banorë sa kishte, para luftës së Sirisë nuk ka qenë ndonjë qytet gjithaq i zhvilluar. Pikërisht për shkak të pozitës së tij që është nën hijen e ...
Shenja | 14-Feb-2020 08:04
Qyteti jug-perëndimor i Sirisë në kufi me Turqinë, Idlibi me 800 mijë banorë sa kishte, para luftës së Sirisë nuk ka qenë ndonjë qytet gjithaq i zhvilluar. Pikërisht për shkak të pozitës së tij që është nën hijen e ...

Putinizmi dhe rikthimi prapa i historisë (3)
Kosova nuk paraqet ndonjë temë të rëndësisë së madhe për Putinin, por ai e ka përdorur atë si një antitezë ndaj Perëndimit. Duke kultivuar me kujdes një rivalitet me shtetet perëndimore, ai në fakt ndërtoi një fabrikë ...
Medial | 13-Feb-2020 12:45
Kosova nuk paraqet ndonjë temë të rëndësisë së madhe për Putinin, por ai e ka përdorur atë si një antitezë ndaj Perëndimit. Duke kultivuar me kujdes një rivalitet me shtetet perëndimore, ai në fakt ndërtoi një fabrikë ...

Putinizmi dhe rikthimi prapa i historisë (3)
Kosova nuk paraqet ndonjë temë të rëndësisë së madhe për Putinin, por ai e ka përdorur atë si një antitezë ndaj Perëndimit. Duke kultivuar me kujdes një rivalitet me shtetet perëndimore, ai në fakt ndërtoi një fabrikë ...
Gazeta Express | 13-Feb-2020 12:15
Kosova nuk paraqet ndonjë temë të rëndësisë së madhe për Putinin, por ai e ka përdorur atë si një antitezë ndaj Perëndimit. Duke kultivuar me kujdes një rivalitet me shtetet perëndimore, ai në fakt ndërtoi një fabrikë ...

Gjeopolitika etnike e Putinit: Kosova, fushëbeteja e parë (2)
Cilat janë argumentet qe përdor Putini në qëndrimet e tij për Kosovën? Ato që vërehen me vonë edhe te vendet tjera? Shkruan: Enver Hoxhaj Në gushtin e 1999, Boris Jeltsini do ta befasoj botën me vendimin e tij për ta ...
Gazeta Express | 12-Feb-2020 14:43
Cilat janë argumentet qe përdor Putini në qëndrimet e tij për Kosovën? Ato që vërehen me vonë edhe te vendet tjera? Shkruan: Enver Hoxhaj Në gushtin e 1999, Boris Jeltsini do ta befasoj botën me vendimin e tij për ta ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved