ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/02/2020 19:54

Borrell: BE-ja të dalë me ide për paqe në Lindjen e Mesme

Borrell: BE-ja të dalë me ide për paqe në Lindjen e Mesme
Kreu i politikës së jashtme të BE-së, Josep Borrell, u bëri thirrje ministrave të jashtëm europianë që të paraqesin idetë e tyre për të promovuar paqen midis izraelitëve dhe palestinezëve, pasi hodhën poshtë propozimin ...
Koha.mk | 14-Feb-2020 22:23
Kreu i politikës së jashtme të BE-së, Josep Borrell, u bëri thirrje ministrave të jashtëm europianë që të paraqesin idetë e tyre për të promovuar paqen midis izraelitëve dhe palestinezëve, pasi hodhën poshtë propozimin ...

Borrell: BE-ja të dalë me ide për paqe në Lindjen e Mesme
Kreu i politikës së jashtme të BE-së, Josep Borrell, u bëri thirrje ministrave të jashtëm europianë që të paraqesin idetë e tyre për të promovuar paqen midis izraelitëve dhe palestinezëve, pasi hodhën poshtë propozimin ...
TetovaSot | 14-Feb-2020 22:18
Kreu i politikës së jashtme të BE-së, Josep Borrell, u bëri thirrje ministrave të jashtëm europianë që të paraqesin idetë e tyre për të promovuar paqen midis izraelitëve dhe palestinezëve, pasi hodhën poshtë propozimin ...

Borrell: BE’ja të dalë me ide për paqe në Lindjen e Mesme
Kreu i politikës së jashtme të BE-së, Josep Borrell, u bëri thirrje ministrave të jashtëm europianë që të paraqesin idetë e tyre për të promovuar paqen midis izraelitëve dhe palestinezëve, pasi hodhën poshtë propozimin ...
Gazeta Express | 14-Feb-2020 20:00
Kreu i politikës së jashtme të BE-së, Josep Borrell, u bëri thirrje ministrave të jashtëm europianë që të paraqesin idetë e tyre për të promovuar paqen midis izraelitëve dhe palestinezëve, pasi hodhën poshtë propozimin ...

Ushtria izraelite ndërhyn në protestat në Bregun Perëndimor kundër planit amerikan
Forcat izraelite kanë ndërhyrë në protestat që sot u organizuan në Bregun Perëndimor të pushtuar kundër të ashtuquajturit plan i paqes për Lindjen e Mesme të shpalosur nga presidenti amerikan Donald Trump, raporton ...
Shenja | 14-Feb-2020 18:00
Forcat izraelite kanë ndërhyrë në protestat që sot u organizuan në Bregun Perëndimor të pushtuar kundër të ashtuquajturit plan i paqes për Lindjen e Mesme të shpalosur nga presidenti amerikan Donald Trump, raporton ...

Ushtria izraelite ndërhyn në protestat në Bregun Perëndimor kundër planit amerikan
Forcat izraelite kanë ndërhyrë në protestat që sot u organizuan në Bregun Perëndimor të pushtuar kundër të ashtuquajturit plan i paqes për Lindjen e Mesme të shpalosur nga presidenti amerikan Donald Trump, raporton ...
Arbresh | 14-Feb-2020 16:46
Forcat izraelite kanë ndërhyrë në protestat që sot u organizuan në Bregun Perëndimor të pushtuar kundër të ashtuquajturit plan i paqes për Lindjen e Mesme të shpalosur nga presidenti amerikan Donald Trump, raporton ...

A është "marrëveshja e shekullit" një plagjiaturë e një plani izraelit të 1979-ës?
Revista e njohur “Foreign Policy” publikon së fundmi shkrimin e një ish-komandanti të ushtrisë izraelite, sipas të cilit Plani aktual i presidentit amerikan, Donald Trump për paqen në Lindjen e Mesme, në të vërtetë nuk ...
Respublica | 14-Feb-2020 16:20
Revista e njohur “Foreign Policy” publikon së fundmi shkrimin e një ish-komandanti të ushtrisë izraelite, sipas të cilit Plani aktual i presidentit amerikan, Donald Trump për paqen në Lindjen e Mesme, në të vërtetë nuk ...

“Pendohet” bashkëautori hebre i “Marrëveshjes së Shekullit”: mund të anullohet nga administrata e re amerikane
Bashkautori i planit amerikan për të zgjidhur konfliktin izraelito-palestinez, Jason Greenblatt, vlerësoi se administrata e re mund të refuzojë “Marrëveshjen e Shekullit”, por kjo në rast izraelitët do të vazhdojnë të ...
Tesheshi | 13-Feb-2020 17:19
Bashkautori i planit amerikan për të zgjidhur konfliktin izraelito-palestinez, Jason Greenblatt, vlerësoi se administrata e re mund të refuzojë “Marrëveshjen e Shekullit”, por kjo në rast izraelitët do të vazhdojnë të ...

Pelegrinë turq në Mekë, thirrje në korr: Me shpirt e gjak të mbrojmë o Al-Aksa! (video)
Pelegrinë turq në kompleksin e shenjtë të Kabba-s në Mekë, janë parë duke brohoritur kolektivisht në mbrojtje të Al Asqa-s, vendi i tretë i shenjtë i botës islame, pas Mekës dhe Medines në Arabinë Saudite. Ndërsa kanë ...
Tesheshi | 13-Feb-2020 17:19
Pelegrinë turq në kompleksin e shenjtë të Kabba-s në Mekë, janë parë duke brohoritur kolektivisht në mbrojtje të Al Asqa-s, vendi i tretë i shenjtë i botës islame, pas Mekës dhe Medines në Arabinë Saudite. Ndërsa kanë ...

Udhëheqësi i palestinezëve e denoncon në OKB planin e Trumpit
Presidenti i autoritetit palestinez Mahmoud Abbas i bëri thirrje Këshillit të Sigurimit së Kombeve të Bashkuara që të mos e pranojë propozimin e paqes së paraqitur nga Presidenti Donald Trump, ndërsa la të hapur ...
TetovaSot | 12-Feb-2020 22:07
Presidenti i autoritetit palestinez Mahmoud Abbas i bëri thirrje Këshillit të Sigurimit së Kombeve të Bashkuara që të mos e pranojë propozimin e paqes së paraqitur nga Presidenti Donald Trump, ndërsa la të hapur ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved