ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 05/04/2020 15:08

Australia konfirmon rastet e para të koronarovirusit

Australia konfirmon rastet e para të koronarovirusit
Koronarovirusi është paraqitur tek 4 persona në Australi të cilët së voni kishin vizituar Kinën, ku edhe është përhapur ky virus, deklaruan autoritetet zyrtare. Tre burra të moshës 53,42 dhe 35 vjecare u lajmëruan në ...
BalkanWeb | 26-Jan-2020 21:56
Koronarovirusi është paraqitur tek 4 persona në Australi të cilët së voni kishin vizituar Kinën, ku edhe është përhapur ky virus, deklaruan autoritetet zyrtare. Tre burra të moshës 53,42 dhe 35 vjecare u lajmëruan në ...

Virusi misterioz, qytetet kineze të goditura nga infeksioni
Koronavirusi ka goditur deri tani 25 provinca kineze. Janë qytet të ndryshme që kanë marrë masa ekstreme, duke ndaluar lëvizjen e qytetarëve të tyre, për të bërë të munduar përhapjen më shumë të virusit. Së bashku me ...
BalkanWeb | 26-Jan-2020 14:34
Koronavirusi ka goditur deri tani 25 provinca kineze. Janë qytet të ndryshme që kanë marrë masa ekstreme, duke ndaluar lëvizjen e qytetarëve të tyre, për të bërë të munduar përhapjen më shumë të virusit. Së bashku me ...

Alarmi i autoriteteve kineze: Koronavirusi mund të bëhet më i fortë
Komisioni i Shëndetit Kombëtar në Kinë bëri të ditur se aftësia e koronavirusit për t’u përhapur është fuqizuar dhe do vazhdojë të rritet, ndërkohë që thuajse 2,000 persona në Kinë janë infektuar dhe 56 kanë mbetur të ...
GazetaTema | 26-Jan-2020 20:32
Komisioni i Shëndetit Kombëtar në Kinë bëri të ditur se aftësia e koronavirusit për t’u përhapur është fuqizuar dhe do vazhdojë të rritet, ndërkohë që thuajse 2,000 persona në Kinë janë infektuar dhe 56 kanë mbetur të ...

Uashingtoni përgatitet të evakuojë shtetasit amerikanë nga Wuhani
Departamenti i Shtetit njoftoi të dielën se do të evakuojë personelin e konsullatës amerikane në Wuhan dhe se do të ofrojë një numër të kufizuar vendesh për qytetarët amerikanë në një avion që do të niset nga ky qytet ...
GazetaTema | 26-Jan-2020 16:20
Departamenti i Shtetit njoftoi të dielën se do të evakuojë personelin e konsullatës amerikane në Wuhan dhe se do të ofrojë një numër të kufizuar vendesh për qytetarët amerikanë në një avion që do të niset nga ky qytet ...

Kina në “betejë” me koronarovirusin që po përhapet me shpejtësi
Infeksioni i njohur si koronarovirus është duke shënuar përhapje të madhe dhe pritet të ketë rritje të rasteve, ka deklaruar të dielën Komisioni Kombëtar i Shëndetit në Kinë. Rreth 2,000 persona në Kinë janë prekur me ...
GazetaTema | 26-Jan-2020 15:42
Infeksioni i njohur si koronarovirus është duke shënuar përhapje të madhe dhe pritet të ketë rritje të rasteve, ka deklaruar të dielën Komisioni Kombëtar i Shëndetit në Kinë. Rreth 2,000 persona në Kinë janë prekur me ...

Thellohet bilanci nga koronavirusi, 56 viktima në Kinë dhe 2000 të infektuar
Koronavirus nuk ndalet, përkundrazi vazhdon të infektojë dhe të shkaktojë të vdekur deri tani 56 dhe pothuajse 2000 të infektuar. Regjistrohet viktima e parë në Shanghai, një nga zonat financiare më të mëdha në botë, ku ...
BalkanWeb | 26-Jan-2020 11:12
Koronavirus nuk ndalet, përkundrazi vazhdon të infektojë dhe të shkaktojë të vdekur deri tani 56 dhe pothuajse 2000 të infektuar. Regjistrohet viktima e parë në Shanghai, një nga zonat financiare më të mëdha në botë, ku ...

Kina fillon zhvillimin e një vaksine kundër koronavirusit
Qendra për Kontrollin dhe Parandalimin e Fatkeqësive (CDC) në Kinë ka filluar të zhvillojë një vaksinë kundër epidemisë së koronavirusit të ri të përhapur me shpejtësi në vend, transmeton Anadolu Agency (AA). Siç ...
GazetaTema | 26-Jan-2020 13:06
Qendra për Kontrollin dhe Parandalimin e Fatkeqësive (CDC) në Kinë ka filluar të zhvillojë një vaksinë kundër epidemisë së koronavirusit të ri të përhapur me shpejtësi në vend, transmeton Anadolu Agency (AA). Siç ...

Qytetarët: Jemi informuar nga media, në aeroport s’ka kontrolle për koronavirusin
Përhapja e virusit kinez ka shqetësuar edhe qytetarët shqiptarë.Edhe pse është njoftuar se aeroporti i Rinasit ka marrë të gjitha masat për përhapjen e virusit që vjen nga Kina qytetarët që udhëtojnë shprehen se nuk ...
Telegraf | 26-Jan-2020 19:50
Përhapja e virusit kinez ka shqetësuar edhe qytetarët shqiptarë.Edhe pse është njoftuar se aeroporti i Rinasit ka marrë të gjitha masat për përhapjen e virusit që vjen nga Kina qytetarët që udhëtojnë shprehen se nuk ...

Kinë/ Ekspertët zbulojnë se virusi përhapet përpara simptomave
Rreth 56 persona thuhet se kanë humbur jetën nga koronavirusi i përhapur në Kinë. Në këto moment janë konfirmuar dy mijë të prekur nga ky virus. Shkencëtarët kanë filluar të kuptojnë më shumë rreth këtij virusi dhe ...
Telegraf | 26-Jan-2020 16:51
Rreth 56 persona thuhet se kanë humbur jetën nga koronavirusi i përhapur në Kinë. Në këto moment janë konfirmuar dy mijë të prekur nga ky virus. Shkencëtarët kanë filluar të kuptojnë më shumë rreth këtij virusi dhe ...

Miliona persona izolohen në Kinë, virusi mban në ankth botën
mapo.al Të paktën 41 të vdekur në Kinë pas infektimit me virusin corona. Mijëra të infektuar. Kina ka ashpërsuar masat e kontrollit në fundjavën e festimeve të Vitit të Ri kinez, duke përdorur edhe ushtrinë. Autoritetet ...
Mapo | 26-Jan-2020 11:02
mapo.al Të paktën 41 të vdekur në Kinë pas infektimit me virusin corona. Mijëra të infektuar. Kina ka ashpërsuar masat e kontrollit në fundjavën e festimeve të Vitit të Ri kinez, duke përdorur edhe ushtrinë. Autoritetet ...

Koronavirusi i Kinës, më pak agresiv se SARS. Shanse shumë të ulëta për epidemi në Europë
Kreu i njësisë së sëmundjeve infektive në spitalin Bichat-Claude Bernard në Paris, dr. Yazdan Yazdanpaneh është shprehur se koronavorusi që ka prekur rajonin Wuhan në Kinë është më pak agresiv se SARS që goditi Kinën në ...
GazetaTema | 26-Jan-2020 10:03
Kreu i njësisë së sëmundjeve infektive në spitalin Bichat-Claude Bernard në Paris, dr. Yazdan Yazdanpaneh është shprehur se koronavorusi që ka prekur rajonin Wuhan në Kinë është më pak agresiv se SARS që goditi Kinën në ...

Miliona vetë izolohen në Kinë: Virusi mban në ankth botën
Të paktën 41 të vdekur në Kinë pas infektimit me virusin corona. Mijëra të infektuar. Kina ka ashpërsuar masat e kontrollit në fundjavën e festimeve të Vitit të Ri kinez, duke përdorur edhe ushtrinë. Autoritetet kineze ...
GazetaTema | 26-Jan-2020 09:52
Të paktën 41 të vdekur në Kinë pas infektimit me virusin corona. Mijëra të infektuar. Kina ka ashpërsuar masat e kontrollit në fundjavën e festimeve të Vitit të Ri kinez, duke përdorur edhe ushtrinë. Autoritetet kineze ...

Koronavirusi mbërrin në Australi, konfirmohen rastet e para të të prekurve
Australia ka konfirmuar katër rastet e para të infektuar me koronavirusin kines që ka marrë jetën e të paktën 56 personave dhe mbi 2000 të tjerë janë infektuar. Mediat ndërkombëtare bëjnë me dije se të infektuarit janë ...
VizionPlus | 26-Jan-2020 12:21
Australia ka konfirmuar katër rastet e para të infektuar me koronavirusin kines që ka marrë jetën e të paktën 56 personave dhe mbi 2000 të tjerë janë infektuar. Mediat ndërkombëtare bëjnë me dije se të infektuarit janë ...

Thellohet bilanci nga koronavirusi në Kinë/ 56 viktima dhe 2000 të infektuar
Koronavirus nuk ndalet, përkundrazi vazhdon të infektojë dhe të shkaktojë të vdekur deri tani 56 dhe pothuajse 2000 të infektuar. Regjistrohet viktima e parë në Shanghai, një nga zonat financiare më të mëdha në botë, ku ...
Telegraf | 26-Jan-2020 12:21
Koronavirus nuk ndalet, përkundrazi vazhdon të infektojë dhe të shkaktojë të vdekur deri tani 56 dhe pothuajse 2000 të infektuar. Regjistrohet viktima e parë në Shanghai, një nga zonat financiare më të mëdha në botë, ku ...

Po tmerron botën! Këto janë shtatë gjërat që duhet t’i dini për koronavirusin
Kina po rrit përpjekjet për të trajtuar coronavirusin e ri që mendohet se ka origjinën në një treg ushqimesh deti në Wuhan. Të paktën 42 njerëz kanë vdekur nga një coronavirus i ri në Kinë pas një shpërthimi në qytetin ...
BalkanWeb | 26-Jan-2020 07:53
Kina po rrit përpjekjet për të trajtuar coronavirusin e ri që mendohet se ka origjinën në një treg ushqimesh deti në Wuhan. Të paktën 42 njerëz kanë vdekur nga një coronavirus i ri në Kinë pas një shpërthimi në qytetin ...

“SHBA vlerëson përpjekjet e Kinës për të ndaluar përhapjen e koronavirusit”
Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump deklaroi se vlerëson përpjekjet e qeverisë kineze për të ndaluar përhapjen e koronavirusit (2019-nCoV) i cili është shfaqur fillimisht në qytetin Wuhan të Kinës. Në një deklaratë në ...
BalkanWeb | 26-Jan-2020 04:01
Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump deklaroi se vlerëson përpjekjet e qeverisë kineze për të ndaluar përhapjen e koronavirusit (2019-nCoV) i cili është shfaqur fillimisht në qytetin Wuhan të Kinës. Në një deklaratë në ...

SHBA do të evakuojë shtetasit e saj nga qyteti kinez i goditur nga koronavirusi
SHBA-ja do të evakuojë shtetasit dhe diplomatët e saj në qytetin Wuhan të Kinës për shkak të epidemisë së koronavirusit (2019-nVoC). Siç raporton gazeta “Wall Street Journal”, qeveria amerikane do të evakuojë nga Kina ...
BalkanWeb | 26-Jan-2020 00:01
SHBA-ja do të evakuojë shtetasit dhe diplomatët e saj në qytetin Wuhan të Kinës për shkak të epidemisë së koronavirusit (2019-nVoC). Siç raporton gazeta “Wall Street Journal”, qeveria amerikane do të evakuojë nga Kina ...

Maqedoni: Si të mbroheni nga Koronavirusi gjatë udhëtimit
Në javët e fundit, të gjitha mediat kanë raportuar për koronavirusin, dhe numri i personave të infektuar me virusin vdekjeprurës po rritet vazhdimisht. Fondi për Sigurim Shëndetësorë rekomandon të shmangni vendet ku ka ...
Telegrafi | 26-Jan-2020 17:01
Në javët e fundit, të gjitha mediat kanë raportuar për koronavirusin, dhe numri i personave të infektuar me virusin vdekjeprurës po rritet vazhdimisht. Fondi për Sigurim Shëndetësorë rekomandon të shmangni vendet ku ka ...

Rritet numri i viktimave nga koronavirusi në Kinë
Shkon në 56 numri i personave që kanë humbur jetën dhe më shumë se 2000 të prekur nga koronavirusi në Kinë. Mediat ndërkombëtare raportojnë se presidenti i Kinës, Xi Jinping, ka thënë se përhapja e këtij virusi është ...
VizionPlus | 26-Jan-2020 10:55
Shkon në 56 numri i personave që kanë humbur jetën dhe më shumë se 2000 të prekur nga koronavirusi në Kinë. Mediat ndërkombëtare raportojnë se presidenti i Kinës, Xi Jinping, ka thënë se përhapja e këtij virusi është ...

Kuronte të infektuarit në Kinë, vdes doktori i parë nga koronavirusi
KINË Një doktor në vendin e origjinës së koronavirusit, Wuhan ka vdekur pikërisht prej këtij virusi. Sipas The Guardian, prej ditësh 62- vjeçari Liang Wudong po kuronte pacientët e infektuar me koronavirus dhe për këtë ...
BalkanWeb | 25-Jan-2020 20:16
KINË Një doktor në vendin e origjinës së koronavirusit, Wuhan ka vdekur pikërisht prej këtij virusi. Sipas The Guardian, prej ditësh 62- vjeçari Liang Wudong po kuronte pacientët e infektuar me koronavirus dhe për këtë ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved