ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/02/2020 01:08

Hyseni për marrëveshjen në Munih: Një hap në drejtim të duhur

Hyseni për marrëveshjen në Munih: Një hap në drejtim të duhur
Skënder Hyseni nga Lidhja Demokratike të Kosovës ka komentuar arritjen e marrëveshjes Kosovë-Serbi për hekurudhat dhe autostradat në Munih të Gjermanisë. “Letra e Sekretarit amerikan Mike Pompeo është shumë e kjartë. ...
TetovaSot | 14-Feb-2020 11:31
Skënder Hyseni nga Lidhja Demokratike të Kosovës ka komentuar arritjen e marrëveshjes Kosovë-Serbi për hekurudhat dhe autostradat në Munih të Gjermanisë. “Letra e Sekretarit amerikan Mike Pompeo është shumë e kjartë. ...

Hoti: Letra është e qartë, qëllimi i saj njohje reciproke
Zëvendëskryeministri Avdullah Hoti ka reaguar pas letrës që sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, i ka dërguar kryeministrit Albin Kurti. Hoti nuk i ka komentuar kërkesat e Pompeos për heqjen e taksës, ndërsa thotë ...
InFokusi | 14-Feb-2020 11:31
Zëvendëskryeministri Avdullah Hoti ka reaguar pas letrës që sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, i ka dërguar kryeministrit Albin Kurti. Hoti nuk i ka komentuar kërkesat e Pompeos për heqjen e taksës, ndërsa thotë ...

Ky zyrtar i LDK-së uron marrëveshjen e arritur mes Kosovës dhe Serbisë në Gjermani
Anëtari i kryesisë së LDK-së, Skender Hyseni, ka përshëndetur nënshkrimin e dy letra të shprehjes së interesit, në mes Kosovës dhe Serbisë, atë për autostrada dhe atë për hekurudha përmes së cilave të dy vendet shprehin ...
Gazeta Observer | 14-Feb-2020 11:28
Anëtari i kryesisë së LDK-së, Skender Hyseni, ka përshëndetur nënshkrimin e dy letra të shprehjes së interesit, në mes Kosovës dhe Serbisë, atë për autostrada dhe atë për hekurudha përmes së cilave të dy vendet shprehin ...

Hyseni: Letra e Mike Pompeo është e kjartë
Zyrtari i lartë i LDK-së, Skënder Hyseni e ka quajtur hap të duhur nënshkrimin e marrëveshjes për hekurudhat mes Kosovës e Serbisë. Hyseni ka thënë se letra e Pompeot është e qartë, dhe se duhet të arrihet njohja e ...
Arbresh | 14-Feb-2020 11:25
Zyrtari i lartë i LDK-së, Skënder Hyseni e ka quajtur hap të duhur nënshkrimin e marrëveshjes për hekurudhat mes Kosovës e Serbisë. Hyseni ka thënë se letra e Pompeot është e qartë, dhe se duhet të arrihet njohja e ...

Hyseni për marrëveshjen në Munih: Një hap në drejtim të duhur
Skënder Hyseni nga Lidhja Demokratike të Kosovës ka komentuar arritjen e marrëveshjes Kosovë-Serbi për hekurudhat dhe autostradat në Munih të Gjermanisë. “Letra e Sekretarit amerikan Mike Pompeo është shumë e kjartë. ...
Medial | 14-Feb-2020 11:25
Skënder Hyseni nga Lidhja Demokratike të Kosovës ka komentuar arritjen e marrëveshjes Kosovë-Serbi për hekurudhat dhe autostradat në Munih të Gjermanisë. “Letra e Sekretarit amerikan Mike Pompeo është shumë e kjartë. ...

Hoti: Njohja e ndërsjelltë Kosovë-Serbi, qëllimi ynë përfundimtar
Zëvendëskryeministri Avdullah Hoti ka thënë se Qeveria e Re e mirëpret rolin kryesor të SHBA-së Kosovë-Serbi, shkruan IndeksOnline. Hoti ka thënë se letra e sekretarit Pompeo është e qartë, dhe se njohja e ndërsjelltë e ...
Indeks Online | 14-Feb-2020 11:22
Zëvendëskryeministri Avdullah Hoti ka thënë se Qeveria e Re e mirëpret rolin kryesor të SHBA-së Kosovë-Serbi, shkruan IndeksOnline. Hoti ka thënë se letra e sekretarit Pompeo është e qartë, dhe se njohja e ndërsjelltë e ...

Hyseni për marrëveshjen në Munih: Një hap në drejtim të duhur
Skënder Hyseni nga Lidhja Demokratike të Kosovës ka komentuar arritjen e marrëveshjes Kosovë-Serbi për hekurudhat dhe autostradat në Munih të Gjermanisë. “Letra e Sekretarit amerikan Mike Pompeo është shumë e kjartë. ...
Klan Kosova | 14-Feb-2020 11:19
Skënder Hyseni nga Lidhja Demokratike të Kosovës ka komentuar arritjen e marrëveshjes Kosovë-Serbi për hekurudhat dhe autostradat në Munih të Gjermanisë. “Letra e Sekretarit amerikan Mike Pompeo është shumë e kjartë. ...

Zyrtari i LDK-së reagon pas marrëveshjes për hekurudhat dhe autostradat
Skënder Hyseni i LDK-së ka reaguar pas arritjes së marrëveshjes në Mynih mes Kosovës dhe Serbisë për autostradat dhe hekurudhat. Përmes një postimi në Facebook, Hyseni e ka përkrahur këtë marrëveshje, shkruan lajmi.net. ...
EkonomiaOnline | 14-Feb-2020 11:10
Skënder Hyseni i LDK-së ka reaguar pas arritjes së marrëveshjes në Mynih mes Kosovës dhe Serbisë për autostradat dhe hekurudhat. Përmes një postimi në Facebook, Hyseni e ka përkrahur këtë marrëveshje, shkruan lajmi.net. ...

Ndryshe nga SHBA, BE nuk e kundërshton reciprocitetin
Ndryshe nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, të cilat e kanë kundërshtuar hapur idenë e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti për aplikimin e masave të reciprocitetit, Bashkimi Europian, edhe pse këmbëngul në heqjen e ...
Top Channel | 13-Feb-2020 20:24
Ndryshe nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, të cilat e kanë kundërshtuar hapur idenë e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti për aplikimin e masave të reciprocitetit, Bashkimi Europian, edhe pse këmbëngul në heqjen e ...

Qeveria reagon nëpërmjet Avdullah Hotit për letrën e Pompeos
Zëvendëskryeministri Avdullah Hoti ka reaguar pas letrës që sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, i ka dërguar kryeministrit Albin Kurti. Hoti nuk i ka komentuar kërkesat e Pompeos për heqjen e taksës, ndërsa thotë ...
Gazeta Express | 14-Feb-2020 11:07
Zëvendëskryeministri Avdullah Hoti ka reaguar pas letrës që sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, i ka dërguar kryeministrit Albin Kurti. Hoti nuk i ka komentuar kërkesat e Pompeos për heqjen e taksës, ndërsa thotë ...

Hoti: Letra e sekretarit Pompeo ishte e qartë, dialogu me Serbinë ka në qendër njohjen e ndërsjellë
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka thënë se letra e Sekretarit amerikan të Shtetit, Mike Pompeo ishte e qartë dhe se dialogu me Serbinë e ka në qendër njohjen e ndërsjellë. Hoti përmes një postimi në ...
Telegrafi | 14-Feb-2020 09:23
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka thënë se letra e Sekretarit amerikan të Shtetit, Mike Pompeo ishte e qartë dhe se dialogu me Serbinë e ka në qendër njohjen e ndërsjellë. Hoti përmes një postimi në ...

Zyrtari i LDK-së reagon pas marrëveshjes për hekurudhat dhe autostradat
Përmes një postimi në Facebook, Hyseni e ka përkrahur këtë marrëveshje, shkruan . Ka thënë se është një hap tjetër në drejtimin e duhur. Postimi i plotë i Hysenit në Facebook: Letra e Sekretarit amerikan Mike Pompeo ...
Lajminet | 14-Feb-2020 11:06
Përmes një postimi në Facebook, Hyseni e ka përkrahur këtë marrëveshje, shkruan . Ka thënë se është një hap tjetër në drejtimin e duhur. Postimi i plotë i Hysenit në Facebook: Letra e Sekretarit amerikan Mike Pompeo ...

Me apo pa taksë, bizneset hezitojnë t’i kthehen tregut të Serbisë
Përfaqësuesit e bizneseve prodhuese dhe ato importuese të mallrave në Kosovë, thonë se kryeministri Albin Kurti dhe qeveria e re e Kosovës, duhet të reflektojnë karshi kërkesave të shpeshtuara të Shteteve të Bashkuara ...
Top Channel | 13-Feb-2020 12:18
Përfaqësuesit e bizneseve prodhuese dhe ato importuese të mallrave në Kosovë, thonë se kryeministri Albin Kurti dhe qeveria e re e Kosovës, duhet të reflektojnë karshi kërkesave të shpeshtuara të Shteteve të Bashkuara ...

Pompeo i shkruan Kurtit: Taksa dhe njohja e ndërsjellë me Serbinë, prioritete
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo i ka thënë kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti në një letër se shpreson që prioritete të liderit të ri të jenë heqja e tarifës 100 për qind në importet e Serbisë dhe ...
Top Channel | 13-Feb-2020 11:15
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo i ka thënë kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti në një letër se shpreson që prioritete të liderit të ri të jenë heqja e tarifës 100 për qind në importet e Serbisë dhe ...

“Taksa dhe njohja e ndërsjellë me Serbinë konsiderohen prioritete”, Sekretari amerikan i Shtetit i shkruan Albin Kurtit: Koha të realizoni marrëdhënie normale
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo i ka thënë kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti në një letër se shpreson që prioritete të liderit të ri të jenë heqja e tarifës 100 për qind në importet e Serbisë dhe ...
BalkanWeb | 13-Feb-2020 10:49
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo i ka thënë kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti në një letër se shpreson që prioritete të liderit të ri të jenë heqja e tarifës 100 për qind në importet e Serbisë dhe ...

Skënder Hyseni: Letra e Pompeot është e kjartë
Zyrtari i lartë i LDK-së, Skënder Hyseni e ka quajtur hap të duhur nënshkrimin e marrëveshjes për hekurudhat mes Kosovës e Serbisë. Hyseni ka thënë se letra e Pompeot është e qartë, dhe se duhet të arrihet njohja e ...
Indeks Online | 14-Feb-2020 10:50
Zyrtari i lartë i LDK-së, Skënder Hyseni e ka quajtur hap të duhur nënshkrimin e marrëveshjes për hekurudhat mes Kosovës e Serbisë. Hyseni ka thënë se letra e Pompeot është e qartë, dhe se duhet të arrihet njohja e ...

Deklarata e Grenell, këmbëngul Kurti: Me Serbinë jo taksë por reciprocitet
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka reaguar sërish pas deklaratës së të dërguarit të presidentit Trump, Richard Grenell në lidhje me heqjen e taksës për mallrat serbe. Në një intervistë në Rubikon të KTV-së, Kurti ka ...
BalkanWeb | 12-Feb-2020 22:22
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka reaguar sërish pas deklaratës së të dërguarit të presidentit Trump, Richard Grenell në lidhje me heqjen e taksës për mallrat serbe. Në një intervistë në Rubikon të KTV-së, Kurti ka ...

Berlini kërkon heqjen e menjëhershme të taksës, por nuk përmend reciprocitetin!
Në një linjë me SHBA-në, Berlini zyrtar kërkon heqjen e menjëhershme të taksës 100% mbi produktet serbe.
Top Channel | 12-Feb-2020 20:11
Në një linjë me SHBA-në, Berlini zyrtar kërkon heqjen e menjëhershme të taksës 100% mbi produktet serbe.

Investimet amerikane nuk do të anulohen për Kosovën
"Ambasadori Richard Grenell, asnjëherë nuk ka folur për anulimin e investimeve në Kosovë", ka thënë për "Radion Evropa e Lirë", zëdhënësi i Grenellit, Dick Custin.
Top Channel | 12-Feb-2020 14:13
"Ambasadori Richard Grenell, asnjëherë nuk ka folur për anulimin e investimeve në Kosovë", ka thënë për "Radion Evropa e Lirë", zëdhënësi i Grenellit, Dick Custin.

Sekretari amerikan i Shtetit, letër Albin Kurtit: Kërkesë të prerë për heqjen e taksës ndaj Serbisë
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo i ka thënë kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti në një letër se shpreson që prioritete të liderit të ri të jenë heqja e tarifës 100 për qind në importet e Serbisë dhe ...
GazetaTema | 13-Feb-2020 11:21
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo i ka thënë kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti në një letër se shpreson që prioritete të liderit të ri të jenë heqja e tarifës 100 për qind në importet e Serbisë dhe ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved