ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/02/2020 20:04

Akordi/ SHBA-ja dhe talibanët arrijnë marrëveshje për ndalje të sulmeve

Akordi/ SHBA-ja dhe talibanët arrijnë marrëveshje për ndalje të sulmeve
Shtetet e Bashkuara kanë arritur marrëveshje me talibanët për ulje të shkallës së dhunës për një javë, proces, i cili më vonë mund të rezultojë me tërheqjen e trupave amerikane nga Afganistani, ka thënë një zyrtar i ...
BalkanWeb | 14-Feb-2020 20:54
Shtetet e Bashkuara kanë arritur marrëveshje me talibanët për ulje të shkallës së dhunës për një javë, proces, i cili më vonë mund të rezultojë me tërheqjen e trupave amerikane nga Afganistani, ka thënë një zyrtar i ...

Konferenca e Sigurisë: SHBA dhe talebanët arrijnë marrëveshjen e armëpushimit
Shtetet e Bashkuara dhe Talebanët kanë arritur një marrëveshje armëpushimi gjatë samitit të sigurisë në Mynih, e cila mund të çojë drejt tërheqjes së plotë të trupave amerikane nga Afganistani, shkruan Euronews, ...
Portalb | 14-Feb-2020 21:15
Shtetet e Bashkuara dhe Talebanët kanë arritur një marrëveshje armëpushimi gjatë samitit të sigurisë në Mynih, e cila mund të çojë drejt tërheqjes së plotë të trupave amerikane nga Afganistani, shkruan Euronews, ...

SHBA-ja dhe talibanët arrijnë marrëveshje për ndalje të sulmeve
Shtetet e Bashkuara kanë arritur marrëveshje me talibanët për ulje të shkallës së dhunës për një javë, proces, i cili më vonë mund të rezultojë me tërheqjen e trupave amerikane nga Afganistani, ka thënë një zyrtar i ...
Shprehja | 14-Feb-2020 21:15
Shtetet e Bashkuara kanë arritur marrëveshje me talibanët për ulje të shkallës së dhunës për një javë, proces, i cili më vonë mund të rezultojë me tërheqjen e trupave amerikane nga Afganistani, ka thënë një zyrtar i ...

SHBA-ja dhe talibanët arrijnë marrëveshje për ndalje të sulmeve
Ky zyrtar u ka thënë gazetarëve në Konferencën për Siguri në Mynih se marrëveshja për ulje të shkallës së dhunës ende nuk ka nisur të zbatohet në praktikë. Ky njoftim ka ardhur pas një takimi të realizuar në mes të ...
Lajminet | 14-Feb-2020 21:13
Ky zyrtar u ka thënë gazetarëve në Konferencën për Siguri në Mynih se marrëveshja për ulje të shkallës së dhunës ende nuk ka nisur të zbatohet në praktikë. Ky njoftim ka ardhur pas një takimi të realizuar në mes të ...

SHBA-ja dhe talibanët arrijnë marrëveshje për ndalje të sulmeve
Shtetet e Bashkuara kanë arritur marrëveshje me talibanët për ulje të shkallës së dhunës për një javë, proces, i cili më vonë mund të rezultojë me tërheqjen e trupave amerikane nga Afganistani, ka thënë një zyrtar i ...
TetovaSot | 14-Feb-2020 21:04
Shtetet e Bashkuara kanë arritur marrëveshje me talibanët për ulje të shkallës së dhunës për një javë, proces, i cili më vonë mund të rezultojë me tërheqjen e trupave amerikane nga Afganistani, ka thënë një zyrtar i ...

SHBA-ja dhe talibanët arrijnë marrëveshje për ndalje të sulmeve
Shtetet e Bashkuara kanë arritur marrëveshje me talibanët për ulje të shkallës së dhunës për një javë, proces, i cili më vonë mund të rezultojë me tërheqjen e trupave amerikane nga Afganistani, ka thënë një zyrtar i ...
Shenja | 14-Feb-2020 20:42
Shtetet e Bashkuara kanë arritur marrëveshje me talibanët për ulje të shkallës së dhunës për një javë, proces, i cili më vonë mund të rezultojë me tërheqjen e trupave amerikane nga Afganistani, ka thënë një zyrtar i ...

SHBA-ja dhe talibanët arrijnë marrëveshje për ndalje të sulmeve
Shtetet e Bashkuara kanë arritur marrëveshje me talibanët për ulje të shkallës së dhunës për një javë, proces, i cili më vonë mund të rezultojë me tërheqjen e trupave amerikane nga Afganistani, ka thënë një zyrtar i ...
Alsat-M | 14-Feb-2020 20:41
Shtetet e Bashkuara kanë arritur marrëveshje me talibanët për ulje të shkallës së dhunës për një javë, proces, i cili më vonë mund të rezultojë me tërheqjen e trupave amerikane nga Afganistani, ka thënë një zyrtar i ...

Tensionet globale mbizotëruan në Konferencën e Mynihut
Rreth 35 udhëheqës të shteteve dhe qeverive, liderë ushtarakë dhe diplomatë do të ndjekin Konferencën e Sigurisë në Mynih, e cila nis sot, në një kohë të tensioneve të larta midis aleatëve dhe konflikteve të përgjakshme ...
Portalb | 14-Feb-2020 20:35
Rreth 35 udhëheqës të shteteve dhe qeverive, liderë ushtarakë dhe diplomatë do të ndjekin Konferencën e Sigurisë në Mynih, e cila nis sot, në një kohë të tensioneve të larta midis aleatëve dhe konflikteve të përgjakshme ...

SHBA-ja dhe talibanët arrijnë marrëveshje për ndalje të sulmeve
Shtetet e Bashkuara kanë arritur marrëveshje me talibanët për ulje të shkallës së dhunës për një javë, proces, i cili më vonë mund të rezultojë me tërheqjen e trupave amerikane nga Afganistani, ka thënë një zyrtar i ...
Radio Evropa e Lire | 14-Feb-2020 20:00
Shtetet e Bashkuara kanë arritur marrëveshje me talibanët për ulje të shkallës së dhunës për një javë, proces, i cili më vonë mund të rezultojë me tërheqjen e trupave amerikane nga Afganistani, ka thënë një zyrtar i ...

SHBA-ja dhe talebanët janë para armëpushimit, pohon një përfaqësues amerikan
Munih, 14 shkurt – Një përfaqësues i lartë amerikan deklaroi sot se SHBA-ja dhe talebanët janë afër një marrëveshje paqësore që do të hyjë në fuqi “shumë shpejt”. Sipas tij kjo do të sigurojë tërheqjen e forcave ...
Koha.mk | 14-Feb-2020 19:21
Munih, 14 shkurt – Një përfaqësues i lartë amerikan deklaroi sot se SHBA-ja dhe talebanët janë afër një marrëveshje paqësore që do të hyjë në fuqi “shumë shpejt”. Sipas tij kjo do të sigurojë tërheqjen e forcave ...

Tensionet globale mbizotërojnë Konferencën e Mynihut
Rreth 35 udhëheqës të shteteve dhe qeverive, liderë ushtarakë dhe diplomatë do të ndjekin Konferencën e Sigurisë në Mynih, e cila nis sot, në një kohë të tensioneve të larta midis aleatëve dhe konflikteve të përgjakshme ...
Medial | 14-Feb-2020 17:41
Rreth 35 udhëheqës të shteteve dhe qeverive, liderë ushtarakë dhe diplomatë do të ndjekin Konferencën e Sigurisë në Mynih, e cila nis sot, në një kohë të tensioneve të larta midis aleatëve dhe konflikteve të përgjakshme ...

Gjithçka çfarë duhet të dini për Konferencën e Mynichut, pjesëmarrës: Thaçi, Kurti, Zuckerberg, Macron…!
Konferenca e Sigurisë e Mynihut: Mbi 500 pjesëmarrës, mesin e tyre Kosova dhe Shqipëria Nga sot deri të dielën (14-16 shkurt) do të zgjat Konferenca e Sigurisë në Mynich të Gjermanisë. Foto e bërë nga Indeksonline Më ...
Indeks Online | 14-Feb-2020 15:29
Konferenca e Sigurisë e Mynihut: Mbi 500 pjesëmarrës, mesin e tyre Kosova dhe Shqipëria Nga sot deri të dielën (14-16 shkurt) do të zgjat Konferenca e Sigurisë në Mynich të Gjermanisë. Foto e bërë nga Indeksonline Më ...

SFIDAT/ Bota, tre ditë në Mynih: ç’përfaqëson konferenca sigurisë që nis këtë të premte
Dyzet kryetarë shtetesh dhe qeverish pritet të marrin pjesë në një konferencë të sigurisë në Mynih këtë javë, forumi kryesor në botë për diskutimin e politikës ndërkombëtare të sigurisë. Takimi i 53-të vjetor do të ...
Tesheshi | 14-Feb-2020 11:19
Dyzet kryetarë shtetesh dhe qeverish pritet të marrin pjesë në një konferencë të sigurisë në Mynih këtë javë, forumi kryesor në botë për diskutimin e politikës ndërkombëtare të sigurisë. Takimi i 53-të vjetor do të ...

Tensionet globale mbizotërojnë Konferencën e Mynihut
35 udhëheqës të shteteve dhe qeverive, liderë ushtarakë dhe diplomatë do të ndjekin Konferencën e Sigurisë në Mynih, e cila nis sot, në një kohë të tensioneve të larta midis aleatëve dhe konflikteve të përgjakshme ...
Koha.net | 14-Feb-2020 10:58
35 udhëheqës të shteteve dhe qeverive, liderë ushtarakë dhe diplomatë do të ndjekin Konferencën e Sigurisë në Mynih, e cila nis sot, në një kohë të tensioneve të larta midis aleatëve dhe konflikteve të përgjakshme ...

Tensionet globale mbizotërojnë Konferencën e Mynihut
Rreth 35 udhëheqës të shteteve dhe qeverive, liderë ushtarakë dhe diplomatë do të ndjekin Konferencën e Sigurisë në Mynih, e cila nis sot, në një kohë të tensioneve të larta midis aleatëve dhe konflikteve të përgjakshme ...
Radio Evropa e Lire | 14-Feb-2020 09:41
Rreth 35 udhëheqës të shteteve dhe qeverive, liderë ushtarakë dhe diplomatë do të ndjekin Konferencën e Sigurisë në Mynih, e cila nis sot, në një kohë të tensioneve të larta midis aleatëve dhe konflikteve të përgjakshme ...

SHBA siguron një javë pushim me talebanët
SHBA-ja ka siguruar një armëpushim të pjesshëm njëjavor në Afganistan gjatë bisedimeve me talebanët, njoftoi shefi i Pentagonit, Mark Esper. Ky njoftim u bë gjatë një takimi të ministrave të Mbrojtjes të NATO-s në ...
RTSH | 14-Feb-2020 07:54
SHBA-ja ka siguruar një armëpushim të pjesshëm njëjavor në Afganistan gjatë bisedimeve me talebanët, njoftoi shefi i Pentagonit, Mark Esper. Ky njoftim u bë gjatë një takimi të ministrave të Mbrojtjes të NATO-s në ...

Arrihet armëpushimi mes ShBA-së dhe Talebanëve
ShBA arriti një armëpushim një javor me Afganistanin pas bisedimeve me Talebanët. Këtë e bëri të ditur shefi i Pentagonit, Mark Esper gjatë një takimi të NATO-s në Bruksel. Gjithashtu Presidenti i Afganistanit Asral ...
Medial | 13-Feb-2020 22:12
ShBA arriti një armëpushim një javor me Afganistanin pas bisedimeve me Talebanët. Këtë e bëri të ditur shefi i Pentagonit, Mark Esper gjatë një takimi të NATO-s në Bruksel. Gjithashtu Presidenti i Afganistanit Asral ...

Bisedimet SHBA-Taleban: Pompeo thotë se ka përparim mjaft të rëndësishëm
Sekretari i Shtetit Amerikan Mike Pompeo thotë se ka pasur një “përparim mjaft të rëndësishëm” në bisedimet e paqes me talebanët ditët e fundit. Sekretari i mbrojtjes Mark Esper më herët tha se ata kishin “negociuar një ...
Arbresh | 13-Feb-2020 21:32
Sekretari i Shtetit Amerikan Mike Pompeo thotë se ka pasur një “përparim mjaft të rëndësishëm” në bisedimet e paqes me talebanët ditët e fundit. Sekretari i mbrojtjes Mark Esper më herët tha se ata kishin “negociuar një ...

Armëpushim i pjesshëm njëjavor mes Amerikës dhe talebanëve
SHBA-ja ka siguruar një armëpushim të pjesshëm njëjavor në Afganistan gjatë bisedimeve me talebanët, njoftoi sot shefi i Pentagonit, Mark Esper. Ky njoftim u bë gjatë një takimi të ministrave të Mbrojtjes të NATO-s në ...
TetovaSot | 13-Feb-2020 21:03
SHBA-ja ka siguruar një armëpushim të pjesshëm njëjavor në Afganistan gjatë bisedimeve me talebanët, njoftoi sot shefi i Pentagonit, Mark Esper. Ky njoftim u bë gjatë një takimi të ministrave të Mbrojtjes të NATO-s në ...

SHBA dhe talebanët po negociojnë për ndërprerje shtatëditore të dhunës
Uashington, 13 shkurt – Ministri amerikan i Mbrojtjes, Mark Esper sot deklaroi se SHBA-ja dhe talebanët po negociojnë për propozimin për ndërprerje shtatëditore të dhunës. Sipas burimeve të mediava perëndimore, ...
Koha.mk | 13-Feb-2020 20:00
Uashington, 13 shkurt – Ministri amerikan i Mbrojtjes, Mark Esper sot deklaroi se SHBA-ja dhe talebanët po negociojnë për propozimin për ndërprerje shtatëditore të dhunës. Sipas burimeve të mediava perëndimore, ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved