ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/02/2020 02:09

Hoti: Letra është e qartë, qëllimi i saj njohje reciproke

Hoti: Letra është e qartë, qëllimi i saj njohje reciproke
Zëvendëskryeministri Avdullah Hoti ka reaguar pas letrës që sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, i ka dërguar kryeministrit Albin Kurti. Hoti nuk i ka komentuar kërkesat e Pompeos për heqjen e taksës, ndërsa thotë ...
InFokusi | 14-Feb-2020 11:31
Zëvendëskryeministri Avdullah Hoti ka reaguar pas letrës që sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, i ka dërguar kryeministrit Albin Kurti. Hoti nuk i ka komentuar kërkesat e Pompeos për heqjen e taksës, ndërsa thotë ...

Hoti: Njohja e ndërsjelltë Kosovë-Serbi, qëllimi ynë përfundimtar
Zëvendëskryeministri Avdullah Hoti ka thënë se Qeveria e Re e mirëpret rolin kryesor të SHBA-së Kosovë-Serbi, shkruan IndeksOnline. Hoti ka thënë se letra e sekretarit Pompeo është e qartë, dhe se njohja e ndërsjelltë e ...
Indeks Online | 14-Feb-2020 11:22
Zëvendëskryeministri Avdullah Hoti ka thënë se Qeveria e Re e mirëpret rolin kryesor të SHBA-së Kosovë-Serbi, shkruan IndeksOnline. Hoti ka thënë se letra e sekretarit Pompeo është e qartë, dhe se njohja e ndërsjelltë e ...

Qeveria reagon nëpërmjet Avdullah Hotit për letrën e Pompeos
Zëvendëskryeministri Avdullah Hoti ka reaguar pas letrës që sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, i ka dërguar kryeministrit Albin Kurti. Hoti nuk i ka komentuar kërkesat e Pompeos për heqjen e taksës, ndërsa thotë ...
Gazeta Express | 14-Feb-2020 11:07
Zëvendëskryeministri Avdullah Hoti ka reaguar pas letrës që sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, i ka dërguar kryeministrit Albin Kurti. Hoti nuk i ka komentuar kërkesat e Pompeos për heqjen e taksës, ndërsa thotë ...

Hoti: Njohja e ndërsjelltë Kosovë-Serbi, qëllimi ynë përfundimtar
Zëvendëskryeministri Avdullah Hoti ka thënë se Qeveria e Re e mirëpret rolin kryesor të SHBA-së Kosovë-Serbi. Hoti ka thënë se letra e sekretarit Pompeo është e qartë, dhe se njohja e ndërsjelltë e dy shteteve është ...
Arbresh | 14-Feb-2020 09:32
Zëvendëskryeministri Avdullah Hoti ka thënë se Qeveria e Re e mirëpret rolin kryesor të SHBA-së Kosovë-Serbi. Hoti ka thënë se letra e sekretarit Pompeo është e qartë, dhe se njohja e ndërsjelltë e dy shteteve është ...

Hoti: Letra e sekretarit Pompeo ishte e qartë, dialogu me Serbinë ka në qendër njohjen e ndërsjellë
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka thënë se letra e Sekretarit amerikan të Shtetit, Mike Pompeo ishte e qartë dhe se dialogu me Serbinë e ka në qendër njohjen e ndërsjellë. Hoti përmes një postimi në ...
Telegrafi | 14-Feb-2020 09:23
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka thënë se letra e Sekretarit amerikan të Shtetit, Mike Pompeo ishte e qartë dhe se dialogu me Serbinë e ka në qendër njohjen e ndërsjellë. Hoti përmes një postimi në ...

Hoti: Njohja e ndërsjelltë Kosovë-Serbi, qëllimi ynë përfundimtar
Zëvendëskryeministri Avdullah Hoti ka thënë se Qeveria e Re e mirëpret rolin kryesor të SHBA-së Kosovë-Serbi, shkruan IndeksOnline. Hoti ka thënë se letra e sekretarit Pompeo është e qartë, dhe se njohja e ndërsjelltë e ...
Indeks Online | 14-Feb-2020 09:05
Zëvendëskryeministri Avdullah Hoti ka thënë se Qeveria e Re e mirëpret rolin kryesor të SHBA-së Kosovë-Serbi, shkruan IndeksOnline. Hoti ka thënë se letra e sekretarit Pompeo është e qartë, dhe se njohja e ndërsjelltë e ...

Taksa nuk mund të “mbrohet” as me protesta
Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës vazhdimisht po këmbëngul për mos heqjen e taksës nga qeveria e re. Madje për këtë ata thanë se do përdorin edhe masa të tjera, siç janë protestat. Por, heqja e taksës e cila me fillim iu ...
Arbresh | 14-Feb-2020 08:18
Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës vazhdimisht po këmbëngul për mos heqjen e taksës nga qeveria e re. Madje për këtë ata thanë se do përdorin edhe masa të tjera, siç janë protestat. Por, heqja e taksës e cila me fillim iu ...

Ndryshe nga SHBA, BE nuk e kundërshton reciprocitetin
Ndryshe nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, të cilat e kanë kundërshtuar hapur idenë e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti për aplikimin e masave të reciprocitetit, Bashkimi Europian, edhe pse këmbëngul në heqjen e ...
Top Channel | 13-Feb-2020 20:24
Ndryshe nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, të cilat e kanë kundërshtuar hapur idenë e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti për aplikimin e masave të reciprocitetit, Bashkimi Europian, edhe pse këmbëngul në heqjen e ...

SHBA-ja këmbëngul në rinisjen e shpejtë të dialogut, Qeverisë nuk i ngutet
Përmes një letre drejtuar kryeministrit Albin Kurti, sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo ka kërkuar largimin e tarifës 100 për qind dhe kthimin e palëve në tavolinën e bisedimeve. Sipas tij, tanimë është koha që ...
Lajminet | 14-Feb-2020 08:10
Përmes një letre drejtuar kryeministrit Albin Kurti, sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo ka kërkuar largimin e tarifës 100 për qind dhe kthimin e palëve në tavolinën e bisedimeve. Sipas tij, tanimë është koha që ...

SHBA-ja këmbëngul në rinisjen e shpejtë të dialogut, Qeverisë nuk i ngutet
Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë shpeshtuar thirrjet për heqjen e taksës së vendosur ndaj produkteve serbe pas formimit të qeverisë së re të Republikës së Kosovës. Përmes një letre drejtuar kryeministrit Albin ...
EkonomiaOnline | 14-Feb-2020 08:09
Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë shpeshtuar thirrjet për heqjen e taksës së vendosur ndaj produkteve serbe pas formimit të qeverisë së re të Republikës së Kosovës. Përmes një letre drejtuar kryeministrit Albin ...

Me apo pa taksë, bizneset hezitojnë t’i kthehen tregut të Serbisë
Përfaqësuesit e bizneseve prodhuese dhe ato importuese të mallrave në Kosovë, thonë se kryeministri Albin Kurti dhe qeveria e re e Kosovës, duhet të reflektojnë karshi kërkesave të shpeshtuara të Shteteve të Bashkuara ...
Top Channel | 13-Feb-2020 12:18
Përfaqësuesit e bizneseve prodhuese dhe ato importuese të mallrave në Kosovë, thonë se kryeministri Albin Kurti dhe qeveria e re e Kosovës, duhet të reflektojnë karshi kërkesave të shpeshtuara të Shteteve të Bashkuara ...

Haki Abazi tregon se kur do të mblidhet Qeveria për të hequr taksën
Ditë më parë Qeveria e Kosovës shfuqizoi disa vendime të asaj paraardhëse. Por, u premtua se shfuqizimet do të vazhdojnë. Në nja nga këto pika të rendit të ditës do të futet edhe largimi i tarifës doganore 100% ndaj ...
Arbresh | 14-Feb-2020 08:03
Ditë më parë Qeveria e Kosovës shfuqizoi disa vendime të asaj paraardhëse. Por, u premtua se shfuqizimet do të vazhdojnë. Në nja nga këto pika të rendit të ditës do të futet edhe largimi i tarifës doganore 100% ndaj ...

Pompeo i shkruan Kurtit: Taksa dhe njohja e ndërsjellë me Serbinë, prioritete
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo i ka thënë kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti në një letër se shpreson që prioritete të liderit të ri të jenë heqja e tarifës 100 për qind në importet e Serbisë dhe ...
Top Channel | 13-Feb-2020 11:15
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo i ka thënë kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti në një letër se shpreson që prioritete të liderit të ri të jenë heqja e tarifës 100 për qind në importet e Serbisë dhe ...

Macron letër Kurtit: Hiq taksën dhe bashkë më Merkel do ju ulim në tryezë me serbët
Brenda 24 orëve, kryeministri i ri i Kosovës, Albin Kurti, ka marrë dy letra të nivelit të lartë, të cilat i kërkojnë atij të heqë tarifën e vënë nga paraardhësi i tij, Ramush Haradinaj, ndaj mallrave nga Serbia dhe ...
Lapsi | 13-Feb-2020 23:18
Brenda 24 orëve, kryeministri i ri i Kosovës, Albin Kurti, ka marrë dy letra të nivelit të lartë, të cilat i kërkojnë atij të heqë tarifën e vënë nga paraardhësi i tij, Ramush Haradinaj, ndaj mallrave nga Serbia dhe ...

“Taksa dhe njohja e ndërsjellë me Serbinë konsiderohen prioritete”, Sekretari amerikan i Shtetit i shkruan Albin Kurtit: Koha të realizoni marrëdhënie normale
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo i ka thënë kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti në një letër se shpreson që prioritete të liderit të ri të jenë heqja e tarifës 100 për qind në importet e Serbisë dhe ...
BalkanWeb | 13-Feb-2020 10:49
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo i ka thënë kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti në një letër se shpreson që prioritete të liderit të ri të jenë heqja e tarifës 100 për qind në importet e Serbisë dhe ...

SHBA-ja këmbëngul në rinisjen e shpejtë të dialogut, Qeverisë nuk i ngutet
Sekretari i Shtetit të SHBA-së, Mike Pompeo, ka kërkuar nga kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, heqjen e taksës ndaj mallrave serbe. Përmes një letre, e cila ka ardhur në adresë të Kurtit pak pas votimit ...
Zeri | 14-Feb-2020 07:57
Sekretari i Shtetit të SHBA-së, Mike Pompeo, ka kërkuar nga kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, heqjen e taksës ndaj mallrave serbe. Përmes një letre, e cila ka ardhur në adresë të Kurtit pak pas votimit ...

Deklarata e Grenell, këmbëngul Kurti: Me Serbinë jo taksë por reciprocitet
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka reaguar sërish pas deklaratës së të dërguarit të presidentit Trump, Richard Grenell në lidhje me heqjen e taksës për mallrat serbe. Në një intervistë në Rubikon të KTV-së, Kurti ka ...
BalkanWeb | 12-Feb-2020 22:22
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka reaguar sërish pas deklaratës së të dërguarit të presidentit Trump, Richard Grenell në lidhje me heqjen e taksës për mallrat serbe. Në një intervistë në Rubikon të KTV-së, Kurti ka ...

Berlini kërkon heqjen e menjëhershme të taksës, por nuk përmend reciprocitetin!
Në një linjë me SHBA-në, Berlini zyrtar kërkon heqjen e menjëhershme të taksës 100% mbi produktet serbe.
Top Channel | 12-Feb-2020 20:11
Në një linjë me SHBA-në, Berlini zyrtar kërkon heqjen e menjëhershme të taksës 100% mbi produktet serbe.

Sekretari amerikan i Shtetit, letër Albin Kurtit: Kërkesë të prerë për heqjen e taksës ndaj Serbisë
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo i ka thënë kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti në një letër se shpreson që prioritete të liderit të ri të jenë heqja e tarifës 100 për qind në importet e Serbisë dhe ...
GazetaTema | 13-Feb-2020 11:21
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo i ka thënë kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti në një letër se shpreson që prioritete të liderit të ri të jenë heqja e tarifës 100 për qind në importet e Serbisë dhe ...

Investimet amerikane nuk do të anulohen për Kosovën
"Ambasadori Richard Grenell, asnjëherë nuk ka folur për anulimin e investimeve në Kosovë", ka thënë për "Radion Evropa e Lirë", zëdhënësi i Grenellit, Dick Custin.
Top Channel | 12-Feb-2020 14:13
"Ambasadori Richard Grenell, asnjëherë nuk ka folur për anulimin e investimeve në Kosovë", ka thënë për "Radion Evropa e Lirë", zëdhënësi i Grenellit, Dick Custin.

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved