ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/02/2020 01:43

Shenjat që tregojnë se qelizat e këqija që pushtojnë trupin nuk duhet neglizhuar kurrë

Shenjat që tregojnë se qelizat e këqija që pushtojnë trupin nuk duhet neglizhuar kurrë
Sëmundjet e shumta zakonisht zbulohen në fazat e fundit dhe kur të gjitha shpresat humbin. Nëse do të njihnit disa nga shenjat treguese të qelizave të këqija kur pushtojnë trupin tuaj, atëherë mund ta kapni në një fazë ...
Lajminet | 29-Jan-2020 08:52
Sëmundjet e shumta zakonisht zbulohen në fazat e fundit dhe kur të gjitha shpresat humbin. Nëse do të njihnit disa nga shenjat treguese të qelizave të këqija kur pushtojnë trupin tuaj, atëherë mund ta kapni në një fazë ...

Shenjat më të zakonshme që tregojnë se qelizat e këqija kanë ‘pushtuar’ trupin tuaj: Mos i neglizhoni kurrë Kanceri dikur ka qenë një sëmundje për të cilën nuk flitej e lexohej shumë, por tani është bërë aq e zakonshme sa nuk befasohemi më kur zbul
Kanceri dikur ka qenë një sëmundje për të cilën nuk flitej e lexohej shumë, por tani është bërë aq e zakonshme sa nuk befasohemi më kur zbulojmë se dikush diagnostikohet apo ndërron jetë për shkak të kancerit Shpesh ...
Kosova Sot | 29-Jan-2020 08:52
Kanceri dikur ka qenë një sëmundje për të cilën nuk flitej e lexohej shumë, por tani është bërë aq e zakonshme sa nuk befasohemi më kur zbulojmë se dikush diagnostikohet apo ndërron jetë për shkak të kancerit Shpesh ...

Shenjat më të zakonshme që tregojnë se qelizat e këqija kanë ‘pushtuar’ trupin tuaj; Mos i neglizhoni kurrë
Kanceri dikur ka qenë një sëmundje për të cilën nuk flitej e lexohej shumë, por tani është bërë aq e zakonshme sa nuk befasohemi më kur zbulojmë se dikush diagnostikohet apo ndërron jetë për shkak të kancerit Shpesh ...
Telegrafi | 28-Jan-2020 19:13
Kanceri dikur ka qenë një sëmundje për të cilën nuk flitej e lexohej shumë, por tani është bërë aq e zakonshme sa nuk befasohemi më kur zbulojmë se dikush diagnostikohet apo ndërron jetë për shkak të kancerit Shpesh ...

Shenjat më të zakonshme që tregojnë se qelizat e këqija kanë ‘pushtuar’ trupin tuaj: Mos i neglizhoni kurrë
Kanceri dikur ka qenë një sëmundje për të cilën nuk flitej e lexohej shumë, por tani është bërë aq e zakonshme sa nuk befasohemi më kur zbulojmë se dikush diagnostikohet apo ndërron jetë për shkak të kancerit Shpesh ...
Gazeta Express | 29-Jan-2020 07:47
Kanceri dikur ka qenë një sëmundje për të cilën nuk flitej e lexohej shumë, por tani është bërë aq e zakonshme sa nuk befasohemi më kur zbulojmë se dikush diagnostikohet apo ndërron jetë për shkak të kancerit Shpesh ...

Shenjat që tregojnë se kanceri po rritet shumë në trupin tuaj
Mjekët parashikojnë që mijëra vdekje mund të shmangen çdo vit nëse kanceri diagnostikohet herët. Në fakt, nivelet e mbijetesës rriten me mbi 70% kur disa lloje të kancerit zbulohen shpejt. Këtu oranews sjell shenjat ...
Gazeta Express | 28-Jan-2020 13:56
Mjekët parashikojnë që mijëra vdekje mund të shmangen çdo vit nëse kanceri diagnostikohet herët. Në fakt, nivelet e mbijetesës rriten me mbi 70% kur disa lloje të kancerit zbulohen shpejt. Këtu oranews sjell shenjat ...

Shenjat që tregojnë se kanceri po “rritet” shumë në trupin tuaj
Mjekët parashikojnë që mijëra vdekje mund të shmangen çdo vit nëse kanceri diagnostikohet herët. Në fakt, nivelet e mbijetesës rriten me mbi 70% kur disa lloje të kancerit zbulohen shpejt. Këtu janë shenjat kryesore të ...
Gazeta Observer | 28-Jan-2020 12:05
Mjekët parashikojnë që mijëra vdekje mund të shmangen çdo vit nëse kanceri diagnostikohet herët. Në fakt, nivelet e mbijetesës rriten me mbi 70% kur disa lloje të kancerit zbulohen shpejt. Këtu janë shenjat kryesore të ...

7 probleme shëndetësore që nuk na lejojnë të biem në peshë
Të dhënat e Organizatës Botërore të Shëndetit tregojnë se në vitin 2016 më shumë se 39% e burrave dhe 40% e grave, 18 vjeç dhe më të mëdhenj, ishin mbipeshë. Kjo do të thotë se prej 1.9 miliardë njerëzve, mbi 650 milion ...
Gazeta Monitor | 28-Jan-2020 01:59
Të dhënat e Organizatës Botërore të Shëndetit tregojnë se në vitin 2016 më shumë se 39% e burrave dhe 40% e grave, 18 vjeç dhe më të mëdhenj, ishin mbipeshë. Kjo do të thotë se prej 1.9 miliardë njerëzve, mbi 650 milion ...

Kur mushkëritë tuaja thërrasin për ndihmë ato dërgojnë këto shenja
Sot, ajri i freskët po bëhet një burim i rrallë, që do të thotë se, më shumë se kurrë, ne duhet t’i kushtojmë vëmendje mushkërive dhe shenjave që ata na japin kur diçka nuk është në rregull. Rezulton se disa nga këto ...
Gazeta Monitor | 28-Jan-2020 01:09
Sot, ajri i freskët po bëhet një burim i rrallë, që do të thotë se, më shumë se kurrë, ne duhet t’i kushtojmë vëmendje mushkërive dhe shenjave që ata na japin kur diçka nuk është në rregull. Rezulton se disa nga këto ...

Shenjat që tregojnë se kanceri po “rritet” shumë në trupin tuaj
Mjekët parashikojnë që mijëra vdekje mund të shmangen çdo vit nëse kanceri diagnostikohet herët. Në fakt, nivelet e mbijetesës rriten me mbi 70% kur disa lloje të kancerit zbulohen shpejt. Këtu janë shenjat kryesore të ...
Indeks Online | 28-Jan-2020 01:04
Mjekët parashikojnë që mijëra vdekje mund të shmangen çdo vit nëse kanceri diagnostikohet herët. Në fakt, nivelet e mbijetesës rriten me mbi 70% kur disa lloje të kancerit zbulohen shpejt. Këtu janë shenjat kryesore të ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved