ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 09/04/2020 13:49

Tetë të prekur nga meningjiti në Kosovë, infektologu: Ju tregoj simptomat

Tetë të prekur nga meningjiti në Kosovë, infektologu: Ju tregoj simptomat
Sëmundja e meningjitit si sëmundje ngjitëse në këtë periudhë të vitit ka prekur edhe qytetarët e Kosovës. Statistikat e Klinikës Infektive pranë QKUK-së thonë kjo sëmundje që njihet si inflamacion i cipave të trurit ...
Top Channel | 28-Jan-2020 10:27
Sëmundja e meningjitit si sëmundje ngjitëse në këtë periudhë të vitit ka prekur edhe qytetarët e Kosovës. Statistikat e Klinikës Infektive pranë QKUK-së thonë kjo sëmundje që njihet si inflamacion i cipave të trurit ...

Alarmante| Tetë raste me grip sezonal në Infektivë, tre persona në gjendje të rëndë
Në Klinikën Infektive në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK), po trajtohen tetë persona me gripin sezonal. Kurse prej tre prej tyre janë në gjendje të rëndë dhe po trajtohen në Intensivë. Valbon Krasniqi, ...
InFokusi | 29-Jan-2020 11:10
Në Klinikën Infektive në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK), po trajtohen tetë persona me gripin sezonal. Kurse prej tre prej tyre janë në gjendje të rëndë dhe po trajtohen në Intensivë. Valbon Krasniqi, ...

Tetë raste me grip sezonal në Infektivë, tre persona në gjendje të rëndë
Në Klinikën Infektive në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK), po trajtohen tetë persona me gripin sezonal. Kurse prej tre prej tyre janë në gjendje të rëndë dhe po trajtohen në Intensivë, raporton Ekonomia ...
EkonomiaOnline | 29-Jan-2020 10:59
Në Klinikën Infektive në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK), po trajtohen tetë persona me gripin sezonal. Kurse prej tre prej tyre janë në gjendje të rëndë dhe po trajtohen në Intensivë, raporton Ekonomia ...

Tetë raste me grip sezonal në Infektivë, tre persona po trajtohen në Intensivë
Në Klinikën Infektive në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK), po trajtohen tetë persona me gripin sezonal. Kurse prej tre prej tyre janë në gjendje të rëndë dhe po trajtohen në Intensivë, raporton Ekonomia ...
EkonomiaOnline | 29-Jan-2020 10:29
Në Klinikën Infektive në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK), po trajtohen tetë persona me gripin sezonal. Kurse prej tre prej tyre janë në gjendje të rëndë dhe po trajtohen në Intensivë, raporton Ekonomia ...

Kujdes nga gripi sezonal: Tre persona janë në gjendje të rëndë shëndetësore
Një femër e moshës 39-vjeçare e një burrë tjetër 46-vjeçar janë në gjendje të rëndë shëndetësore. Detaje për gjendjen shëndetësore të tyre ka dhënë për Express të martën, infektologu i......
Zeri | 28-Jan-2020 16:24
Një femër e moshës 39-vjeçare e një burrë tjetër 46-vjeçar janë në gjendje të rëndë shëndetësore. Detaje për gjendjen shëndetësore të tyre ka dhënë për Express të martën, infektologu i......

Kujdes nga gripi sezonal: Tre persona janë në gjendje të rëndë shëndetësore
Një grua e moshës 39-vjeçare e një burrë tjetër 46-vjeçar janë në gjendje të rëndë shëndetësore. Detaje për gjendjen shëndetësore të tyre ka dhënë për Express, të martën, infektologu i QKUK’së, Valbon Krasniqi. Tutje, ...
Gazeta Express | 28-Jan-2020 16:17
Një grua e moshës 39-vjeçare e një burrë tjetër 46-vjeçar janë në gjendje të rëndë shëndetësore. Detaje për gjendjen shëndetësore të tyre ka dhënë për Express, të martën, infektologu i QKUK’së, Valbon Krasniqi. Tutje, ...

Në Infektivë s’ka raste me Coronavirus, bëhet thirrje për vigjilencë nga qytetarët e institucionet
Ndonëse virusi kinez i njohur si Coronavirus ka filluar të përhapet edhe në Evropë, deri më tani në Kosovë, përkatësisht në Klinikën Infektive nuk është raportuar për asnjë rast të dyshimtë, ka konfirmuar në një ...
EkonomiaOnline | 28-Jan-2020 14:34
Ndonëse virusi kinez i njohur si Coronavirus ka filluar të përhapet edhe në Evropë, deri më tani në Kosovë, përkatësisht në Klinikën Infektive nuk është raportuar për asnjë rast të dyshimtë, ka konfirmuar në një ...

Tetë të prekur nga meningjiti në Kosovë
Sëmundja e meningjitit si sëmundje ngjitëse në këtë periudhë të vitit ka prekur edhe qytetarët e Kosovës. Statistikat e Klinikës Infektive pranë QKUK-së thonë kjo sëmundje që njihet si inflamacion i cipave të trurit ...
Klan Kosova | 28-Jan-2020 14:23
Sëmundja e meningjitit si sëmundje ngjitëse në këtë periudhë të vitit ka prekur edhe qytetarët e Kosovës. Statistikat e Klinikës Infektive pranë QKUK-së thonë kjo sëmundje që njihet si inflamacion i cipave të trurit ...

Tetë të prekur nga meningjiti në Kosovë, flet infektologu
Sëmundja e meningjitit si sëmundje ngjitëse në këtë periudhë të vitit ka prekur edhe qytetarët e Kosovës. Statistikat e Klinikës Infektive pranë QKUK-së thonë kjo sëmundje që njihet si inflamacion i cipave të trurit ...
Telegrafi | 28-Jan-2020 10:14
Sëmundja e meningjitit si sëmundje ngjitëse në këtë periudhë të vitit ka prekur edhe qytetarët e Kosovës. Statistikat e Klinikës Infektive pranë QKUK-së thonë kjo sëmundje që njihet si inflamacion i cipave të trurit ...

Tetë të prekur nga meningjiti në Kosovë
Sëmundja e meningjitit si sëmundje ngjitëse në këtë periudhë të vitit ka prekur edhe qytetarët e Kosovës. Statistikat e Klinikës Infektive pranë QKUK-së thonë kjo sëmundje që njihet si inflamacion i cipave të trurit ...
Koha.net | 28-Jan-2020 11:36
Sëmundja e meningjitit si sëmundje ngjitëse në këtë periudhë të vitit ka prekur edhe qytetarët e Kosovës. Statistikat e Klinikës Infektive pranë QKUK-së thonë kjo sëmundje që njihet si inflamacion i cipave të trurit ...

Tetë të prekur nga meningjiti në Kosovë, infektologu tregon simptomat
Sëmundja e meningjitit si sëmundje ngjitëse në këtë periudhë të vitit ka prekur edhe qytetarët e Kosovës. Statistikat e Klinikës Infektive pranë QKUK-së thonë kjo sëmundje që njihet si inflamacion i cipave të ...
Zeri | 28-Jan-2020 10:17
Sëmundja e meningjitit si sëmundje ngjitëse në këtë periudhë të vitit ka prekur edhe qytetarët e Kosovës. Statistikat e Klinikës Infektive pranë QKUK-së thonë kjo sëmundje që njihet si inflamacion i cipave të ...

Tetë të prekur nga meningjiti në Kosovë, infektologu tregon simptomat
Sëmundja e meningjitit si sëmundje ngjitëse në këtë periudhë të vitit ka prekur edhe qytetarët e Kosovës. Statistikat e Klinikës Infektive pranë QKUK-së thonë kjo sëmundje që njihet si inflamacion i cipave të trurit ...
Indeks Online | 28-Jan-2020 10:06
Sëmundja e meningjitit si sëmundje ngjitëse në këtë periudhë të vitit ka prekur edhe qytetarët e Kosovës. Statistikat e Klinikës Infektive pranë QKUK-së thonë kjo sëmundje që njihet si inflamacion i cipave të trurit ...

Tetë të prekur nga meningjiti në Kosovë, infektologu tregon simptomat
Sëmundja e meningjitit si sëmundje ngjitëse në këtë periudhë të vitit ka prekur edhe qytetarët e Kosovës. Statistikat e Klinikës Infektive pranë QKUK-së thonë kjo sëmundje që njihet si inflamacion i cipave të trurit ...
Gazeta Express | 28-Jan-2020 10:06
Sëmundja e meningjitit si sëmundje ngjitëse në këtë periudhë të vitit ka prekur edhe qytetarët e Kosovës. Statistikat e Klinikës Infektive pranë QKUK-së thonë kjo sëmundje që njihet si inflamacion i cipave të trurit ...

Tetë të prekur nga meningjiti në Kosovë, infektologu: Ju tregoj simptomat
Sëmundja e meningjitit si sëmundje ngjitëse në këtë periudhë të vitit ka prekur edhe qytetarët e Kosovës. Statistikat e Klinikës Infektive pranë QKUK-së thonë kjo sëmundje që njihet si inflamacion i cipave të trurit ...
Kosova Press | 28-Jan-2020 09:56
Sëmundja e meningjitit si sëmundje ngjitëse në këtë periudhë të vitit ka prekur edhe qytetarët e Kosovës. Statistikat e Klinikës Infektive pranë QKUK-së thonë kjo sëmundje që njihet si inflamacion i cipave të trurit ...

Gripi sezonal po merr hov të madh, spitalet janë të stërmbushura
Gripi sezonal po përhapet me shpejtësi të madhe, duke rritur kështu nga java në javë numrin e të prekurve. Pos shërbimeve emergjente dhe ambulancave ku qytetarët kërkojnë ndihmën e parë, i lartë është edhe numri i ...
Shprehja | 27-Jan-2020 21:13
Gripi sezonal po përhapet me shpejtësi të madhe, duke rritur kështu nga java në javë numrin e të prekurve. Pos shërbimeve emergjente dhe ambulancave ku qytetarët kërkojnë ndihmën e parë, i lartë është edhe numri i ...

Gripi sezonal po merr hov të madh, spitalet të stërmbushura
Gripi sezonal po përhapet me shpejtësi të madhe, duke rritur kështu nga java në javë numrin e të prekurve. Pos shërbimeve emergjente dhe ambulancave ku qytetarët kërkojnë ndihmën e parë, i lartë është edhe numri i ...
TetovaSot | 27-Jan-2020 20:28
Gripi sezonal po përhapet me shpejtësi të madhe, duke rritur kështu nga java në javë numrin e të prekurve. Pos shërbimeve emergjente dhe ambulancave ku qytetarët kërkojnë ndihmën e parë, i lartë është edhe numri i ...

Kosovë: Tre persona në gjendje kritike nga gripi sezonal
Ndonëse kanë vdekur dy pacientë nga gripi sezonal dhe derisa edhe tre të tjerë janë në rrezik jete, Qendra Klinike Universitare po përballet me mungesën e barit Tamiflu, i cili është bazik në rastet e gripit sezonal. ...
AlbInfo | 27-Jan-2020 16:00
Ndonëse kanë vdekur dy pacientë nga gripi sezonal dhe derisa edhe tre të tjerë janë në rrezik jete, Qendra Klinike Universitare po përballet me mungesën e barit Tamiflu, i cili është bazik në rastet e gripit sezonal. ...

Tre persona në rrezik jete nga gripi sezonal, në QKUK mungon bari bazik Tamiflu
Ndonëse kanë vdekur dy pacientë nga gripi sezonal dhe derisa edhe tre të tjerë janë në rrezik jete, Qendra Klinike Universitare po përballet me mungesën e barit Tamiflu, i cili është bazik në rastet e gripit sezonal. ...
Telegrafi | 27-Jan-2020 15:26
Ndonëse kanë vdekur dy pacientë nga gripi sezonal dhe derisa edhe tre të tjerë janë në rrezik jete, Qendra Klinike Universitare po përballet me mungesën e barit Tamiflu, i cili është bazik në rastet e gripit sezonal. ...

Gripi sezonal po merr hov të madh, spitalet të stërmbushura
Gripi sezonal po përhapet me shpejtësi të madhe, duke rritur kështu nga java në javë numrin e të prekurve. Pos shërbimeve emergjente dhe ambulancave ku qytetarët kërkojnë ndihmën e parë, i lartë është edhe numri i ...
Aktuale.MK | 27-Jan-2020 15:33
Gripi sezonal po përhapet me shpejtësi të madhe, duke rritur kështu nga java në javë numrin e të prekurve. Pos shërbimeve emergjente dhe ambulancave ku qytetarët kërkojnë ndihmën e parë, i lartë është edhe numri i ...

Tre persona në gjendje kritike nga gripi sezonal, në QKUK mungon bari Tamiflu
Ndonëse kanë vdekur dy pacientë nga gripi sezonal dhe derisa edhe tre të tjerë janë në rrezik jete, Qendra Klinike Universitare po përballet me mungesën e barit Tamiflu, i cili është bazik në rastet e gripit sezonal. ...
Indeks Online | 27-Jan-2020 15:26
Ndonëse kanë vdekur dy pacientë nga gripi sezonal dhe derisa edhe tre të tjerë janë në rrezik jete, Qendra Klinike Universitare po përballet me mungesën e barit Tamiflu, i cili është bazik në rastet e gripit sezonal. ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved