ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/05/2020 10:12

Pse tre fëmijë në familje i japin prindërve më shumë stres

Pse tre fëmijë në familje i japin prindërve më shumë stres
Thuhet se mëmësia i ndryshon femrat jo vetëm nga anatomia e tyre, por edhe nga mënyra se si mendojnë dhe i shohin gjërat. Në studimet e bëra, është vërejtur se stresi tek gratë rritet për 65% pasi të bëhen nëna. Në......
Zeri | 29-Jan-2020 12:59
Thuhet se mëmësia i ndryshon femrat jo vetëm nga anatomia e tyre, por edhe nga mënyra se si mendojnë dhe i shohin gjërat. Në studimet e bëra, është vërejtur se stresi tek gratë rritet për 65% pasi të bëhen nëna. Në......

Pse tre fëmijë në familje i japin prindërve më shumë stres
Thuhet se mëmësia i ndryshon femrat jo vetëm nga anatomia e tyre, por edhe nga mënyra se si mendojnë dhe i shohin gjërat. Në studimet e bëra, është vërejtur se stresi tek gratë rritet për 65% pasi të bëhen nëna. Në një ...
Gazeta Express | 29-Jan-2020 12:25
Thuhet se mëmësia i ndryshon femrat jo vetëm nga anatomia e tyre, por edhe nga mënyra se si mendojnë dhe i shohin gjërat. Në studimet e bëra, është vërejtur se stresi tek gratë rritet për 65% pasi të bëhen nëna. Në një ...

Stresi dhe ankthi shtojnë peshë
Përgjegjësitë e parasë, punës dhe familjes janë tre arsyet kryesore pse gratë ndihen të stresuar. Hulumtimet kanë treguar se stresi ndikon jo vetëm në shëndetin mendor, por edhe fizik. Një grup ekspertësh në ...
Gazeta Observer | 29-Jan-2020 12:00
Përgjegjësitë e parasë, punës dhe familjes janë tre arsyet kryesore pse gratë ndihen të stresuar. Hulumtimet kanë treguar se stresi ndikon jo vetëm në shëndetin mendor, por edhe fizik. Një grup ekspertësh në ...

08:38 Sjelljet e nënave shtatzëna që mund të ndikojnë në foshnjat e tyre Bright Side mendon që depresioni dhe...
Bright Side mendon që depresioni dhe ankthi tek gratë shtatzëna mund të rris shanset për lindje të parakohshme. Ka edhe disa gjëra të tjera që mund të ndikojnë në fëmijën tuaj të ardhshëm. Në këtë artikull, do të mësoni ...
Kosova Sot | 29-Jan-2020 08:45
Bright Side mendon që depresioni dhe ankthi tek gratë shtatzëna mund të rris shanset për lindje të parakohshme. Ka edhe disa gjëra të tjera që mund të ndikojnë në fëmijën tuaj të ardhshëm. Në këtë artikull, do të mësoni ...

Stresi dhe ankthi shtojnë peshë
Përgjegjësitë e parasë, punës dhe familjes janë tre arsyet kryesore pse gratë ndihen të stresuar. Hulumtimet kanë treguar se stresi ndikon jo vetëm në shëndetin mendor, por edhe fizik. Një grup ekspertësh në ...
Shprehja | 28-Jan-2020 19:36
Përgjegjësitë e parasë, punës dhe familjes janë tre arsyet kryesore pse gratë ndihen të stresuar. Hulumtimet kanë treguar se stresi ndikon jo vetëm në shëndetin mendor, por edhe fizik. Një grup ekspertësh në ...

Stresi dhe ankthi shtojnë peshë
Përgjegjësitë e parasë, punës dhe familjes janë tre arsyet kryesore pse gratë ndihen të stresuar. Hulumtimet kanë treguar se stresi ndikon jo vetëm në shëndetin mendor, por edhe fizik. Një grup ekspertësh në ...
Alsat-M | 28-Jan-2020 18:48
Përgjegjësitë e parasë, punës dhe familjes janë tre arsyet kryesore pse gratë ndihen të stresuar. Hulumtimet kanë treguar se stresi ndikon jo vetëm në shëndetin mendor, por edhe fizik. Një grup ekspertësh në ...

Ja çfarë shkakton ankthi dhe stresi
Përgjegjësitë e parasë, punës dhe familjes janë tre arsyet kryesore pse gratë ndihen të stresuar. Hulumtimet kanë treguar se stresi ndikon jo vetëm në shëndetin mendor, por edhe fizik. Një grup ekspertësh në ...
InFokusi | 28-Jan-2020 17:39
Përgjegjësitë e parasë, punës dhe familjes janë tre arsyet kryesore pse gratë ndihen të stresuar. Hulumtimet kanë treguar se stresi ndikon jo vetëm në shëndetin mendor, por edhe fizik. Një grup ekspertësh në ...

Stresi dhe ankthi shtojnë peshë
Përgjegjësitë e parasë, punës dhe familjes janë tre arsyet kryesore pse gratë ndihen të stresuar. Hulumtimet kanë treguar se stresi ndikon jo vetëm në shëndetin mendor, por edhe fizik. Një grup ekspertësh në ...
Indeks Online | 28-Jan-2020 17:03
Përgjegjësitë e parasë, punës dhe familjes janë tre arsyet kryesore pse gratë ndihen të stresuar. Hulumtimet kanë treguar se stresi ndikon jo vetëm në shëndetin mendor, por edhe fizik. Një grup ekspertësh në ...

Stresi dhe ankthi shtojnë peshë
Përgjegjësitë e parasë, punës dhe familjes janë tre arsyet kryesore pse gratë ndihen të stresuar.
Kosova Press | 28-Jan-2020 17:03
Përgjegjësitë e parasë, punës dhe familjes janë tre arsyet kryesore pse gratë ndihen të stresuar.

Çfarë I Ndodh Trurit Kur Jeni Të Stresuar – Si Ndikon Te Kujtesa Dhe Shëndeti Mendor
Stresi i vazhdueshëm ka një efekt të madh në shëndetin fizik dhe mendor. Po cili është efekti i tij tek truri? Studimet mjekësore të Universitetit të Harvard-it e kanë një përgjigje që do ta lexoni më poshtë. Stresi, ...
Medial | 05-Mar-2019 11:55
Stresi i vazhdueshëm ka një efekt të madh në shëndetin fizik dhe mendor. Po cili është efekti i tij tek truri? Studimet mjekësore të Universitetit të Harvard-it e kanë një përgjigje që do ta lexoni më poshtë. Stresi, ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved