ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/02/2020 01:18

Gripi përhapet shpejt në Shqipëri! Vendi shënohet me të kuqe në hartën e epidemisë në Evropë

Gripi përhapet shpejt në Shqipëri! Vendi shënohet me të kuqe në hartën e epidemisë në Evropë
Ajo tashmë paraqitet me të kuqe në hartë sikundër dhe tre shtete të tjera, shteti fqinj Greqia, Sllovenia dhe Luksemburgu. Institucionet tona shëndetësore kanë raportuar se virusi A me dy nëntipet e tij Ah1N1 dhe Ah3N2 ...
Telegraf | 14-Feb-2020 09:14
Ajo tashmë paraqitet me të kuqe në hartë sikundër dhe tre shtete të tjera, shteti fqinj Greqia, Sllovenia dhe Luksemburgu. Institucionet tona shëndetësore kanë raportuar se virusi A me dy nëntipet e tij Ah1N1 dhe Ah3N2 ...

Kosovarët të frikësuar nga koronavirusi, lënë mënjanë gripin sezonal
Gripi sezonal ka prekur mijëra qytetarë në vend, kështu ka shkaktuar vdekjen e katër personave, duke përfshirë këtu edhe një fëmijë. Mjekët thonë se frika ndaj koronavirusit ka lënë mënjanë epideminë virale, e cila po ...
Arbresh | 14-Feb-2020 08:35
Gripi sezonal ka prekur mijëra qytetarë në vend, kështu ka shkaktuar vdekjen e katër personave, duke përfshirë këtu edhe një fëmijë. Mjekët thonë se frika ndaj koronavirusit ka lënë mënjanë epideminë virale, e cila po ...

Kosovarët të frikësuar nga koronavirusi, lënë mënjanë gripin sezonal
4 persona kanë vdekur nga gripi sezonal në Kosovë, derisa mijëra të tjerë janë të prekur me të. Vetëm nga muaji tetor i vitit të kaluar deri më 5 janar të këtij viti Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka bërë të ...
Lajminet | 14-Feb-2020 08:28
4 persona kanë vdekur nga gripi sezonal në Kosovë, derisa mijëra të tjerë janë të prekur me të. Vetëm nga muaji tetor i vitit të kaluar deri më 5 janar të këtij viti Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka bërë të ...

Frika nga koronavirusi lë mënjanë gripin sezonal, që po vret kosovarët
Gripi sezonal ka prekur mijëra qytetarë në vend, kështu ka shkaktuar vdekjen e katër personave, duke përfshirë këtu edhe një fëmijë. Mjekët thonë se frika ndaj koronavirusit ka lënë mënjanë epideminë virale, e cila po ...
Gazeta Express | 14-Feb-2020 08:21
Gripi sezonal ka prekur mijëra qytetarë në vend, kështu ka shkaktuar vdekjen e katër personave, duke përfshirë këtu edhe një fëmijë. Mjekët thonë se frika ndaj koronavirusit ka lënë mënjanë epideminë virale, e cila po ...

Frika nga koronavirusi lë mënjanë gripin sezonal
Gripi sezonal ka prekur mijëra qytetarë në vend, kështu ka shkaktuar vdekjen e katër personave, duke përfshirë këtu edhe një fëmijë. Mjekët thonë se frika ndaj koronavirusit ka lënë mënjanë epideminë virale, e cila po ...
EkonomiaOnline | 14-Feb-2020 08:18
Gripi sezonal ka prekur mijëra qytetarë në vend, kështu ka shkaktuar vdekjen e katër personave, duke përfshirë këtu edhe një fëmijë. Mjekët thonë se frika ndaj koronavirusit ka lënë mënjanë epideminë virale, e cila po ...

Gripi në Kosovë kalon pragun epidemik: IKSHPK jep detaje dhe tregon si të mbroheni
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike, përmes një njoftimi për media ka bërë të ditur se gripi sezonal ka kaluar pragun epidemik dhe ka rritur intensitetin nga i mesëm në të lartë.
Top Channel | 13-Feb-2020 17:24
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike, përmes një njoftimi për media ka bërë të ditur se gripi sezonal ka kaluar pragun epidemik dhe ka rritur intensitetin nga i mesëm në të lartë.

Frika nga koronavirusi lë mënjanë gripin sezonal, që po vret kosovarët
Gripi sezonal ka prekur mijëra qytetarë në vend, kështu ka shkaktuar vdekjen e katër personave, duke përfshirë këtu edhe një fëmijë. Mjekët thonë se frika ndaj koronavirusit ka lënë mënjanë epideminë virale, e cila......
Zeri | 14-Feb-2020 08:03
Gripi sezonal ka prekur mijëra qytetarë në vend, kështu ka shkaktuar vdekjen e katër personave, duke përfshirë këtu edhe një fëmijë. Mjekët thonë se frika ndaj koronavirusit ka lënë mënjanë epideminë virale, e cila......

Shënohet viktima e parë nga gripi
Në Maqedoninë e Veriut është shënuar viktima e parë nga gripi sezonal për vitin 2020. Një 14-vjeçare mbrëmë ka ndërruar jetë në Klinikën e Fëmijëve në Shkup. Viktima ka pasur paraprakisht sëmundje tjetër, njoftoi ...
Shprehja | 14-Feb-2020 04:06
Në Maqedoninë e Veriut është shënuar viktima e parë nga gripi sezonal për vitin 2020. Një 14-vjeçare mbrëmë ka ndërruar jetë në Klinikën e Fëmijëve në Shkup. Viktima ka pasur paraprakisht sëmundje tjetër, njoftoi ...

Gripi përhapet shpejt në Shqipëri/ Vendi shënohet me të kuqe në hartën e epidemisë në Evropë
Shqipëria renditet ndër vendet me nivel të lartë të përhapjes së virusive të gripit në Evropë.
Top Channel | 13-Feb-2020 15:35
Shqipëria renditet ndër vendet me nivel të lartë të përhapjes së virusive të gripit në Evropë.

Rritet intensiteti i gripit sezonal në Kosovë
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike, ka bërë të ditur se gripi në Kosovë ka kaluar në pragun endemik. “Gripi sezonal ka kaluar pragun epidemik dhe ka rritur intensitetin nga i mesëm në të lartë. Të njëjtin ...
Koha.net | 13-Feb-2020 18:51
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike, ka bërë të ditur se gripi në Kosovë ka kaluar në pragun endemik. “Gripi sezonal ka kaluar pragun epidemik dhe ka rritur intensitetin nga i mesëm në të lartë. Të njëjtin ...

Shqipëria shënohet me të “kuqe”, situata e gripit është alarmante
Shqipëria renditet ndër vendet me nivel të lartë të përhapjes së virusive të gripit në Evropë. Ajo tashmë paraqitet me të kuqe në hartë sikundër dhe tre shtete të tjera, shteti fqinj Greqia, Sllovenia dhe Luksemburgu. ...
EkonomiaOnline | 13-Feb-2020 17:36
Shqipëria renditet ndër vendet me nivel të lartë të përhapjes së virusive të gripit në Evropë. Ajo tashmë paraqitet me të kuqe në hartë sikundër dhe tre shtete të tjera, shteti fqinj Greqia, Sllovenia dhe Luksemburgu. ...

Situatë alarmante e gripit në Shqipëri
Ajo tashmë paraqitet me të kuqe në hartë sikundër dhe tre shtete të tjera, shteti fqinj Greqia, Sllovenia dhe Luksemburgu. Institucionet tona shëndetësore kanë raportuar se virusi A me dy nëntipet e tij Ah1N1 dhe Ah3N2 ...
AlbInfo | 13-Feb-2020 17:30
Ajo tashmë paraqitet me të kuqe në hartë sikundër dhe tre shtete të tjera, shteti fqinj Greqia, Sllovenia dhe Luksemburgu. Institucionet tona shëndetësore kanë raportuar se virusi A me dy nëntipet e tij Ah1N1 dhe Ah3N2 ...

IKSHPK: Rritet numri i pacientëve të prekur nga gripi sezonal
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike, përmes një njoftimi për media ka bërë të ditur se gripi sezonal ka kaluar pragun epidemik dhe ka rritur intensitetin nga i mesëm në të lartë. Në njoftim thuhet se Instituti ...
Telegrafi | 13-Feb-2020 16:19
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike, përmes një njoftimi për media ka bërë të ditur se gripi sezonal ka kaluar pragun epidemik dhe ka rritur intensitetin nga i mesëm në të lartë. Në njoftim thuhet se Instituti ...

Gripi në Kosovë kalon pragun epidemik: IKSHPK jep detaje dhe tregon si të mbroheni
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike, përmes një njoftimi për media ka bërë të ditur se gripi sezonal ka kaluar pragun epidemik dhe ka rritur intensitetin nga i mesëm në të lartë. Në njoftim thuhet se Instituti ...
Zeri | 13-Feb-2020 17:12
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike, përmes një njoftimi për media ka bërë të ditur se gripi sezonal ka kaluar pragun epidemik dhe ka rritur intensitetin nga i mesëm në të lartë. Në njoftim thuhet se Instituti ...

Gripi në Kosovë kalon pragun epidemik: IKSHPK jep detaje dhe tregon si të mbroheni
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike, përmes një njoftimi për media ka bërë të ditur se gripi sezonal ka kaluar pragun epidemik dhe ka rritur intensitetin nga i mesëm në të lartë. Në njoftim thuhet se Instituti ...
Gazeta Observer | 13-Feb-2020 17:12
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike, përmes një njoftimi për media ka bërë të ditur se gripi sezonal ka kaluar pragun epidemik dhe ka rritur intensitetin nga i mesëm në të lartë. Në njoftim thuhet se Instituti ...

Shqipëria shënohet me të “kuqe”, situata e gripit është alarmante
Shqipëria renditet ndër vendet me nivel të lartë të përhapjes së virusive të gripit në Evropë. Ajo tashmë paraqitet me të kuqe në hartë sikundër dhe tre shtete të tjera, shteti fqinj Greqia, Sllovenia dhe Luksemburgu. ...
Gazeta Express | 13-Feb-2020 17:12
Shqipëria renditet ndër vendet me nivel të lartë të përhapjes së virusive të gripit në Evropë. Ajo tashmë paraqitet me të kuqe në hartë sikundër dhe tre shtete të tjera, shteti fqinj Greqia, Sllovenia dhe Luksemburgu. ...

Ndërron jetë ish-boksieri i njohur
Jimmy “Thunder” Peau ka ndërruar jetë në moshën 54-vjeçare. Peau ndërroi jetë pas një operimi në tru. Ish-boksieri, i cili njihet për njërin prej nokauteve më të shpejtë në histori të boksit pas vetëm 1.5 sekondave, ...
Indeks Online | 13-Feb-2020 17:06
Jimmy “Thunder” Peau ka ndërruar jetë në moshën 54-vjeçare. Peau ndërroi jetë pas një operimi në tru. Ish-boksieri, i cili njihet për njërin prej nokauteve më të shpejtë në histori të boksit pas vetëm 1.5 sekondave, ...

Maqedoni, regjistrohet viktima e parë nga gripi sezonal
Një 14-vjeçare është viktima e parë nga gripi sezonal këtë vit në vend. Këtë e konfirmoi mjekja Gordana Kuzmanovska, epidemiologe në Institutin për Shëndet Publik, pas informacioneve të marra nga Klinika për Sëmundje të ...
Telegrafi | 13-Feb-2020 13:39
Një 14-vjeçare është viktima e parë nga gripi sezonal këtë vit në vend. Këtë e konfirmoi mjekja Gordana Kuzmanovska, epidemiologe në Institutin për Shëndet Publik, pas informacioneve të marra nga Klinika për Sëmundje të ...

Gripi në Kosovë kalon pragun epidemik: IKSHPK jep detaje dhe tregon si të mbroheni
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike, përmes një njoftimi për media ka bërë të ditur se gripi sezonal ka kaluar pragun epidemik dhe ka rritur intensitetin nga i mesëm në të lartë. Në njoftim thuhet se Instituti ...
InFokusi | 13-Feb-2020 17:00
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike, përmes një njoftimi për media ka bërë të ditur se gripi sezonal ka kaluar pragun epidemik dhe ka rritur intensitetin nga i mesëm në të lartë. Në njoftim thuhet se Instituti ...

Ndërron jetë ish-boksieri i njohur
Ish-boksueri i njohur, Jimmy “Thunder” Peau ka ndërruar jetë në moshën 54-vjeçare, transmeton zeri.info Peau ndërroi jetë pas një operimi në tru. Ish-boksieri, i cili njihet për njërin prej nokauteve më të shpejtë......
Zeri | 13-Feb-2020 16:48
Ish-boksueri i njohur, Jimmy “Thunder” Peau ka ndërruar jetë në moshën 54-vjeçare, transmeton zeri.info Peau ndërroi jetë pas një operimi në tru. Ish-boksieri, i cili njihet për njërin prej nokauteve më të shpejtë......

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved