ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/02/2020 01:49

Edmond Panariti: Nëse nuk pranohen propozimet tona, u rikthehemi protestave

Edmond Panariti: Nëse nuk pranohen propozimet tona, u rikthehemi protestave
Nëse propozimet e PD-LSI-së nuk do të merren në konsideratë në tryezën e Reformës Zgjedhore atëherë opozita do të rikthehet në protestë. Kështu deklaroi ish-deputeti i LSI-së Edmond Panariti në studion e Report Tv. ...
Telegraf | 13-Feb-2020 22:06
Nëse propozimet e PD-LSI-së nuk do të merren në konsideratë në tryezën e Reformës Zgjedhore atëherë opozita do të rikthehet në protestë. Kështu deklaroi ish-deputeti i LSI-së Edmond Panariti në studion e Report Tv. ...

Të gjitha rrugët që (s)e çojnë opozitën drejt pushtetit!
Nga Alfred Peza Opozita shqiptare është jo vetëm më interesantja, por ndoshta edhe më unikalja që mund të të bjerë rasti të hasësh, në historinë e demokracive postkomuniste. Me shpresën për tu rikthyer sa më parë në ...
GazetaTema | 13-Feb-2020 21:44
Nga Alfred Peza Opozita shqiptare është jo vetëm më interesantja, por ndoshta edhe më unikalja që mund të të bjerë rasti të hasësh, në historinë e demokracive postkomuniste. Me shpresën për tu rikthyer sa më parë në ...

‘Dialogu e vetmja rrugë që mund t’i japë opozitës sukses’, Arjan Vasjari: Jam skeptik për qeverinë tranzitore, kush do e drejtojë…
Analisti Arjan Vasjari i ftuarn ë emisionin ”Real Story” të Sokol Ballës në News 24 është shprehur pro marrëveshjeve por për propozimet e PD për Reformën Zgjedhore ka qenë kritik. Vasjari shprehet se qeveria tranzitore ...
BalkanWeb | 13-Feb-2020 21:42
Analisti Arjan Vasjari i ftuarn ë emisionin ”Real Story” të Sokol Ballës në News 24 është shprehur pro marrëveshjeve por për propozimet e PD për Reformën Zgjedhore ka qenë kritik. Vasjari shprehet se qeveria tranzitore ...

Reforma Zgjedhore/ Ivi Kaso: Korrupsioni zgjedhor të hetohet nga SPAK
Ekperti për Çështjet Ligjore në Partinë Demokratke, Ivi Kaso shprehet se parakusht për zhvillimin e zgjedhjeve të lira është vullneti politik. Por, sipas tij, kjo mund të garantohet vetëm nga krijimi i një qeverie ...
VizionPlus | 13-Feb-2020 21:38
Ekperti për Çështjet Ligjore në Partinë Demokratke, Ivi Kaso shprehet se parakusht për zhvillimin e zgjedhjeve të lira është vullneti politik. Por, sipas tij, kjo mund të garantohet vetëm nga krijimi i një qeverie ...

FOTO/ Basha takon ambasadorin e ri të Italisë në Tiranë: Të forcojmë bashkëpunimin mes dy vendeve tona
Kryetari i PD Lulzim Basha ka takuar sot në Tiranë ambasadorin e ri italian Fabrizio Bucci. Basha shprehet se gjatë këtij takimi u diskutuan një sërë çështjesh, ndërsa u fol për forcim të bashkëpunimit mes Shqipërisë ...
BalkanWeb | 13-Feb-2020 21:33
Kryetari i PD Lulzim Basha ka takuar sot në Tiranë ambasadorin e ri italian Fabrizio Bucci. Basha shprehet se gjatë këtij takimi u diskutuan një sërë çështjesh, ndërsa u fol për forcim të bashkëpunimit mes Shqipërisë ...

Nga Reforma Zgjedhore tek negociatat, Basha pret në takim ambasadorin italian, Bucci mbështet rikthimin e dialogut politik
TIRANË Kreu i PD Lulzim Basha ka kryer takimin e tij të parë me ambasadorin italian Fabrizio Bucci. Ambasada italiane ka zbardhur takimin duke thënë se Italia mbështet rikthimin e dialogut politik. Po ashtu ai i ka ...
BalkanWeb | 13-Feb-2020 18:58
TIRANË Kreu i PD Lulzim Basha ka kryer takimin e tij të parë me ambasadorin italian Fabrizio Bucci. Ambasada italiane ka zbardhur takimin duke thënë se Italia mbështet rikthimin e dialogut politik. Po ashtu ai i ka ...

Të gjitha rrugët që (s)e çojnë opozitën drejt pushtetit!
Nga Alfred Peza/ Opozita shqiptare është jo vetëm më interesantja, por ndoshta edhe më unikalja që mund të të bjerë rasti të hasësh, në historinë e demokracive postkomuniste. Me shpresën për tu rikthyer sa më parë në ...
Lexo | 13-Feb-2020 21:30
Nga Alfred Peza/ Opozita shqiptare është jo vetëm më interesantja, por ndoshta edhe më unikalja që mund të të bjerë rasti të hasësh, në historinë e demokracive postkomuniste. Me shpresën për tu rikthyer sa më parë në ...

Krimi zgjedhor, PD prezanton propozimet/ Bylykbashi: S’do ketë bashkëqeverisje mes opozitës dhe PS-së
Partia Demokratike ka bërë publike propozimet e saj në tryezën për Reformën Zgjedhore.
Top Channel | 13-Feb-2020 13:30
Partia Demokratike ka bërë publike propozimet e saj në tryezën për Reformën Zgjedhore.

Propozimet e PD për parandalimin e shit-blerjes së votës, Kaso: Krimi ka marrë kontrollin e procesit zgjedhor
Sekretari për çështjet zgjedhore në PD, Ivi Kaso, i ftuar në Syri TV ka shpjeguar propozimet e selisë blu për parandalimin e shit-blerjes së votës në zgjedhjet e ardhshme në vend. Përsa i përket rolit të Policisë së ...
Telegraf | 13-Feb-2020 16:45
Sekretari për çështjet zgjedhore në PD, Ivi Kaso, i ftuar në Syri TV ka shpjeguar propozimet e selisë blu për parandalimin e shit-blerjes së votës në zgjedhjet e ardhshme në vend. Përsa i përket rolit të Policisë së ...

Tryeza e reformës/ Kokat e kujt po kërkon opozita?
Partia Demokratike pa paraqitur sot një pjesë të mirë të propozimeve për tryezën e reformës zgjedhore dhe rolin që duhet të luajnë Policia, Prokuroria dhe SPAK në betejën e ardhshme elektorale, por ajo ka mbetur evazive ...
Lapsi | 13-Feb-2020 18:54
Partia Demokratike pa paraqitur sot një pjesë të mirë të propozimeve për tryezën e reformës zgjedhore dhe rolin që duhet të luajnë Policia, Prokuroria dhe SPAK në betejën e ardhshme elektorale, por ajo ka mbetur evazive ...

Propozimet e PD për Zgjedhoren, Alibeaj: Kamera në QV, kontrolle jashtë. Stafi elektoral i subjekteve t’i nënshtrohet dekriminalizimit. Analiza risku për të varfrit
TIRANË Ish-deputeti demokrat Enkelejd Alibeaj ka zbardhur konkretisht disa nga propozimet e PD për reformën zgjedhore. Ai tha se frymëzimi për të kthyer në draft këto propozime ka ardhur nga një sentencë, që është se ...
BalkanWeb | 13-Feb-2020 12:16
TIRANË Ish-deputeti demokrat Enkelejd Alibeaj ka zbardhur konkretisht disa nga propozimet e PD për reformën zgjedhore. Ai tha se frymëzimi për të kthyer në draft këto propozime ka ardhur nga një sentencë, që është se ...

PD sqaron konceptin e qeverisë kujdestare, Bylykbashi: Rama s’do jetë kryeministër, qytetarët ‘bashkëpunëtorë të drejtesisë’
Në zgjedhjet e reja parlamentare, ndryshe nga pakti që bënë në 2017, demokratët nuk do t’i japin më besim Edi Ramës për të qenë kryeministër gjatë periudhës zgjedhore. Ekspertët e Partisë Demokratike për Reformën ...
ABCNews | 13-Feb-2020 15:50
Në zgjedhjet e reja parlamentare, ndryshe nga pakti që bënë në 2017, demokratët nuk do t’i japin më besim Edi Ramës për të qenë kryeministër gjatë periudhës zgjedhore. Ekspertët e Partisë Demokratike për Reformën ...

PD prezanton propozimet kundër krimit zgjedhor, Bylykbashi: Synimi ynë, garantimi i fushë lojës së barabartë për të gjithë aktorët
Partia Demokratike ka bërë vetë publike sot për mediat dhe qytetarët propozimet e saj në tryezën 4 palëshe për reformën zgjedhore. Oerd Bylykbashi, i deleguari i PD për tryezën për Reformën Zgjedhore tha se synimi është ...
BalkanWeb | 13-Feb-2020 12:03
Partia Demokratike ka bërë vetë publike sot për mediat dhe qytetarët propozimet e saj në tryezën 4 palëshe për reformën zgjedhore. Oerd Bylykbashi, i deleguari i PD për tryezën për Reformën Zgjedhore tha se synimi është ...

Qeveria kujdestare pa Ramën/ PD: Nuk bashkëqeverisim me PS
Partia Demokratike ka shpjeguar propozimin për qeverinë kujdestare, që erdhi nga selia blu bashkë me disa pika të tjerë të rëndësishme sipas saj, në kuadër të reformës zgjedhore. Përfaqësuesit ligjore të PD, Bylykbashi, ...
VizionPlus | 13-Feb-2020 13:07
Partia Demokratike ka shpjeguar propozimin për qeverinë kujdestare, që erdhi nga selia blu bashkë me disa pika të tjerë të rëndësishme sipas saj, në kuadër të reformës zgjedhore. Përfaqësuesit ligjore të PD, Bylykbashi, ...

Kryemadhi pret ambasadorin Bucci: Italia partner strategjik i Shqipërisë, të vendosur për të çuar para reformat
TIRANË Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi zhvilloi sot një takim me ambasadorin e ri të Italisë në vendin tonë, Fabrizio Bucci. Në një postim në facebook, ndërsa ndan me ndjekësit foto të takimit, Kryemadhi shkruan se ...
BalkanWeb | 13-Feb-2020 11:48
TIRANË Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi zhvilloi sot një takim me ambasadorin e ri të Italisë në vendin tonë, Fabrizio Bucci. Në një postim në facebook, ndërsa ndan me ndjekësit foto të takimit, Kryemadhi shkruan se ...

PD kërkon qeveri kujdestare/ Zbardhen propozimet: Policia në votime. SPAK heton krimet zgjedhore
Krijimi i një qeverie kujdestare, 100 ditë para datës së zgjedhjeve u dërgua për herë të parë në tryezën politike të Reformës Zgjedhore nga demokratët si pjesë e propozimit për parandalimin e krimeve zgjedhore, por ...
Top Channel | 12-Feb-2020 20:02
Krijimi i një qeverie kujdestare, 100 ditë para datës së zgjedhjeve u dërgua për herë të parë në tryezën politike të Reformës Zgjedhore nga demokratët si pjesë e propozimit për parandalimin e krimeve zgjedhore, por ...

Zbulohen propozimet e PD: Qeveri kujdestare e drejtor i ri policie 100 ditë para zgjedhjeve. Ja ndryshimet që kërkon në Kodin Zgjedhor
TIRANË Zbardhen propozimet e Partisë Demokratikë në tryezën e reformës zgjedhore sa i përket ndërhyrjeve në Kodin Zgjedhor. Disa prej ndryshimeve kanë të bëjnë me rolin e Policisë së Shtetit nën regjimin e qeverisë ...
BalkanWeb | 12-Feb-2020 19:06
TIRANË Zbardhen propozimet e Partisë Demokratikë në tryezën e reformës zgjedhore sa i përket ndërhyrjeve në Kodin Zgjedhor. Disa prej ndryshimeve kanë të bëjnë me rolin e Policisë së Shtetit nën regjimin e qeverisë ...

Rudina Hajdari zbulon skenarin: Basha do qeveri kujdestare 100 ditë para zgjedhjeve për të ndarë pushtetin me Ramën
Deputetja Rudina Hajdari ka komentuar sot propozimin e Partisë Demokratike, për krijimin e një qeverie kujdestare 100 ditë para zgjedhjeve. E ftuar në Abcnews, mëngjesin e sotëm deputetja Hajdari u shpreh se qëllimi i ...
GazetaTema | 13-Feb-2020 09:40
Deputetja Rudina Hajdari ka komentuar sot propozimin e Partisë Demokratike, për krijimin e një qeverie kujdestare 100 ditë para zgjedhjeve. E ftuar në Abcnews, mëngjesin e sotëm deputetja Hajdari u shpreh se qëllimi i ...

Zbardhen propozimet e PD-së për “Reformën Zgjedhore”
Ditën e sotme është mbajtur edhe takimi i përfaqësuesve politik të reformës zgjedhore bashkë me ekspertët e tyre, por edhe me ekspertë të ODIHR. Më poshtë janë edhe propozimet e Partisë Demokratike sa i takon rolit të ...
Top Channel | 12-Feb-2020 14:01
Ditën e sotme është mbajtur edhe takimi i përfaqësuesve politik të reformës zgjedhore bashkë me ekspertët e tyre, por edhe me ekspertë të ODIHR. Më poshtë janë edhe propozimet e Partisë Demokratike sa i takon rolit të ...

‘Një pjesë janë të një natyre politike’, Hajdari për propozimet e PD: Duhet t’i kishin sjellë më parë
Sot PD dha propozimet e saj lidhur me krimet zgjedhore, rolin e Policisë dhe të SPAK-ut por Hajdari thotë se një pjesë e tyre janë të një natyre politike. Po ashtu Rudina Hajdari shton se këto propozime duhet të kishin ...
BalkanWeb | 12-Feb-2020 13:32
Sot PD dha propozimet e saj lidhur me krimet zgjedhore, rolin e Policisë dhe të SPAK-ut por Hajdari thotë se një pjesë e tyre janë të një natyre politike. Po ashtu Rudina Hajdari shton se këto propozime duhet të kishin ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved