ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 02/06/2020 01:02

Temperaturat shkojnë në -59 gradë, banorët të shqetësuar: “Ky është një dimër i butë”

Temperaturat shkojnë në -59 gradë, banorët të shqetësuar: “Ky është një dimër i butë”
Yakutia, është rajoni më i ftohtë në botë. Aty vendasit përballen me temperatura esktreme dhe këtë vit kanë shkuar deri në minus 59 gradë. Nga eksperimentet e bëra nga shkencëtarët ka rezultuar se aty çdo gjë ngrin ...
Gazeta Observer | 29-Jan-2020 14:27
Yakutia, është rajoni më i ftohtë në botë. Aty vendasit përballen me temperatura esktreme dhe këtë vit kanë shkuar deri në minus 59 gradë. Nga eksperimentet e bëra nga shkencëtarët ka rezultuar se aty çdo gjë ngrin ...

FOTOT/ Temperatura shkon në -59 gradë, banorët: Sivjet po bën dimër i butë
Temperaturat kanë shkruar në -59 gradë Celcius, por për banorët e rajonit më të ftohtë në botë, duket se nuk përbën aspak problem ky i ftohtë i acartë. Për banorët e qytetit siberian Yakutia, ky është një “dimër i ...
GazetaTema | 28-Jan-2020 17:29
Temperaturat kanë shkruar në -59 gradë Celcius, por për banorët e rajonit më të ftohtë në botë, duket se nuk përbën aspak problem ky i ftohtë i acartë. Për banorët e qytetit siberian Yakutia, ky është një “dimër i ...

Temperaturat shkojnë në -59 gradë, banorët të shqetësuar: “Ky është një dimër i butë”
Yakutia, është rajoni më i ftohtë në botë. Aty vendasit përballen me temperatura esktreme dhe këtë vit kanë shkuar deri në minus 59 gradë. Nga eksperimentet e bëra nga shkencëtarët ka rezultuar se aty çdo gjë ngrin ...
ABCNews | 29-Jan-2020 09:47
Yakutia, është rajoni më i ftohtë në botë. Aty vendasit përballen me temperatura esktreme dhe këtë vit kanë shkuar deri në minus 59 gradë. Nga eksperimentet e bëra nga shkencëtarët ka rezultuar se aty çdo gjë ngrin ...

Rajoni më i ftohtë në botë, temperaturat bien në -59 gradë e rrobat ngrihen për pak sekonda
Këtë javë temperaturat kanë rënë deri në minus 59 gradë Celsius në rajonin më të ftohtë të botës, aty ku rrobat ngrihen për pak sekonda – por që banorët e këtij qyteti në Siberi nuk e ndjejnë fare të ftohtit. Një sërë ...
Ina-Online | 29-Jan-2020 10:51
Këtë javë temperaturat kanë rënë deri në minus 59 gradë Celsius në rajonin më të ftohtë të botës, aty ku rrobat ngrihen për pak sekonda – por që banorët e këtij qyteti në Siberi nuk e ndjejnë fare të ftohtit. Një sërë ...

Brenda rajonit më të ftohtë në botë, ku temperaturat bien në -59 gradë, aty rrobat e lagura ngrihen për pak sekonda
Këtë javë temperaturat kanë rënë deri në minus 59 gradë Celsius në rajonin më të ftohtë të botës, aty ku rrobat ngrihen për pak sekonda – por që banorët e këtij qyteti në Siberi nuk e ndjejnë fare të ftohtit. Një sërë ...
Gazeta Express | 29-Jan-2020 08:06
Këtë javë temperaturat kanë rënë deri në minus 59 gradë Celsius në rajonin më të ftohtë të botës, aty ku rrobat ngrihen për pak sekonda – por që banorët e këtij qyteti në Siberi nuk e ndjejnë fare të ftohtit. Një sërë ...

Rajoni më i ftohtë në botë, temperaturat bien në -59 gradë e rrobat ngrihen për pak sekonda
Këtë javë temperaturat kanë rënë deri në minus 59 gradë Celsius në rajonin më të ftohtë të botës, aty ku rrobat ngrihen për pak sekonda – por që banorët e këtij qyteti në Siberi nuk e ndjejnë fare të ftohtit. Një sërë ...
Medial | 28-Jan-2020 16:11
Këtë javë temperaturat kanë rënë deri në minus 59 gradë Celsius në rajonin më të ftohtë të botës, aty ku rrobat ngrihen për pak sekonda – por që banorët e këtij qyteti në Siberi nuk e ndjejnë fare të ftohtit. Një sërë ...

Rajoni më i ftohtë në botë, temperaturat bien në -59 gradë e rrobat ngrihen për pak sekonda
Një sërë fotografish mbresëlënëse të shkrepura së fundmi në zonën më të “egër” të Rusisë, Siberi, tregojnë banorët e Yakutias duke punuar dhe jetuar pa ndonjë problem, edhe pse atje temperaturat këto ditë kanë rënë në ...
Lajminet | 28-Jan-2020 16:03
Një sërë fotografish mbresëlënëse të shkrepura së fundmi në zonën më të “egër” të Rusisë, Siberi, tregojnë banorët e Yakutias duke punuar dhe jetuar pa ndonjë problem, edhe pse atje temperaturat këto ditë kanë rënë në ...

Brenda rajonit më të ftohtë në botë, ku temperaturat bien në minus 59 gradë – aty rrobat e lagura ngrihen për pak sekonda
Këtë javë temperaturat kanë rënë deri në minus 59 gradë Celsius në rajonin më të ftohtë të botës, aty ku rrobat ngrihen për pak sekonda – por që banorët e këtij qyteti në Siberi nuk e ndjejnë fare të ftohtit. Një sërë ...
Telegrafi | 28-Jan-2020 15:17
Këtë javë temperaturat kanë rënë deri në minus 59 gradë Celsius në rajonin më të ftohtë të botës, aty ku rrobat ngrihen për pak sekonda – por që banorët e këtij qyteti në Siberi nuk e ndjejnë fare të ftohtit. Një sërë ...

Dimra të butë për slitat
Duluth, ShBA Maratona e qenve të slitës ‘John Beargrease 2020’ në një stinë me temperatura shumë më të ngrohta se zakonisht, aq sa shumë skudara do të garojnë gjatë natës kur është më ftohtë. Foto: Brian Peterson/AP
Politiko | 28-Jan-2020 09:15
Duluth, ShBA Maratona e qenve të slitës ‘John Beargrease 2020’ në një stinë me temperatura shumë më të ngrohta se zakonisht, aq sa shumë skudara do të garojnë gjatë natës kur është më ftohtë. Foto: Brian Peterson/AP

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved