ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 06/04/2020 18:57

Flet Yuri Kim për herë të parë si ambasadore, mesazhi në shqip: Ne jemi ende me ju, krahë për krahë

Flet Yuri Kim për herë të parë si ambasadore, mesazhi në shqip: Ne jemi ende me ju, krahë për krahë
Ambasadorja e SHBA-së në Shqipëri Yuri Kim mbajti fjalën e parë publike në marrjen e detyrës së saj.
Top Channel | 27-Jan-2020 14:28
Ambasadorja e SHBA-së në Shqipëri Yuri Kim mbajti fjalën e parë publike në marrjen e detyrës së saj.

FOTOT/ Ambasadorja amerikane flet shqip: Ne jemi me ju, krah për krah. SHBA mbështet Shqipërinë në rrugën e integrimit Europian
Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim ka mbajtur fjalimin e saj të parë para stafit të saj në ambasadë. Gjatë fjalës së saj ajo tha se është e nderuar që e besuan të përfaqësojë SHBA-në në Shqipëri dhe se SHBA do ...
GazetaTema | 27-Jan-2020 13:32
Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim ka mbajtur fjalimin e saj të parë para stafit të saj në ambasadë. Gjatë fjalës së saj ajo tha se është e nderuar që e besuan të përfaqësojë SHBA-në në Shqipëri dhe se SHBA do ...

“Ne jemi ende me, ju krah për krah”, ambasadorja amerikane flet shqip në fjalimin e parë zyrtar në Tiranë, ja mesazhet e rëndësishme që përcolli
TIRANE “Jemi ende me ju krah për krah”, janë këto fjalët që ambasadorja e re në Tiranë, Yuri Kim zgjodhi t’i thotë në gjuhën shqipe, në fjalimin e parë zyrtar të saj. Ndërsa përmendi mbështetjen e SHBA ndaj vendit tonë, ...
BalkanWeb | 27-Jan-2020 13:29
TIRANE “Jemi ende me ju krah për krah”, janë këto fjalët që ambasadorja e re në Tiranë, Yuri Kim zgjodhi t’i thotë në gjuhën shqipe, në fjalimin e parë zyrtar të saj. Ndërsa përmendi mbështetjen e SHBA ndaj vendit tonë, ...

Yuri Kim: SHBA ndihmë Shqipërisë për “Drejtësinë” dhe integrimin
Ambasadorja e SHBA-ve, Yuri Kim ka mbajtur sot fjalimin e parë pas marrjes së detyrës, ku u shpreh se Amerika do të vazhdojë të jetë krah Shqipërisë jo vetëm në reformat e brendshme, por edhe në proceset integruese. ...
VizionPlus | 27-Jan-2020 13:59
Ambasadorja e SHBA-ve, Yuri Kim ka mbajtur sot fjalimin e parë pas marrjes së detyrës, ku u shpreh se Amerika do të vazhdojë të jetë krah Shqipërisë jo vetëm në reformat e brendshme, por edhe në proceset integruese. ...

Fjala e parë si ambasadore në Tiranë, Kim: Krah jush për anëtarësimin në BE
Ambasadorja e SHBA-ve në Tiranë, Yuri Kim mbajti sot fjalë e saj të parë si kryediplomate pas marrjes së detyrës. Ajo u shpreh se nderuar që Presidenti Trump e propozoi për të përfaqësuar diplomacinë amerikanë në ...
Telegraf | 27-Jan-2020 13:39
Ambasadorja e SHBA-ve në Tiranë, Yuri Kim mbajti sot fjalë e saj të parë si kryediplomate pas marrjes së detyrës. Ajo u shpreh se nderuar që Presidenti Trump e propozoi për të përfaqësuar diplomacinë amerikanë në ...

Ambasadorja e re e SHBA mban fjalën e parë në Tiranë: Amerika ngriti zërin për Shqipërinë, kur askush nuk e bëri…
TIRANË Ambasadorja e re e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, po jep mesazhin e saj të parë në vendin tonë. Ambasadorja Yuri Kim e nisi mesazhin e parë me marrëdhëniet e ngushta dhe të vjetra mes SHBA dhe Shqipërisë, duke thënë ...
BalkanWeb | 27-Jan-2020 13:18
TIRANË Ambasadorja e re e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, po jep mesazhin e saj të parë në vendin tonë. Ambasadorja Yuri Kim e nisi mesazhin e parë me marrëdhëniet e ngushta dhe të vjetra mes SHBA dhe Shqipërisë, duke thënë ...

Fjalimi i Yuri Kim: SHBA do ta ndihmojë Shqipërinë, për ta bërë një aleate edhe më të fortë
mapo.al Yuri Kim ka mbajtur fjalimin e parë përpara mediave si ambasadore e re e SHBA në Tiranë. Nga ambientet e ambasadës, diplomatja amerikane deklaroi se SHBA-të dhe Shqipëria janë miq, aleatë dhe partnerë. Ajo e ...
Mapo | 27-Jan-2020 13:25
mapo.al Yuri Kim ka mbajtur fjalimin e parë përpara mediave si ambasadore e re e SHBA në Tiranë. Nga ambientet e ambasadës, diplomatja amerikane deklaroi se SHBA-të dhe Shqipëria janë miq, aleatë dhe partnerë. Ajo e ...

Flet Yuri Kim për herë të parë si ambasadore, mesazhi në shqip: Ne jemi ende me ju, krahë për krahë
Ambasadorja e SHBA-së në Shqipëri, Yuri Kim mbajti fjalën e parë publike në marrjen e detyrës së saj. Madje ambasadorja dha dhe një mesazh shqip, duke thënë se, “ne jemi ende me ju krahë për krahë”. Fjalimi i plotë i ...
Telegrafi | 27-Jan-2020 14:07
Ambasadorja e SHBA-së në Shqipëri, Yuri Kim mbajti fjalën e parë publike në marrjen e detyrës së saj. Madje ambasadorja dha dhe një mesazh shqip, duke thënë se, “ne jemi ende me ju krahë për krahë”. Fjalimi i plotë i ...

Ambasadorja e SHBA mban fjalën e parë në Tiranë: Amerika ngriti zërin për Shqipërinë kur askush nuk e bëri!
Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, ka dhënë mesazhin e saj të parë për vendin tonë, ditën e sotme. Ajo tha se SHBA ka qenë e para që ka ngritur zërin për Shqipërinë, ndërsa askush nuk po e bënte “ Bie pak shi, por ...
Dritare | 27-Jan-2020 16:07
Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, ka dhënë mesazhin e saj të parë për vendin tonë, ditën e sotme. Ajo tha se SHBA ka qenë e para që ka ngritur zërin për Shqipërinë, ndërsa askush nuk po e bënte “ Bie pak shi, por ...

Ambasadorja amerikane flet shqip: Ne jemi ende me ju, krah për krah
Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, ka dhënë mesazhin e saj të parë për vendin tonë, ditën e sotme. Në fjalën e saj, ajo tha se miqësia mes SHBA dhe Shqipërisë, i ka rrënjët e thella. “Pres me kënaqësi të punoj me ...
Dritare | 27-Jan-2020 16:07
Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, ka dhënë mesazhin e saj të parë për vendin tonë, ditën e sotme. Në fjalën e saj, ajo tha se miqësia mes SHBA dhe Shqipërisë, i ka rrënjët e thella. “Pres me kënaqësi të punoj me ...

Takimi Yuri Kim- Meta, ambasada e SHBA: U bisedua për miqësinë shqiptaro- amerikane, angazhim për të vijuar përparimin e saj
Ambasada e SHBA ka zbardhur detaje nga takimi i sotëm në Presidencë mes Metës dhe Yuri Kim, ku me këtë rast ambasadorja e re e SHBA paraqiti letrat kredenciale. Një njoftimin e postuar në FB, thuhet se Kim dhe Meta ...
BalkanWeb | 27-Jan-2020 12:54
Ambasada e SHBA ka zbardhur detaje nga takimi i sotëm në Presidencë mes Metës dhe Yuri Kim, ku me këtë rast ambasadorja e re e SHBA paraqiti letrat kredenciale. Një njoftimin e postuar në FB, thuhet se Kim dhe Meta ...

Yuri Kim: SHBA e vlerësojnë Shqipërinë si aleate, partnere e mike të vërtetë
Tiranë, 27 janar 2020 – Ambasadorja e re e SHBA-ve në Tiranë, Yuri Kim, pas dorëzimit të letrave kredenciale te Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka mbajtur një konferencë për mediat, në zyrat e selisë diplomatike ...
Illyriapress | 27-Jan-2020 15:26
Tiranë, 27 janar 2020 – Ambasadorja e re e SHBA-ve në Tiranë, Yuri Kim, pas dorëzimit të letrave kredenciale te Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka mbajtur një konferencë për mediat, në zyrat e selisë diplomatike ...

AMBASADORJA/ Yuri Kim, si Grenell: Doni investime amerikane? Mos pengoni Reformën në Drejtësi!
Ambasadorja e re amerikane në Tiranë, Yuri Kim, mbajti të parin fjalim të saj pak ditë pas mbërritjes në Shqipëri për të vijuar misionin e saj diplomatik si e dërguara e Uashingtonit. “Jam e nderuar të jem këtu para ...
Tesheshi | 27-Jan-2020 15:22
Ambasadorja e re amerikane në Tiranë, Yuri Kim, mbajti të parin fjalim të saj pak ditë pas mbërritjes në Shqipëri për të vijuar misionin e saj diplomatik si e dërguara e Uashingtonit. “Jam e nderuar të jem këtu para ...

Yuri Kim me mesazh në shqip: Ne jemi ende me ju!
Ambasadorja e SHBA-së në Shqipëri Yuri Kim mbajti fjalën e parë publike në marrjen e detyrës së saj. Madje ambasadorja dha dhe një mesazh shqip: Ne jemi ende me ju krahë për krahë. Fjala e plotë: “Jemi miq, jemi aleatë ...
Alsat-M | 27-Jan-2020 15:07
Ambasadorja e SHBA-së në Shqipëri Yuri Kim mbajti fjalën e parë publike në marrjen e detyrës së saj. Madje ambasadorja dha dhe një mesazh shqip: Ne jemi ende me ju krahë për krahë. Fjala e plotë: “Jemi miq, jemi aleatë ...

FOTOT/ Takimi i ambasadores Yuri Kim me Ilir Metën, reagon ambasada e SHBA: Ja çfarë biseduan
Ambasada amerikane në Tiranë ka reaguar më një shënim në faqen e saj zyrtare pas takimit të zhvilluar paraditen e sotme mes ambasadores së re të SHBA dhe presidentit Ilir Meta. “Ambasadorja e re e Shteteve të Bashkuara ...
GazetaTema | 27-Jan-2020 12:56
Ambasada amerikane në Tiranë ka reaguar më një shënim në faqen e saj zyrtare pas takimit të zhvilluar paraditen e sotme mes ambasadores së re të SHBA dhe presidentit Ilir Meta. “Ambasadorja e re e Shteteve të Bashkuara ...

Yuri Kim me mesazh në shqip: Ne jemi ende me ju!
Ambasadorja e SHBA-së në Shqipëri Yuri Kim mbajti fjalën e parë publike në marrjen e detyrës së saj. Madje ambasadorja dha dhe një mesazh shqip: Ne jemi ende me ju krahë për krahë. Fjala e plotë: “Jemi miq, jemi aleatë ...
Shprehja | 27-Jan-2020 15:07
Ambasadorja e SHBA-së në Shqipëri Yuri Kim mbajti fjalën e parë publike në marrjen e detyrës së saj. Madje ambasadorja dha dhe një mesazh shqip: Ne jemi ende me ju krahë për krahë. Fjala e plotë: “Jemi miq, jemi aleatë ...

Flet Yuri Kim për herë të parë si ambasadore, mesazhi në shqip: Ne jemi ende me ju
Ambasadorja e SHBA-së në Shqipëri Yuri Kim mbajti fjalën e parë publike në marrjen e detyrës së saj.
Kosova Press | 27-Jan-2020 14:58
Ambasadorja e SHBA-së në Shqipëri Yuri Kim mbajti fjalën e parë publike në marrjen e detyrës së saj.

Yuri Kim: Mezi po pres të punoj me udhëheqësit e Shqipërisë
Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë të përkushtuara që ta ndihmojnë Shqipërinë të bëhet një aleate edhe më e denjë dhe e fortë. Kështu u shpreh ambasadorja e re amerikane Yuri Kim gjatë konferencës së parë për mediat ...
Klan Kosova | 27-Jan-2020 14:55
Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë të përkushtuara që ta ndihmojnë Shqipërinë të bëhet një aleate edhe më e denjë dhe e fortë. Kështu u shpreh ambasadorja e re amerikane Yuri Kim gjatë konferencës së parë për mediat ...

Flet Yuri Kim për herë të parë si ambasadore, mesazhi në shqip: Ne jemi ende me ju, krahë për krahë
Ambasadorja e SHBA-së në Shqipëri Yuri Kim mbajti fjalën e parë publike në marrjen e detyrës së saj. Madje ambasadorja dha dhe një mesazh shqip: Ne jemi ende me ju krahë për krahë. Fjala e plotë “Jemi miq, jemi aleatë ...
TetovaSot | 27-Jan-2020 14:44
Ambasadorja e SHBA-së në Shqipëri Yuri Kim mbajti fjalën e parë publike në marrjen e detyrës së saj. Madje ambasadorja dha dhe një mesazh shqip: Ne jemi ende me ju krahë për krahë. Fjala e plotë “Jemi miq, jemi aleatë ...

Ambasadorja e re e SHBA mban fjalën e parë në Tiranë
Ambasadorja e re e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, po jep mesazhin e saj të parë në vendin tonë. Kim e nisi mesazhin e parë me marrëdhëniet e ngushta dhe të vjetra mes SHBA dhe Shqipërisë, duke thënë se 100 vite më parë, ...
Lapsi | 27-Jan-2020 13:32
Ambasadorja e re e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, po jep mesazhin e saj të parë në vendin tonë. Kim e nisi mesazhin e parë me marrëdhëniet e ngushta dhe të vjetra mes SHBA dhe Shqipërisë, duke thënë se 100 vite më parë, ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved