ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/02/2020 16:49

70-vjetori i Françesk Radit, artistit që iu ndalua skena për 20 vjet

70-vjetori i Françesk Radit, artistit që iu ndalua skena për 20 vjet
Artistët origjinalë si ai nuk lindin shpesh. Dhe sigurisht që është dramë, kur kaq të rrallë sa janë, këta artistë lindin dhe në kohën e gabuar siç lindi Françesk Radi në diktaturë. E megjithatë shpirti i tij artistik ...
Standard | 14-Feb-2020 14:07
Artistët origjinalë si ai nuk lindin shpesh. Dhe sigurisht që është dramë, kur kaq të rrallë sa janë, këta artistë lindin dhe në kohën e gabuar siç lindi Françesk Radi në diktaturë. E megjithatë shpirti i tij artistik ...

Përkujtohet 70-vjetori i Françesk Radit
E megjithate shpirti i tij artistik mbijetoi. Kujtojme sot, kur do te ishte 70-vjetori i tij, kantautorin e pare shqiptar, te ndare nga jeta dy vite me pare, i cili i dha shume muzikes shqiptare, edhe pse plot 20 vjet ...
ikub.al | 13-Feb-2020 21:10
E megjithate shpirti i tij artistik mbijetoi. Kujtojme sot, kur do te ishte 70-vjetori i tij, kantautorin e pare shqiptar, te ndare nga jeta dy vite me pare, i cili i dha shume muzikes shqiptare, edhe pse plot 20 vjet ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved