ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 20/02/2020 08:12

Autoriteti i Konkurencës hap hetim ndaj kompanive celulare, pezullon rritjen e çmimeve

Autoriteti i Konkurencës hap hetim ndaj kompanive celulare, pezullon rritjen e çmimeve
Autoriteti i Konkurencës njoftoi nisjen e një hetimi për tre kompanitë celulare në vend dhe urdhëroi pezullimin e ndryshimit të çmimeve të paketave standarde pas dyshimeve për “marrëveshje të ndaluar”. Në dy vendime të ...
Gazeta Dita | 14-Feb-2020 23:00
Autoriteti i Konkurencës njoftoi nisjen e një hetimi për tre kompanitë celulare në vend dhe urdhëroi pezullimin e ndryshimit të çmimeve të paketave standarde pas dyshimeve për “marrëveshje të ndaluar”. Në dy vendime të ...

Autoriteti i Konkurrencës pezullon rritjen e çmimeve të telefonisë celulare
Në Shqipëri Autoriteti i Konkurrencës njoftoi sot se ka vendosur pezullimin e rritjes së çmimit të paketave të reja të ofruara nga tre kompanitë e shërbimit celular, Vodafone Albania, Telekom Albania dhe Albtelecom, dhe ...
Zeri Amerikes | 14-Feb-2020 20:01
Në Shqipëri Autoriteti i Konkurrencës njoftoi sot se ka vendosur pezullimin e rritjes së çmimit të paketave të reja të ofruara nga tre kompanitë e shërbimit celular, Vodafone Albania, Telekom Albania dhe Albtelecom, dhe ...

Si mashtroi publikisht Petrit Vasili/ Autoriteti i Konkurencës hap hetim ndaj kompanive celulare, pezullon rritjen e çmimeve (Faksimile)
Petrit Vasili ka dale sot ne nje deklarate per mediat nga selia e LSI duke hedhur akuza mbi qeverine me pretendimin se kjo e fundit i ka dhene garanci qe s’do preken disa kompanive telekomunikacioni ndaj ato kane rritur ...
Lexo | 14-Feb-2020 18:35
Petrit Vasili ka dale sot ne nje deklarate per mediat nga selia e LSI duke hedhur akuza mbi qeverine me pretendimin se kjo e fundit i ka dhene garanci qe s’do preken disa kompanive telekomunikacioni ndaj ato kane rritur ...

Autoriteti i Konkurencës hap hetim ndaj kompanive celulare, pezullon rritjen e çmimeve
Qytetarë me celularë në duar në Tiranë Në dy vendime të marra njëri pas tjetrit të premten Autoriteti i konkurencës njoftoi çelje të hetimeve për kompanitë celulare, për rritje të çmimit të rimbushjes fillestare dhe ...
GazetaTema | 14-Feb-2020 17:35
Qytetarë me celularë në duar në Tiranë Në dy vendime të marra njëri pas tjetrit të premten Autoriteti i konkurencës njoftoi çelje të hetimeve për kompanitë celulare, për rritje të çmimit të rimbushjes fillestare dhe ...

Konkurrenca pezullon tarifat e reja celulare
Autoriteti i Konkurrencës ka pezulluar rritjen e tarifave celulare që tre kompanitë në treg kanë aplikuar prej rreth një muaji. Autoriteti e konsideron këtë si një shkelje të ligjit për konkurrencën ndaj dhe për këtë ...
VizionPlus | 14-Feb-2020 15:31
Autoriteti i Konkurrencës ka pezulluar rritjen e tarifave celulare që tre kompanitë në treg kanë aplikuar prej rreth një muaji. Autoriteti e konsideron këtë si një shkelje të ligjit për konkurrencën ndaj dhe për këtë ...

Autoriteti i Konkurencës hap hetim ndaj kompanive celulare, pezullon rritjen e çmimeve
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Autoriteti i Konkurencës njoftoi nisjen e një hetimi për tre kompanitë celulare në vend dhe urdhëroi pezullimin e ndryshimit ...
Reporter | 14-Feb-2020 17:23
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Autoriteti i Konkurencës njoftoi nisjen e një hetimi për tre kompanitë celulare në vend dhe urdhëroi pezullimin e ndryshimit ...

Konkurrenca rrëzon rritjen e çmimit nga kompanitë celulare, nis hetim të tregut
Autoriteti i Konkurrencës ka marrë dy vendime këtë të premte të lidhura me tregun e telefonisë celularë. Në njërin prej tyre konkurrenca kërkon që operatorët të ndërpresin menjëherë paketat e reja të cilat u shoqëruan ...
Monitor | 14-Feb-2020 13:52
Autoriteti i Konkurrencës ka marrë dy vendime këtë të premte të lidhura me tregun e telefonisë celularë. Në njërin prej tyre konkurrenca kërkon që operatorët të ndërpresin menjëherë paketat e reja të cilat u shoqëruan ...

EKSKLUZIVE/ Autoriteti i Konkurencës pezullon tarifat e reja të kompanive celulare
Autoriteti i Konkurencës pezullon tarifat e reja të kompanive celulare. Gazetari Emirjon Senja mëson ekskluzivisht për abcnews.al se një vendimi i tillë parashikon pezullimin e përkohshëm të tarifave tarifave dhe nisjen ...
ABCNews | 14-Feb-2020 13:22
Autoriteti i Konkurencës pezullon tarifat e reja të kompanive celulare. Gazetari Emirjon Senja mëson ekskluzivisht për abcnews.al se një vendimi i tillë parashikon pezullimin e përkohshëm të tarifave tarifave dhe nisjen ...

E FUNDIT/ Autoriteti i Konkurencës pezullon tarifat e reja të kompanive celulare
Autoriteti i Konkurencës pezullon tarifat e reja të kompanive celulare. Gazetari Emirjon Senja mëson ekskluzivisht për abcnews.al se një vendimi i tillë parashikon pezullimin e tarifave dhe nisjen e një hetimi për ...
ABCNews | 14-Feb-2020 13:07
Autoriteti i Konkurencës pezullon tarifat e reja të kompanive celulare. Gazetari Emirjon Senja mëson ekskluzivisht për abcnews.al se një vendimi i tillë parashikon pezullimin e tarifave dhe nisjen e një hetimi për ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved