ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/02/2020 01:39

Fevziu mbyll emisionin, Rama ‘vrap të ikë’, moderatori: Të iku! Mos na e merr atë po deshe

Fevziu mbyll emisionin, Rama ‘vrap të ikë’, moderatori: Të iku! Mos na e merr atë po deshe
Kryeministri Edi Rama ka qënë i ftuar ditën e djeshme në emisionin “Opinion” ku edhe ka folur për të ashtuquajturën KÇK. Në momentin kur emisioni mbaroi dhe moderatori Blendi Fevziu po bënte hyrjen për pjesën e tretë të ...
Gazeta Express | 14-Feb-2020 09:05
Kryeministri Edi Rama ka qënë i ftuar ditën e djeshme në emisionin “Opinion” ku edhe ka folur për të ashtuquajturën KÇK. Në momentin kur emisioni mbaroi dhe moderatori Blendi Fevziu po bënte hyrjen për pjesën e tretë të ...

Rama tregon mesazhin që u çoi prokurorëve dhe gjykatësve të korruptuar
I ftuar në emisionin “Opinion”, kryeministri i vendit, Edi Rama ka folur për operacionin “Forca e Ligjit”, që godet grupet kriminale. Rama tha se, prej ditës së djeshme kur u miratua ligji, ka nisur goditja e ...
Dritare | 14-Feb-2020 00:26
I ftuar në emisionin “Opinion”, kryeministri i vendit, Edi Rama ka folur për operacionin “Forca e Ligjit”, që godet grupet kriminale. Rama tha se, prej ditës së djeshme kur u miratua ligji, ka nisur goditja e ...

Rama mesazh gjyqtarëve dhe prokurorëve – ‘100 për qind do të arrestohen’
Kryeministri Rama tha në emisionin Opinion se me ndryshimet e fundit ligjore në statusin e Gjyqtarëve dhe Prokurorëve ata mund të arrestohen nëse provohet se kanë dhënë vendime që ai i quajti ‘skandaloze’. Rama tha se ...
Telegrafi | 13-Feb-2020 23:30
Kryeministri Rama tha në emisionin Opinion se me ndryshimet e fundit ligjore në statusin e Gjyqtarëve dhe Prokurorëve ata mund të arrestohen nëse provohet se kanë dhënë vendime që ai i quajti ‘skandaloze’. Rama tha se ...

Anti KÇK çon në burg gjyqtarët e prokurorët që japin vendime skandaloze, OFL godet fuqinë financiare të kri mit të organizuar
“Me ligjin e miratuar në Kuvend prokurorët dhe gjykatësit që shkelin ligjin, shkojnë në bu rg”, tha sot kryeministri Edi Rama i ftuar në një emision televiziv. Kryeministri Edi Rama tha se: “Kemi marrë dje në parlament ...
Lexo | 13-Feb-2020 23:07
“Me ligjin e miratuar në Kuvend prokurorët dhe gjykatësit që shkelin ligjin, shkojnë në bu rg”, tha sot kryeministri Edi Rama i ftuar në një emision televiziv. Kryeministri Edi Rama tha se: “Kemi marrë dje në parlament ...

Rama: Nga sot gjyqtarët mund të arrestohen, ligji që miratuam dje është goditja më e fortë ndaj krimit
Kryeministri Rama ka thënë mbrëmjen e sotme se me ligjin e ri të kaluar dje në Kuvend, gjyqtarët e korruptuara dhe të lidhur me krimin mund të arrestohen. I ftuar në emisionin Opinion, Rama ka thënë se me qeverinë e re ...
GazetaTema | 13-Feb-2020 22:40
Kryeministri Rama ka thënë mbrëmjen e sotme se me ligjin e ri të kaluar dje në Kuvend, gjyqtarët e korruptuara dhe të lidhur me krimin mund të arrestohen. I ftuar në emisionin Opinion, Rama ka thënë se me qeverinë e re ...

“Mos guxoni…”, Rama: Ja mesazhi që iu kemi çuar dje prokurorëve dhe gjyqtarëve të korruptuar, ka nisur lufta më ekstreme ndaj krimit
Kryeministri Edi Rama foli për operacionin “Forca e Ligjit”, të nisur në fillim të këtij muaji dhe që shënjestron pasuritë e personave të njohur të botës së krimit, por edhe për gjyqtarët dhe prokurorët e korruptuar, të ...
BalkanWeb | 13-Feb-2020 22:22
Kryeministri Edi Rama foli për operacionin “Forca e Ligjit”, të nisur në fillim të këtij muaji dhe që shënjestron pasuritë e personave të njohur të botës së krimit, por edhe për gjyqtarët dhe prokurorët e korruptuar, të ...

“Mos guxoni të bënim më veprime të tilla”/ Rama: Rama: Nga sot, me ligjin e ri gjyqtarët mund të arrestohen
Kryeministri Rama ka thënë mbrëmjen e sotme se me ligjin e ri të kaluar dje në Kuvend, gjyqtarët e korruptuara dhe të lidhur me kri min mund të arrestohen. I ftuar në emisionin Opinion, Rama ka thënë se me qeverinë e re ...
Lexo | 13-Feb-2020 22:54
Kryeministri Rama ka thënë mbrëmjen e sotme se me ligjin e ri të kaluar dje në Kuvend, gjyqtarët e korruptuara dhe të lidhur me kri min mund të arrestohen. I ftuar në emisionin Opinion, Rama ka thënë se me qeverinë e re ...

“Jeni objekt hetimi, pse nuk nis OFL nga ju?” Rakipllari-Ramës: Fiton me Niçen e Shijakut
Kryeministri Edi Rama i ftuar në emisionin “Opinion” foli për operacionin “Forca e Ligjit”, të nisur në fillim të këtij muaji dhe që shënjestron pasuritë e personave të njohur të botës së krimit. Gjatë diskutimit me ...
ABCNews | 13-Feb-2020 22:42
Kryeministri Edi Rama i ftuar në emisionin “Opinion” foli për operacionin “Forca e Ligjit”, të nisur në fillim të këtij muaji dhe që shënjestron pasuritë e personave të njohur të botës së krimit. Gjatë diskutimit me ...

“Pse nuk merret OFL me Gjirin e Lalzit dhe Surrelin?”, Rama: Do iu përgjigjem sot
Kryeministri Edi Rama nëpërmjet një postimi në Facebook ka lajmëruar se mbrëmjen e sotme do t’iu jap përgjigje të gjitha pyetjeve mbi OFL-në dhe se përse aksioni i sekuestrimit të pasurive nuk nis nga Surreli, Gjiri i ...
GazetaTema | 13-Feb-2020 10:45
Kryeministri Edi Rama nëpërmjet një postimi në Facebook ka lajmëruar se mbrëmjen e sotme do t’iu jap përgjigje të gjitha pyetjeve mbi OFL-në dhe se përse aksioni i sekuestrimit të pasurive nuk nis nga Surreli, Gjiri i ...

“Nuk mjafton burgu, duhen zhveshur nga pasuritë”/ Rama: OFL tronditi krimin
Në të 10-tën, ditë të hedhjes në veprim të Operacionit Forca e Ligjit, kryeministri Edi Rama nga foltorja e parlamentit është shprehur i kënaqur por kritikat ia adresojë analistëve të caktuar pa ia përmendur emrin.
Top Channel | 12-Feb-2020 15:16
Në të 10-tën, ditë të hedhjes në veprim të Operacionit Forca e Ligjit, kryeministri Edi Rama nga foltorja e parlamentit është shprehur i kënaqur por kritikat ia adresojë analistëve të caktuar pa ia përmendur emrin.

‘Përplasje’ Rama-Gjuzi në parlament: Mos fol për mustaqet e mia
Kryeministri Edi Rama ka mbajtur një fjalim ditën e sotme në Kuvend në lidhje me paketën anti “KÇK”.
Top Channel | 12-Feb-2020 13:10
Kryeministri Edi Rama ka mbajtur një fjalim ditën e sotme në Kuvend në lidhje me paketën anti “KÇK”.

Rama i kapi të gjitha
Disa ditë përpara tërmetit të nëntorit, Kryeministri lajmëroi me bujë të madhe në ato daljet e tij të tipit “one man show”, luftën e hapur ndaj krimit të organizuar shqiptar dhe segmenteve të drejtësisë që bashkëpunojnë ...
Gazeta Express | 13-Feb-2020 16:04
Disa ditë përpara tërmetit të nëntorit, Kryeministri lajmëroi me bujë të madhe në ato daljet e tij të tipit “one man show”, luftën e hapur ndaj krimit të organizuar shqiptar dhe segmenteve të drejtësisë që bashkëpunojnë ...

“E di që më doni në burg, por…”, Rama sulmon sërish analistët: Ka nga ata që paguhen nga krimi, ja çfarë zbuluam me pronat në Durrës
Kryeministri Edi Rama foli sërish për paketën “Anti-KÇK”, që ai e lidh me gjyqtarët dhe prokurorët e korruptuar, duke i paralajmëruar këta të fundit nga foltorja e Kuvendit se nuk do t’i shpëtojnë burgut. Kreu i ...
BalkanWeb | 12-Feb-2020 13:02
Kryeministri Edi Rama foli sërish për paketën “Anti-KÇK”, që ai e lidh me gjyqtarët dhe prokurorët e korruptuar, duke i paralajmëruar këta të fundit nga foltorja e Kuvendit se nuk do t’i shpëtojnë burgut. Kreu i ...

“Hapen si vaji në lakra, por do t’i fusim nën tokë”/ Rama: Ka politikanë të lidhur me krimin
Përgjatë fjalës së tij në Kuvend, kryeministri i vendit, Edi Rama u ndal ndër të tjera te politikanët e lidhur me krimin.
Top Channel | 12-Feb-2020 13:01
Përgjatë fjalës së tij në Kuvend, kryeministri i vendit, Edi Rama u ndal ndër të tjera te politikanët e lidhur me krimin.

“Goditje e grupit KÇK”/ Rama: Gjyqtarët dhe prokurorët e korruptuar, ILD t’i çojë pas hekurave
Gjatë fjalës së tij në Kuvend, kryeministri Edi Rama pohoi goditjen e prokurorëve dhe gjyqtarëve të korruptuar.
Top Channel | 12-Feb-2020 12:52
Gjatë fjalës së tij në Kuvend, kryeministri Edi Rama pohoi goditjen e prokurorëve dhe gjyqtarëve të korruptuar.

‘I godasim atë që e kanë të shenjtë’, Rama: Burgu nuk mjafton për kriminelët, ja pse u kujtuam ‘kaq vonë’ për Anti- KÇK
Kryeministri Edi Rama në fjalën e mbajtur në Kuvend ka folur për OFL dhe Anti- KÇK, teksa ka thënë se kriminelët do të goditen në pasuri pasi burgu për ta nuk mjafton. Rama ka folur me tone të ashpra teksa ka thënë se ...
BalkanWeb | 12-Feb-2020 12:44
Kryeministri Edi Rama në fjalën e mbajtur në Kuvend ka folur për OFL dhe Anti- KÇK, teksa ka thënë se kriminelët do të goditen në pasuri pasi burgu për ta nuk mjafton. Rama ka folur me tone të ashpra teksa ka thënë se ...

“E di që më doni në burg”, Rama akuzon analistët: Ka nga ata që paguhen nga krimi, ja çfarë zbuluam me pronat në Durrës
Kryeministri Edi Rama foli sërish për paketën “Anti-KÇK”, që ai e lidh me gjyqtarët dhe prokurorët e korruptuar, duke i paralajmëruar këta të fundit nga foltorja e Kuvendit se nuk do t’i shpëtojnë burgut. Kreu i ...
GazetaTema | 12-Feb-2020 13:07
Kryeministri Edi Rama foli sërish për paketën “Anti-KÇK”, që ai e lidh me gjyqtarët dhe prokurorët e korruptuar, duke i paralajmëruar këta të fundit nga foltorja e Kuvendit se nuk do t’i shpëtojnë burgut. Kreu i ...

“Sot i vjen fundi, ILD të çojë pas hekurave gjyqtarë e prokurorë”, Rama paralajmëron goditjen e “grupit KÇK”: S’ka më lojë “macja dhe miu”
Kryeministri Edi Rama paralajmëroi sot se do të nisë goditja ndaj prokurorëve dhe gjyqtarëve të korruptuar, që ai i cilëson si “grupi KÇK”. Rama tha nga foltorja e Kuvendit se pikërisht sot do t’i jepet kompetencë ...
BalkanWeb | 12-Feb-2020 12:34
Kryeministri Edi Rama paralajmëroi sot se do të nisë goditja ndaj prokurorëve dhe gjyqtarëve të korruptuar, që ai i cilëson si “grupi KÇK”. Rama tha nga foltorja e Kuvendit se pikërisht sot do t’i jepet kompetencë ...

“KÇK fut thikën mu në zemër të krimit”, Rama: Burgu për këta nuk mjafton, duhet zhveshur nga pasuria
Kryeministri Edi Rama tha se burgu nuk mjafton për personat që kanë vënë pasuri të ligjshme nga aktivitetet kriminale. Gjatë fjalës së tij në Parlament Rama tha se këta persona do zhvishen nga këto pasuri. Sipas tij, ...
GazetaTema | 12-Feb-2020 12:55
Kryeministri Edi Rama tha se burgu nuk mjafton për personat që kanë vënë pasuri të ligjshme nga aktivitetet kriminale. Gjatë fjalës së tij në Parlament Rama tha se këta persona do zhvishen nga këto pasuri. Sipas tij, ...

“OFL i ka futur thikën në palcë krimit”, Rama: Beteja do të vazhdojë për jetë a vdekje
Dy javët e para të Operacionit Forca e Ligjit, për Edi Ramën kanë pasur një efekt tronditës. “E kemi tronditur krimin e organizuar në palcë me operacionin Forca e Ligjit”, tha kryeministri. Kryeministri zotohet se ...
ABCNews | 12-Feb-2020 15:41
Dy javët e para të Operacionit Forca e Ligjit, për Edi Ramën kanë pasur një efekt tronditës. “E kemi tronditur krimin e organizuar në palcë me operacionin Forca e Ligjit”, tha kryeministri. Kryeministri zotohet se ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved