ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/02/2020 15:35

FOTOT: 9 metrat fatale që i morën jetën Kobe Bryant

FOTOT: 9 metrat fatale që i morën jetën Kobe Bryant
Helikopteri i cili i mori jetën Kobe Bryant, vajzës së tij 13-vjeçare Gianna dhe 7 personave të tjerë, humbi 600 metra lartësi në një minutë para se të përplasej me faqen e kodrës. Kështu deklaroi një zyrtare e Bordit ...
GazetaTema | 29-Jan-2020 13:44
Helikopteri i cili i mori jetën Kobe Bryant, vajzës së tij 13-vjeçare Gianna dhe 7 personave të tjerë, humbi 600 metra lartësi në një minutë para se të përplasej me faqen e kodrës. Kështu deklaroi një zyrtare e Bordit ...

Helikopteri i Kobe Bryant nuk kishte “sistem paralajmërues” të terrenit që do të kishte ndihmuar pilotin për të shmangur rrëzimin
Bordi Kombëtar i Sigurisë së Transportit (NTSB) ka njoftuar se helikopteri ku po udhëtonte Kobe Bryant së bashku me vajzën e tij, Gianna dhe shtatë persona tjerë, që gjeten vdekjen tragjike, nuk kishte sistem ...
Telegrafi | 29-Jan-2020 14:37
Bordi Kombëtar i Sigurisë së Transportit (NTSB) ka njoftuar se helikopteri ku po udhëtonte Kobe Bryant së bashku me vajzën e tij, Gianna dhe shtatë persona tjerë, që gjeten vdekjen tragjike, nuk kishte sistem ...

Aksidenti fatal i helikopterit të Kobe Bryant, hetuesit japin detaje të reja
Helikopteri i Kobe Bryant që u rrëzua në Kalabasas, Kalifornia, së bashku me tetë pasagjerë tjerë, po lëvizte me një ‘ndikim të lartë energjie’, njofton Bordi Kombëtar i Sigurisë së Transportit. Derisa hetuesit ...
Zeri | 29-Jan-2020 14:21
Helikopteri i Kobe Bryant që u rrëzua në Kalabasas, Kalifornia, së bashku me tetë pasagjerë tjerë, po lëvizte me një ‘ndikim të lartë energjie’, njofton Bordi Kombëtar i Sigurisë së Transportit. Derisa hetuesit ...

Zbulohet shkaku që çoi helikopterin ku ndodhej Bryant të aksidentohej
Helikopteri i Kobe Bryant nuk kishte një sistem paralajmërimi të terrenit që mund t’i kishte thënë pilotit se po binte drejt kodrës, tha të martën një zyrtar i Bordit të Sigurisë së Transportit. Jennifer Homendy ...
Gazeta Observer | 29-Jan-2020 13:58
Helikopteri i Kobe Bryant nuk kishte një sistem paralajmërimi të terrenit që mund t’i kishte thënë pilotit se po binte drejt kodrës, tha të martën një zyrtar i Bordit të Sigurisë së Transportit. Jennifer Homendy ...

Zbulohen detaje nga momentet e fundit para rrëzimit të helikopterit të Bryant
Hetuesit e incidentit i kanë zbuluar detajet nga momentet e fundit të udhëtimit të helikopterit, që i la të vrarë Kobe Bryant, vajzën e tij 13-vjeçare dhe shtatë të tjerë. Helikopteri u rrëzua brenda 60 sekondave para ...
Koha.mk | 29-Jan-2020 13:38
Hetuesit e incidentit i kanë zbuluar detajet nga momentet e fundit të udhëtimit të helikopterit, që i la të vrarë Kobe Bryant, vajzën e tij 13-vjeçare dhe shtatë të tjerë. Helikopteri u rrëzua brenda 60 sekondave para ...

Repisti amerikan: Koben e vranë, gjithçka ishte e planifikuar
Shumë njerëz i kanë shfrytëzuar rrjetet sociale për ta komentuar vdekjen e legjendës së NBA Kobe Bryant, por repisti i këngës “Watch Me Nae Nae”, Silento, ka marrë vëmendjen me postimin e tij duke pretenduar se vdekja e ...
Koha.mk | 29-Jan-2020 13:29
Shumë njerëz i kanë shfrytëzuar rrjetet sociale për ta komentuar vdekjen e legjendës së NBA Kobe Bryant, por repisti i këngës “Watch Me Nae Nae”, Silento, ka marrë vëmendjen me postimin e tij duke pretenduar se vdekja e ...

Publikohet video e re e aksidentit të Kobe Bryant – eksperti i aviacionit, Ditchey: Aksidenti ishte i shmangshëm
Legjenda e basketbollit, Kobe Bryant dhe vajza e tij 13-vjeçare, Gianna, humbën jetën në një aksident helikopteri “krejtësisht të shmangshëm”, ka thënë një ekspert i aviacionit. Piloti, inxhinieri aeronautikë dhe ...
Telegrafi | 29-Jan-2020 09:07
Legjenda e basketbollit, Kobe Bryant dhe vajza e tij 13-vjeçare, Gianna, humbën jetën në një aksident helikopteri “krejtësisht të shmangshëm”, ka thënë një ekspert i aviacionit. Piloti, inxhinieri aeronautikë dhe ...

Pamjet e fundit nga fluturimi i helikopterit të Kobe Bryant (VIDEO)
Legjenda e basketbollit, Kobe Bryant dhe vajza e tij 13-vjeçare, Gianna, humbën jetën në një aksident tragjik me helikopter. Piloti, inxhinieri dhe ish-drejtori i linjës ajrore, Robert Ditchey , ka thënë se nëntë ...
TetovaSot | 29-Jan-2020 11:51
Legjenda e basketbollit, Kobe Bryant dhe vajza e tij 13-vjeçare, Gianna, humbën jetën në një aksident tragjik me helikopter. Piloti, inxhinieri dhe ish-drejtori i linjës ajrore, Robert Ditchey , ka thënë se nëntë ...

Kamerat e sigurisë së një shtëpie kapin sekondat e fundit të udhëtimit fatal të Bryant
Një kamerë sigurie e një shtëpie e ka xhiruar audion e sekondave të fundit të fluturimit të helikopterit të Kobe Bryant, përderisa pajisja po rrëzohej në një kodër në Los Angeles të Kaliforninë. Ronna Leavitt, pronarja ...
Kosova Sot | 29-Jan-2020 11:24
Një kamerë sigurie e një shtëpie e ka xhiruar audion e sekondave të fundit të fluturimit të helikopterit të Kobe Bryant, përderisa pajisja po rrëzohej në një kodër në Los Angeles të Kaliforninë. Ronna Leavitt, pronarja ...

Reperi amerikan: “Vdekja e Kobe Bryant ishte vrasje e planifikuar”
Pas tragjedisë që e tronditi botën, ku humbi jetën legjenda e basketbollit amerikan Kobe Braynt, autoritetet në Los Angeles thonë se terreni në Calabasas, ku u rrëzua helikopteri, është shumë i vështirë, transmeton ...
AlbInfo | 29-Jan-2020 11:23
Pas tragjedisë që e tronditi botën, ku humbi jetën legjenda e basketbollit amerikan Kobe Braynt, autoritetet në Los Angeles thonë se terreni në Calabasas, ku u rrëzua helikopteri, është shumë i vështirë, transmeton ...

Vdekja e Kobe Bryant: Zbulohen detaje nga momentet e fundit para rrëzimit të helikopterit
Hetuesit e incidentit i kanë zbuluar detajet nga momentet e fundit të udhëtimit të helikopterit, që i la të vrarë Kobe Bryant, vajzën e tij 13-vjeçare dhe shtatë të tjerë. Helikopteri u rrëzua brenda 60 sekondave para ...
Kosova Sot | 29-Jan-2020 11:14
Hetuesit e incidentit i kanë zbuluar detajet nga momentet e fundit të udhëtimit të helikopterit, që i la të vrarë Kobe Bryant, vajzën e tij 13-vjeçare dhe shtatë të tjerë. Helikopteri u rrëzua brenda 60 sekondave para ...

Detajet e para të hetimeve: Bryant dhe viktimat mund të shpëtonin, piloti fluturonte ulët
Hetimet për aksidentin me helikopter që I morën jetën Kobe Bryant, vajzës së tij dhe shtatë personave të tjerë që ndodheshin në bord vazhdojnë, ndërsa me kalimin e orëve zbulohen të tjera detaje, që hedhin dritë mbi ...
BalkanWeb | 28-Jan-2020 13:31
Hetimet për aksidentin me helikopter që I morën jetën Kobe Bryant, vajzës së tij dhe shtatë personave të tjerë që ndodheshin në bord vazhdojnë, ndërsa me kalimin e orëve zbulohen të tjera detaje, që hedhin dritë mbi ...

Kamerat e sigurisë së një shtëpie kapin sekondat e fundit të udhëtimit fatal të Bryant
Një kamerë sigurie e një shtëpie e ka xhiruar audion e sekondave të fundit të fluturimit të helikopterit të Kobe Bryant, përderisa pajisja po rrëzohej në një kodër në Los Angeles të Kaliforninë. Ronna Leavitt, pronarja ...
Gazeta Express | 29-Jan-2020 10:59
Një kamerë sigurie e një shtëpie e ka xhiruar audion e sekondave të fundit të fluturimit të helikopterit të Kobe Bryant, përderisa pajisja po rrëzohej në një kodër në Los Angeles të Kaliforninë. Ronna Leavitt, pronarja ...

Vdekja e Kobe Bryant: Zbulohen detaje nga momentet e fundit para rrëzimit të helikopterit
Hetuesit e incidentit i kanë zbuluar detajet nga momentet e fundit të udhëtimit të helikopterit, që i la të vrarë Kobe Bryant, vajzën e tij 13-vjeçare dhe shtatë të tjerë. Helikopteri u rrëzua brenda 60 sekondave para ...
Gazeta Express | 29-Jan-2020 10:29
Hetuesit e incidentit i kanë zbuluar detajet nga momentet e fundit të udhëtimit të helikopterit, që i la të vrarë Kobe Bryant, vajzën e tij 13-vjeçare dhe shtatë të tjerë. Helikopteri u rrëzua brenda 60 sekondave para ...

Zbulohet identiteti i Kobe Bryant dhe tre viktimave të tjerë pas aksidentit fatal me helikopter
Trupat e Kobe Bryant dhe tre njerëzve të tjerë të vdekur nga helikopteri i rrëzuar në malet e Kalabasas, janë identifikuar, njofton zyra e Qarkut të Los Anxhelosit. Identiteti i Kobe Bryant është zbuluar me anë të ...
Zeri | 29-Jan-2020 09:41
Trupat e Kobe Bryant dhe tre njerëzve të tjerë të vdekur nga helikopteri i rrëzuar në malet e Kalabasas, janë identifikuar, njofton zyra e Qarkut të Los Anxhelosit. Identiteti i Kobe Bryant është zbuluar me anë të ...

Publikohet video e re e aksidentit të Kobe Bryant – eksperti i aviacionit, Ditchey: Aksidenti ishte i shmangshëm
Legjenda e basketbollit, Kobe Bryant dhe vajza e tij 13-vjeçare, Gianna, humbën jetën në një aksident helikopteri “krejtësisht të shmangshëm”, ka thënë një ekspert i aviacionit. Piloti, inxhinieri aeronautikë dhe ...
Arbresh | 29-Jan-2020 09:38
Legjenda e basketbollit, Kobe Bryant dhe vajza e tij 13-vjeçare, Gianna, humbën jetën në një aksident helikopteri “krejtësisht të shmangshëm”, ka thënë një ekspert i aviacionit. Piloti, inxhinieri aeronautikë dhe ...

Pamje nga aksidenti fatal i Kobe Bryant: Droni filmoi tmerrin, gjithçka e djegur dhe e copëtuar
Departamenti i Sigurisë së Trafikut në Kalabasas, ka publikuar pamje të kërkimit në vendin e rrëzimit të helikopterit të Kobe Bryant, ku humbën jetë nëntë persona. Fotografitë të cilat mund të shihen nga të gjithë......
Zeri | 29-Jan-2020 09:22
Departamenti i Sigurisë së Trafikut në Kalabasas, ka publikuar pamje të kërkimit në vendin e rrëzimit të helikopterit të Kobe Bryant, ku humbën jetë nëntë persona. Fotografitë të cilat mund të shihen nga të gjithë......

Akuzon repisti amerikan: Kobe-n e vranë, gjithçka ishte e planifikuar
Shumë njerëz i kanë shfrytëzuar rrjetet sociale për ta komentuar vdekjen e legjendës së NBA Kobe Bryant, por repisti i këngës “Watch Me Nae Nae”, Silento, ka marrë vëmendjen me postimin e tij duke pretenduar se vdekja e ...
Kosova Sot | 29-Jan-2020 09:16
Shumë njerëz i kanë shfrytëzuar rrjetet sociale për ta komentuar vdekjen e legjendës së NBA Kobe Bryant, por repisti i këngës “Watch Me Nae Nae”, Silento, ka marrë vëmendjen me postimin e tij duke pretenduar se vdekja e ...

Gjenden trupat ne rrenojat e helikopterit të Kobe Bryant, dalin pamjet e reja
Kërkimet në vendin ku u rrëzua helikopteri i Kobe Bryant, në të cilin gjendeshin edhe tetë pasagjerë tjerë, po marrin fund. Krejt kjo pas konfirmimit se janë gjetur trupat e pasagjerëve që ndërruan jetë në këtë aksident ...
Lajmi i Fundit | 29-Jan-2020 09:16
Kërkimet në vendin ku u rrëzua helikopteri i Kobe Bryant, në të cilin gjendeshin edhe tetë pasagjerë tjerë, po marrin fund. Krejt kjo pas konfirmimit se janë gjetur trupat e pasagjerëve që ndërruan jetë në këtë aksident ...

Tragjedia, nuk kishte kuti të zezë në helikopter?!
Autoritetet amerikane po vazhdojnë të hetojnë shkaqet e aksidentit tragjik që i mori jetën basketbollistit legjendar, Kobe Bryant me vajzën e tij dhe shtatë personave tjerë. Bordi Kombëtar i Sigurisë së Transportit ...
Alsat-M | 29-Jan-2020 09:13
Autoritetet amerikane po vazhdojnë të hetojnë shkaqet e aksidentit tragjik që i mori jetën basketbollistit legjendar, Kobe Bryant me vajzën e tij dhe shtatë personave tjerë. Bordi Kombëtar i Sigurisë së Transportit ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved