ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 01/06/2020 01:28

A do të konstatohet sot që nuk ka kushte për marrëveshje mes LVV-së e LDK-së ?

A do të konstatohet sot që nuk ka kushte për marrëveshje mes LVV-së e LDK-së ?
?Fundi i kësaj jave ishte edhe koha e fundit për arritjen e koalicionit qeverisës mes dy partive që dolën të parat në zgjedhjet e 6 tetorit. Të paktën kështu kishte deklaruar kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa ...
Top Channel | 26-Jan-2020 17:30
?Fundi i kësaj jave ishte edhe koha e fundit për arritjen e koalicionit qeverisës mes dy partive që dolën të parat në zgjedhjet e 6 tetorit. Të paktën kështu kishte deklaruar kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa ...

Zgjidhet heshtja Kurti-Mustafa: Ende asnjë shenjë për krijimin e qeverisë së re në Kosovë
“Mbesim të hapur që të ulemi të bisedojmë në mënyrë që ajo ulje të ketë rezultat deri në fund të kësaj jave…”, kjo ishte deklarata e kryetarit të LDK Isa Mustafa. Ndonëse fundjava ishte përmendur nga lideri i LDK-së Isa ...
GazetaTema | 26-Jan-2020 18:31
“Mbesim të hapur që të ulemi të bisedojmë në mënyrë që ajo ulje të ketë rezultat deri në fund të kësaj jave…”, kjo ishte deklarata e kryetarit të LDK Isa Mustafa. Ndonëse fundjava ishte përmendur nga lideri i LDK-së Isa ...

Zëdhënësi i Vetëvendosjes: Nuk dihet nëse sot do të takohen Kurti e Mustafa
Lidhja Demokratike e Kosovës për sot i kishte vendosur afatin e fundit Lëvizjes Vetëvendosje për të arritur marrëveshjen për formimin e qeverisë. Por deri tani nga asnjëra parti nuk është bërë e ditur se a do të ketë ...
Telegrafi | 26-Jan-2020 16:05
Lidhja Demokratike e Kosovës për sot i kishte vendosur afatin e fundit Lëvizjes Vetëvendosje për të arritur marrëveshjen për formimin e qeverisë. Por deri tani nga asnjëra parti nuk është bërë e ditur se a do të ketë ...

Ish-këshilltari i Mustafës e quan ‘trillim medial’ takimin LVV-LDK në Prapashticë
Avokati Besnik Berisha, i cili në kohën e Qeverisë “Mustafa” ishte këshilltar i kryeministrit, ka demantuar lajmet se mbrëmjen e së premtes ka pasur takim mes zyrtarëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe të Lëvizjes ...
Telegrafi | 26-Jan-2020 15:16
Avokati Besnik Berisha, i cili në kohën e Qeverisë “Mustafa” ishte këshilltar i kryeministrit, ka demantuar lajmet se mbrëmjen e së premtes ka pasur takim mes zyrtarëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe të Lëvizjes ...

Ende asnjë shenjë për krijimin e qeverisë së re në Kosovë
“Mbesim të hapur që të ulemi të bisedojmë në mënyrë që ajo ulje të ketë rezultat deri në fund të kësaj jave…”, kjo ishte deklarata e kryetarit të LDK Isa Mustafa. Ndonëse fundjava ishte përmendur nga lideri i LDK-së Isa ...
ABCNews | 26-Jan-2020 17:01
“Mbesim të hapur që të ulemi të bisedojmë në mënyrë që ajo ulje të ketë rezultat deri në fund të kësaj jave…”, kjo ishte deklarata e kryetarit të LDK Isa Mustafa. Ndonëse fundjava ishte përmendur nga lideri i LDK-së Isa ...

Koalicioni qeverisës, skadon ultimatumi i Isa Mustafës
Në mesnatë ka skaduar ultimatumi i kryetarit të Lidhjes Demokratike të Kosovës Isa Mustafa për Lëvizjen Vetëvendosje lidhur me arritjen e koalicionit qeverisës, pas më shumë se tre muaj negociatash të pasuksesshme.
Kosova Press | 27-Jan-2020 00:02
Në mesnatë ka skaduar ultimatumi i kryetarit të Lidhjes Demokratike të Kosovës Isa Mustafa për Lëvizjen Vetëvendosje lidhur me arritjen e koalicionit qeverisës, pas më shumë se tre muaj negociatash të pasuksesshme.

Ulen gjakrat mes Kurtit dhe Mustafës/ Pranë marrëveshjes së shumëpritur
Nënkryetari i LDK- së, Lutfi Haziri në një prononcim për mediet nga Kosova, tha se liderët Albin Kurti dhe Isa Mustafa, janë ulur në tryezën e bisedimeve. Sipas tij janë qetësuar ujërat në të dy kampet. Haziri u shpreh ...
Dritare | 26-Jan-2020 21:30
Nënkryetari i LDK- së, Lutfi Haziri në një prononcim për mediet nga Kosova, tha se liderët Albin Kurti dhe Isa Mustafa, janë ulur në tryezën e bisedimeve. Sipas tij janë qetësuar ujërat në të dy kampet. Haziri u shpreh ...

Shkrihet akulli mes LDK’së e Vetëvendosjes, fundjava i afroi drejt marrëveshjes
Lutfi Haziri thotë se i ndajnë pak ditë nga nënshkrimi i një marrëveshjeje më Vetëvendosjen. Derisa raportohet për përafrim qëndrimesh, si rrallë herë, në partinë e Albin Kurtit kanë qëndruar të heshtur rreth ...
Gazeta Monitor | 26-Jan-2020 21:30
Lutfi Haziri thotë se i ndajnë pak ditë nga nënshkrimi i një marrëveshjeje më Vetëvendosjen. Derisa raportohet për përafrim qëndrimesh, si rrallë herë, në partinë e Albin Kurtit kanë qëndruar të heshtur rreth ...

Vazhdojnë talljet: Rançi i Isës, gomari i Zajednicës dhe blegtori i Prapashticës
Edhe pse e diel, talljet e Albin Kurtin e Isa Mustafën nuk kanë të ndalur. I shumëpërfoluri takim i tyre në rançin e Prapashticës, aty ku Vetëvendosje para disa viteve kishte zhvilluar aksion simbolik kundër Isa ...
Gazeta Observer | 26-Jan-2020 21:01
Edhe pse e diel, talljet e Albin Kurtin e Isa Mustafën nuk kanë të ndalur. I shumëpërfoluri takim i tyre në rançin e Prapashticës, aty ku Vetëvendosje para disa viteve kishte zhvilluar aksion simbolik kundër Isa ...

Vazhdojnë talljet: Rançi i Isës, gomari i Zajednicës dhe blegtori i Prapashticës
I shumëpërfoluri takim i tyre në rançin e Prapashticës, aty ku Vetëvendosje para disa viteve kishte zhvilluar aksion simbolik kundër Isa Mustafës, tashmë është ilustruar edhe përmes një karikature me epitetet që Kurti e ...
Lajminet | 26-Jan-2020 20:55
I shumëpërfoluri takim i tyre në rançin e Prapashticës, aty ku Vetëvendosje para disa viteve kishte zhvilluar aksion simbolik kundër Isa Mustafës, tashmë është ilustruar edhe përmes një karikature me epitetet që Kurti e ...

Shkrihet akulli mes LDK-së e Vetëvendosjes, fundjava i afroi drejt marrëveshjes
Lutfi Haziri thotë se i ndajnë pak ditë nga nënshkrimi i një marrëveshjeje më Vetëvendosjen. Derisa raportohet për përafrim qëndrimesh, si rrallë herë, në partinë e Albin Kurtit kanë qëndruar të heshtur rreth ...
Gazeta Observer | 26-Jan-2020 20:46
Lutfi Haziri thotë se i ndajnë pak ditë nga nënshkrimi i një marrëveshjeje më Vetëvendosjen. Derisa raportohet për përafrim qëndrimesh, si rrallë herë, në partinë e Albin Kurtit kanë qëndruar të heshtur rreth ...

Shkrihet akulli mes LDK’së e Vetëvendosjes, fundjava i afroi drejt marrëveshjes
Lutfi Haziri thotë se i ndajnë pak ditë nga nënshkrimi i një marrëveshjeje më Vetëvendosjen. Derisa raportohet për përafrim qëndrimesh, si rrallë herë, në partinë e Albin Kurtit kanë qëndruar të heshtur rreth ...
Gazeta Express | 26-Jan-2020 20:39
Lutfi Haziri thotë se i ndajnë pak ditë nga nënshkrimi i një marrëveshjeje më Vetëvendosjen. Derisa raportohet për përafrim qëndrimesh, si rrallë herë, në partinë e Albin Kurtit kanë qëndruar të heshtur rreth ...

Kurti dikur e quante Mustafën super kriminel (Video)
Albin Kurti lideri i Vetëvendosjes dikur e quante super kriminel kryetarin e partisë me të cilën po tenton të arrijë një marrëveshje për koalicion, Isa Mustafën. Në një video e cila po qarkullon shumë në rrjete sociale ...
InFokusi | 26-Jan-2020 20:06
Albin Kurti lideri i Vetëvendosjes dikur e quante super kriminel kryetarin e partisë me të cilën po tenton të arrijë një marrëveshje për koalicion, Isa Mustafën. Në një video e cila po qarkullon shumë në rrjete sociale ...

Deputeti i LDK’së deklarohet për zhvillimet e fundit rreth koalicionit
Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Fatmir Rexhepi, në një prononcim ka komentuar zhvillimet e fundit sa i përket negociatave për arritjen e marrëveshjes LDK-VV. Rexhepi nuk ka dhënë shumë detaje nëse ka pasur ...
Zeri | 26-Jan-2020 19:34
Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Fatmir Rexhepi, në një prononcim ka komentuar zhvillimet e fundit sa i përket negociatave për arritjen e marrëveshjes LDK-VV. Rexhepi nuk ka dhënë shumë detaje nëse ka pasur ...

Deputeti i LDK-së deklarohet për zhvillimet e fundit rreth koalicionit
Rexhepi nuk ka dhënë shumë detaje nëse ka pasur ndonjë ofertë së fundit të VV’së, por ka theksuar me bindje se marrëveshja duhet të arrihet. Ai madje ka paralajmëruar në mënyrë të tërthortë se nesër mund të kemi ...
Lajminet | 26-Jan-2020 19:23
Rexhepi nuk ka dhënë shumë detaje nëse ka pasur ndonjë ofertë së fundit të VV’së, por ka theksuar me bindje se marrëveshja duhet të arrihet. Ai madje ka paralajmëruar në mënyrë të tërthortë se nesër mund të kemi ...

Deputeti i LDK-së deklarohet për zhvillimet e fundit rreth koalicionit
Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Fatmir Rexhepi, në një prononcim ka komentuar zhvillimet e fundit sa i përket negociatave për arritjen e marrëveshjes LDK-VV. Rexhepi nuk ka dhënë shumë detaje nëse ka pasur ...
Arbresh | 26-Jan-2020 19:18
Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Fatmir Rexhepi, në një prononcim ka komentuar zhvillimet e fundit sa i përket negociatave për arritjen e marrëveshjes LDK-VV. Rexhepi nuk ka dhënë shumë detaje nëse ka pasur ...

Deputeti i LDK’së deklarohet për zhvillimet e fundit rreth koalicionit
Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Fatmir Rexhepi, në një prononcim ka komentuar zhvillimet e fundit sa i përket negociatave për arritjen e marrëveshjes LDK-VV. Rexhepi nuk ka dhënë shumë detaje nëse ka pasur ...
Gazeta Express | 26-Jan-2020 19:13
Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Fatmir Rexhepi, në një prononcim ka komentuar zhvillimet e fundit sa i përket negociatave për arritjen e marrëveshjes LDK-VV. Rexhepi nuk ka dhënë shumë detaje nëse ka pasur ...

VV dhe LDK zgjedhin heshtjen, ende asnjë shenjë për krijimin e qeverisë së re në Kosovë
“Mbesim të hapur që të ulemi të bisedojmë në mënyrë që ajo ulje të ketë rezultat deri në fund të kësaj jave…”, kjo ishte deklarata e kryetarit të LDK Isa Mustafa.Ndonëse fundjava ishte përmendur nga lideri i LDK-së Isa ...
Lexo | 26-Jan-2020 18:27
“Mbesim të hapur që të ulemi të bisedojmë në mënyrë që ajo ulje të ketë rezultat deri në fund të kësaj jave…”, kjo ishte deklarata e kryetarit të LDK Isa Mustafa.Ndonëse fundjava ishte përmendur nga lideri i LDK-së Isa ...

Ja çfarë thoshte Albin Kurti për Isa Mustafën, e sot ‘ia fut unazën’
Zgjedhjet e gjashtë tetorit nxorën Lëvizjen Vetëvendosje parti fituese, kurse Lidhja Demokratike e Kosovës u rendit si parti e dytë. Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti si dhe kryetari i LDK-së, Isa Mustafa u ...
Indeks Online | 26-Jan-2020 18:01
Zgjedhjet e gjashtë tetorit nxorën Lëvizjen Vetëvendosje parti fituese, kurse Lidhja Demokratike e Kosovës u rendit si parti e dytë. Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti si dhe kryetari i LDK-së, Isa Mustafa u ...

Vetëvendosje thotë që nuk dihet a do kenë sot takim me LDK-në
LDK e Isa Mustafës të dielën e 26 janarit e kishte caktuar si afat të fundit për Vetëvendosjen. Kjo për të arritur marrëveshjen për të formuar qeverinë, shkruan gazeta inFokus. Mirëpo, deri tash nga asnjëra parti nuk ...
InFokusi | 26-Jan-2020 16:51
LDK e Isa Mustafës të dielën e 26 janarit e kishte caktuar si afat të fundit për Vetëvendosjen. Kjo për të arritur marrëveshjen për të formuar qeverinë, shkruan gazeta inFokus. Mirëpo, deri tash nga asnjëra parti nuk ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved