ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/03/2020 11:55

Të gjitha rrugët që (s)e çojnë opozitën drejt pushtetit!

Të gjitha rrugët që (s)e çojnë opozitën drejt pushtetit!
Nga Alfred Peza Opozita shqiptare është jo vetëm më interesantja, por ndoshta edhe më unikalja që mund të të bjerë rasti të hasësh, në historinë e demokracive postkomuniste. Me shpresën për tu rikthyer sa më parë në ...
GazetaTema | 13-Feb-2020 21:44
Nga Alfred Peza Opozita shqiptare është jo vetëm më interesantja, por ndoshta edhe më unikalja që mund të të bjerë rasti të hasësh, në historinë e demokracive postkomuniste. Me shpresën për tu rikthyer sa më parë në ...

Krimi zgjedhor, PD prezanton propozimet/ Bylykbashi: S’do ketë bashkëqeverisje mes opozitës dhe PS-së
Partia Demokratike ka bërë publike propozimet e saj në tryezën për Reformën Zgjedhore.
Top Channel | 13-Feb-2020 13:30
Partia Demokratike ka bërë publike propozimet e saj në tryezën për Reformën Zgjedhore.

Edmond Panariti: Nëse nuk pranohen propozimet tona, u rikthehemi protestave
Nëse propozimet e PD-LSI-së nuk do të merren në konsideratë në tryezën e Reformës Zgjedhore atëherë opozita do të rikthehet në protestë. Kështu deklaroi ish-deputeti i LSI-së Edmond Panariti në studion e Report Tv. ...
Telegraf | 13-Feb-2020 22:06
Nëse propozimet e PD-LSI-së nuk do të merren në konsideratë në tryezën e Reformës Zgjedhore atëherë opozita do të rikthehet në protestë. Kështu deklaroi ish-deputeti i LSI-së Edmond Panariti në studion e Report Tv. ...

Reforma Zgjedhore/ Ivi Kaso: Korrupsioni zgjedhor të hetohet nga SPAK
Ekperti për Çështjet Ligjore në Partinë Demokratke, Ivi Kaso shprehet se parakusht për zhvillimin e zgjedhjeve të lira është vullneti politik. Por, sipas tij, kjo mund të garantohet vetëm nga krijimi i një qeverie ...
VizionPlus | 13-Feb-2020 21:38
Ekperti për Çështjet Ligjore në Partinë Demokratke, Ivi Kaso shprehet se parakusht për zhvillimin e zgjedhjeve të lira është vullneti politik. Por, sipas tij, kjo mund të garantohet vetëm nga krijimi i një qeverie ...

Propozimet e PD për parandalimin e shit-blerjes së votës, Kaso: Krimi ka marrë kontrollin e procesit zgjedhor
Sekretari për çështjet zgjedhore në PD, Ivi Kaso, i ftuar në Syri TV ka shpjeguar propozimet e selisë blu për parandalimin e shit-blerjes së votës në zgjedhjet e ardhshme në vend. Përsa i përket rolit të Policisë së ...
Telegraf | 13-Feb-2020 16:45
Sekretari për çështjet zgjedhore në PD, Ivi Kaso, i ftuar në Syri TV ka shpjeguar propozimet e selisë blu për parandalimin e shit-blerjes së votës në zgjedhjet e ardhshme në vend. Përsa i përket rolit të Policisë së ...

Propozimet e PD për Zgjedhoren, Alibeaj: Kamera në QV, kontrolle jashtë. Stafi elektoral i subjekteve t’i nënshtrohet dekriminalizimit. Analiza risku për të varfrit
TIRANË Ish-deputeti demokrat Enkelejd Alibeaj ka zbardhur konkretisht disa nga propozimet e PD për reformën zgjedhore. Ai tha se frymëzimi për të kthyer në draft këto propozime ka ardhur nga një sentencë, që është se ...
BalkanWeb | 13-Feb-2020 12:16
TIRANË Ish-deputeti demokrat Enkelejd Alibeaj ka zbardhur konkretisht disa nga propozimet e PD për reformën zgjedhore. Ai tha se frymëzimi për të kthyer në draft këto propozime ka ardhur nga një sentencë, që është se ...

PD prezanton propozimet kundër krimit zgjedhor, Bylykbashi: Synimi ynë, garantimi i fushë lojës së barabartë për të gjithë aktorët
Partia Demokratike ka bërë vetë publike sot për mediat dhe qytetarët propozimet e saj në tryezën 4 palëshe për reformën zgjedhore. Oerd Bylykbashi, i deleguari i PD për tryezën për Reformën Zgjedhore tha se synimi është ...
BalkanWeb | 13-Feb-2020 12:03
Partia Demokratike ka bërë vetë publike sot për mediat dhe qytetarët propozimet e saj në tryezën 4 palëshe për reformën zgjedhore. Oerd Bylykbashi, i deleguari i PD për tryezën për Reformën Zgjedhore tha se synimi është ...

Tryeza e reformës/ Kokat e kujt po kërkon opozita?
Partia Demokratike pa paraqitur sot një pjesë të mirë të propozimeve për tryezën e reformës zgjedhore dhe rolin që duhet të luajnë Policia, Prokuroria dhe SPAK në betejën e ardhshme elektorale, por ajo ka mbetur evazive ...
Lapsi | 13-Feb-2020 18:54
Partia Demokratike pa paraqitur sot një pjesë të mirë të propozimeve për tryezën e reformës zgjedhore dhe rolin që duhet të luajnë Policia, Prokuroria dhe SPAK në betejën e ardhshme elektorale, por ajo ka mbetur evazive ...

PD paraqet propozimet për reformën zgjedhore: Sinjalizues për krimet elektorale
Partia Demokratike bëri publike këtë të enjte propozimet për reformën zgjedhore. Oerd Bylykbashi, Ivi Kaso dhe Enkelejd Alibeaj dolën në një konferencë për shtyp dhe kërkuan që pjesë e Kodit Zgjedhor të bëhen edhe dy ...
VizionPlus | 13-Feb-2020 12:22
Partia Demokratike bëri publike këtë të enjte propozimet për reformën zgjedhore. Oerd Bylykbashi, Ivi Kaso dhe Enkelejd Alibeaj dolën në një konferencë për shtyp dhe kërkuan që pjesë e Kodit Zgjedhor të bëhen edhe dy ...

PD sqaron konceptin e qeverisë kujdestare, Bylykbashi: Rama s’do jetë kryeministër, qytetarët ‘bashkëpunëtorë të drejtesisë’
Në zgjedhjet e reja parlamentare, ndryshe nga pakti që bënë në 2017, demokratët nuk do t’i japin më besim Edi Ramës për të qenë kryeministër gjatë periudhës zgjedhore. Ekspertët e Partisë Demokratike për Reformën ...
ABCNews | 13-Feb-2020 15:50
Në zgjedhjet e reja parlamentare, ndryshe nga pakti që bënë në 2017, demokratët nuk do t’i japin më besim Edi Ramës për të qenë kryeministër gjatë periudhës zgjedhore. Ekspertët e Partisë Demokratike për Reformën ...

PD kërkon qeveri kujdestare/ Zbardhen propozimet: Policia në votime. SPAK heton krimet zgjedhore
Krijimi i një qeverie kujdestare, 100 ditë para datës së zgjedhjeve u dërgua për herë të parë në tryezën politike të Reformës Zgjedhore nga demokratët si pjesë e propozimit për parandalimin e krimeve zgjedhore, por ...
Top Channel | 12-Feb-2020 20:02
Krijimi i një qeverie kujdestare, 100 ditë para datës së zgjedhjeve u dërgua për herë të parë në tryezën politike të Reformës Zgjedhore nga demokratët si pjesë e propozimit për parandalimin e krimeve zgjedhore, por ...

“Qeveri kujdestare neutrale në raport me zgjedhjet”, Bylykbashi: Shteti duhet të ndahet nga politika
Ideleguari i PD për tryezën për Reformën Zgjedhore Oerd Bylykbashi gjatë prezantimit të paketës kundër krimit zgjedhor ka dhënë detaje dhe në lidhje me kërkesën e demokratëve për krijimin e një qeverie teknike. Sipas ...
ABCNews | 13-Feb-2020 12:54
Ideleguari i PD për tryezën për Reformën Zgjedhore Oerd Bylykbashi gjatë prezantimit të paketës kundër krimit zgjedhor ka dhënë detaje dhe në lidhje me kërkesën e demokratëve për krijimin e një qeverie teknike. Sipas ...

Të gjitha rrugët që (s)e çojnë opozitën drejt pushtetit!
Nga Alfred Peza/ Opozita shqiptare është jo vetëm më interesantja, por ndoshta edhe më unikalja që mund të të bjerë rasti të hasësh, në historinë e demokracive postkomuniste. Me shpresën për tu rikthyer sa më parë në ...
Lexo | 13-Feb-2020 21:30
Nga Alfred Peza/ Opozita shqiptare është jo vetëm më interesantja, por ndoshta edhe më unikalja që mund të të bjerë rasti të hasësh, në historinë e demokracive postkomuniste. Me shpresën për tu rikthyer sa më parë në ...

Qeveri kujdestare dhe drejtor i ri policie 100 ditë para zgjedhjeve/ Paketa e PD për Reformën Zgjedhore
Na ndiqni në Facebook mapo.al Zbardhen propozimet e Partisë Demokratikë në tryezën e reformës zgjedhore sa i përket ndërhyrjeve në Kodin Zgjedhor. Disa prej ndryshimeve kanë të bëjnë me rolin e Policisë së Shtetit nën ...
Mapo | 12-Feb-2020 19:23
Na ndiqni në Facebook mapo.al Zbardhen propozimet e Partisë Demokratikë në tryezën e reformës zgjedhore sa i përket ndërhyrjeve në Kodin Zgjedhor. Disa prej ndryshimeve kanë të bëjnë me rolin e Policisë së Shtetit nën ...

PD prezanton propozimet e saj për luftimin e krimit zgjedhor
Tiranë, 13 shkurt 2020 – Partia Demokratike ka prezantuar propozimet e saj për shmangien e krimit zgjedhor. Tre përfaqësuesit e PD-së për reformën zgjedhore, Oerd Bylykbashi, Ivi Kaso dhe Enkelejd Alibeaj dhanë detajet ...
Illyriapress | 13-Feb-2020 13:18
Tiranë, 13 shkurt 2020 – Partia Demokratike ka prezantuar propozimet e saj për shmangien e krimit zgjedhor. Tre përfaqësuesit e PD-së për reformën zgjedhore, Oerd Bylykbashi, Ivi Kaso dhe Enkelejd Alibeaj dhanë detajet ...

Zbulohen propozimet e PD: Qeveri kujdestare e drejtor i ri policie 100 ditë para zgjedhjeve. Ja ndryshimet që kërkon në Kodin Zgjedhor
TIRANË Zbardhen propozimet e Partisë Demokratikë në tryezën e reformës zgjedhore sa i përket ndërhyrjeve në Kodin Zgjedhor. Disa prej ndryshimeve kanë të bëjnë me rolin e Policisë së Shtetit nën regjimin e qeverisë ...
BalkanWeb | 12-Feb-2020 19:06
TIRANË Zbardhen propozimet e Partisë Demokratikë në tryezën e reformës zgjedhore sa i përket ndërhyrjeve në Kodin Zgjedhor. Disa prej ndryshimeve kanë të bëjnë me rolin e Policisë së Shtetit nën regjimin e qeverisë ...

Reforma Zgjedhore, PD: të ketë kamera vëzhguese në qendra votimi
PD prezantoi tre propozime për Tryezën e Reformës Zgjedhore, aty ku pranoi të ulet pas përbetimeve afro 1-vjeçare për të kundërtën, ku pretendon se në thelb të tyre është pamundësimi i krimit zgjedhor. “Kemi prezantuar ...
Tesheshi | 13-Feb-2020 13:18
PD prezantoi tre propozime për Tryezën e Reformës Zgjedhore, aty ku pranoi të ulet pas përbetimeve afro 1-vjeçare për të kundërtën, ku pretendon se në thelb të tyre është pamundësimi i krimit zgjedhor. “Kemi prezantuar ...

PD, me skenar maqedonas: Qeveri kujdestare dhe drejtor i ri policie 100 ditë para zgjedhjeve. Ja ndryshimet që kërkon në Kodin Zgjedhor
Zbardhen propozimet e Partisë Demokratikë në tryezën e reformës zgjedhore sa i përket ndërhyrjeve në Kodin Zgjedhor. Disa prej ndryshimeve kanë të bëjnë me rolin e Policisë së Shtetit nën regjimin e qeverisë kujdestare ...
GazetaTema | 12-Feb-2020 19:14
Zbardhen propozimet e Partisë Demokratikë në tryezën e reformës zgjedhore sa i përket ndërhyrjeve në Kodin Zgjedhor. Disa prej ndryshimeve kanë të bëjnë me rolin e Policisë së Shtetit nën regjimin e qeverisë kujdestare ...

Si do ta arrini një qeveri kujdestare, Gjiknuri ua mbylli derën, si përgjigjet Bylykbashi
Oerd Bylykbashi sqaroi sot për mediat se PD nuk kërkon bashkëqeverisje me PS, por një qeveri kujdestare pa drejtimin e Edi Ramës para zgjedhjeve parlamentare. I pyetur se si do ta arrijë PD të përmbushë këtë propozim, ...
Politiko | 13-Feb-2020 13:00
Oerd Bylykbashi sqaroi sot për mediat se PD nuk kërkon bashkëqeverisje me PS, por një qeveri kujdestare pa drejtimin e Edi Ramës para zgjedhjeve parlamentare. I pyetur se si do ta arrijë PD të përmbushë këtë propozim, ...

“Paketa kundër krimit zgjedhor”, PD: Vota e lirë dhe garantimi i fushë së barabartë për të gjithë prioritet
Partia Demokratike paraditen e kësaj të enjteje kanë bërë publike propozimet e saj në tryezën 4 palëshe për reformën zgjedhore. Përmes një konference për mediat përfaqësuesit e PD për reformën zgjedhore Oerd Bylykbashi, ...
ABCNews | 13-Feb-2020 12:12
Partia Demokratike paraditen e kësaj të enjteje kanë bërë publike propozimet e saj në tryezën 4 palëshe për reformën zgjedhore. Përmes një konference për mediat përfaqësuesit e PD për reformën zgjedhore Oerd Bylykbashi, ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved