ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/02/2020 18:42

Derisa Serbia pretendon se është në rrugë kah BE, ajo vazhdon të armatoset nga Rusia

Derisa Serbia pretendon se është në rrugë kah BE, ajo vazhdon të armatoset nga Rusia
Ministri i Mbrojtjes i Rusisë Sergei Shoigu vjen në Beograd më 17 shkurt, dhe me të arrin edhe kontingjenti i parë i gjashtë sistemeve për luftë kundërajrore “Pancir 1”, shkruan gazeta serbe “Novosti”. Marrëveshja për ...
Zeri | 13-Feb-2020 13:03
Ministri i Mbrojtjes i Rusisë Sergei Shoigu vjen në Beograd më 17 shkurt, dhe me të arrin edhe kontingjenti i parë i gjashtë sistemeve për luftë kundërajrore “Pancir 1”, shkruan gazeta serbe “Novosti”. Marrëveshja për ...

Ambasadori rus për dialogun Kosovë-Serbi: Afatet kohore janë armik i kompromisit
Ambasadori i Rusisë në Beograd, Alexander Bocan-Harchenko, ka thënë se Rusia është e gatshme që ta ndihmojë Serbinë në raport me dialogun me Kosovën, në rast se i kërkohet një gjë e tillë. Megjithatë ai thotë se vendimi ...
EkonomiaOnline | 13-Feb-2020 11:39
Ambasadori i Rusisë në Beograd, Alexander Bocan-Harchenko, ka thënë se Rusia është e gatshme që ta ndihmojë Serbinë në raport me dialogun me Kosovën, në rast se i kërkohet një gjë e tillë. Megjithatë ai thotë se vendimi ...

Ambasadori rus në Beograd: Rusia e gatshme të gjejë zgjidhje për Kosovën, nëse ja kërkon Serbia
Ambasadori rus në Serbi, Alexander Botsan-Kharchenko është shprehur se Rusia është e gatshme të angazhohet për arritjen e një zgjidhjeje për çështjen e Kosovës, nëse i kërkohet nga Serbia. Harchenko kab theksuar ndër të ...
ABCNews | 13-Feb-2020 10:45
Ambasadori rus në Serbi, Alexander Botsan-Kharchenko është shprehur se Rusia është e gatshme të angazhohet për arritjen e një zgjidhjeje për çështjen e Kosovës, nëse i kërkohet nga Serbia. Harchenko kab theksuar ndër të ...

Ambasadori rus për dialogun Kosovë-Serbi: Afatet kohore janë armik i kompromisit
Ambasadori i Rusisë në Beograd, Alexander Bocan-Harchenko, ka thënë se Rusia është e gatshme që ta ndihmojë Serbinë në raport me dialogun me Kosovën, në rast se i kërkohet një gjë e tillë. Megjithatë ai thotë se vendimi ...
Gazeta Express | 13-Feb-2020 11:27
Ambasadori i Rusisë në Beograd, Alexander Bocan-Harchenko, ka thënë se Rusia është e gatshme që ta ndihmojë Serbinë në raport me dialogun me Kosovën, në rast se i kërkohet një gjë e tillë. Megjithatë ai thotë se vendimi ...

Rusia e gatshme të gjejë zgjidhje për Kosovën, nëse i kërkohet nga Serbia
Rusia është e gatshme të angazhohet për arritjen e një zgjidhjeje për çështjen e Kosovës, nëse i kërkohet nga Serbia, ka thënë ambasadori rus në Serbi, Alexander Botsan-Kharchenko. Ambasadori rus në Serbi, Alexander ...
Arbresh | 13-Feb-2020 09:02
Rusia është e gatshme të angazhohet për arritjen e një zgjidhjeje për çështjen e Kosovës, nëse i kërkohet nga Serbia, ka thënë ambasadori rus në Serbi, Alexander Botsan-Kharchenko. Ambasadori rus në Serbi, Alexander ...

Ambasadori rus: Të gatshëm të ndihmojmë për Kosovën nëse Serbia kërkon
Ambasadori rus në Serbi, Alexander Botsan-Kharchenko beson se kur bëhet fjalë për dialogun Kosovë-Serbi dhe përpjekjeve të Perëndimit për të arritur një zgjidhje, nuk ka asgjë të re që do të siguronte një kompromis. Ai ...
Medial | 13-Feb-2020 08:56
Ambasadori rus në Serbi, Alexander Botsan-Kharchenko beson se kur bëhet fjalë për dialogun Kosovë-Serbi dhe përpjekjeve të Perëndimit për të arritur një zgjidhje, nuk ka asgjë të re që do të siguronte një kompromis. Ai ...

Ambasadori rus: Të gatshëm të ndihmojmë për Kosovën nëse Serbia kërkon
Ambasadori rus në Serbi, Alexander Botsan-Kharchenko beson se kur bëhet fjalë për dialogun Kosovë-Serbi dhe përpjekjeve të Perëndimit për të arritur një zgjidhje, nuk ka asgjë të re që do të siguronte një kompromis. Ai ...
Klan Kosova | 13-Feb-2020 08:50
Ambasadori rus në Serbi, Alexander Botsan-Kharchenko beson se kur bëhet fjalë për dialogun Kosovë-Serbi dhe përpjekjeve të Perëndimit për të arritur një zgjidhje, nuk ka asgjë të re që do të siguronte një kompromis. Ai ...

Rusia e gatshme të gjejë zgjidhje për Kosovën, nëse i kërkohet nga Serbia
Ambasadori rus në Serbi, Alexander Botsan-Kharchenko ka deklaruar se Rusia është e gatshme të ndihmojë rreth dialogut mes Beogradit dhe Prishtinës, nëse kërkohet nga Beogradi. Ai ka vlerësur se angazhimi i deritashëm i ...
Lajminet | 13-Feb-2020 08:39
Ambasadori rus në Serbi, Alexander Botsan-Kharchenko ka deklaruar se Rusia është e gatshme të ndihmojë rreth dialogut mes Beogradit dhe Prishtinës, nëse kërkohet nga Beogradi. Ai ka vlerësur se angazhimi i deritashëm i ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved